Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Knight

Harry Potter

1459 postów w tym temacie

Dnia 03.08.2009 o 14:30, dzeksondzekson napisał:

A juz mialem nadzieje, ze temat bedzie obfitowal pustkami w kwestii nowego HP a ludzie
przestana w koncu dawac i filmowcom i J.K.Rowling odcinac kupony od serii.

A niech odcinają, kto im broni? Nie chcesz, nie idziesz na film, nie kupujesz gry, nie czytasz książki, proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2009 o 14:14, JayL napisał:

EDIT2: Poza tym zastanawiam się, dlaczego nie zrobili filmu ok. 3h. Toć WP tyle miał, Titanic i jakoś nikt nie narzekał. A na pewno zyskałby wiele na jakości, w końcu 30 min. w filmie to bardzo dużo.


Koszty produkcji + przeciętny wiek targetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2009 o 15:03, Harrolfo napisał:

A od kiedy to Bitwa o Hogwart jest w szóstej części? :P

Pierwsza bitwa o Hogwart była w szóstej części. Druga w siódmej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2009 o 14:14, JayL napisał:

EDIT2: Poza tym zastanawiam się, dlaczego nie zrobili filmu ok. 3h. Toć WP tyle miał,
Titanic i jakoś nikt nie narzekał.


Narzekali, przynajmniej na LOTRa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Chodzi mi o to, że w każdym Horkruksie jest umieszczona część duszy. Za każdym razem, kiedy Voldemort się odrodził wykorzystywał do tego jakiegoś Horkruksa. Duch Toma Riddle''a został zniszczony, kiedy Harry przebił dziennik. Wąż był Horkruksem i "urodził" Voldemorta. I zastanawia mnie jak to się stało, że Voldemort odrodził się w Quirrellu. I dla czego Volemort nie zginął w chwili kiedy ktoś(nie pamiętam kto) odrąbał głowę wężowi? Przecież według zasady powinno być tak jak z dziennikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2009 o 19:28, Czarek-k napisał:

Spoiler

Chodzi mi o to, że w każdym Horkruksie jest umieszczona część duszy. Za każdym razem,
kiedy Voldemort się odrodził wykorzystywał do tego jakiegoś Horkruksa. Duch Toma Riddle''a
został zniszczony, kiedy Harry przebił dziennik. Wąż był Horkruksem i "urodził" Voldemorta.
I zastanawia mnie jak to się stało, że Voldemort odrodził się w Quirrellu. I dla czego
Volemort nie zginął w chwili kiedy ktoś(nie pamiętam kto) odrąbał głowę wężowi? Przecież
według zasady powinno być tak jak z dziennikiem.



Spoiler

Wydaje mi się że Quirrell miał pierścień, który był horkruksem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest wstanie ktoś wymienić wszystkie horkruksy? Potrzebne bardzo.

Pytanie: Jak to się stało, że Voldi był z Quirrellem? Tzn, jak do tego doszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2009 o 19:28, Czarek-k napisał:

Spoiler

I dla czego
Volemort nie zginął w chwili kiedy ktoś(nie pamiętam kto) odrąbał głowę wężowi? Przecież
według zasady powinno być tak jak z dziennikiem.



Spoiler

Przecież Voldi nie odrodził się z dziennika, był tylko "duchem" żyjącym w dzienniku, który nie zdążył się jeszcze odrodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Spoiler

I dla czego

Dnia 03.08.2009 o 19:28, Czarek-k napisał:

Volemort nie zginął w chwili kiedy ktoś(nie pamiętam kto) odrąbał głowę wężowi? Przecież
według zasady powinno być tak jak z dziennikiem.



Najlatwiej bedzie to przyjac tak :

Spoiler

Mozna by powiedziec ze Voldemort byl takim jednym wielkim Horkkruksem, dla tego gdy wszystkie siedem zostalo zniszczone on jeszcze zyl. Jezeli w Horkkruksie jest czastka duszy czarnoksieznika. To przeciez w nim pozostaje cala reszra. Wiec dla czego mial by zginac po zniszczeniu wszystkich ? Odczuwal bol po zniszczeniu horkkruksa, ale dla czego od razu on sam mial by zginac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2009 o 19:43, Baluk25 napisał:

Jest wstanie ktoś wymienić wszystkie horkruksy? Potrzebne bardzo.

Pytanie: Jak to się stało, że Voldi był z Quirrellem? Tzn, jak do tego doszło?



Quirrell zawędrował do Albanii gdzie przebywał Voldemort, któremu udało się go zniewolić.

Czarek-k Wąż nie urodził Voldemorta Oo A Voldemort mógł odrodzić się w "Komnacie Tajemnic" dzięki temu, że opętał Ginny Weasley

Peter44 Quirrell nie miał żadnego pierścienia, Voldemort po prostu go opętał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2009 o 19:28, Czarek-k napisał:

Spoiler

Chodzi mi o to, że w każdym Horkruksie jest umieszczona część duszy. Za każdym razem,
kiedy Voldemort się odrodził wykorzystywał do tego jakiegoś Horkruksa. Duch Toma Riddle''a
został zniszczony, kiedy Harry przebił dziennik. Wąż był Horkruksem i "urodził" Voldemorta.
I zastanawia mnie jak to się stało, że Voldemort odrodził się w Quirrellu. I dla czego
Volemort nie zginął w chwili kiedy ktoś(nie pamiętam kto) odrąbał głowę wężowi? Przecież
według zasady powinno być tak jak z dziennikiem.


Spoiler

Y y. Duch Voldiego przebywał w Quirrellu, ale nie był on odrodzony, korzystał tylko z przypadkowo napotkanego ciała. Odrodził się dopiero na cmentarzu. A nie zginął, kiedy Neville zabił Nagini, gdyż cząstka duszy w nim była nienaruszona. Gdy ktoś zabija Voldemorta zabija tylko jego ciało, dusza pozostaje nienaruszona, gdyż jest podzielona na części i schowana. Zdaje mi się, że horkruksy nie są potrzebne do odrodzenia, tylko do utrzymania przy "życiu".


Wujek-Alfred
Voldi nie był horkruksem, przecież to była JEGO dusza, więc niby jak miał ją sam w sobie uwięzić, uciekała niby czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 10:55, JayL napisał:

Wujek-Alfred
Voldi nie był horkruksem, przecież to była JEGO dusza, więc niby jak miał ją sam w sobie
uwięzić, uciekała niby czy co?


To bylo porownanie, i wiem ze nim nie byl. Ale tak najlatwiej bylo mi to wyjasnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, już sie pogubiłem. To części duszy Voldzia było 8?
7 horkruksów + część w ciele
Voldemort chciał podzielić na 7 (6 horkruksów + część w ciele) ale nieumyślnie rozczepił duszę
podczas zabójstwa Lilly Potter (Evans).. Mylę się ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2009 o 20:25, Wujek-Alfred napisał:


Najlatwiej bedzie to przyjac tak :

Spoiler

Mozna by powiedziec ze Voldemort byl takim jednym
wielkim Horkkruksem, dla tego gdy wszystkie siedem zostalo zniszczone on jeszcze zyl.
Jezeli w Horkkruksie jest czastka duszy czarnoksieznika. To przeciez w nim pozostaje
cala reszra. Wiec dla czego mial by zginac po zniszczeniu wszystkich ? Odczuwal bol po
zniszczeniu horkkruksa, ale dla czego od razu on sam mial by zginac.


Spoiler

Ponieważ, tak jak napisałem, Harry zniszczył Horkruksa-dzienik i tym samym zabił to wcielenie Voldemora, które powstało dzięki temu właśnie dziennikowi. Potem Glizdogon odnalazł Nagini. Uważam, że Nagini urodziła Voldemorta z opisu Czarnego Pana przed wrzuceniem do kotła: "Wyglądało to tak, jakby Glizdogon podniósł jakiś kamień, ukazując pod nim coś wstrętnego, oślizgłego, i ślepego..." ''To coś miało kształt jakby skulonego dziecka, tyle, że Harry nigdy nie widział czegoś tak do dziecka podobnego. Było bezwłose, jakby pokryte łuskami, ciemne, czerwonawoczarne. Miało cienkie, wiotkie rączki i nóżki, i płaską twarz [...] twarz przypominająca łeb węża, z płonącymi, czerwonymi oczkami."



Pawcio765

Próbuję do tego dociec. Według Dubledore'a, Voldi stworzył sześć Horkrusów. Jedak jego dusza była tak krucha, że kiedy zginął pierwszy raz cząstka duszy trafiła do Harrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko co to ma do mojej wypowiedzi ? Jezeli na sile bardzo chcesz sie w tracic do tematu, to mogl bys wyterzyc swoj umysl i przynajmniej przeczytac mojego posta i tego na ktorego odpowiadalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Akurat ten opis wcale nie wskazuje na to, iż to Nagini takim go stworzyła. Skąd wziął cielesną postać nie wiem, ale imo prawdopodobniej zwyczajnie opętał jakieś dziecko. Poza tym z dziennika nie powstało żadne wcielenie Voldemorta - młody Riddle był tą cząstką duszy uwięzioną w dzienniku, nie był prawdziwym Voldim tylko jego częścią.


Wujek-Alfred
Aha, ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować