Zaloguj się, aby obserwować  
Maiky

Czy jesteś dumny z tego, że jesteś Polakiem?

489 postów w tym temacie

No na Wyspach Brytyjskich jest w porządku w większości przypadków. Ale zdarzają się też różne historie przykre. Niektórzy chcą wykorzystywać Polaków. Czytałem kiedyś gdzieś, chyba na onecie, że jakiś Polak na Wyspach dał pracę innemu Polakowi i go oszukał. Polak Polakowi wilkiem w Anglii? O zgrozo...

W Niemczech Polacy są źle traktowaniu - to prawda. I to nie tylko w Niemczech, ale w ogóle w krajach niemieckojęzycznych. Chamstwo i władztwo się odzywa w naszych sąsiadach. Mój znajomy który teraz mieszka w Anglii, był wcześniej kilka miesięcy w Niemczech. Mówi, że bardzo nieprzyjemni są Niemcy dla Polaków. I pełno tam Turków i Rumunów :p

Słyszałem, że ludzie z całej Europy jeżdżą do Czech do dentysty. Na zachodzi podobno robienie zębów jest strasznie drogie. A w Czechach jest tanio i solidnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 22:06, dAngello napisał:

A w Czechach jest tanio i solidnie :D


No i jest słynna czeska narkoza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 22:09, dAngello napisał:

Ja myślałem, że słynna to jest rosyjska narkoza :D


Czeska czeska :) Moja mama w szpitalu czasami stosuje jeszcze ;)

A tak pozatem to jestem dumny z tego, że wśród Polaków byli ludzie tacy jak Piłsudski i Jan Paweł II. Najbardziej jednak szanuję Piłsudskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.08.2007 o 22:06, dAngello napisał:

Słyszałem, że ludzie z całej Europy jeżdżą do Czech do dentysty. Na zachodzi podobno robienie
zębów jest strasznie drogie. A w Czechach jest tanio i solidnie :D


A ja słyszałem, że wielu polskich dentystów też wyjeżdża za granice i uchądzą tam za tanich i bardzo solidnych w tym fachu - że podobno odbierają klijentele rodzimym dentystą z tych państwa - tak jest podobno w szwecji - A Niemcey wpadają do nas na zakupy, bęzyne i samochody bo jest taniej - wiec jaki to ma związek z tym tematem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak ma związek z tym tematem, ponieważ rozmawiamy o wizerunku Polaków w świecie, co ma wpływ na poczucie dumy wśród rodaków. Bezsensem by było wpisywanie postów w stylu "tak" lub "nie" prawda?

Niemcy po samochody? Chyba na odwrót, to my bierzemy od nich, Ukraińcy biorą od nas...

Pisze się "benzynę"

W ogóle Polscy lekarze uchodzą na zachodzie za cudotwórców bo są bardzo wyedukowani i zwykły polski lekarz posiada nierzadko większą wiedzę od jakiegoś angielskiego specjalisty. Oni na wszystko dają Paracetamol. Boli cię noga? Paracetamol! Boli cię brzuch? Paracetamol! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jednak Niemcy też Kupują u nas w salonach bo jest taniej niż u nich. A co do wizerunku to nie da się powiedzieć, że w każdym z tych państw (piszerz tu o tym, że w krajach germańskich źle nas widzą) negatywnie nas widzą bo to zależy od tego na kogo się trafi są ludzie i ludziska. Ciekawe osobiście bedąc w tym roku we włoszech słyszałem kilkakrotnie dyskusje włochów o nas polakach - byli tacy co negatywnie nas widzieli i tacy którzy mówili o nas w superlatywach więc.

Ciekawe, że my jednak tych niemców też nie lubimy co znaczy, że nie możemy od nich oczekiwać, że mają nas lubić czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem dumny z tego powodu, co wcale nie oznacza, że gdybym urodził się w anglii byłbym dumnym anglikiem. Myślę, że narodowość nie jest powodem do dumy. Dumni możemy być z naszych zasług, czynów, a nie czegoś co wpisali do dowodu tylko dlatego że tu sie urodziłeś, że z tąd pochodzisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda. Chyba jeszcze nie spotkałem nikogo, kto by lubił Niemców. W sumie nie ma co się dziwić. Zabory, wojny... Chyba jeszcze nic dobrego dla nas nie zrobili, ale mniejsza. Aha to w salonach kupują, a to sie wycwanili. Mają kilka razy więcej kasy od nas i jeszcze na naszej ziemi żerują :p

No wiesz, jeżeli ktoś usłyszy coś dobrego tudzież złego o Polakach, jakieś fakty, opinie, to może w lot zmienić zdanie. Równie dobrze zapytaj dlaczego wcześniej dyskutowaliśmy tutaj o ważnych dla Polski wydarzeniach historycznych. A pod wpływem tamtej dyskusji ktoś zmienił swoje zdanie.

Wiadomo, że jest wiele opinii na nasz temat i nie każdy Niemiec czy Włoch będzie nam życzliwy albo nie. Ale większość Niemców... Może teraz to się trochę zmienia kiedy Benedykt został papieżem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale my tu wpisujemy, że jesteśmy dumni właśnie z pewnych powodów takich jak - nasza kultura, tradycja czy historia, a nie z tego, że nam wbito w dowód pieczątke Polak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 22:55, Yupy napisał:

No ale my tu wpisujemy, że jesteśmy dumni właśnie z pewnych powodów takich jak - nasza kultura,
tradycja czy historia, a nie z tego, że nam wbito w dowód pieczątke Polak.


Niesądze aby dawało to podód do dume, ale btw polska historia nie jest jakoś szczególnie dająca powód do dumy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polska historia nie jest powodem do dumy???
To nie wiem jakie masz lub miałeś podręczniki w szkole. Niewiele jest krajów tak doświadczonych przez historie jak Polska. Pokaż mi naród, który chciano zniszczyć i upodlić przez tyle lat, a który zawsze się podnosił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 04.08.2007 o 23:02, Basajew napisał:

Niesądze aby dawało to podód do dume, ale btw polska historia nie jest jakoś szczególnie dająca
powód do dumy...


Ciekawe ze dwa lata czytałem w jakimś magazynie wyniki pewnego zestawienia przeprowadzonego wśród osób z kręgu kultury i historii - a dotyczyła pozycji historii i kultury krajów nowożytnych - zajeliśmy tam 7 miejsce - wysoko co!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 22:06, dAngello napisał:

No na Wyspach Brytyjskich jest w porządku w większości przypadków. Ale zdarzają się też różne
historie przykre. Niektórzy chcą wykorzystywać Polaków. Czytałem kiedyś gdzieś, chyba na onecie,
że jakiś Polak na Wyspach dał pracę innemu Polakowi i go oszukał. Polak Polakowi wilkiem w
Anglii? O zgrozo...


To chcialbym Ciebie uswiadomic, iz to najczesciej wlasnie Polak Polakowi swinie podklada na wyspach. Wszystko dla pieniedzy i nie liczy sie juz nic wiecej... prawda smutna, lecz az nazbyt czesto prawdziwa :(
Nawet u mnie w pracy kwasy sie dzieja, poniewaz jeden z polaczkow usiluje sie wybic kosztem reszty i rozpuszcza ploty dziwne :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.08.2007 o 02:37, MorTimer napisał:


To chcialbym Ciebie uswiadomic, iz to najczesciej wlasnie Polak Polakowi swinie podklada na
wyspach. Wszystko dla pieniedzy i nie liczy sie juz nic wiecej... prawda smutna, lecz az nazbyt
czesto prawdziwa :(
Nawet u mnie w pracy kwasy sie dzieja, poniewaz jeden z polaczkow usiluje sie wybic kosztem
reszty i rozpuszcza ploty dziwne :/


No niestety i to jest chyba największa z naszych wad - zgadza się jest pełna mobilizacja i współpraca w momentach kryzysowych - jednak potem to jużistna wolna amerykanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 19:40, Yupy napisał:

No niestety i to jest chyba największa z naszych wad - zgadza się jest pełna mobilizacja i
współpraca w momentach kryzysowych - jednak potem to jużistna wolna amerykanka

Chcialbym moc sie z Toba niezgodzic, jednakze to co ogladam na codzien i to o czym slysze/czytam przyprawia mnie o zawrot glowy. Nie mam zielonego pojecia jak mozna byc takim czlowiekem zlym i to w dodatku dla rodaka. Bowiem rodakow tutaj naciagnac na kase jest najlatwiej, jako ze ci nowo przybyli zdaja sie ufac bardziej swym pobratyncom... koniec swiata.
W koncu moze jednak bedzie lepiej, i tego sie trzymajmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardziej dumny z tego, że jestem Rybniczaninem a nie Polakiem. Jestem dumny z naszej ( Polskiej ) historii, ale to co się dzieje ... nie jestem z tego dumny ( homotubisie ).

PS: Sorka, że tyle razy powtużyłem słowo "duma", ale jak mogę to inaczej nazwac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować