Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Mam pewien problem, zainstalowałem pacha 1,8, później kilka modów z Bleacha(zestaw broni, Zangetsu mode iVasto rode), wszystko działa, poza jednarzeczą, nie słyszę rozmów, praktycznie żadnych i z nikim.

Druga sprawa to to, że jak próbuje włączyć moda Bleach Ban kai, to po przeczytaniu księgi, próbuje włączy menu magii i gra mi się wyłącza, byłbym wdzięczny, za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2013 o 16:07, Grodhar napisał:

W pomieszczeniach jest przeogromna ilość trójwymiarowych tekstur, cieni, świateł i skryptów
i trzeba bardzo solidnego komputera i dużo pamięci żeby uciągnąć to bez wczytywania,
co można osiągnąć z pomocą modów.

Ok. W każdym razie ja wolałbym, żeby w tych pomieszczeniach była mniejsza ilość trójwymiarowych tekstur, cieni, świateł i skrytptów, a w zamian nie było tyle tego wczytywania. :) Myślę, że nie jestem jedyną osobą, która myśli w ten sposób.

Dnia 14.02.2013 o 16:07, Grodhar napisał:

Jest ich bardzo dużo, do wyboru masz rasę i płeć gdzie każda dysponuje innym głosem i
akcentem. W Gothicu grałeś bezimiennym którego nawet nie mogłeś nazwać :)

Wiem, wiem, ale skoro i tak musieli nagrywać wypowiedzi setek (tysięcy?) NPCów to już by się mogli postarać i nagrać też głównego bohatera. To trochę dziwne, jak na początku ma się milion opcji tworzenia postaci, a potem przez całą grę nie da się usłyszeć głosu bohatera. :P

Dnia 14.02.2013 o 16:07, Grodhar napisał:

Z konia można walczyć, są nawet mody usprawniające tą walkę (kopie i dzidy). Na pewno
można z niego strzelać.

Ja gram na Xboxie i jako mag nie mogę walczyć z konia. :/

Grodhar

Dnia 14.02.2013 o 16:07, Grodhar napisał:

3) da się walczyć z grzbietu od któregoś z patchy (albo DLC, nie pamiętam)

DLC? Coś mi kolega wspominał niedawno, że w jakimś dodatku wprowadzili możliwość walki na koniu.

Dnia 14.02.2013 o 16:07, Grodhar napisał:

4) NPCe są sztywni, owszem, ale to i tak OGROMNA poprawa w stosunku do Obliviona ;p

Nie grałem w Obliviona. Jedyny TES w jaki grałem (oprócz Skyrima) to Morrowind i tam postacie NPC to była totalna porażka. Zresztą w Morrowinda zbyt długo nie pograłem, a Skyrim mnie wciągnął, choć nie podzielam zachwutu nad tą grą niektórych osób (na pewno nie dałbym w recenzji 10/10, a widziałem takie recenzje).

Jeszcze jedna wada: niektóre lokacje wyglądaja tak, jakby osobom za nie odpowiedzialnym skończyły się pomysły. Winterhold (szczególnie college dla magów) to było dla mnie ogromne rozczarowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2013 o 14:18, Rusty-Luke napisał:

Ok. W każdym razie ja wolałbym, żeby w tych pomieszczeniach była mniejsza ilość trójwymiarowych
tekstur, cieni, świateł i skrytptów, a w zamian nie było tyle tego wczytywania. :) Myślę,
że nie jestem jedyną osobą, która myśli w ten sposób.


Mi osobiście bardzo podobają się pomieszczenia wypełnione szczegółami, suto zastawione stoły, regały pełne książek i przeróżnych drobiazgów, dlatego fakt chwilowego wczytywania gry (pewnie czas zależy to od ilości pamięci RAM) wcale mi nie przeszkadza, bo klimat jednak jest ważniejszy ;]

Dnia 17.02.2013 o 14:18, Rusty-Luke napisał:

Wiem, wiem, ale skoro i tak musieli nagrywać wypowiedzi setek (tysięcy?) NPCów to już
by się mogli postarać i nagrać też głównego bohatera. To trochę dziwne, jak na początku
ma się milion opcji tworzenia postaci, a potem przez całą grę nie da się usłyszeć głosu
bohatera. :P


To jest w pewnym sensie taka ikona serii TES, że główny bohater nic nie mówi. Chodzi zapewne o to, iż mamy tutaj do wykreowania własną postać, w przeciwieństwie do wspomnianego przez ciebie Gothica czy Wiedźmina, dlatego autorzy nie chcą nam z góry narzucać pewnego stylu i charakteru postaci.

Dnia 17.02.2013 o 14:18, Rusty-Luke napisał:

DLC? Coś mi kolega wspominał niedawno, że w jakimś dodatku wprowadzili możliwość walki
na koniu.


Możliwość walki konno autorzy wprowadzili już w którymś (takim dość obszernym) patchu do gry, gdzie dodano również np. nowe killcamy dla maga i łucznika.

Dnia 17.02.2013 o 14:18, Rusty-Luke napisał:

Nie grałem w Obliviona. Jedyny TES w jaki grałem (oprócz Skyrima) to Morrowind i tam
postacie NPC to była totalna porażka. Zresztą w Morrowinda zbyt długo nie pograłem,
a Skyrim mnie wciągnął, choć nie podzielam zachwutu nad tą grą niektórych osób (na pewno
nie dałbym w recenzji 10/10, a widziałem takie recenzje).


Owszem w Morrowindzie postacie były strasznie sztywne i poruszały się niczym roboty, ale to gra z innej epoki, więc nie ma sensu jej tutaj wymieniać. Zresztą mnie też Morrowind przy pierwszym podejściu odrzucił po kilku godzinach, ale za drugim razem pograłem dłużej i jednak gra okazała się wciągająca, tylko trzeba przyzwyczaić się do kilku nieprzyjemnych w odbiorze aspektów (jak wspomniany model poruszania się czy walki) i skupić się na głównym kontencie, czyli fabule ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2013 o 16:54, Doreczek napisał:

Heja. Jak można ulepszać twierdzę świtu w Dawnguardzie? Przeszedłem wątek główny a nie
wiem jak to zrobić. Pozdrawiam


Zadania poboczne to umożliwiają, choć o ile pamiętam po pewnym momencie stają się zablokowane :/
Nie spodziewaj się jakiś wielkich ulepszeń- np. pojawienia się wioski wokół itp. Dojdzie co najwyżej kilka npców i przedmiotów :)

Serio wszystkie gry ostatnio cierpia na zbyt niską populacje npców :P z wyjątkiem Wiedźmina 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 15:07, vonArnold napisał:

Z ciekawości, grał ktoś kiedyś czystym magiem? Bez zbroi, bez broni? Dobra zabawa czy
raczej zbyt nużące?


Grałem takim do 19lvl, póżniej dołożyłem sobie łuk i zacząłem głównie jego używać, a czary tylko na bliski dystans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 15:07, vonArnold napisał:

Z ciekawości, grał ktoś kiedyś czystym magiem? Bez zbroi, bez broni? Dobra zabawa czy
raczej zbyt nużące?

Ja gram, ale nie mam porównania do innych klas postaci. Na początku było to trochę irytujące z powodu ciągłych braków many, ale po wykonaniu zadań w collegu Winterhold dostaje się kilka przedmiotów, które manę podnoszą i dalej nie jest tak źle. Jeśli ma się do pomocy jakiegoś wojownika, to nie jest zbyt ciężko, ale z drugiej strony jego obecność też czasem przeszkadza, bo można go przypadkowo zabić fireballem albo innym czarem obszarowym. No i trzeba też dość mocno uważac, bo nawet z aktywnym czarem ebonyflesh można paść na dwa hity.

Wszystkozajete

Dnia 19.02.2013 o 15:07, vonArnold napisał:

Mi osobiście bardzo podobają się pomieszczenia wypełnione szczegółami, suto zastawione stoły, regały pełne książek i przeróżnych drobiazgów, dlatego fakt chwilowego wczytywania gry (pewnie czas zależy to od ilości pamięci RAM) wcale mi nie przeszkadza, bo klimat jednak jest ważniejszy ;]

Wg mnie właśnie to wczytywanie najbardziej psuje klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Perki dostajemy tylko do 50lvl? (bez modów) Jak tak to sobie builda spsułembo po zmaxowaniu shielda przestawiłem się na dualwielding, chciałem podkoxać ench/alch/archery ale chyba mi to nie wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2013 o 19:02, Alehor napisał:

Perki dostajemy tylko do 50lvl? (bez modów) Jak tak to sobie builda spsułembo po zmaxowaniu
shielda przestawiłem się na dualwielding, chciałem podkoxać ench/alch/archery ale chyba
mi to nie wyjdzie

Po 50lvl dostaje się też perki, a przestajemy je wbijać, gdy rozwinie się wszystkie umiejętności na 100. Według UESPWiki po wymaksowaniu wszystkich umiejętności brakuje trochę expa do 82lvl, więc max lvl to 81.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie - Jakie enczanty zalecacie na dual-wielding? Frost/Fire + Health/Stamina Absorb?

Edit: Mając w ekwipunku Black Soul Gem moge ubić wilka bez obawy że jego dusza nie zaśmieci mi Black zamiast Lesser?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2013 o 20:08, Alehor napisał:

Kolejne pytanie - Jakie enczanty zalecacie na dual-wielding? Frost/Fire + Health/Stamina
Absorb?

To jest ok. Polecam też paraliż, ale on potrafi bardzo ułatwić rozgrywkę ;) Osobiście na one-handed dałem absorb+paraliż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie da się przypadkiem zrobić tak, że idziemy do więzienia na tak długo, żeby spadły nam skille i wtedy znów wbijamy poziom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2013 o 13:22, Ustroj napisał:

A nie da się przypadkiem zrobić tak, że idziemy do więzienia na tak długo, żeby spadły
nam skille i wtedy znów wbijamy poziom?

W Skyrimie za odsiadkę nie spadają poziomy umiejętności jak w Morrowindzie i Oblivionie, jedynie stopień rozwoju kilku może zostać zresetowany do zera (postęp w osiąganiu następnego poziomu umiejętności). Sam tego nie sprawdzałem w grze, jednak oto informacja z UESPWiki:
"To serve your sentence, simply sleep in the bed in your cell, and you''ll sleep through your entire sentence. Depending upon the length of your sentence, your progress towards one or more skill advancements will be reset to zero. Unlike Oblivion, you will not lose any past skill increases; instead, it will take longer to obtain the next skill increase(s)."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2013 o 15:56, Szczep_NML napisał:

Można ewentualne poszukać jakiegoś moda który by sprawił że tracilibyliśmy poziomy umiejętności.

Równie dobrze można ściągnąć mod, który po osiągnięciu 80 daje nam tyle punktów, aby zdobyć wszystkie perki. Widziałem gdzieś taki. Jest to ogromne ułatwienie gry, bo taka postać będzie perfekcyjna we wszystkim, ale co kto lubi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mhm czyli tak to działa, sam tego też nie sprawdzałem(gdzieś w internetach czytałem i zastanawiałem się czy to prawda, jak widać nie) bo i po co jak miałem chyba tylko skradanie na 100 swoją postacią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2013 o 16:02, Ranveld napisał:

> Można ewentualne poszukać jakiegoś moda który by sprawił że tracilibyliśmy poziomy
umiejętności.
Równie dobrze można ściągnąć mod, który po osiągnięciu 80 daje nam tyle punktów, aby
zdobyć wszystkie perki. Widziałem gdzieś taki. Jest to ogromne ułatwienie gry, bo taka
postać będzie perfekcyjna we wszystkim, ale co kto lubi :)


Pomocne byłoby wprowadzenie standardowego expa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować