Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Dnia 10.12.2011 o 19:37, Alexei_Kaumanavardze napisał:

> > Ulepszyć możesz przedmioty do maxymalnego poziomu, przez wszystkie etapy (czyli

> do poziomu
> > Legendarnego)
>
> Mi chodziło o to, że już po osiągnięciu poziomu legendarnego, można kolejne razy,
gdy
> mamy coraz większą premię do kowalstwa, poprawiać statystyki sprzętu, czyli miecz
legendarny
> np z 60 obrażeń na 70, później na 80 itd.

A przypadkiem nie jest tak, że legendarnego nie da się osiągnąć bez 100 kowalstwa?


^na pewno nie, mam smithing rozwinięty na 90-kilka, żadnych bonusów do kowalstwa z itemów i mimo tego ulepszyłem daedryczny miecz do poziomu legendarnego (60dmg?).
Anyway, niedługo się przekonam, czy będzie się dało go jeszcze raz poprawić- w razie czego pieniędzy na ebon mi nie brakuje, to wykuje sobie nowy (a serca daedr mam bodaj 3zachowane po queście od Azury), ale na wszelki wypadek nie próbuję jeszcze ulepszać artefaktów- byłaby lipa, gdybym jednak nie mógl jeszcze raz ulepszyć Dawnbreaker''a (po polsku bodaj "Przedświt")...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 19:37, Alexei_Kaumanavardze napisał:

> > Ulepszyć możesz przedmioty do maxymalnego poziomu, przez wszystkie etapy (czyli

> do poziomu
> > Legendarnego)
>
> Mi chodziło o to, że już po osiągnięciu poziomu legendarnego, można kolejne razy,
gdy
> mamy coraz większą premię do kowalstwa, poprawiać statystyki sprzętu, czyli miecz
legendarny
> np z 60 obrażeń na 70, później na 80 itd.

A przypadkiem nie jest tak, że legendarnego nie da się osiągnąć bez 100 kowalstwa?


^na pewno nie, mam smithing rozwinięty na 90-kilka, żadnych bonusów do kowalstwa z itemów i mimo tego ulepszyłem daedryczny miecz do poziomu legendarnego (60dmg?).
Anyway, niedługo się przekonam, czy będzie się dało go jeszcze raz poprawić- w razie czego pieniędzy na ebon mi nie brakuje, to wykuje sobie nowy (a serca daedr mam bodaj 3zachowane po queście od Azury), ale na wszelki wypadek nie próbuję jeszcze ulepszać artefaktów- byłaby lipa, gdybym jednak nie mógl jeszcze raz ulepszyć Dawnbreaker''a (po polsku bodaj "Przedświt")...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 19:54, Thrandir napisał:

> > > Ulepszyć możesz przedmioty do maxymalnego poziomu, przez wszystkie etapy
(czyli
>
> > do poziomu
> > > Legendarnego)
> >
> > Mi chodziło o to, że już po osiągnięciu poziomu legendarnego, można kolejne
razy,
> gdy
> > mamy coraz większą premię do kowalstwa, poprawiać statystyki sprzętu, czyli
miecz
> legendarny
> > np z 60 obrażeń na 70, później na 80 itd.
>
> A przypadkiem nie jest tak, że legendarnego nie da się osiągnąć bez 100 kowalstwa?


^na pewno nie, mam smithing rozwinięty na 90-kilka, żadnych bonusów do kowalstwa z itemów
i mimo tego ulepszyłem daedryczny miecz do poziomu legendarnego (60dmg?).
Anyway, niedługo się przekonam, czy będzie się dało go jeszcze raz poprawić- w razie
czego pieniędzy na ebon mi nie brakuje, to wykuje sobie nowy (a serca daedr mam bodaj
3zachowane po queście od Azury), ale na wszelki wypadek nie próbuję jeszcze ulepszać
artefaktów- byłaby lipa, gdybym jednak nie mógl jeszcze raz ulepszyć Dawnbreaker''a (po
polsku bodaj "Przedświt")...

A gdzie mogę kupić ebon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich zainteresowanych kowalstwem. Tak przedmioty można ulepszać bez końca, nawet z poziomu legendarnego na poziom legendarny z jeszcze lepszym dmg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 19:37, Alexei_Kaumanavardze napisał:

A przypadkiem nie jest tak, że legendarnego nie da się osiągnąć bez 100 kowalstwa?


Już nie pamiętam, ale osiągnięcie 100 w kowalstwie, to nie koniec. Założyłem rękawice +20% do ulepszania przedmiotów i staty ulepszanego sprzętu wzrosły, a po łyknięciu mikstury +50 do kowalstwa, znowu wzrosły i znowu można było przekuć co potrzebne na trochę lepszy sprzęt. I tak podobno można prawie bez końca.


@T3de
Od około 26 poziomu u kupców, a wcześniej trzeba poszperać po świecie. W tym wątku były już podawane miejsca występowania ebonu. Jedno to na pewno kopalnia Gęstomrok, czy jakoś podobnie, na południowy wschód od Wichrowego Tronu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 19:52, Alexei_Kaumanavardze napisał:

> Hmm jak przetopić rudę żelaza w sztabkę żelaza a potem w stal? :D

Musisz znaleźć piec hutniczy. Jest on w każdym mieście z kopalnią (jak np. Markant)


No to czas rozpocząć poszukiwania ;) A odpowiesz na kolejne pytanie? Kryształy dusz. Jak je napełnić? W Oblivionie chyba się jakoś to robiło, ale już nie pamiętam jak. Do tego w którym menu mogę sprawdzić na co aktualnie choruję/jakie mam błogosławieństwo itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 21:38, necron1501 napisał:

> > Hmm jak przetopić rudę żelaza w sztabkę żelaza a potem w stal? :D
>
> Musisz znaleźć piec hutniczy. Jest on w każdym mieście z kopalnią (jak np. Markant)


No to czas rozpocząć poszukiwania ;) A odpowiesz na kolejne pytanie? Kryształy dusz.
Jak je napełnić? W Oblivionie chyba się jakoś to robiło, ale już nie pamiętam jak. Do
tego w którym menu mogę sprawdzić na co aktualnie choruję/jakie mam błogosławieństwo
itp.?


Albo rzucasz na postać czar schwytania duszy, a potem zabijasz ją i zapełniasz kryształ, albo zaklinasz broń w/w czarem i po zabiciu wroga napełniasz kryształ. Niestety, wiąże się to z tym, że jeżeli możesz mieć jedną sztukę broni, to do wielkiego kryształu wejdzie Ci (o ile tylko taki masz pusty) pierwsza dusza jaką ubijesz, niezależnie od jej wielkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 21:51, Alexei_Kaumanavardze napisał:

> /.../ > Albo rzucasz na postać czar schwytania duszy, a potem zabijasz ją i zapełniasz kryształ,
albo zaklinasz broń w/w czarem i po zabiciu wroga napełniasz kryształ. /.../

Można

Spoiler

zdobyć buławę Molag Bala, która chwyta dusze i zdobyć Gwiazdę Azury, która jest jedynym kamieniem duszy wielokrotnego użytku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 22:03, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../ > Albo rzucasz na postać czar schwytania duszy, a potem zabijasz
ją i zapełniasz kryształ,
> albo zaklinasz broń w/w czarem i po zabiciu wroga napełniasz kryształ. /.../
Można

Spoiler

zdobyć buławę Molag Bala, która chwyta dusze i zdobyć Gwiazdę Azury, która jest
jedynym kamieniem duszy wielokrotnego użytku


Niby tak, ale

Spoiler

To i tak nie zmienia faktu, że buława nie każdemu pasuje, więc trzeba zakląć coś innego, a z kolei Gwiazdę Azury, trzeba "opróżnić" przed ponownym zapełnieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 00:55, necron1501 napisał:

No i znowu ja xD Czy w Grani można dostać za darmo dom? Bo nie chce wydawać 5k na darmo ;p

Z tego co wiem, to można tylko kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 00:55, necron1501 napisał:

No i znowu ja xD Czy w Grani można dostać za darmo dom? Bo nie chce wydawać 5k na darmo
;p

Nie ma nic za darmo, nawet w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 19:51, necron1501 napisał:

Hmm jak przetopić rudę żelaza w sztabkę żelaza a potem w stal? :D

Oprócz pieców hutniczych ,jest też czar "Transmutacja" ze szkoły przemiany.Ale pozwala on przetopić tylko sztabki srebra w sztabki złota i na odwrót. Książkę z tym czarem znalazłem przypadkowo w jednej z jaskiń.Nigdzie w grze wcześniej nie trafiłem na nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 08:52, In_The_End napisał:

Nie ma nic za darmo, nawet w grze.

Niekoniecznie ;p, w Markarth jest taki pewien queścik. Mówię tutaj oczywiście o domku. Sam z tego korzystam, bo złoto odkładam na materiały do lepszych zbroi itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faaaail =|

Mam spory problem z ostatnim zadaniem w gildii złodziei. Mianowicie, w końcu zrobiłem wszystkie dodatkowe zadania dla nich, wróciłem do siedziby gildii, patrzę- wszyscy stoją na środku hali i mówią, że mam pogadać z Brynjolfem, aby nadał mi status mistrza. Tylko cholera tego gościa tu nie ma... =| Przeszukałem całą gildię- nigdzie go nie znalazłem, do tego znalazłem jakiś screen- on powinien stać na środku razem z Vex i Delvinem, a tymczasem- są tam sami :/
To zapewne jakiś bug, i stąd moje pytanie- czy jest może jakiś kod pozwalający go przywołać..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować