Zaloguj się, aby obserwować  
Altair05

Mount&Blade - Temat Ogólny

2088 postów w tym temacie

Dnia 06.04.2010 o 17:31, wilczyn napisał:

Mam pytanko, od ilu punktów renown dostaje się własny herb?

Musisz urodzić się szlachcicem bądź dołączyć do któregoś z królestw(zostać wasalem) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2010 o 17:31, wilczyn napisał:

Mam pytanko, od ilu punktów renown dostaje się własny herb?


Po osiągnięciu około 150 punktów powinieneś zacząć dostawać oferty od królów. Najlepiej przyjmij od tego w którego królestwie najczęściej jesteś (gdzie wykonałeś najwięcej zadań). W każdym bądź razie dostaniesz wioskę i będziesz mógł wybrać herb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tutaj zaglądałem, do tego tematu a teraz...No ale dobra, nie czas na żalenie się. Grał ktoś w Warband? Jak się to wszystko spisuje w MP? Jak nowości w SP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2010 o 10:21, Infes napisał:

Kiedyś tutaj zaglądałem, do tego tematu a teraz...No ale dobra, nie czas na żalenie
się. Grał ktoś w Warband? Jak się to wszystko spisuje w MP? Jak nowości w SP?

Ja grałem w WB ale tylko w SP. Powiem szczerze, że żadnych wybitnych ciekawostek. Nowa frakcja, trochę nowych itemów, wszystkie itemy które były w zwykłym MB teraz wyglądają trochę inaczej, zupełnie nowa mapa, parę nowych opcji jak małżeństwa, rodziny, drobne usprawnienia jak zupełnie nowe animacje walki, możliwość użycia np. toporków do rzucania jako broni do walki wręcz, możliwość kopania, tarcze zatrzymują strzały nawet jeśli się aktywnie nie zasłaniamy...

Ale moim zdaniem to jest trochę za mało jak na dodatek. Widywałem mody do M&B lepsze od tego dodatku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2010 o 10:21, Infes napisał:

Kiedyś tutaj zaglądałem, do tego tematu a teraz...No ale dobra, nie czas na żalenie
się. Grał ktoś w Warband? Jak się to wszystko spisuje w MP? Jak nowości w SP?


W multi jest nieźle, chociaż czegoś mi brakowało. Jest parę standardowych trybów, zabijając przeciwników zdobywamy złoto, za które kupujemy lepszy sprzęt. Jest parę klas dla każdej strony konfliktu (są to nacje z M&B, dwie, zależnie od mapy, czy trybu gry). Przede wszystkim lag nie powienien przekraczać 100, bo robi sie nieprzyjemnie. Jednakże satysfakcja z walki i zabijania jest, może trochę za mało krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i warto wspomnieć o nowe questy czy możliwość ataku siedzib bandytów i rabowania ich dobytku :D no i nowa frakcja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2010 o 17:50, Kapas napisał:

No i warto wspomnieć o nowe questy czy możliwość ataku siedzib bandytów i rabowania ich
dobytku :D no i nowa frakcja :)

A czy siedziby bandytów nie pojawiają się czasem tylko w czasie questów? :) (nie jestem pewien)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2010 o 18:23, KuroNeko napisał:

A czy siedziby bandytów nie pojawiają się czasem tylko w czasie questów? :) (nie jestem
pewien)


Nie tylko - sam spotkałem kilka z nich i je złupiłem :D i to jak najbardziej poza misjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wmontowaniem moda ;/
Ściągam moda (np.Native Expansion). Następnie wrzucam do folderu "Modules", a potem w starcie gry, w tej wybierałce nie ma tego moda. :/
Ktoś wie jak mi pomóc, bo bardzo chciałbym pograć w jakiegoś moda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2010 o 22:16, Kalenos napisał:

Mam problem z wmontowaniem moda ;/
Ściągam moda (np.Native Expansion). Następnie wrzucam do folderu "Modules", a potem w
starcie gry, w tej wybierałce nie ma tego moda. :/
Ktoś wie jak mi pomóc, bo bardzo chciałbym pograć w jakiegoś moda.

Upewnij się, czy pliki moda są bezpośrednio w tym folderze, czy może w jeszcze jednym.
Być może rozpakowałeś go "do folderu" i dlatego wybierałka go nie czyta.
Musi być tak: Modules/Native Expansion/pliki moda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiam się nad kupnem Mount & Blade Warband i mam takie pytanko. Na jakiej zasadzie działa tam multiplayer? Zdobywamy jakieś poziomy? Są serwery i po prostu logujemy się aby toczyć bitwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 12:22, Damianuss1 napisał:

Właśnie zastanawiam się nad kupnem Mount & Blade Warband i mam takie pytanko. Na jakiej
zasadzie działa tam multiplayer? Zdobywamy jakieś poziomy? Są serwery i po prostu logujemy
się aby toczyć bitwy?


Walki wyglądają jak w csie- wbijasz na serwer i toczysz bitwy w różnych trybach, a w zamian za zabicie innych dostajesz denary, za które możesz kupić wyposażenie. Gracze podzieleni są na 3 klasy ( strzelcy, piechota i kawaleria). Brak natomiast poziomów. Nie ma też żadnych statystyk niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 21:45, Orion napisał:

Mam pytanie. Zdobyłem zamek i okzauje się że nie ma on właściciela. Jak mogę zatrzymać
go dla siebie?

Jeśli nie jesteś wasalem, automatycznie staje się twój.
Jeśli jednak masz przysięgę u króla, to on zdecyduje, czy zamek dostaniesz ty, czy kto inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 21:49, JaqbD napisał:

> Mam pytanie. Zdobyłem zamek i okzauje się że nie ma on właściciela. Jak mogę zatrzymać

> go dla siebie?
Jeśli nie jesteś wasalem, automatycznie staje się twój.
Jeśli jednak masz przysięgę u króla, to on zdecyduje, czy zamek dostaniesz ty, czy kto
inny.


Miałem tam opcje aby go poprosić. Wybrałem ją i zamek nie został mój. Nadal mam szanse go dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 21:59, Orion napisał:

Miałem tam opcje aby go poprosić. Wybrałem ją i zamek nie został mój. Nadal mam szanse
go dostać?


Nie. Chyba że go zabiorą i znowu odbijesz z większą renomą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 21:59, Orion napisał:

> > Mam pytanie. Zdobyłem zamek i okzauje się że nie ma on właściciela. Jak mogę
zatrzymać
>
> > go dla siebie?
> Jeśli nie jesteś wasalem, automatycznie staje się twój.
> Jeśli jednak masz przysięgę u króla, to on zdecyduje, czy zamek dostaniesz ty, czy
kto
> inny.

Miałem tam opcje aby go poprosić. Wybrałem ją i zamek nie został mój. Nadal mam szanse
go dostać?


Jeśli grasz w WB to możesz wypowiedzieć przysięgę i przejąć zamek by utworzyć nowe państwo.

Jeśli grasz w zwykłe M&B to możesz wszcząć rebelię i odbić zamek na rzecz pretendenta do tronu lub wziąć go na własność.

Ewentualnie możesz wypowiedzieć posłuszeństwo królowi i przyłączyć się do jego wrogów by potem odebrać zamek. Ale i tak nie ma pewności, że dostaniesz ten zamek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 22:00, Arkads napisał:

> Miałem tam opcje aby go poprosić. Wybrałem ją i zamek nie został mój. Nadal mam
szanse
> go dostać?

Nie. Chyba że go zabiorą i znowu odbijesz z większą renomą.


Aha rozumiem. Dzięki za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować