Zaloguj się, aby obserwować  
Altair05

Mount&Blade - Temat Ogólny

2088 postów w tym temacie

Odnośnie tego Native Pro Moda jeszcze - wszystko ciekawe i użyteczne, tylko 2 sprawy mnie niepokoją - po pierwsze wyzerowało mi punkty honoru - niby 10, więc średnia strata, ale jednak (renoma została). Po drugie - niby tekstura mapy miała być ulepszona - i owszem, rozdzielczość podwyższona. Tylko, że wysokość terenów się zmieniła i niektóre wioski i zamki są niedostępne (nie da się wjechać tak wysoko). Znalazłem na przykład wrogiego lorda, który nie mógł opuścić ograbionej wioski, a ja z kolei go zaatakować. Którą część plików podmienić, by to wróciło do normy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2009 o 23:29, Kapas napisał:

Prophesy of Pendor v2.5 -> może mi ktoś powiedzieć, czy ktoś grał w tego moda?

Grałem bardzo długo w v2.0, o co chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 06:09, JaqbD napisał:

Grałem bardzo długo w v2.0, o co chodzi ?


Jedno pytanie czy warto i dlaczego ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 16:07, Kapas napisał:

Jedno pytanie czy warto i dlaczego ? :)

Warto, oczywiście, to jeden z najlepszych modów, w jakie kiedykolwiek grałem.
Dlaczego ? Już piszę:
- nowa ogromna mapa
- nowe frakcje, wraz z armią różnych jednostek, w tym elitarnych, które można rekrutować w specjalnych zakonach
- kilka pobocznych frakcji, które możemy rozwalić (spawnujące się armie)
- władanie królestwem na wyższym poziomie (możliwość zostania królem, lepsze zarządzanie wioskami itd.)
- znaczny nacisk położony jest na umiejętności gracza - zwiększony poziom trudności
- tysiące nowych przedmiotów
- wiele nowych ulepszeń (kwestie dialogowe, questy, easter eggi, unikalne przedmioty)
- klimat lekko fantasy - mamy elfów i nieumarłych - jale nie są oni nacjami, acz pomniejszymi frakcjami, co nie koliduje za bardzo z realizmem a urozmaica rozgrywkę wprowadzając silnych wrogów
Wszystkiego nie da się wypisać, naprawdę to polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 19:49, JaqbD napisał:

> Jedno pytanie czy warto i dlaczego ? :)
Warto, oczywiście, to jeden z najlepszych modów, w jakie kiedykolwiek grałem.
Dlaczego ? Już piszę:

>ciach

A z jaką wersją on działa, czy na polskiej również?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 21:40, Kapas napisał:

A z jaką wersją on działa, czy na polskiej również?


Mod dopiero zasysam, ale z tego co kojarzę to na pudełkowa polska pasuje (jak jest inaczej to zasysam niepotrzebnie ;/).
A co do elfów itd to przypomniało mi sie jak trafiłem kiedyś na moduł "Fantasy Mod", było to dawno, więc nie wiem jak teraz, ale jak go testowałem to co prawa wszystko było świetnie wyglądające i dopracowane, ale zbroje z początku gry miały więcej pkt obrony niż najlepsze w native ;] Tak samo obrażenia broni itd.
Skutkiem tego było to, że cieszyłem się jak wygrałem 1vs1 z byle bandytami (np. nieumarli ;) i to jeszcze konno, bo w pieszo nie było takich szans. Nie ukrywam, ze strasznie mnie to zniechęciło i nie wiem jak dalej się ten projekt rozwija. W każdym razie tam się nawet rasę wybierało na starcie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 21:40, Kapas napisał:

A z jaką wersją on działa, czy na polskiej również?

mod na wersję 1.010/1.011, prawdopodobnie z polską będzie działał.
Mogą być problemy z mieszanymi kwestiami dialogowymi eng/pl, myślę, że z resztą będzie OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 22:18, JaqbD napisał:

> A z jaką wersją on działa, czy na polskiej również?
mod na wersję 1.010/1.011, prawdopodobnie z polską będzie działał.
Mogą być problemy z mieszanymi kwestiami dialogowymi eng/pl, myślę, że z resztą będzie
OK.


Hej!

Powiedzcie mi jacy wojacy:D są najbardziej przydatni w mojej kompanii? Mam już Artimmenera i szukam takiego jednego co się nazywa jakoś... Bachestur czy coś w tym stylu... nigdzie nie mogę go znaleźć... przeszukałem chyba już wszystkie tawerny i nic... Wie ktoś może gdzie on się podziewa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2009 o 12:20, kuki288 napisał:

> > A z jaką wersją on działa, czy na polskiej również?
> mod na wersję 1.010/1.011, prawdopodobnie z polską będzie działał.
> Mogą być problemy z mieszanymi kwestiami dialogowymi eng/pl, myślę, że z resztą
będzie
> OK.

Hej!

Powiedzcie mi jacy wojacy:D są najbardziej przydatni w mojej kompanii? Mam już Artimmenera
i szukam takiego jednego co się nazywa jakoś... Bachestur czy coś w tym stylu... nigdzie
nie mogę go znaleźć... przeszukałem chyba już wszystkie tawerny i nic... Wie ktoś może
gdzie on się podziewa?

Los. Nie jest ustalone gdzie przebywają NPC. Mogą pojawić się wszędzie, niezależnie od czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ktoś może wie z kąd pobrać moda " Custom Settlements " ??? bo tam można budować miasta i toczyć bitwy a gościu dał linka i on wygasł gdyby ktoś wiedział z kąd pobrać tego moda to prosił bym o napisanie bo na stronie M&B[na końcu com nie info] to jak klikam wyszukiwarkę to tego moda nie ma więc jak ktoś wie gdzie można go pobrać to było by fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2009 o 13:01, kuki288 napisał:

Kurde to źle... Ehh... przeszzukałem wszystkie miasta i nigdzie nie ma;/
Ej a jakich npc werbować do mojej armii?

Najlepiej takich, żeby się nie gryźli. Każdy NPC ma towarzysz którego lubi i którego nie lubi. Dla przykładu Artimenner nie lubi Jeremusa ale lubi kogoś innego. Jeremus zaś lubi Firentisa. Polecam wziąć dwie pary lubiących się NPC. I jeszcze coś. Nie szkól ich na wojowników. Najlepiej dawać im zdolności drużyny jak np. handel, um. medyczne, znajdowanie dróg itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2009 o 13:24, KuroNeko napisał:

> Kurde to źle... Ehh... przeszzukałem wszystkie miasta i nigdzie nie ma;/
> Ej a jakich npc werbować do mojej armii?
>
Najlepiej takich, żeby się nie gryźli. Każdy NPC ma towarzysz którego lubi i którego
nie lubi. Dla przykładu Artimenner nie lubi Jeremusa ale lubi kogoś innego. Jeremus zaś
lubi Firentisa. Polecam wziąć dwie pary lubiących się NPC. I jeszcze coś. Nie szkól ich
na wojowników. Najlepiej dawać im zdolności drużyny jak np. handel, um. medyczne, znajdowanie
dróg itp.


No handel to sam mam... większe pole widzenia na mapie taktycznej też mam - ja;p Także wole ich szkolić na wojowników... ewentualnie właśnie na inżyniera, medyka itp. A Ymira co robi? W czym może mi pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/cut/
W tym, w czym ją wytrenujesz :D Moim zdaniem gracz powinien dawać tylko w um. bojowe + dowodzenie ;) Od um. drużynowych są właśnie towarzysze, którzy w walce sprawują się niestety dosyć słabo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2009 o 14:05, KuroNeko napisał:

>/cut/
W tym, w czym ją wytrenujesz :D Moim zdaniem gracz powinien dawać tylko w um. bojowe
+ dowodzenie ;) Od um. drużynowych są właśnie towarzysze, którzy w walce sprawują się
niestety dosyć słabo ;)



Ok powiem Ci ile czego mam;p Wrzocil bym screena ale coś nie chce się uploadować;p
Sił:19
ZRĘ:10
INT:12
CHA16

zELAZNA SKÓRA 6
SIL UDERZ 6
MISTRZ BRONI 3
ATLETYKA 3
JAZDA KONNA 3
ŁUPIENIE 2
ORIENT. TERENOWA 4
SPOSTRZEGANIE 4
ZARZODZANIE EKWIPUNKIEM 4
ZARZODZANIE WIEZNIAMI 2
PRZYWODZTWO 5
HANDEL 4


----- TUTAJ MAM 3 UMIEJETNOŚCI DO ROZDANIA JESZCZE


ok nastepne lecimy;p i tutaj mam 73 do rozdania;p
\
bRONIE:
JEDNORĘCZNA 169 +

ooo bURAK^^ 214
HALABARDY 208
ŁUKI 52
KUSZE 32
MIOTKI 47

Sorka że się tak rozpisałem no ale... chce się poradzić;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/cut/
Zmarnowałeś całą masę pkt. umiejętności. Spostrzeganie, orientacja, łupienie i handel mogłeś zostawić NPC.
Nie potrzebnie dałeś zarówno w atletykę jak i w jazdę konną. Lepiej skupić się, czy walczysz z końskiego grzbietu czy pieszo. Na twoim miejscu nie dawałbym i w inteligencję i zdecydował się czy wierzch czy pieszo, oszczędziłbyś trochę pkt um., które mógłbyś dać np. w charyzmę.
Co do broni to zależnie od twojego stylu gry, w tej kwestii Ci nie mogę poradzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2009 o 14:45, KuroNeko napisał:

>/cut/
Zmarnowałeś całą masę pkt. umiejętności. Spostrzeganie, orientacja, łupienie i handel
mogłeś zostawić NPC.
Nie potrzebnie dałeś zarówno w atletykę jak i w jazdę konną. Lepiej skupić się, czy walczysz
z końskiego grzbietu czy pieszo. Na twoim miejscu nie dawałbym i w inteligencję i zdecydował
się czy wierzch czy pieszo, oszczędziłbyś trochę pkt um., które mógłbyś dać np. w charyzmę.
Co do broni to zależnie od twojego stylu gry, w tej kwestii Ci nie mogę poradzić ;)


Aham... czyli co, grać od nowa?;/ Bo to tak... ja najbardziej lubie walczyć lancą, oo burakiem, i lubie strzelać złuku ale nie da się wszystkiego na raz;p Zawsze konno jeżdze... Więc? Co radzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2009 o 14:52, kuki288 napisał:

/cut/

Możesz grać dalej, przetrwasz :D Jeśli chcesz to graj od nowa, twój wybór.
hmm.. Lanca, 2h i łuk na koniu? Ja raczej bym sugerował:
Łuk + lanca / łuk + 1h na szybkim koniu (najlepiej courser) i do tego lekki pancerz. Wtedy przeciwnicy nie maja jak cie złapać a ty ich wystrzelasz z łuku lub nabijesz na lancę/pociachasz mieczykiem ;) Nie zalecam mieczy 2h na koniu bo:
1. atakujesz nim jedną ręką
2. Są ciężkie
3. są powolne
Ich jedyny plus, to to, że są długie ;)
Ale zaznaczam, że powinieneś grać tak, jak Ci się podoba. Ja mogę tylko Ci podpowiedzieć, jak jest skutecznie. To jak grasz zależy tylko od tego, jak TOBIE jest wygodniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2009 o 15:00, KuroNeko napisał:

> /cut/
Możesz grać dalej, przetrwasz :D Jeśli chcesz to graj od nowa, twój wybór.
hmm.. Lanca, 2h i łuk na koniu? Ja raczej bym sugerował:
Łuk + lanca / łuk + 1h na szybkim koniu (najlepiej courser) i do tego lekki pancerz.
Wtedy przeciwnicy nie maja jak cie złapać a ty ich wystrzelasz z łuku lub nabijesz na
lancę/pociachasz mieczykiem ;) Nie zalecam mieczy 2h na koniu bo:
1. atakujesz nim jedną ręką
2. Są ciężkie
3. są powolne
Ich jedyny plus, to to, że są długie ;)
Ale zaznaczam, że powinieneś grać tak, jak Ci się podoba. Ja mogę tylko Ci podpowiedzieć,
jak jest skutecznie. To jak grasz zależy tylko od tego, jak TOBIE jest wygodniej ;)


A jak TY radzisz?:D I do kogo mam dołączyć? A rozszerzony ekwipunek? inwestować w to?
O jakim pancerzyku mówisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować