Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Teoretycznie są one powiązane z dość obszernym questem, bodajże Lost Legends (początek znajdziesz w książce o tym samym tytule), a w praktyce wygląda to tak, że na niektóre można trafić zupełnie przypadkiem, po prostu eksplorując. Nie wiem, czy to tak być powinno, ale mój pierwszy samodzielnie ubity, poza fabularny smok, wysoko w górach na północy wschód od klasztory szarych mnichów miał za kumpla właściciela jednej z takich masek... który zresztą był o wiele trudniejszym przeciwnikiem niż sam smok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem chyba poważnego buga w umiejętnościach. Chodzi konkretnie o Ciężki Pancerz i perk Pełen zestaw/Matching Set. Powinien dawać premię do pancerza, gdy ma się założony pełen zestaw ciężkiego pancerza. A tak nie jest. Zero premii. Lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 13:59, Damianuss1 napisał:

ale wystarczy przepisać je na googlach aby się zorientować. Przy okazji polskiej wersji
to nawet nazwy miast tam przetłumaczyli? Whiterun -> Grań? Damn...


Ano przetłumaczyli. Wolałem grać po polsku akurat w tę grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2011 o 19:46, KrzysztofMarek napisał:

A fe! Ludożerca! Ja się wnerwiłem i pozabijałem wszystkich tych, co przybyli na ucztę.
Ja ludożercą nie bedę...


No cóż - już mnie taka konsumpcja kilkakrotnie uratowała od rychłego zgonu - brakło miksturek, brakło żarcia, to żem wrogów wrzucił na ruszt i hajda w bój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2011 o 06:16, HumanGhost napisał:

Znalazłem chyba poważnego buga w umiejętnościach. Chodzi konkretnie o Ciężki Pancerz
i perk Pełen zestaw/Matching Set. Powinien dawać premię do pancerza, gdy ma się założony
pełen zestaw ciężkiego pancerza. A tak nie jest. Zero premii. Lipa.


Z tego co ja zauważywszy premia za cały set była już naliczana bez tego perku więc wielkiej straty nie am. sprawdź staty pancerza przy ściągnięciu jednej części i po jej ponownym założeniu, czasami też ten perek potrafi się zabugować i faktycznie nie dać bonusu, w taki razie radze ściągnąć cały pancerz i go nałożyć ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w zasadzie mam problem.. Mam 16 lvl i jeszcze nie ruszyłem wątku fabularnego. Mam dołączyć do gromowładnych lub cesarstwa.. Co lepiej wybrać? Teraz obecnie zostałem

Spoiler

arcymagiem i jestem panem zimowej twierdzy.



Kiedy warto robić wątek fabularny? Chociaż trochę go ruszyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2011 o 09:07, Azazell napisał:

Kiedy warto robić wątek fabularny? Chociaż trochę go ruszyć?

Spoiler


IMHO główny wątek warto robić od razu, bo potem jest za łatwy^^

A co do gromowładnych/cesarstwa to misje są bliźniacze, więc dołącz tam komu sympatyzujesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2011 o 09:47, Alexei_Kaumanavardze napisał:


A co do gromowładnych/cesarstwa to misje są bliźniacze, więc dołącz tam komu sympatyzujesz:)



Jeszcze nawet nie byłem w mieście gdzie jest cesarstwo :D Gdzie to w ogóle jest?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2011 o 23:54, GanD napisał:

Teoretycznie są one powiązane z dość obszernym questem, bodajże Lost Legends (początek
znajdziesz w książce o tym samym tytule


A wspomniana przerz Ciebie książka znajduje się w jakiejś konkretnej lokacji, czy też trzeba po prostu przypadkowo na nią trafić? Odwiedziłem już naprawdę sporo miejsc i przeczytałem dużo książek, biblioteczki w 2 domach mam zapchane rozmaitymi tytułami, ale "Lost Legends" mi się jeszcze nie trafiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2011 o 10:29, Azazell napisał:

Jeszcze nawet nie byłem w mieście gdzie jest cesarstwo :D Gdzie to w ogóle jest?:)


Na północy Skyrim, miasto Samotnia, a dla innych Solitude. Trzeba wynająć woźnicę i jesteśmy na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2011 o 11:52, KrzychW napisał:

Na północy Skyrim, miasto Samotnia, a dla innych Solitude. Trzeba wynająć woźnicę i jesteśmy
na miejscu.


Ja tam zawsze piechotą latam :d. Dlatego na liczniku mam ponad 50h a zwiedziłem z 20% mapy :P (jesli chodzi o dokładnośc zwiedzania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2011 o 23:47, KrzychW napisał:

Maski znajdę podczas wykonywania jakichś istotnych questów, czy też trzeba przypadkowo
trafić do konkretnej lokacji? Dość długo biegam po Skyrim wykonując zadania przede wszystkim
z grupy przypadkowych (główny wątek i gildie ledwo ruszone) i na ani jedną maskę jeszcze
nie trafiłem.


Nie sa zwiazane z questem, przynajmniej z zadnym w dzienniku. Dragon Priestow mozna znalezc tylko w lokacjach ze Slowami, generalnie trzeba chodzic i zwiedzac. Napewno jednego napotkasz podczas wykonywania zadan dla Szkoly Magow. Po zebraniu 8 jest mozliwosc zdobycia jeszcze jednej, ukrytej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2011 o 12:25, Noirr napisał:

Nie sa zwiazane z questem, przynajmniej z zadnym w dzienniku. Dragon Priestow mozna znalezc
tylko w lokacjach ze Slowami, generalnie trzeba chodzic i zwiedzac. Napewno jednego napotkasz
podczas wykonywania zadan dla Szkoly Magow. Po zebraniu 8 jest mozliwosc zdobycia jeszcze
jednej, ukrytej.


A często się pojawiają te Dragon Priesty? Bo ja już nauczyłem się kilkunastu słów, poznałem je w podziemiach bądź w legowiskach smoków w górach, a nie spotkałem jeszcze żadnego Smoczego Kapłana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2011 o 12:36, Wszystkozajete napisał:

A często się pojawiają te Dragon Priesty? Bo ja już nauczyłem się kilkunastu słów, poznałem
je w podziemiach bądź w legowiskach smoków w górach, a nie spotkałem jeszcze żadnego
Smoczego Kapłana?


Spoiler

Jeden jest napewno w legowisku smoka w gorach na polnocny wschod od Whiterun

. Ogolnie jest ich 8, wiec raczej nieczesto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2011 o 14:17, Azazell napisał:

Proszę o pomoc Komu zanieść gwiazdę Azuri? Które rozwiązanie jest lepsze? ;/

Oddać Azurze - Dostajesz normalną gwiazdę możesz do niej łapać jaką chcesz duszę i kamień nie znika po zużyciu duszy
Oddać tamtemu gościowi - Dostajesz czarną gwiazdę w którą możesz łapać ludzkie dusze (testowałem ją trochę i ludzkie dusze naprawdę dają kopa itemkom przy enchantowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to może wprowadziłem Cię w błąd. W każdym razie, co najmniej w dwóch lokacjach związanych z tym chain questem są takie maski, więc może nie tak do końca... A gdzie ja to przeczytałem, naprawdę nie pamiętam. Wiem tylko, że trafiłem na nią już kilka razy. Może po prostu nie masz szczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych, którym udało dostać się do Labiryntionu.
Jak i gdzie, i w jakiej kolejności rzucać te zaklęcia? I jakie konkretnie mają to być zaklęcia?
Czy niezbędne do tego są te trzy kostury z postumentu przed labiryntem? Czy można rzucać normalne czary (gram magiem więc nie ma problemu).
Problemem jest to, że niezależnie jakie zaklęcia rzucam na te pieczęcie (i w jakiej kolejności) to nic się nie dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2011 o 15:01, GanD napisał:

A to może wprowadziłem Cię w błąd. W każdym razie, co najmniej w dwóch lokacjach związanych
z tym chain questem są takie maski, więc może nie tak do końca...


Nie ma problemu. Mam sporo zwiedzania za sobą, ale jeszcze cała masa przede mną, więc w końcu trafię tam, gdzie trzeba.
I jeszcze ze wstydem zapytam: a licznik godzin spędzonych w grze, to gdzie znajdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2011 o 15:43, KrzychW napisał:

Nie ma problemu. Mam sporo zwiedzania za sobą, ale jeszcze cała masa przede mną, więc
w końcu trafię tam, gdzie trzeba.
I jeszcze ze wstydem zapytam: a licznik godzin spędzonych w grze, to gdzie znajdę?


Przy sejwach jest czas gry;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować