Zaloguj się, aby obserwować  
Altair05

Mount&Blade - Temat Ogólny

2088 postów w tym temacie

Dnia 06.12.2009 o 20:33, Karol44 napisał:

ta to walcz z noradmi i vaigerami którzy mają całych khergitów i połowę swaidan

Nie wiem na jakim grasz poziomie trudności i ile masz wojska, ale moim zdaniem wystarczy mieć ok. 60 rycerzy swadianskich, 20 łucznikow od vaegirow, z 10 kuszerow od rhodokow i od biedy z 10 piechoty nordyckiej (oczywiście możesz wyszkolić więcej niz 100 ludzi :)), żeby przy dobrym rozstawieniu moc pokonać nawet kilka razy większe wojsko...ale jak juz pisalem nie znam twojej sytuacji, więc nie wnikam ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2009 o 16:39, Karol44 napisał:

75% trudności mam mam 40 huskarlów i 55 łuczników nordyckich reszta to mieszane wojska
po trochu od każdego razem jest 150

Ja też grałem na 70-coś % (pamiętam tylko 7 na przodzie, a nie chce mi sie sprawdzać czy można ustawić 71 itd ;PP) i skład jaki podałem wyżej sprawdzał się idealnie. Jak wyszła sama konnica to od razu wszyscy do ataku i niech się dzieje wola Boża (oczywiście ja sam również robiłem co chwila nawroty na hołotę), a jak się trafiło, że wraz z konnymi pokazało się kilku łuczników tudzież innej piechoty to zatrzymywałem ich na odległość strzału, a konnicą j/w. Nie miałem większych problemów z żadną frakcją (no.. może poza Khergitami, ale to nie był problem a upierdliwość...), ale każdy gra jak lubi :) W każdym razie gra świetna i kiedyś na pewno do niej wrócę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio na wolnym polu ide sobie ide a nagle khergicki lord na mnie z 180 woja a tam same konnice
jedynie co mnie uratowało to właśnie huskarle sami ze 100 rozwalili swoimi toporkami a miałem ich wtedy tylko 30 następnym razem zagram rhodokami by mieć trudniej bo nordowie za silni są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak gra się na 70% trudności to każda nacja jest za silna ;) I tak Ci twoi Nordowie nie mają szans z Swadiańskimi, czy nawet Vaegirskimi rycerzami. Niestety, tu w M&B nie ma za grosz równowagi, jak ma się dużo ciężkiej konnicy to w polu jest się praktycznie nie do pokonania. Zwłaszcza, kiedy przeciwnik nie ma jej wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra na 70% nie jest wcale trudna...
A co do balansu to się zgadza, praktycznie konnica jest nie do pokonania przez żadne siły komputera. Rycerstwem bez problemu wbijałem się w huscarlów, a khiergickie(?) strzały się praktycznie od ciężkich zbroi odbijały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2009 o 19:28, KrzyniuBDG napisał:

Gra na 70% nie jest wcale trudna...

To była moja odp. na:

Dnia 07.12.2009 o 19:28, KrzyniuBDG napisał:

75% trudności mam
następnym razem zagram rhodokami by mieć trudniej bo nordowie za silni są


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z tą sprzedażą jeńców? Czy istnieją jeszcze jacyś kupcy poza "porywaczami za okup"? Bo trochę mało opłacalne jest branie jeńców, jeżeli nieważne, czy dezerter, zbój z lasu, czy weteran, zyskuje się za nich tylko 50 denarów (nie licząc oczywiście lordów). Jeśli tak - to gdzie znajdują się inni kupcy i ile można od nich dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2009 o 17:02, Liqid napisał:

Jak jest z tą sprzedażą jeńców? Czy istnieją jeszcze jacyś kupcy poza "porywaczami za
okup"? Bo trochę mało opłacalne jest branie jeńców, jeżeli nieważne, czy dezerter, zbój
z lasu, czy weteran, zyskuje się za nich tylko 50 denarów (nie licząc oczywiście lordów).
Jeśli tak - to gdzie znajdują się inni kupcy i ile można od nich dostać?

Są dwa rodzaje tych kupców. Ramun w Tihrze i wędrujący, którzy jeżdżą po miastach i ich skupują. ramun daje zawsze 50 denarów, zaś jeśli wgrasz nieoficjalne spolszczenie Daedalusa to będziesz dostawał różne sumy za jeńców u wykupicieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie mody są waszym zdaniem najbardziej dopracowane i grywalne do M&B?

Czy mod ''The 1257 Edition" (v1.4) jest warty polecenia i czy jest on w polskiej wersji językowej?

Z góry dzięki za odpowiedzi ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem spolszczenia do 1257 ale jest to świetny mod. Nowe, dopracowane, jednostki (nordowie mają kawalerię, w końcu), niesamowite turnieje, przynajmniej dla mnie. Generalnie, szczerze polecam. Grałem też w Sword & The Radiant Cross (mogłem się pomylić w pisowni), też można pograć, ale nie wciągnął mnie tak jak 1257.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 13:48, Adidas66 napisał:

Nie widziałem spolszczenia do 1257 ale jest to świetny mod. Nowe, dopracowane, jednostki
(nordowie mają kawalerię, w końcu), niesamowite turnieje, przynajmniej dla mnie. Generalnie,
szczerze polecam. Grałem też w Sword & The Radiant Cross (mogłem się pomylić w pisowni),
też można pograć, ale nie wciągnął mnie tak jak 1257.

Nordowie + konnica? jeny.. może jeszcze Khergici na chargerach? -.- To kompletnie psuje specyfikacje nacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 16:00, KuroNeko napisał:

Nordowie + konnica? jeny.. może jeszcze Khergici na chargerach? -.- To kompletnie psuje
specyfikacje nacji...


W sumie racja, ale wiesz, tych konnych było na tyle trudno wytrenować, że miałeś ich koło 10, więc szału ilościowego nie było. Ale naprawdę kosili, tacy huskarlowie, tylko na koniach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 17:41, Adidas66 napisał:

> Nordowie + konnica? jeny.. może jeszcze Khergici na chargerach? -.- To kompletnie
psuje
> specyfikacje nacji...

W sumie racja, ale wiesz, tych konnych było na tyle trudno wytrenować, że miałeś ich
koło 10, więc szału ilościowego nie było. Ale naprawdę kosili, tacy huskarlowie, tylko
na koniach ;)

To tym gorzej. Nordowie to nacja piechociarzy i nimi właśnie powinni pozostać. A sformułowanie "huskarl na koniu" bardzo odstrasza. Jako piechota są bardzo mocni a jako konnica to by wymietli wszystkich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 17:49, KuroNeko napisał:

To tym gorzej. Nordowie to nacja piechociarzy i nimi właśnie powinni pozostać. A sformułowanie
"huskarl na koniu" bardzo odstrasza. Jako piechota są bardzo mocni a jako konnica to
by wymietli wszystkich...


No i wymiatali. Z tym, że jak już mówiłem, konnicy było tak mało, że nie stanowiła prawdziwego zagrożenia. Ja miałem chyba 14 na dość zaawansowanym etapie gry. Jak lord miał 5 to było maks, więc to była taka ciekawostka raczej. Choć jeśli ktoś grał na niskim poziomie trudności, to mógł ich sobie natrzepać oczywiście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Prophesy of Pendor, wersja 2.5 jest w wersji polskiej i działa z ulepszaczem grafiki do podstawki?

O i jeszcze jedno, można zostać kimś wyżej postawionym niż tylko wasalem króla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować