Zaloguj się, aby obserwować  
Altair05

Mount&Blade - Temat Ogólny

2088 postów w tym temacie

Dnia 26.01.2010 o 18:27, MacoRIP napisał:

Jak zostać marszałkiem? Lub jeszcze wyżej, jeśli się da?

W czystym M&B nie zostaniesz królem. Żeby być marszałkiem musisz mieć dobre relacje z lordami i królem twojej frakcji, dużo renownu itp. Honor też się przydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, jakie mi możecie polecic mody? Chodzi mi o:
a) usprawniające nativa, dodające nowe możliwosci i itemki ale nie zmieniające go całkowicie

b)zmieniające całkowicie "erę". Chętnie bym pomykał np. husarią ;)

Ważne żeby były schludnie zrobione :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2010 o 22:20, Rumcajsev napisał:

a) usprawniające nativa, dodające nowe możliwosci i itemki ale nie zmieniające go całkowicie

Setki nowych przedmiotów, możliwość zostania królem i dobrego zarządzania królestwem, ze 100 nowych jednostek:
Native Expansion
http://forums.taleworlds.com/index.php/board,109.0.html

Ulepsza grafikę, modele, mechanikę. Są to zlepione w jedną całość najlepsze i najbardziej użyteczne mody do M&B.
Native Pro mod Pack
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,60618.msg1566742.html#msg1566742

Dnia 15.02.2010 o 22:20, Rumcajsev napisał:

b)zmieniające całkowicie "erę". Chętnie bym pomykał np. husarią ;)

Może nie husaria, ale świat lekko fantasy, co ciekawe wcale nie psuje klimatu, a go buduje (poza The Last Days na 0.808, najlepszy mod do M&B):
Prophecy of Pendor
http://forums.taleworlds.com/index.php/board,119.0.html

Dnia 15.02.2010 o 22:20, Rumcajsev napisał:

Ważne żeby były schludnie zrobione :)

Prawdopodobnie jedne z najbardziej dopracowanych modów, z jakimi się zetknąłem. Innych nie polecę, bo w sumie tylko tym poświęciłem dużo czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 12:14, Karol44 napisał:

A działa w ogóle?

tego ci akurat nie sprawdzę, bo byłem beta testerem, więc te linki były dla mnie dostępne od początku na mój kod aktywacyjny. Ale skoro napisali, że odblokowali wszystkie kody, więc na pewno będziesz mógł to ściągnąć i zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2010 o 11:51, JaqbD napisał:

Nie wiem, czy ktoś już was poinformował, ale od niedawna została udostępniona beta Warband''a
dla wszystkich posiadających kod aktywacyjny M&B. Betę można pobrać tutaj:
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,73663.0.html


Super, zaraz pobieram, kolejny już chyba raz dzięki za info związane z M&B:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2010 o 14:58, tomoliop napisał:

Prędkość downloadu nie wychodzi mi nad 10kbps...

U mnie jest tak samo. Weź pod uwagę całe bydło, które widząc betę Warbanda, od razu zabrało się do ściągania. Niestety, to trzeba przeboleć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mojemu leniwemu tyłkowi nie chce się szukac (ok, szukałem trochę ale nic ciekawego chyba nie znalazłem) więc znowu proszę o mody. Miło było by miec cos w stylu starożytnego Rzymu, coś w stylu Native Expansion, tyle że z większą ilością opcji i zmian(wiecie dyplomacja itp). Może też jakieś nowe modele zamków, byle by mocno nie zamulały komputera.

No i są jakieś jednostki Husarii? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2010 o 19:12, Rumcajsev napisał:

Mojemu leniwemu tyłkowi nie chce się szukac (ok, szukałem trochę ale nic ciekawego chyba
nie znalazłem) więc znowu proszę o mody. Miło było by miec cos w stylu starożytnego Rzymu,
coś w stylu Native Expansion, tyle że z większą ilością opcji i zmian(wiecie dyplomacja
itp). Może też jakieś nowe modele zamków, byle by mocno nie zamulały komputera.

Widzę, że ciężko trafić ci w gusta ;] Najlepiej będzie, jak sam przejrzysz ten thread:
http://forums.taleworlds.com/index.php/board,63.0.html
Masz tutaj wszystkie większe mody kompatybilne z 1.011

Dnia 22.02.2010 o 19:12, Rumcajsev napisał:

No i są jakieś jednostki Husarii? ;)

M&B: Ogniem i Mieczem ^^
Nie spotkałem się jeszcze z dobrym modem z husarią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć o co chodzi z tym "rozmiar oddziału", tzn. o co w tym chodzi, że zmniejsza mi morale? Czy jak mam za mało wojska, czy za dużo mi to obniża.
Byłem wasalem króla Swarii, ale po zdobyciu Jelkali nie chciał mi dać tego jako lenno więc wypowiedziałem służbę i przyjąłem się do Vagirów. W efekcie mam teraz pomieszane wojsko z różnych frakcji - czy to też wpływa na morale, czy też jest obojętne?
Proszę o w miarę szybką odpowiedź(zanim mi wojsko zdezerteruje;)
Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2010 o 20:10, Paul_Rodgers napisał:

Możecie mi powiedzieć o co chodzi z tym "rozmiar oddziału", tzn. o co w tym chodzi, że
zmniejsza mi morale? Czy jak mam za mało wojska, czy za dużo mi to obniża.

Zbyt duża ilość wojska obniża morale

Dnia 24.02.2010 o 20:10, Paul_Rodgers napisał:

Byłem wasalem króla Swarii, ale po zdobyciu Jelkali nie chciał mi dać tego jako lenno
więc wypowiedziałem służbę i przyjąłem się do Vagirów. W efekcie mam teraz pomieszane
wojsko z różnych frakcji - czy to też wpływa na morale, czy też jest obojętne?
Proszę o w miarę szybką odpowiedź(zanim mi wojsko zdezerteruje;)

We wcześniejszych wersjach miało to spory wpływ na morale, teraz to się zmieniło i twórcy to wyłączyli.
Żeby utrzymać morale na wysokim poziomie, dużo walcz (wygrywaj), dopilnuj, że zawsze masz kilka rodzajów żarcia i że nigdy ci go nie zabraknie. Szczególnie łupienie karawan daje dużego boosta do morale. Zdaje mi się, że wysoki skill dowodzenia też pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.
Mam jeszcze klika pytań, jeśli ktoś mógłby na nie odpowiedzieć:

1. Czy ta gra ma w ogóle jakieś zakończenie, tzn. co trzeba zrobić, aby ukończyć?(Wydaje mi się, że trzeba całą krainę zająć).
2. Czy są szanse na sukcesywną grę jako Rebelianckie Królestwo? Bo zauważyłem, że wszyscy są negatywnie nastawieni i chyba do tego trzeba być już dość silny, aby żyć bez króla.
3. Gdzie można znaleźć Lady Isola z Suno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 10:20, Paul_Rodgers napisał:

1. Czy ta gra ma w ogóle jakieś zakończenie, tzn. co trzeba zrobić, aby ukończyć?(Wydaje
mi się, że trzeba całą krainę zająć).

Jedynym celem gry jest samorozwój. Masz pełną swobodę działań, gra nie kończy się nigdy.

Dnia 25.02.2010 o 10:20, Paul_Rodgers napisał:

2. Czy są szanse na sukcesywną grę jako Rebelianckie Królestwo? Bo zauważyłem, że wszyscy
są negatywnie nastawieni i chyba do tego trzeba być już dość silny, aby żyć bez króla.

Wiesz, podstawowy moduł Native jest pozbawiony jakichkolwiek możliwości co do prowadzenia własnego królestwa. Zabaw się modami (Prophecy of Pendor v2.5 albo Native Expansion). Dodają one możliwość zostania królem, prowadzenia dyplomacji, wojen, armii itd. Szczególnie PoP jest rozbudowany (posiada zaimplementowaną fabułę, znacznie zwiększony poziom trudności, ogólnie sporo smaczków)

Dnia 25.02.2010 o 10:20, Paul_Rodgers napisał:

3. Gdzie można znaleźć Lady Isola z Suno?

Ta panienka przemieszcza się co jakiś czas po krainie. Najlepiej zrobisz, jak zapytasz się jakiegoś podróżnika w tawernie o jej lokalizację. Za drobną opłatą ci powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 15:40, JaqbD napisał:

Wiesz, podstawowy moduł Native jest pozbawiony jakichkolwiek możliwości co do prowadzenia
własnego królestwa. Zabaw się modami (Prophecy of Pendor v2.5 albo Native Expansion).
Dodają one możliwość zostania królem, prowadzenia dyplomacji, wojen, armii itd. Szczególnie
PoP jest rozbudowany (posiada zaimplementowaną fabułę, znacznie zwiększony poziom trudności,
ogólnie sporo smaczków)


Pobrałem już Native Expansion, ale jeszcze nie zainstalowałem - czy po zainstalowaniu moda można również grać w podstawkę?
Ogólnie ja preferuje mody w klimacie czystego średniowiecza, bez fantasy. Za to właśnie ta gra mi się podoba, że jest alternatywą dla typowego RPG. Mam dość walki z jakimiś potworami z kosmosu, fikuśnego sprzętu magicznego itd.. Chociaż słyszałem, że jest jakiś mod, którzy rozgrywa się w Tolkienowskim Sródziemiu i w to bym zagrał, wiesz może jaki to mod?

No i znowu pytania:
1. Jestem wasalem Lady Isolla z Suno, zdobyłem 4 miasta w tym 2 Swadi, tylko zaczyna mnie już irytować to, że gdy zdobędę jakiś zamek i dam któremuś z lordów(a mam ich trochę mało) to on nie jest go w stanie obronić i wróg go odbija. Jeśli zaś sam wezmę zamek i obstawie go wojskiem to poparcie lordów spada. W związku z czym jakaś rada?
2. Żeby skończyć tego questa z odzyskaniem królestwa wadi dla Isolli to trzeba koniecznie przeciągnąć większość lordów na swoją stronę czy wystarczy podbić wszystkie miasta i zamki Swadi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2010 o 11:05, Paul_Rodgers napisał:

Pobrałem już Native Expansion, ale jeszcze nie zainstalowałem - czy po zainstalowaniu
moda można również grać w podstawkę?



Mody się bardziej przenosi do właściwego folderu niż instaluje, można ich mieć nieograniczoną ilość i przy starcie gry z paska, gdzie zwykle jest native, klika się i wysuwa się lista modów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować