• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl -Temat ogólny ” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16291&u=2498

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=285 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Podstawowe porady co zrobić w przypadku problemu z uruchomieniem gry znajdziesz w poniższym poradniku http://www.gram.pl/felieton.asp?id=1093

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=285&p=1306

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1226 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 08.11.2007 o 16:27, tonix13 napisał:

Dziękuję za uprzejmą odpowiedź i czuję się zobowiązany. Oczywiście że znalazłem tą spluwę.
Na swoje usprawiedliwienie tak dramatycznej niewiedzy na temat gry mam porostu banalny brak
czasu. Przyznaję bez bicia że nie przeczytałem instrukcji. Nieraz już się to na mnie zemściło.
Pozdrawiam.

Nie ma sprawy. Brak czasu to jest to z czym sam się borykam nieustannie, więc rozumiem. Przyjemności z gry życzę i również pozdrawiam.

(Koniec offtopu nim nas moderatorzy na cel wezmą i zaczną strzelać degradami ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam pytanie można jakoś wyłaczyc przełaczanie broni scroolem. przestawiłem juz z nast/poprz. bron na inny przycisk, ale cały czas sam zmienia broń, bo mam straszcie czułą myszkexP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.11.2007 o 14:47, marcinshinoda napisał:

mam pytanie można jakoś wyłaczyc przełaczanie broni scroolem. przestawiłem juz z nast/poprz.
bron na inny przycisk, ale cały czas sam zmienia broń, bo mam straszcie czułą myszkexP

może po prostu ustaw sobie coś na scrolla np. którąś z komend multiplayerowych, a sprawdziłeś jaki klawisz odpowieda ci za zmianę broni? Bo w tej grze nie ma nic domyślnie ustawionego dla scrolla, musiałeś sam to ustawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.12.2007 o 17:29, kuber10 napisał:

Ludzie pomóżcie , jak zmienia się plik stronicowy na windows xp profesional bo ten ( http://www.gram.pl/pomoc_poradnik.asp?p=734
) poradnik jest do innej wersji

to chyba raczej ty masz inny system operacyjny, bo ten poradnik krok po kroku opisuje jak dokopać się do panelu sterowania pamięcią wirtualną pod Windows XP Professional. A czy ty chociażwiesz jaki masz OS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, mam problem z uruchomieniem S.T.A.L.K.E.R – a po uaktualnieniu 1.005. Wyskakuje komunikat „A crash has Been detected by Bug Trap”
Może miał ktoś podobny problem?
Mam aktualne drivery do wszystkiego, pamięć wirtualną ustawioną na 2000-5000 MB.
Na dysku wolne 15 GB, win XP
Patch instalowałem bezpośrednio na wersję 1.000.
(Intel Dual Core E6550, GF Galaxy 8600 GTS, 2048 MB ram-u, Asus P5KC)

20071218175916

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

WITAM. Mam pytanko. Dopiero co kupilem sobie gre o ktorej mowa i niepotrafie zagrac w internecie. Jak wlaczam jakis serwer to wczytuje w nieskonczonosc i nie moge z tego wyjsc tak jak by sie wszystko zawiesilo. Nie wiem CZY PRZED GRA W INTERNECIE trzeba ja zarejestrowac w www.gram.pl czy to nie jest konieczne?Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, nie sądzilem, że po pokonaniu pewnego problemu z freezami, jeszcze będę musiał się na cos żalić w tym temacie, ale jednak.
Wiecie, na temacie ogólnym niedawno rozprawiano o jakimś modzie "Realism Enchancement" podał ktos link do filmu prezentującego jego mozliwości, więc sobie obejrzałem i wtedy mnie trafiło.
Akcja filmiku momentami działa się w nocy, na filmie była to niemal permanentna ciamnosc, natomiast u mnie noc wygląda tak(screen 1). No wiec sobi pomyślałem, na pewno mam cos przekombinowane ustawienia jasności i gammę. Zmniejszyłem je więc, żeby ciemność była ciemnością i się udało...na 1sekundę, zaraz po tym ekran mignął i znowu miałem wszystko rozjaśnione. Najgorsze jest, że na screenshotach wszystko wygląda jak trzeba(screen 2), ale jasność w samej grze nic a nic się nie zmieniła. To co mam zrobić by w grze noc była nocą? Czyżby moja karta graficzna narzucała jej wartość gamma z pulpitu? A może sama gra broni się przed zmianami ustawień jasności? Tylko jak to się ma do sytuacji na screenach?

20071224210442

20071224210543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przy włączaniu multiplayera wyskakuje komunikat:Nie udane połączenie z głównym serwerem".Mam najnowszego patcha,firewall windowsowy wyłączony,kaspersky wyłączony więc nic nie blokuje połączenia,ale czemu nie działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.12.2007 o 23:58, razormw napisał:

Przy włączaniu multiplayera wyskakuje komunikat:Nie udane połączenie z głównym serwerem".Mam
najnowszego patcha,firewall windowsowy wyłączony,kaspersky wyłączony więc nic nie blokuje połączenia,ale
czemu nie działa?

przecież pisze w komunikacie, nieudane połączenie z serwerem. Chyba nie musi się zawsze łączyć poprawnie co? Oczywiście możesz tez poszukać problemów po swojej stronie, ale czasem to po prostu wina serwera albo łącza internetowego. Po swojej stronie powinieneś sprawdzić czy masz wersję gry kompatybilną z tą na serwerze. I czy nie ma problemów ze stabilnnością łacza internetowego. Dla przykładu ja mam takie problemy z Neostradą. Moja opcja 1MB za bardzo obciąża leciwą okoliczną sieć TP i łacze się często resetuje(ale coraz rzadziej, to trzeba im przyznać), a wiadomo, że jak ci się połączenie z siecią urwie w trakcie łączenia z serwerem to się nie połączysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../

Może ten gościu z filmiku miał moda "Pitch Black"? Sprawia on, że noce są naprawdę ciemne. Moda znajdziesz na filefront.

A teraz mój problem:
Gdy gram w Stalkera gra się zawiesza co ok. 10-15 min. Mam (a raczej miałem, usunąłem już Stalkera, ale teraz mam ochotę pograć) patcha 1.0004, oraz mod Faiakes v2.4. Mój system, jakby coś: Intel Core2Quad Q6600, 2Gb RAM, nVidia GeForce 8600GT, karta dźwiękowa - chyba coś od Realteka (w systemie jako "Realtek Audio HD Output). Mam najnowsze sterowniki do karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam
Mam problem z menu w grze cały czas sie zacina mysz i nie da sie nacelować na to co sie chce a kiedy wchodze w ustawienia to jeszcze gorzej gdy nią rusze to po jakimś pół minuty reaguje .
Gra chodzi dość płynnie jak na sprzet
prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, mam problem. Otóż gdy próbuje włączyć grę nic się nie dzieje, xfire pokazuje że niby Stalker jest włączony ale sama gra nie chce się włączyć. Czy patch może wystarczyć? Zaktualizowałem grę do wersji 1.003 ale nic nie pomogło :/ proszę pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sorry że drugi post ale dodam jeszcze że mój komp to:
-Intel Core 2 duo E6750-2.66 GHz
-Geforce 8600 256 Mb
-2 GB RAM
-Windows XP profesional z service pack 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

tj? instalacja przebiegla prawidlowo i wersja 1.0 (tj bez patchy) nie chce Ci sie wlaczyc? czy pojawia sie jakikolwiek blad?

aktualna wersja stalkera to 1.0005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

U wielu osob gra nie chce sie wlaczyc z powodu pamieci wirtualnej, Stalker wymaga jej bardzo duzo 2 GB (2048mb), wiec moze to to? Sprawdz ile masz ustawione i ewentualnie ja przestaw, ja mam ustawione na (bodajze) 2560 mysle, ze wartosc uniwersalna - nie za duza, w sam raz;) Tyle bylo zalecane w TweakGuides Tweaking Companion Koroush''a Ghazi''ego, speca od tweak''owania. Pamiec Wirtualna ustawiasz w -> panel sterowania -> system -> zaawansowane -> wydajnosc -> ustawienia.

Aha, jesli nie wyskakuje ci zaden blad w "dojczlandzie" to cos innego jest nie tak i w takim wypadku nie wiem jak pomoc. Napisz jeszcze czy wyskakuje cokolwiek czy po prostu nic sie nie dzieje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować