Zaloguj się, aby obserwować  
Altair05

Mount&Blade - Temat Ogólny

2088 postów w tym temacie

Kiedyś grałem w to u kuzyna i w końcu postanowiłem, że ta gra musi stanąć na mojej półce. Wszystko idzie pięknie, ładnie... ale (zawsze jest jakieś ale ;PP) nie chcę zwerbować jakiejś nie potrafiącej walczyć chołoty tylko stworzyć silną armię, z którą będę mógł podbić świat... no.. chociaż jedno królestwo... zamek? W każdym bądź razie chcę wygrać jakąś większą walkę, a sam sobie raczej nie poradzę... Kogo mam werbować? Jeśli to nie byłby duży problem to przydałaby się też informacją skąd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 16:12, confident napisał:

Kiedyś grałem w to u kuzyna i w końcu postanowiłem, że ta gra musi stanąć na mojej półce.
Wszystko idzie pięknie, ładnie... ale (zawsze jest jakieś ale ;PP) nie chcę zwerbować
jakiejś nie potrafiącej walczyć chołoty tylko stworzyć silną armię, z którą będę mógł
podbić świat... no.. chociaż jedno królestwo... zamek? W każdym bądź razie chcę wygrać
jakąś większą walkę, a sam sobie raczej nie poradzę... Kogo mam werbować? Jeśli to nie
byłby duży problem to przydałaby się też informacją skąd :)

No napewno bohaterow ktorzy sie lubią nawzajem aby nie było konfliktow w druzynie. To jest sandbox , kombinuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie radzę werbować najemników w tawernach, bo są drodzy i nieopłacalni. Najlepiej jest rekrutować ochotników w wioskach, ale trzeba ich później wyszkolić w walkach. Jeśli doczekasz do ich najwyższych poziomów to na pewno dojdziesz do wniosku, że było warto. I generalnie: piechota u Nordów, kawaleria u Swadów, ewentualnie u Khergitów, strzelcy u Rhodoków i Vaegirów (choć kto inny może się nie zgodzić, zdanie czysto subiektywne,nie poparte żadnymi statystykami, tylko wrażeniami z gry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 16:12, confident napisał:

Kiedyś grałem w to u kuzyna i w końcu postanowiłem, że ta gra musi stanąć na mojej półce.
Wszystko idzie pięknie, ładnie... ale (zawsze jest jakieś ale ;PP) nie chcę zwerbować
jakiejś nie potrafiącej walczyć chołoty tylko stworzyć silną armię, z którą będę mógł
podbić świat... no.. chociaż jedno królestwo... zamek? W każdym bądź razie chcę wygrać
jakąś większą walkę, a sam sobie raczej nie poradzę... Kogo mam werbować? Jeśli to nie
byłby duży problem to przydałaby się też informacją skąd :)

Od razu weteranów wojennych nie zwerbujesz,musisz zacząć od chłopów.LUB pozostają ci najemnicy w tawernach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 16:44, Shego napisał:

Fajna gierka ale nigdy nie grałem w kampanie tylko w pojedyncze bitwy. Wie ktos skad
mozna sciagnac wiecej bitew (skirmish) i czy wogole ?

Raczej sie nie da. Graj w kampanię ;) Polecam też różnorakie modyfikacje (niestety, po angielsku), które można znaleźc na oficjalnym forum gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma Ktoś pliczek na 1000 Więżniów i 1000 Woja w Party ??? na obecą wersję, i jak to możliwe na moda 1257 A.D Middle Europe

Nie chce mi się teraz bawić z zmianą paratetów samodzielnie, Mam już na maxa dowodzienie i to do więszej ilosci więzni skille max rozwinięte, ale chciałym jeszszcze nałapac trochę lordów i innych, i przy tym większą armie powiękrzyć tak na szypko, zanm :P moi 4 pojmani lordowei uciekną, a swojego granizownu nie mam, bym miał :P ale wtedy więżniowe z oblężenia będa stracei, dla tego chce powiększyć limit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 23:24, Pablo1989 napisał:

Ma Ktoś pliczek na 1000 Więżniów i 1000 Woja w Party ??? na obecą wersję, i jak to możliwe
na moda 1257 A.D Middle Europe

Nie chce mi się teraz bawić z zmianą paratetów samodzielnie, Mam już na maxa dowodzienie
i to do więszej ilosci więzni skille max rozwinięte, ale chciałym jeszszcze nałapac trochę
lordów i innych, i przy tym większą armie powiękrzyć tak na szypko, zanm :P moi 4 pojmani
lordowei uciekną, a swojego granizownu nie mam, bym miał :P ale wtedy więżniowe z oblężenia
będa stracei, dla tego chce powiększyć limit.


Na 1000 woja: 1. Eksportuj postać. 2. Znajdź jej plik tekstowy. 3. Zmień w nim wartość charyzmy na zadowalający.4. importuj postać w swoim save. 5. Zrób to sam, to nie jest trudne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania:
1. Jak czytać książki? (znalazłem na necie informację, że trzeba rozłożyć obóz i czekać, ale przesiedziałem 4 dni, a postęp w czytaniu dalej jest na poziomie 0%, więc raczej ta inf była błędna. Uprzedająć ew. pytanie: tak, mam wystarczającą wartość int.)
2. Najlepsze zbroje, miecze, itp. są rzucane losowo do miast, czy każdy element wyposażenia można kupić w określonej lokacji? Jeśli to drugie to gdzie kupić miecz dwuręczny z najlepszym atakiem i zbroje z największym defem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 09:45, Traitor napisał:

1. Jak czytać książki?


W obozie wybierasz tylko, którą książkę chcesz czytać. Dalej czytanie następuje już samoistnie, nie musisz czekać. Po prostu grasz dalej a procenty lecą same, z tym, że trochę to trwa, więc uzbrój się w cierpliwość ;)

Dnia 07.11.2009 o 09:45, Traitor napisał:

2. Najlepsze zbroje, miecze, itp. są rzucane losowo do miast, czy każdy element wyposażenia
można kupić w określonej lokacji? Jeśli to drugie to gdzie kupić miecz dwuręczny z najlepszym
atakiem i zbroje z największym defem?


Są rozmieszczane losowo, zmienia się tylko prawdopodobieństwo wystąpienia. Z tym, że między zbroją +50 a +55 różnica jest nieodczuwalna, bo i tak jeśli nie wpakujesz się między 15 przeciwników, to jesteś praktycznie nie do ruszenia ;) A zamiast miecza polecam berdysz bądź topór imo lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>zamiast miecza polecam

Dnia 07.11.2009 o 10:05, Adidas66 napisał:

berdysz bądź topór imo lepsze.


Dokładnie. Miecze w M&B są strasznie nieskuteczne. Chociaż jak jednoręczne, to mogę Ci polecić Morgensztern(morningstar) lub military pick (nie pamiętam jak to jest w pl wersji) ponieważ są doskonałe przeciw ciężko opancerzonym przeciwnikom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 10:08, KuroNeko napisał:

Dokładnie. Miecze w M&B są strasznie nieskuteczne. Chociaż jak jednoręczne, to mogę Ci
polecić Morgensztern(morningstar) lub military pick (nie pamiętam jak to jest w pl wersji)
ponieważ są doskonałe przeciw ciężko opancerzonym przeciwnikom ;)


Przez długi czas grałem tzw. slasherem więc wiem co nieco o broniach dwuręcznych ;) A teraz jak już gram, to kulturalnie na koniku jeżdżę z szabelką i w płaszczu khergickim nieco przypominającym kontusz bez pasa, nie pamiętam jak się to zowie ;) Tymniemniej stylizacja na szlachcica polskiego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 10:13, Adidas66 napisał:

> Dokładnie. Miecze w M&B są strasznie nieskuteczne. Chociaż jak jednoręczne, to mogę
Ci
> polecić Morgensztern(morningstar) lub military pick (nie pamiętam jak to jest w
pl wersji)
> ponieważ są doskonałe przeciw ciężko opancerzonym przeciwnikom ;)

Przez długi czas grałem tzw. slasherem więc wiem co nieco o broniach dwuręcznych ;) A
teraz jak już gram, to kulturalnie na koniku jeżdżę z szabelką i w płaszczu khergickim
nieco przypominającym kontusz bez pasa, nie pamiętam jak się to zowie ;) Tymniemniej
stylizacja na szlachcica polskiego ;)

Ja zazwyczaj gram albo Jeźdźcem stepowym albo podróżnym handlarzem :P Ewentualnie jak mi się nudzi to stylizuję się na samuraja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 18:35, Pablo1989 napisał:

Ja tam używam jakiegoś Claymora, Dwa razy na slinych i padają :D, na słapszych wystarczy
raz chyba że odparują :P


"ślinych" "slapszych" raju... Używaj firefoxa :P
Claymore? W native takowej broni nie ma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 23:02, Adidas66 napisał:

> Claymore? W native takowej broni nie ma :P

Nie pamiętam, ale może jakiś miecz dwuręczny się tak nazywa. Z resztą, wiele jest modów,
może gra na jednym z nich.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Claymore


Nie martw się, wiem co to Claymore ;) Ja tylko stwierdziłem, że takowej broni nie ma w native (jak ktoś nie wierzy, to proszę sprawdzić w pliku item_kinds1 ;)) W modach to oczywiste, że takowa broń się pojawia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przejąłem ostatnie miasto od Khanatu. Żeby ich wytłuc doszczętnie wystarczy wszystkich pozostałych "zbiegów" (czyt. lordów, którzy biegają po mapie i nie zamierzają dać się złapać ;PP) pokonać w bitwie? Będą mogli doszkalać ludzi jak nie mają żadnej wioski? Czy co gorsza trzeba wszystkich pojmać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować