Zaloguj się, aby obserwować  
Altair05

Mount&Blade - Temat Ogólny

2088 postów w tym temacie

Dnia 26.02.2010 o 11:05, Paul_Rodgers napisał:

Ogólnie ja preferuje mody w klimacie czystego średniowiecza, bez fantasy. Za to właśnie
ta gra mi się podoba, że jest alternatywą dla typowego RPG. Mam dość walki z jakimiś
potworami z kosmosu, fikuśnego sprzętu magicznego itd.. Chociaż słyszałem, że jest jakiś
mod, którzy rozgrywa się w Tolkienowskim Sródziemiu i w to bym zagrał, wiesz może jaki
to mod?

The Last Days na wersję M&B 0.808
BTW - w PoP nie ma fikuśnego magicznego sprzętu oraz potworów z kosmosu. Sam nie lubię fantasy i magii i uważam, że wprowadzanie jej do M&B to herezja. PoP nie dodaje magii, nic z tych rzeczy.

Dnia 26.02.2010 o 11:05, Paul_Rodgers napisał:

No i znowu pytania:
1. Jestem wasalem Lady Isolla z Suno, zdobyłem 4 miasta w tym 2 Swadi, tylko zaczyna
mnie już irytować to, że gdy zdobędę jakiś zamek i dam któremuś z lordów(a mam ich trochę
mało) to on nie jest go w stanie obronić i wróg go odbija. Jeśli zaś sam wezmę zamek
i obstawie go wojskiem to poparcie lordów spada. W związku z czym jakaś rada?

Zdaje mi się, że możesz dawać lordowi wojska, ale nie wiem, czy tak samo jest w Native.

Dnia 26.02.2010 o 11:05, Paul_Rodgers napisał:

2. Żeby skończyć tego questa z odzyskaniem królestwa wadi dla Isolli to trzeba koniecznie
przeciągnąć większość lordów na swoją stronę czy wystarczy podbić wszystkie miasta i
zamki Swadi?

Wszystkich niekoniecznie. Niektórzy mogą odmówić zmiany stron, ale większość zapewne się zgodzi. Z większą ekipą będzie ci po prostu łatwiej zająć liczniej bronione lokacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 21:17, JaqbD napisał:

Zdaje mi się, że możesz dawać lordowi wojska, ale nie wiem, czy tak samo jest w Native.


No tak, można dać, ale mam tych lordów za mało;)

Dnia 26.02.2010 o 21:17, JaqbD napisał:

Wszystkich niekoniecznie. Niektórzy mogą odmówić zmiany stron, ale większość zapewne
się zgodzi. Z większą ekipą będzie ci po prostu łatwiej zająć liczniej bronione lokacje.


Mam nadzieję, że nie ma na to wpływ to czy wcześniej wykonywałem dla nich questy, bo zbyt dużo im nie pomogłem, część mnie w ogóle nie zna. Zdobyć miasto, zamek nie jest już mi problemem, tylko jego utrzymanie, bo jak pojadę armią w inne miejsce to odbijają, No, ale dozbrajanie lordów powinno pomóc, bo zauważyłem, że to wojsko, co mi się daje to pojawia się w zamkach.

Co do modów to świetna sprawa jest z nimi. Jedna gra - tyle możliwości! Ściągłem i obejrzałem już wstępnie(oprócz NE): 1257 AD - zmieniona mapa strategiczna, ładnie to wygląda ale pogorszyła się jej czytelność.; Britan 1297 - w tego zacząłem grać, bo mi się bardzo spodobał. Dużo ładnego ekwipunku oddającego klimat. Jest tu mapa Anglii, rzecz dotyczy konfliktu Szkotów z Anglikami. Dimos Europe 1080 beta - no, jest to jeszcze dość niedopracowane, sam spotkałem się na dzień dobry z bugiem w turnieju... ale poza tym zapowiada się naprawdę wspaniale - ogromna mapa Europy, duża ilość pięknie wykonanego ekwipunku.

Ściągłem też The Holy War, ale nie wiem jak to uruchomić, bo wsadziłem do Modules, a gra nie widzi tego modułu. A szukam właśnie moda, który dotyczy wypraw krzyżowych, templariuszy i takich tam... wiesz może czy są o tym jeszcze jakieś mody?
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2010 o 18:32, Paul_Rodgers napisał:

Ściągłem też The Holy War, ale nie wiem jak to uruchomić, bo wsadziłem do Modules, a
gra nie widzi tego modułu. A szukam właśnie moda, który dotyczy wypraw krzyżowych, templariuszy
i takich tam... wiesz może czy są o tym jeszcze jakieś mody?


Hah przychodzę po przerwie do tematu i już pomagam ;)
Akurat wczoraj ściągnąłem 5 kingdoms BETA, rzecz właśnie dzieje się w czasach wypraw krzyżowych. Mamy do dyspozycji królestwo Antiochii, Jerozolimskie, Bizancjum i dwa sułtanaty których nazw nie pamiętam, jeden zajmuje tereny Egiptu, a drugi to chyba Seldżucki.
Zwróć uwagę, że to tylko BETA, więc cudów się nie spodziewaj ale ja sobie chwale, bo błędów dużo jak na razie niezauważeniem, najwyżej niedopracowania, ale nie bugi ;)

Przestałem prowadzić gsa, wiec nie będę już recenzował modułów do M&B, ale ostatnio pogrzebałem trochę w mbrepository i właśnie te 5 kingdoms dorwałem z ciekawszych pozycji, oraz Western Moda i Hindustan, o których chyba już kiedyś tam wspominałem.

Wow widzę, że zainteresowanie tematem się zwiększyło, bo trochę nowych twarzy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2010 o 18:55, KrzyniuBDG napisał:

Hah przychodzę po przerwie do tematu i już pomagam ;)
Akurat wczoraj ściągnąłem 5 kingdoms BETA, rzecz właśnie dzieje się w czasach wypraw
krzyżowych. Mamy do dyspozycji królestwo Antiochii, Jerozolimskie, Bizancjum i dwa sułtanaty
których nazw nie pamiętam, jeden zajmuje tereny Egiptu, a drugi to chyba Seldżucki.
Zwróć uwagę, że to tylko BETA, więc cudów się nie spodziewaj ale ja sobie chwale, bo
błędów dużo jak na razie niezauważeniem, najwyżej niedopracowania, ale nie bugi ;)


A czy mógłbyś podać linka do tego moda (działającego), bo ja ściągłem 5 kingdoms BETA.7z i w ogóle to jest jakiś dziwny plik...
Byłbym wdzięczy, bo w końcu chcę sobie pograć w jakiegoś moda z krzyżowcami, a tu ciągle coś nie pasuje.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 10:35, Paul_Rodgers napisał:

A czy mógłbyś podać linka do tego moda (działającego), bo ja ściągłem 5 kingdoms BETA.7z
i w ogóle to jest jakiś dziwny plik...
Byłbym wdzięczy, bo w końcu chcę sobie pograć w jakiegoś moda z krzyżowcami, a tu ciągle
coś nie pasuje.

.7z to archiwum podobne do .rar Wydaje mi się, że można je rozpakować WinRarem, ale dla pewności trzymaj:
http://www.7-zip.org/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 13:04, Eregion napisał:

witam jest jakiś mod który nawiązuje do krucjat do Ziemi Świętej?


Krew mnie zalewa...
Takie trudne spojrzeć na ostatnie 5 postów nad własnym...

Tak są mody nawiązujące do tej tematyki, zadowolony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie mogę w to zagrać, dzięki.
Mój WinRar tego nie mógł rozpakować, a że nie spotkałem się jeszcze z 7z to nie wiedziałem o co chodzi.

KrzyniuBDG
No ja właśnie z tej stronki ściagałem i tam jest ten 7z, niestety.

Z tymi modami przeważnie bywa tak, że jeśli jedno coś fajnie zrobią to drugie popsują. Świetnie zrobili konie w Europe 1200, ale zamienili mój ulubiony hełm garnczkowy na ten, co wygląda jak kubeł na śmieci:/
Ja najbardziej czekam na Crusader: way to heaven http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,67375.0.html
Ze screenów wygląda znakomicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 14:10, Paul_Rodgers napisał:

Z tymi modami przeważnie bywa tak, że jeśli jedno coś fajnie zrobią to drugie popsują.
Świetnie zrobili konie w Europe 1200, ale zamienili mój ulubiony hełm garnczkowy na ten,
co wygląda jak kubeł na śmieci:/
Ja najbardziej czekam na Crusader: way to heaven http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,67375.0.html
Ze screenów wygląda znakomicie.


Ty ale jak to możliwe jeszcze sprawdziłem, bo mam ten plik zapakowany na dysku i jest w .rar, dobra, nie ważne, liczy się, że jakoś dałeś sobie radę.

Nie pamiętam już w każdym modzie co jak wygląda, ale hełm garnczkowy przecież jest kubłem na śmieci ;/ Taki typ hełmu...
Przy okazji sprawdzał ktoś moda WWII:China Battlefield?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2010 o 14:47, KrzyniuBDG napisał:

Nie pamiętam już w każdym modzie co jak wygląda, ale hełm garnczkowy przecież jest kubłem
na śmieci ;/ Taki typ hełmu...

Ten z podstawki jest ładny. Zrobiłem screena porównawczego, ale mi się gdzieś w tym bałaganie na dysku zapodział.

Dnia 28.02.2010 o 14:47, KrzyniuBDG napisał:

Przy okazji sprawdzał ktoś moda WWII:China Battlefield?

Widzę, że chyba na naszym forum M&B nie cieszy się zasłużoną sławą sądząc po braku odzewu.

Chciałem zapytać czy ktoś z Was, gramowiczów, bawił się może w modowanie M&B?
Ja zainstalowałem sobie Pythona, pobrałem Module System i po skonfigurowaniu przeglądałem skrypty w Pythonie, ale chcąc coś napisać, zrobić moda, to potrzeba na to bardzo dużo czasu. Jest tego za dużo jak dla jednej osoby.
A miałem pomysł na zrobienie jakiegoś porządnego moda o Krucjatach, bo te co są to jest zupełny bezsens - Jerozolima, Antiochia, Edessa nawalają się ze sobą. Trzeba by zrobić moda, gdzie łacinnicy nie walczą ze sobą, jak i również Fatymidzi z Seldżukami(przynajmniej po I krucjacie).
Znajduję w tych modach wiele błędów, które mnie denerwują, np. kolczuga templariuszy z czarną tuniką nazwana została "kolczuga sierżanta templariuszy", co jest zupełną głupotą, gdyż czarne(lub brązowe) szaty nosili serwiliści czyli giermkowie i słudzy, a biała szata templariusza zarezerwowana była tylko dla rycerzy = czarna szata oznaczała niższą rangę, a nie wyższą jak w niektórych modach.

Tak więc jeżeli ktoś kiedyś chciałby robić moda o tej tematyce to polecam się; radzę sobie z edytorem scen, edytor map też ujdzie, ale nie mam cierpliwości do pisania skryptów w Pythonie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Człowieku myślisz, że moda się robi od tak i teraz przyjdą tu jeszcze z dwie osoby i idziemy robić moda?

To jest praktycznie robota na lata, nie mówiąc o tym, że nie wiem czy ktoś o wystarczających umiejętnościach w ogóle by się na tym forum znalazł...
By zrobić moda trzeba zadbać o cześć fabularną, językową, mieć pomysł dokładnie rozpisany, przerobić/zrobić sceny i mapę ale przede wszystkim ogarnąć ogromną ilość modeli broni, strojów i pozostałych elementów postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2010 o 22:48, KrzyniuBDG napisał:

Człowieku myślisz, że moda się robi od tak i teraz przyjdą tu jeszcze z dwie osoby i
idziemy robić moda?


A jak się wypowiedziałem wyżej? Że dla jednej osoby jest to zbyt trudne i czasochłonne, więc jeśli czytałeś, to napisałem, że jest to proces długotrwały.
Ale ty mnie zupełnie nie zrozumiałeś; wielu twórców modów zezwala na używanie ich tekstur, map itd., więc można znacznie skrócić czas tworzenia korzystając z już zrobionych elementów lekko(zależnie od potrzeby) modyfikując.
Czas produkcji zależy też od tego jak ma być rozbudowany. Mały mod - mniej czasu, duży - więcej. Proste.
Zresztą ja już bawiąc się wziąłem mapę Europy z Europe 1200 wstawiłem do Native, poprzestawiałem miasta, aby nie były w morzach, wygenerowałem nowy teren Praven w edytorze, całkiem przebudowałem sobie to miasto, więc na upartego mod z tego pełną gębą jest, bo zmian dokonałem.

Dnia 11.03.2010 o 22:48, KrzyniuBDG napisał:

To jest praktycznie robota na lata, nie mówiąc o tym, że nie wiem czy ktoś o wystarczających
umiejętnościach w ogóle by się na tym forum znalazł...


Dawno na gram nie zaglądałem, więc nie wiem, co reprezentują nowi użytkownicy, ale dawniej było(nadal jest)trochę osób ze sporymi umiejętnościami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hey powiedzcie mi jak można wywować wojnę ? Bo jestem w królestwie Nordów i mam pokój ze wszystkimi krajami;) a mam taką ogromną chrapkę na Vaegorskie miasto Khudan;P wiem że można wziąsc misje od jednego z Lordów o rozgromieniu trzech karawan ale mi się nie chce szukać takowego co akurat to sobie zażyczy;/ Czy mogę działać na własną ręke i ubić 3 karawany i samemu rozpętać wojnę?:D

Pozdro;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo, ale spróbuj jeśli chcesz ;) Generalnie, część dyplomatyczna M&B to jedna, wielka pomyłka, ale cóż, czekamy na Warband.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2010 o 22:45, kuki288 napisał:

Czy mogę działać na własną ręke i ubić 3 karawany i samemu rozpętać wojnę?:D

Wydaje mi się, że jeśli będziesz mieć wrogie relacje z danym królestwem, będziesz mógł atakować ich zamki i miasta (wojny nie rozpętasz, co najwyżej będziesz sam), ale głowy nie dam, bo ostatnio w Native''a nie pykam.
Pamiętaj, że jeśli chcesz zająć duże miasto, musisz mieć dużo sławy i dobre relacje z królem (szczególnie gdy posiadasz już jakieś inne lenna), żeby sprezentował ci je na własność. W przeciwnym razie podziękuje ci za zdobycie lokacji i da 900 złota, co jest raczej śmieszną nagrodą w porównaniu do trudu jaki trzeba włożyć w oblężenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hey kurde gram nordami ale już mi się znudziło że bitwyu tak długo trwają... niby są dobrzy przeciwko piechocie i konnicy też ale jakoś woolni są bardzo;/ Myślę nad Kherghiskim Khanatem ale nie wiem czy są dobxi;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale joke,a strzeliłem koledze :P, podmieniłem parametry herosa kolegi zbyt mocno, i tak po mapie bardzo szypko biega, kiedy to zoabczył kolega "A co to kur..wa ma być turbodymomen ?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2010 o 15:25, kuki288 napisał:

Myślę nad Kherghiskim Khanatem ale nie wiem czy są dobxi;p


Jak nie chcesz zdobywać żadnych twierdz to całkiem ok. Długo żyją, tylko walki też długo trwają, bo zanim kogoś zastrzelą to się nabiegać muszą ;) A przy oblężeniach to już prawdziwą sieczkę z nich robią ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować