Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Czy da się w wersji na X360 jakoś szybko zmieniać czary? Wiem, że bronie można po dodaniu do ulubionych, a potem naciśnąć na D-padzie, ale nie mam pojęcia co zrobić, żeby tak samo było z czarami. Za każdym razem muszę wchodzić do ekwipunku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2013 o 20:42, maAtis9988 napisał:

Czy da się w wersji na X360 jakoś szybko zmieniać czary? Wiem, że bronie można po dodaniu
do ulubionych, a potem naciśnąć na D-padzie, ale nie mam pojęcia co zrobić, żeby tak
samo było z czarami. Za każdym razem muszę wchodzić do ekwipunku?

A nie możesz dodać czarów do ulubionych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2013 o 21:10, maAtis9988 napisał:

Nie mogę.


Hmm a powinieneś móc.
W wersji Pc normalnie da się czary do ulubionych dodawać, bez najmniejszego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na X360 to się bodajże robi guzikiem Y.
Może na zaklęciach nie pojawia się tylko tooltip informujący czym dodać ale sam przycisk działa, pokombinuj tam, szczerze wątpię, żeby to była tylko opcja dostępna dla PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam [ciągle ogrywam dodatek Dawnguard zakupiony niedawno] czy forma Vampire Lorda ma jakikolwiek sens w przypadku questów innych niż dla frakcji krwiopijców ?
Bo na dobrą sprawę, można by tego używać podczas innych zadań w czasie starć z przeciwnikami - tylko jaki to ma sens, skoro zaraz po ubiciu danego wroga wszyscy npc dookoła zapewne rzucą się na moją postać - dobrze kombinuję ?
Tzn idąc po skończeniu Dawnguarda w jakiekolwiek inne questy lepiej z tą transformacją uważać tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Był ktoś w stanie zakupić Dragonborna na Greenmangaming? Jeśli tak, to chętnie dowiem się, na czym polega jego sztuczka. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2013 o 16:24, Kadaj napisał:

Był ktoś w stanie zakupić Dragonborna na Greenmangaming? Jeśli tak, to chętnie
dowiem się, na czym polega jego sztuczka. ;p

Może trzeba napisać do supportu GMG, to odblokują. Zawsze można podać argument, że odblokwali w zeszłą środę dla Polaków na Steam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2013 o 11:09, Pietro87 napisał:

Tak się zastanawiam [ciągle ogrywam dodatek Dawnguard zakupiony niedawno] czy forma Vampire
Lorda ma jakikolwiek sens w przypadku questów innych niż dla frakcji krwiopijców ?


Podobnie jak z byciem wilkolakiem czyli raczej forma lorda przydaje sie tylko w zdaniach, ktore wykonujesz samotnie, i ktore polegaja na wybicu wroga do nogi.

Z czego wiem wszyscy zwykli NPC (poza kompanem w grupie) zaatakuja cie jak sie przemienisz na ich oczach w lorda i wtedy nawet powrot do formy ludzkiej nie pomoze. Jak sie przemienisz bedac w ukryciu tzn bez swiadkow to NPC tez beda wrodzy, ale nie rozpoznaja o kogo chodzi wiec mozesz spokojnie wybic pol miasta, a potem z powrotem zamienic sie w czlowieka (ponownie bez swiadkow) i nie bedziesz mial listu gonczego.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.02.2013 o 15:28, Eilene napisał:

Podobnie jak z byciem wilkolakiem czyli raczej forma lorda przydaje sie tylko w zdaniach,
ktore wykonujesz samotnie, i ktore polegaja na wybicu wroga do nogi.


No tak tu złudzeń nie maiłem najmniejszych.

Dnia 05.02.2013 o 15:28, Eilene napisał:

Z czego wiem wszyscy zwykli NPC (poza kompanem w grupie) zaatakuja cie jak sie przemienisz
na ich oczach w lorda i wtedy nawet powrot do formy ludzkiej nie pomoze. Jak sie przemienisz
bedac w ukryciu tzn bez swiadkow to NPC tez beda wrodzy, ale nie rozpoznaja o kogo chodzi
wiec mozesz spokojnie wybic pol miasta, a potem z powrotem zamienic sie w czlowieka (ponownie
bez swiadkow) i nie bedziesz mial listu gonczego.


Bardziej ciekawią mnie same questy, tzn może na przykładzie :
Jeśli wykonuje questa X dla frakcji Y który polega np na odnalezieniu jakiegoś NPC w jakimś tam losowym zadupiastym lochu, to w momencie kiedy przez loch się przebijam jako Lord [bo tak mi wygodnie, bo tak buduję postać wiadomo o co chodzi :)] i trafie na owego NPC zanim się przepoczwarzę znów w człowieka to ciekaw jestem czy zadanie szlak jasny trafi, czy też questowi NPC maja wpisany skrypt który każe im mieć wywalone na to w jakim stanie w danej chwili jest gracz =)

P.S.
Tego triku ze skradaniem nie byłem pewien [wydawał się logiczny - teraz mam potwierdzenie - thx :)]

P.S.2
W sumie mogli trochę bardziej pofolgować z tym lordem.
Tzn sprawić, że NPC uciekają na widok lorda ale zaczynają atakować dopiero w momencie gdy my zaatakujemy pierwsi. Owszem immersja i "wiarygodność" świata poszła by się trochę dupić, ale obecnie formę lorda postrzegam jako mocno bezużyteczną na dłuższa metę.
Strach używać, żeby nie skopać linii fabularnej dla jakiejś pobocznej frakcji =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2013 o 17:26, Pietro87 napisał:

Jeśli wykonuje questa X dla frakcji Y który polega np na odnalezieniu jakiegoś NPC w
jakimś tam losowym zadupiastym lochu, to w momencie kiedy przez loch się przebijam jako
Lord [bo tak mi wygodnie, bo tak buduję postać wiadomo o co chodzi :)] i trafie na owego
NPC zanim się przepoczwarzę znów w człowieka to ciekaw jestem czy zadanie szlak jasny
trafi, czy też questowi NPC maja wpisany skrypt który każe im mieć wywalone na to w jakim
stanie w danej chwili jest gracz =)

Jak wykonywałem deadryczny quest dla Molag Bala (ten z nawiedzonym domem w Markarcie) i wyruszyłem ratować tego kapłana, to spokojnie wyczyściłem obóz renegatów jako wilkołak. Biegałem w wilczej postaci wokół skrępowanego NPCa. Wróciłem do człowieczej formy, uwolniłem go. Zero reakcji. Może podobnie jest z innymi neutralnymi postaciami w dungeonach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.02.2013 o 17:31, Ranveld napisał:

Jak wykonywałem deadryczny quest dla Molag Bala (ten z nawiedzonym domem w Markarcie)
i wyruszyłem ratować tego kapłana, to spokojnie wyczyściłem obóz renegatów jako wilkołak.
Biegałem w wilczej postaci wokół skrępowanego NPCa. Wróciłem do człowieczej formy, uwolniłem
go. Zero reakcji. Może podobnie jest z innymi neutralnymi postaciami w dungeonach.


Pewnie póki nie spróbuje to się nie dowiem ;)
Zaprzyjaźnię się mocno z opcją quick save i będę eksperymentował.
Szkoda mi trochę formy lorda tak marnować, zdegradowanie tej imho zajedwabistej opcji do spontanicznego killera gigantów i smoków w dziczy trochę mi się nie specjalnie widzi =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grał już ktoś w Dragonborna? Czy są jakieś dodatkowe zalety rozpoczęcia dodatku dunmerem (lub wady grając każdym innym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da radę gdzieś nabyć Dragonborna taniej jak na Steamie? Zaczeły mi sie ferie, więc gra jak znalazł :)

Najwyżej kupię na Steamie, a na polskie wydanie nie chce mi sie czekać (i tak pewnie koło 80 zł), a gram po ang.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 11:31, vonArnold napisał:

Da radę gdzieś nabyć Dragonborna taniej jak na Steamie? Zaczeły mi sie ferie, więc gra
jak znalazł :)

Najwyżej kupię na Steamie, a na polskie wydanie nie chce mi sie czekać (i tak pewnie
koło 80 zł), a gram po ang.

jeżeli ci to nie przeszkadza, możesz kupić u pośredników z kluczami. Gamecodes np. ma za 69 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The Elder Scrolls V: Skyrim - Dragonborn to ten dodatek który pozwala latać smokami i walczyć na koniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 12:01, Paoro napisał:

The Elder Scrolls V: Skyrim - Dragonborn to ten dodatek który pozwala latać smokami i
walczyć na koniu?


Czy walczyć na koniu to nie wiem ale smokami ponoć można latać, aczkolwiek opinie są takie że zbyt ciekawie ponoć się to latanie nie prezentuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 12:21, ArkStorm napisał:

> The Elder Scrolls V: Skyrim - Dragonborn to ten dodatek który pozwala latać smokami
i
> walczyć na koniu?

Czy walczyć na koniu to nie wiem ale smokami ponoć można latać, aczkolwiek opinie są
takie że zbyt ciekawie ponoć się to latanie nie prezentuje.

To zawiera ten dodatek w ogóle coś ciekawego? Gdzieś widziałem możliwości gry jakie prezentowali twórcy, ale podobno niektórych nie zawarli w grze, bo występowały błędy z nimi związane, ale podobno włócznią da się walczyć itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować