Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Knight

Harry Potter

1459 postów w tym temacie

Dnia 16.05.2009 o 16:47, Ichibanboshi-kun napisał:

Czwarta była najgorsza, piątkę uważam za najlepszą, ładna oprawa, fabuła książkowa, nowy
mechanizm czarów.

No i w końcu porzucenie zbierania tych śmiesznych fasolek i innych dupereli. :D Całość psuje tylko totalnie beznadziejne sterowanie i praca kamery, przez to gra jest po prostu męką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 19:50, rob006 napisał:

No i w końcu porzucenie zbierania tych śmiesznych fasolek i innych dupereli. :D Całość
psuje tylko totalnie beznadziejne sterowanie i praca kamery, przez to gra jest po prostu
męką.


Tak to niestety już jest gdy robi się jedną grę na wszystkie konsole, w 6. będzie pewno identycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uroczyście przysięgam, że jeśli reżyser spiep*** scene

Spoiler

śmierci Dumbledora, oraz jego pogrzeb

, to nie pójde do kina na ostatnią cześć(podzieloną na dwa).
Spoiler

Śmierć Dumbledora oraz jego pogrzeb

były najlepiej napisanymi momentami w całej serii. Ogromne wrażenie na mnie to zrobiło, i jeśli to w najnowszej cześć będzie zwalone to naprawdę sie zawiodę.


Dzisiaj skończyłem czytać po raz drugi/trzeci(?) Książe Półkrwi. Świetna cześć, chyba najlepsza w całego cyklu. Może nie tak widowiskowa jak poprzednie, ale lepsza fabularnie. Teraz przeczytam po raz drugi Insygnia Śmierci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w wątku filmów toczyła się dyskusja, w której to broniłem 1 części, a to dlatego że jest bodaj najbliższa książce.
W dalszych wszystko albo za bardzo skrócone, albo coś nie tak. 4. część jest bodaj szczytem wszystkiego. No i ta muzyka z jedynki... Arcydzieło (muzyka).
Zgadzam się za to z Tobą w pełni, co do tego że 6. tom jest najlepszy.

Spoiler

Śmierć i pogrzeb dyrektora szkoły faktycznie mają swój klimat, lecz ja go nie polubiłem, bo ogólnie uśmiercenie tej postaci było dla mnie... nieprzyjemne.

Końcówka książki nie podoba mi się jeszcze ze wzgędu na zachowanie Pottera.
Spoiler

To cholerne zgrywanie bohatera, że tylko on może to wypełnić i jest teraz wielce cierpiącym prawie dorosłym.

Strasznie mnie drażniły te jego wewnętrzne przemyślenia. To mi jakoś tak nie pasowało do serii.
Reasumując jednak 6. część to dla mnie kapitalna część. I pojawia się w niej ulubiony obok Snape''a mój nauczyciel - Slughorn. Gość jest obłędny! :D Sceny, w których Harry i Dumbledore
Spoiler

podróżują w myślodsiewni badając przeszłość Voldemorta

i także zabawne
Spoiler

tłumaczenia Harrego względem Ginny i jego rola jako kapitana drużyny.

To wszystko składa się na to, że to - dla mnie - najlepsza część.
Twierdziłem tak po przeczytaniu książki i stwierdziłem ponownie, gdy po premierze 7. tomu przeczytałem 1-7 od nowa.
Pamiętam z drugiej strony, że jeśli miałbym wskazać inne super części nie licząc 6. to byłaby to 2 i 4.
Komnata tajemnic za kapitalną zagadkę z tą komnatą i tą zagadkę było nie było mego ulubionego domu. :P
A Czara nie tyle za Turniej i końcową mroczną jak na Pottera atmosferę, ale początek. Te mistrzostwo, wakacje itd. Spoko się to czytało.
Ależ się rozpisałem... :P
Jak wyobrażacie sobie podział 7 części, w którym miejscu? Bo ja chyba w momencie jak
Spoiler

Ron opuszcza Harrego i Hermionę.

Takie smutne zakończenie pierwszej części Insygnii Śmierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do filmu to ja się nie obawiam - czy będą jakieś nadinterpretacje czy niedociągnięcia, i tak będzie super.

Mnie zastanawia zaklęcie Avada Kedavra. Uważam je za pewne naciągnięcie w książce. Skoro było najszybszą drogą do pozbycia się kogoś, to śmierciożercy powinni go używać częściej, albo nawet za każdym razem - niby nie można było go zablokować (prócz jednego wyjątku). Tym sposobem cała dobra strona powinna być szybko wybita, ponieważ nie stosowała tego zaklęcia. Nie wiem czy mnie zrozumiecie. Być może tylko potężni czarodzieje mogli je używać, chociaż wydaje mi się że przeciętniak też zrobiłby z niego użytek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coz, spojzmy na to z innej strony, jesli mieli wyrazne polecenie od Czarnego Pana, aby kogos zabic to ci go od razu uzywali, no ale jezeli (zazwyczaj tak sie dzialo gdy wytropili Pottera) to Sam-Wiesz-Kto zawsze chcial go dopasc osobiscie i nie powalal nikomu innemu go zabic. Dla tego (poslzmy sie piata czescia) :

Spoiler

Gdy Potter i spolka byli w departamencie tajemnic to Smierciozercy nie zucali tego tez zaklecia na prawo i lewo no i dla czego mowic nie musze, i nie zamierzam. (a teraz wezmy pod uwage czwarta czesc) gdy "wybraniec" znalazl sie wraz z Cedrickiem na cmentarzu, to Voldemort powiedzial "zabij niepotrzebnego" no i wtedy slizgolap Petigrev uzyl tego zaklkecia.



A wiec sludzy Czarnego Pana uzywali go tylko wtedy gdy mieli wyrazne polecienie kogos zabic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 11:22, Ichibanboshi-kun napisał:

NIedługo premiera filmu, jak tam z waszymi obawami? Bo te są napewno ;)


Jakie obawy? Bedzie to pseudo-thriller dla mlodziezy, ktory opowiada to co w ksiazce. Nie ma co liczyc na wybitne aktorstwo, ciagle napiecie czy klimat "mroczny", jak juz to "mHroczny". Ot taki film coby mlodzi poogladali jak rozwinela sie Hermiona a starsi aby puscili swe dzieci aby te mogly poogladac jak rozwinela sie Hermiona. Ot, mlodzi sie wystrasza a starsi sie posmieja, ze ktos sie mogl wystraszyc...

To nie jest seria ani tym bardziej rezyser, ktory zrobi nagle ciemny jak kawa agenta specjalnego Dale Coopera thriller psychologiczny opisujacy walke zla z dobrem oraz przemiany jakie zachodza w bohaterach.

No, moze bedzie mniej cukierkowy niz 1 czesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to mi jest trochę smutno. HP się skończył. Filmy niedługo też się skończą. Był to świetny czas w moim życiu przy czytaniu tych książek i oglądaniu filmów czy nawet graniu w gry o HP. Cieszę się że cykl się skończył, w końcu nie można ciągnąć tego w nieskończoność. Ale z drugiej strony tęsknię. Może w przyszłości powstaną jeszcze jakieś książki które będą wyzwalać we mnie taką dawkę emocji, od złości po radość, wzruszenie, ale raczej nie będą w tym świecie. I ta genialna muzyka z filmu, i te smutne zakończenia na peronie. Pozostają dla pocieszenia jeszcze trzy filmy i może ta encyklopedia/historia Hogwartu którą zapowiadała na kiedyś JKR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 11:22, Ichibanboshi-kun napisał:

NIedługo premiera filmu, jak tam z waszymi obawami? Bo te są napewno ;)


ma być wiecej grozy podobno:D to sie fajnie zapowiada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, szkoda. Chociaż nie wiem, czy aż taka duża. Co prawda zaczytywałem się w tym po uszy od czwartej klasy podstawówki, ale jakoś za tym nie tęsknię. Skończyło się, oczywiście pomyślnie, nie ma co już tu dopisywać. Są inne książki ;)
Co do filmów obejrzałem dwa pierwsze. Potem sobie darowałem. Nie chciałem nimi psuć sobie mojego wyobrażenia o świece HP. Może kolejne filmy są ciekawe, ale nie mam ochoty się z nimi zapoznawać. Książka wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 22:27, Jacobek92 napisał:

ma być wiecej grozy podobno:D to sie fajnie zapowiada :)

W ogóle to zauważyliście, że filmy o HP się zmieniają coraz bardziej? Pierwsze części były prawie jak bajeczki dla dzieci... A już piąta część była bardziej mroczna i powiedziałbym wręcz, że skierowana bardziej do młodzieży, a nie dla dzieci. Cieszę się, że film poszedł w tym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No masz racje .Też to zauważyłem . Chyba juz w Czara Ognia powinnło być 12+ wejscie do kina ( lub coś w stym stylu) kolejne cześci to zapowiadające sie lekkie horrory:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś byłem wielkim fanem Harry''ego. Sam przeczytałem wszystkie tomy i z niecierpliwością czekałem na kolejne. Osobiście nie podobało mi się zakończenie. Ale czegoż można było się spodziewać po stosunkowo "młodym" czarodzieju? Może autorka nie miała weny aby to jakoś lepiej "wymyślić".

Jeśli chodzi o filmy to do tej pory wg. mnie najlepiej wyszła 3 część. Za to kompletnie nie podobał mi się Zakon Feniksa. Jako książka był świetny ale film został aż za bardzo okrojony. Po prostu "suche fakty". Fakt. Książka była faktycznie długa... Jeśli ktoś nie czytał książki (a wielu jest takich) to film extra. No ale ja czuję lekki niedosyt. Zobaczymy jak im wyjdą Insygnia... ^.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ci którzy nie czytali, polecam wszystkim "Baśnie Barda Beedla" z cyklu HP, kosztują smiesznie tanio tylko 5 zł, a fajnie się je czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę najprawdopodobniej wybiorę się do kina na Księcia Półkrwi i już nie mogę się doczekać. Specjalnie na tę okazję odświeżyłem sobie książkę, i muszę przyznać, iż trochę żałuję - znów wciągnąłem się w ten świat i rozmyślania "co by było gdyby...?; a jeśli...?". Niech ludzie mówią co chcą - ta książka jest genialna. Pierwsze tomy [1-3 konkretnie] już tracą w moich oczach [zbyt dziecinne się zrobiły :P a Więźnia nigdy specjalnie nie lubiłem, imo najsłabszy tom], późniejsze za to zyskują. HP od tomu 4, ew. 5 to nie są już książki/filmy dla dzieci [gry jakoś lżejsze są muszę przyznać...] a raczej dla młodzieży, z cięższym klimatem, acz wciąż to typowe "przygodówki", a nie horrory czy thrillery. W każdym razie uwielbiam te książki, i jak by nie spieprzyli wyżej wspominanych scen, i tak obejrzę wszystkie części, i we wszystkie zagram. :P Nie jestem jakimś fanbojem, ale baardzo polubiłem ten świat i postacie, czasem myślę, iż aż za bardzo, i zbytnio przeżywam te dramatyczne wydarzenia z ostatnich tomów. ^^ Aż chyba nie dam rady i przeczytam Insygnia, choć mam inne książki, więc postaram się ograniczyć do rozdziału

Spoiler

z Dumbledorem, chcę sobie przypomnieć, co on Harry''emu powiedział, i gdzie był.


Najbardziej frapującym faktem jest dla mnie jedno:
Spoiler

WTF Harry w tomie 6 nie obudził Dumbledore''a na portrecie, żeby z nim pogadać?!

Ale cóż, pewnie takie prawa książki... Swoją drogą Harry miał ogromne szczęście, iż
Spoiler

Dumbledore i RAB znaleźli i wydostali najtrudniejsze do zdobycia horkruksy. Gdyby trójka miała sama odwiedzić tę jaskinię, zapewne zajęłoby im to cholernie dużo czasu, na samo jej odnalezienie, a co dopiero na wydobycie medalionu...



EDIT: Książę na PC ma póki co średnią 73% - co prawda są tylko 2 recenzje, ale to dobrze wróży. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś był na filmie? Zastanawiam się czy pójść.Zwykle chodzę na Harry Potery jednak jeden film już ominąłem i zobaczyłem w TVN. Jaki jest główny wątek? Książek nie czytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 10:38, JayL napisał:

Pierwsze tomy [1-3
konkretnie] już tracą w moich oczach [zbyt dziecinne się zrobiły :P a Więźnia nigdy specjalnie
nie lubiłem, imo najsłabszy tom], późniejsze za to zyskują. HP od tomu 4, ew. 5 to nie
są już książki/filmy dla dzieci


Osobiscie trzeci tom cyklu Harry Potter uwazam za bardzo dobry. Najslabszy moim zdaniem jest tom 4. A ogolnie to caly cykl tych ksiazek uwazam za genialny. A na szosty film ide dzisiaj na 16:50 na wersje angielska z polskimi napisami. Dubbingu filmow nie trawie, wiec wolalem poczekac kilka dni i wybrac sie na wersje z napisami. Co sie zas tyczy filmow to moim zdaniem jednak lepiej przeczytac ksiazki. Bo te filmy nie zawieraja wszystkich watkow, wiele jest pominietych albo pozmienianych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować