Zaloguj się, aby obserwować  
osik_152

Deskorolka - temat ogólny

1822 postów w tym temacie

Dnia 04.05.2009 o 08:43, Etnies napisał:

> Ja jeździłem na Etniesach - bardzo wygodne buty, cena jednak odstrasza. Niestety
buty
> szybko padły, wcześniej jednak dłuugo w nich chodziłem (nie jeżdżąc oczywiście,
kilka
> dni po desce buty już były zdziargane).
>
> Dwa dni temu tak samo kupiłem Etniesy model ETNS (red/white) - kozackie, ale nie
będę
> w nich jeździć :P

Ja mam etniesy campbell mid ,również w nich nie jeżdżę ale już zaczyna odklejać mi się
podeszwa...co prawda mają już prawie rok więc im wybaczam ;D Chociaż został jeszcze rok
gwarancji ,myślicie że by mi je naprawili/wymienili ?

Jeżeli nie jeździłeś to najlepiej przejść się do sklepu i zapytać czy podlegało by to reklamacji. Bo podeszwa nie ma prawa się odklejać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 09:35, rob300i napisał:

Hej. Mam 17 lat i zawsze chciałem jeździć na desce, jednak nigdy nie miałem możliwości
(mieszkałem w malutkiej miejscowości, bez żadnego miejsca które nadawałoby się do jazdy).
Jakiś rok temu przeprowadziłem się do większej miejscowości, i mam możliwość pośmigania
po skate-parku albo chociaż po betonowych miejscówach.

Czy jednak nie jestem za stary na naukę? Jeszcze nigdy nie jeździłem na desce. Nie wiem
czy się sprawdzę.

1. Jakie deski polecacie na absolutny początek. Cena jest ważna.
2. Czy sam trening wystarczy, czy też trzeba mieć do tego jakiś talent?
3. Czy jestem Regular czy Goofy jeżeli na deskę chciałbym wejść tak (po prostu podchodzę
do deski i mam taki odruch że tak wsiadam) że prawa noga na tailu a lewa na przodzie?
Którą nogą się odpychać?
4. Buty wydaje mi się że mam dobre, bo generalnie lubię ten styl skate. Mam Nike Air
6.0 Mogan Mid, Nike Air Oncore oraz jakieś tam stare z Vans''a.

Na deskę nigdy nie jest za późno.

1. To zależy od zasobności twojego portfela. Lepiej dać więcej żebyś mógł długo śmigać. Do 300 zł można kupić w miarę dobrą kompletną deseczkę (zobacz na pl.skate-europe.com).

2. Uśmiałem się gdy to zobaczyłem :P Wybacz... Trening czyni mistrza, żaden talent nie jest wymagany. jeden się uczy szybciej, drugi wolniej ale najważniejsze to się nie zniechęcać :) Zobacz na http://deskorolka.extreme.org.pl - znajdziesz tu dużo porad dla początkujących.

3. Jeżeli prawą trzymasz na tailu a lewą na środku deski to jesteś Regular - wtedy odpychasz się prawą nogą.

4. Najważniejsze żeby buty miały płaską podeszwę. Możesz jeździć w zwykłych butach za 40-50 zł jeżeli szkoda Ci tych (po prostu szybko się niszczą).

Mam nadzieję, że pomogłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj i wczoraj zajawa na maksa :P Uczyłem się heelflipa (wczoraj już go kręciłem, dzisiaj katowałem) i dokładnie w jeden dzień się go nauczyłem (znaczy się nie zawsze go kleje, albo źle się wybije, a to deska gdzieś odleci i takie tam).

Później z fakie heela próbowałem i też łatwo, nawet się nie spodziewałem (na regular jeżdżę, wcześniej kopnięcie heela wydawało mi się niewyobrażalne, bo po prostu katowałem kickflipa i kopnięcie nogą w inną stronę deski wydawało mi się nie do wykonania).

Następnie w udanym heelu wylądowałem jedną nogą na nose''sie i zacząłem ciągnąć one foot nose manual XD Ze zdziwienia zszedłem z deski :P

Pod koniec (jakieś 35 min. temu xD) zaliczyłem 3 schody z tyłu hipermarketu. Świetnie uczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem totalnie zielony w jezdzie na desce xDD mam taką starą z telepizzy ( nie kupowałem jej tylko dostalem bez zdne j okazji więc nie żałuje) kilka dni temu zaczołem jeżdzic i nie umiem nawet mamuala. ale w 1h nauczyłem się rimo. pisza ze to dość trudny trick ale dla mnie łatwiejszy od manuala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Długiego manuala ciężko jest opanować. Trzeba ćwiczyć :) Ostatnio brałem się za FS Flip''a ale jakoś mi to nie wychodzi :P Wolę pokatować Varial Flipa żeby dobrze go sklejać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 07:23, Rafix_94 napisał:

Długiego manuala ciężko jest opanować. Trzeba ćwiczyć :) Ostatnio brałem się za FS Flip''a
ale jakoś mi to nie wychodzi :P Wolę pokatować Varial Flipa żeby dobrze go sklejać :D

backside jest latwiejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 15:57, dzeksondzekson napisał:

> Długiego manuala ciężko jest opanować. Trzeba ćwiczyć :) Ostatnio brałem się za
FS Flip''a
> ale jakoś mi to nie wychodzi :P Wolę pokatować Varial Flipa żeby dobrze go sklejać
:D
backside jest latwiejszy

Hmm, chyba jednak BS Flipa robie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 20:32, Antek100100 napisał:

Ja jestem totalnie zielony w jezdzie na desce xDD mam taką starą z telepizzy ( nie kupowałem
jej tylko dostalem bez zdne j okazji więc nie żałuje) kilka dni temu zaczołem jeżdzic
i nie umiem nawet mamuala. ale w 1h nauczyłem się rimo. pisza ze to dość trudny trick
ale dla mnie łatwiejszy od manuala:)

A jak się robi rimo? Deska to jakaś tania musi byś sporo dostałeś ją gratis do pozzy z telepizzy, czy tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 19:40, xD_ominik napisał:

> Ja jestem totalnie zielony w jezdzie na desce xDD mam taką starą z telepizzy ( nie
kupowałem
> jej tylko dostalem bez zdne j okazji więc nie żałuje) kilka dni temu zaczołem jeżdzic

> i nie umiem nawet mamuala. ale w 1h nauczyłem się rimo. pisza ze to dość trudny
trick
> ale dla mnie łatwiejszy od manuala:)
A jak się robi rimo? Deska to jakaś tania musi byś sporo dostałeś ją gratis do pozzy
z telepizzy, czy tak?

hah dzisiaj smitha robiłem na barierce :P Kozacki grind. Tail Slide też się kilka razy udał. Pod koniec BS Flipa próbowałem, ale jeszcze nie wychodził. Kumpel za to zaczął kręcić ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2009 o 21:07, nightfaler napisał:

Przyszły wakacje więc i kupno deskorolki, teraz pytanie składać samemu czy gotową ? Myślałem
o jakiejś ze skate-europe.com ale czekam na doradzenie.

Jeżeli dysponujesz dużą ilością gotówki czyli powiedzmy 500 zł to najlepiej samemu złożyć deskę. Najbardziej polecam decki PlanB - najlepszy profil no i najwytrzymalsze; trucki Silver; kółeczka dowolne (najlepiej kupić Amoka za około 50 zł na Allegro, twardość według uznania) no i grip.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 21:37, Rafix_94 napisał:

> Przyszły wakacje więc i kupno deskorolki, teraz pytanie składać samemu czy gotową
? Myślałem
> o jakiejś ze skate-europe.com ale czekam na doradzenie.
Jeżeli dysponujesz dużą ilością gotówki czyli powiedzmy 500 zł to najlepiej samemu złożyć
deskę. Najbardziej polecam decki PlanB - najlepszy profil no i najwytrzymalsze; trucki
Silver; kółeczka dowolne (najlepiej kupić Amoka za około 50 zł na Allegro, twardość według
uznania) no i grip.


Hmmmm aż 500 ? No tak jednak trzeba przywyknąć do tego że każdy sport kosztuje ...
No ale te nie będą dobre ? :
http://pl.skate-europe.com/go/katlist-153-156.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 12:50, nightfaler napisał:

> > Przyszły wakacje więc i kupno deskorolki, teraz pytanie składać samemu czy
gotową
> ? Myślałem
> > o jakiejś ze skate-europe.com ale czekam na doradzenie.
> Jeżeli dysponujesz dużą ilością gotówki czyli powiedzmy 500 zł to najlepiej samemu
złożyć
> deskę. Najbardziej polecam decki PlanB - najlepszy profil no i najwytrzymalsze;
trucki
> Silver; kółeczka dowolne (najlepiej kupić Amoka za około 50 zł na Allegro, twardość
według
> uznania) no i grip.

Hmmmm aż 500 ? No tak jednak trzeba przywyknąć do tego że każdy sport kosztuje ...
No ale te nie będą dobre ? :
http://pl.skate-europe.com/go/katlist-153-156.html

Nie polecam żadnych z tych deskorolek. Blaty słabe, szybko Ci pójdą, jedynie trucki Speed Demona dobre. Były dostępne jakiś czas temu komplety Elementa, ale widzę że już nie ma - cena wynosiła 350 zł. To byłby najrozsądniejszy wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że nie jestem hardkorem. Uczę się jeździć. Mam starą dechę(plastikowe trucki, bardzo obdarty blat deski). Chyba zainwestuję w nową. Tak do 100 zł będę miał jakąś lepszą deskę z kauczukowymi truckami? A właśnie, które lepsze - kauczukowe, czy plastikowe?
I pytanko co do stylu jazdy. Którą nogę waszym zdaniem lepiej trzymać na desce - lewą czy prawą? Wiem, że głupio to brzmi, ale jak chcę troszeczkę podnieść deskę z tyłu lewą nogą w celu gwałtownego skręcenia,(na daną chwilę prawą trzymam na desce, lewą się odpycham)to nie idzie mi i często spadam z deski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 01:10, Kirabaxior napisał:

Powiedzmy, że nie jestem hardkorem. Uczę się jeździć. Mam starą dechę(plastikowe trucki,
bardzo obdarty blat deski). Chyba zainwestuję w nową. Tak do 100 zł będę miał jakąś lepszą
deskę z kauczukowymi truckami? A właśnie, które lepsze - kauczukowe, czy plastikowe?
I pytanko co do stylu jazdy. Którą nogę waszym zdaniem lepiej trzymać na desce - lewą
czy prawą? Wiem, że głupio to brzmi, ale jak chcę troszeczkę podnieść deskę z tyłu lewą
nogą w celu gwałtownego skręcenia,(na daną chwilę prawą trzymam na desce, lewą się odpycham)to
nie idzie mi i często spadam z deski.

Nie chodziło Ci przypadkiem o plastikowe kółka? Bo trucki nie mogą być plastikowe ani kałczukowe bo zaraz by je szlag trafił :D Obecnie kółka robione są z poliuretanu - najlepszy materiał. Kauczuk jest za miękki przez co nie wyczuwa się podłoża podczas jazdy. Za 100 zł nie poszalejesz, nawet nie ma co kupować. Co do stylu jazdy sam musisz obczaić, jak lepiej Ci jeździć - ja jestem przykładowo Regular, czyli lewą nogę mam na blacie, prawą się odpycham. Kwestia wprawy - poćwiczyć trochę to z czasem będzie Ci coraz lepiej jeździć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 11:38, Rafix_94 napisał:

Nie chodziło Ci przypadkiem o plastikowe kółka? Bo trucki nie mogą być plastikowe ani
kałczukowe bo zaraz by je szlag trafił :D

Tak, chodziło mi o kółka, ale się nie śmiejcie bo jestem laik :P

Dnia 22.06.2009 o 11:38, Rafix_94 napisał:

Obecnie kółka robione są z poliuretanu - najlepszy
materiał. Kauczuk jest za miękki przez co nie wyczuwa się podłoża podczas jazdy. Za 100
zł nie poszalejesz, nawet nie ma co kupować.

Poki co chce tylko jeździć, nie wykonywać triki :P

Dnia 22.06.2009 o 11:38, Rafix_94 napisał:

Co do stylu jazdy sam musisz obczaić, jak
lepiej Ci jeździć - ja jestem przykładowo Regular, czyli lewą nogę mam na blacie, prawą
się odpycham. Kwestia wprawy - poćwiczyć trochę to z czasem będzie Ci coraz lepiej jeździć.

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 12:12, Kirabaxior napisał:

> Nie chodziło Ci przypadkiem o plastikowe kółka? Bo trucki nie mogą być plastikowe
ani
> kałczukowe bo zaraz by je szlag trafił :D
Tak, chodziło mi o kółka, ale się nie śmiejcie bo jestem laik :P
> Obecnie kółka robione są z poliuretanu - najlepszy
> materiał. Kauczuk jest za miękki przez co nie wyczuwa się podłoża podczas jazdy.
Za 100
> zł nie poszalejesz, nawet nie ma co kupować.
Poki co chce tylko jeździć, nie wykonywać triki :P
> Co do stylu jazdy sam musisz obczaić, jak
> lepiej Ci jeździć - ja jestem przykładowo Regular, czyli lewą nogę mam na blacie,
prawą
> się odpycham. Kwestia wprawy - poćwiczyć trochę to z czasem będzie Ci coraz lepiej
jeździć.
Dzięki za odpowiedź.

W razie czego pytaj, zawsze służę pomocą :) Do jazdy w sumie powinna Ci zwykła deska wystarczyć, ale z czasem przyjdzie Ci chęć na coś więcej. Wtedy będzie trzeba zainwestować w sprzęt :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 12:18, Rafix_94 napisał:

W razie czego pytaj, zawsze służę pomocą :) Do jazdy w sumie powinna Ci zwykła deska
wystarczyć, ale z czasem przyjdzie Ci chęć na coś więcej. Wtedy będzie trzeba zainwestować
w sprzęt :D

Jeździ to mi się przyjemnie i teraz, ale moja decha już ledwo zipie, niedługo kólka się rozlecą, a deska chyba się złamie za chwile :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 12:39, Kirabaxior napisał:

> W razie czego pytaj, zawsze służę pomocą :) Do jazdy w sumie powinna Ci zwykła deska

> wystarczyć, ale z czasem przyjdzie Ci chęć na coś więcej. Wtedy będzie trzeba zainwestować

> w sprzęt :D
Jeździ to mi się przyjemnie i teraz, ale moja decha już ledwo zipie, niedługo kólka się
rozlecą, a deska chyba się złamie za chwile :P

To gdzieś ty jeździł :D Ja kupiłem dwa miechy temu blat Elementa i z gripem dałem 260 zł i już się sypie :/ Niedługo będzie trza zmienić, po prostu taka powierzchnia gdzie łatwo idzie sprzęt załatwić. Mam na myśli skatepark w Bukownie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować