Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Co dalej z magazynami o grach?

65 postów w tym temacie

Renor Mirshann

Dziennikarze z całej Europy przedstawili na panelu dyskusyjnym podczas szwedzkich targów Nordic Game swoje poglądy na to, czy pisma o grach przetrwają w czasach, kiedy wszyscy są na bieżąco z nowymi informacjami branżowymi dzięki rozbudowanym serwisom internetowym.

Przeczytaj cały tekst "Co dalej z magazynami o grach?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas tak szybko nie znikną. Do czasu gdy są tanim źródłem oprogramowania czasopisma będą trzymać się na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że tak będzie. Ostatnio prowadzono dyskusje na ircu o tym :P Papier is dead :P a szkoda bo papier to papier :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, wszystko ma swój koniec.
Po prostu zawsze znajdzie się spora grupa ludzi, którzy nad zawartość strony internetowej przekładają słowo pisane w czasopiśmie
Zawartość stron internetowych jest słowem pisanym w równym stopniu, co w czasopiśmie :P

Za czasopismami stoją dwa silne argumenty: dołączane gry i czynnik psychologiczny, który każe bardziej doceniać coś materialnego i bardziej ufać w materialność czegoś, co się materialnie kupiło, niż jednej z milionów stron internetowych, mieszającej się z różnego rodzaju bzdurami i niekoniecznie prawdziwymi informacjami, które może wrzucić każdy internauta.

Problem polega jednak na tym, że gry zawyżają cenę i zazwyczaj to badziewia, a czynnik psychologiczny jest raczej nieobiektywny i można się przekonać przeciw niemu. Pozostaje oczywiście sama materialność pism i wiążąca się z tym wygoda przeglądania, ale technologia rozwiąże i ten problem. Ale nieprędko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja osobiścię wolę wersję papierową - wygodna i mobilna ( nie wszyscy mają lapki ze stały łączem ) można iść w ustronne miejsce i poczytać ;p
inna sprawa to opłaty - nie wszyscy mają konta internetowe i podobne wynalazki - karty płatnicze aby płacić za używanie takich serwisów internetowych ( np. gry-online) a płacenie sms-em - drogo wychodzi - a większość czytelników to młodzi ludzie i łatwiej im uciułać te 15 zł na np. cda niż powiedzieć np. mamie aby zapłaciła im np 20 zł abonamentu na przglądanie serwisu o grach ;) - napewno się zgodzi
druga rzecz to co pisał SwenG - darmowy soft i gry ! - pewnie serwisy mają możliwość ściągniecia podobnych rzeczy ale - nie wszyscy mają 1-2mb/s :) itd.

no i ładnie takie czasopisma na półce wyglądają poukładane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zastąpi wygodnego fotela i papieru w łapach, czytanie na kompie najwygodniejsze nie jest - a i oczom przydaje się chwila wolnego od monitora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 13:09, scott napisał:

inna sprawa to opłaty - nie wszyscy mają konta internetowe i podobne wynalazki - karty płatnicze
aby płacić za używanie takich serwisów internetowych ( np. gry-online) a płacenie sms-em -
drogo wychodzi - a większość czytelników to młodzi ludzie i łatwiej im uciułać te 15 zł na
np. cda niż powiedzieć np. mamie aby zapłaciła im np 20 zł abonamentu na przglądanie serwisu
o grach ;) - napewno się zgodzi


Chyba nie rozumiem. Ja nic nie place za dostep do informacji w internecie (no chyba ze masz na mysli oplate za lacze) i jestem niekiedy lepiej poinformowany niz gazeta. I wcale ale to wcale nie trzeba dlugo szukac. Platne serwisy growe to jakis wybryk natury, z ktorego nie widze sensu korzystac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem prognozy wyssane z palca.

Magazyny - te najlepsze - utrzymają się i nadal będą się ukazywać. Co najwyżej może zmienić się forma ich publikacji na elektroniczną, ale to raczej pod koniec XXI wieku nie wcześniej.

1. Papier nobilituje. Być wydrukowanym to być wydrukowanym. Elektroniczna publikacja nie ma takiej renomy, bo za wydruk musi ktoś zapłacić, a skoro płaci to uznaje, że jest to godne zapłaty i dobre.

2. Papier czyta się wygodniej. Dużo wygodniej. Na ekranie nie czyta się dobrze, nawet przy wysokich rozdziałkach i na wielkich monitorach oczy wymiękają - więm coś o tym bo pisze sporo i czytać tez muszę sporo (robiąć np. korekty). I wiem, że wolałbym to robić na papierze.

3. W najbliższym czasie magazyny nie przejda na elektroniczą wersję ponieważ nawet najlepsze urządzenia przenośne nie zapewniają wystarczająco dobrej jakości - mozecie sobie gadać o palmtopach dużo i o komurkach - na nich i tak nie dałoby się czytać takiego np. CDA w wersji elektronicznej. Laptop to po prostu mniejszy komp, który łatwiej przestawić - po rozłożeniu - do komfortowej pracy - potrzebuje tyle samo miejsca co zwykły blaszak.

4. Jedyny plus elektronicznych portali to aktualne dane, ale żaden magazyn nie ma w priorytetach aktualnych newsów. Owszem są, ale nie są podstawą - to raczej forma ciekawostek. Podstawa to wyczerpujące i obszerne recenzje, sprawozdania i testy - nie aktualności.

Tak na serio to o magazyny można martwić się dopiero po 2050 roku - przypuszczam - i to dopiero "zacząć się martwić" a nie je skreślać.

Tu mają znaczenie prawa rynku - jak jest dobry magazyn to zawsze będzie miał czytelników czyli sie utrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to już nie kupuje żadnych gazetek bo demka to już jak dla mnie przeżytek i poza tym kiepskie pełne wersje gier dają w tych gazetkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że czasopisma mają ograniczoną objętość. Żadko kiedy zdarza się tak, żeby cała gazeta mnie zainteresowała. Zamiast tego wolę przejżeć 10 "zabókmarkowanych" stron z ukieronkowanymi informacjami i przy okazji nie muszę się pierniczyć z papierem (chociaż niektórzy wolą móc trzymać gazetę w ręce).

Nie wiem jak w innych krajach, ale gazety w RP mają dwa problemy, jeden to, że informacje ZAWSZE są opóźnione, lepiej przeczytać coś u źródła, niźli za dwa tygodnie w gazecie. Pozatym jakość naszych gazet jest nędzna (chociaż w tym wyapdku mówię o pismach nie traktujących o grach, ale komputerach ogólnie) i wydają się być kierowane do idiotów ("10 sposobów na vistę!!!"."kliknij w Mój Komputer, jeśli nie możesz znależć popatrz w lewy górny róg ekranu" etc.)

Wszystko się teraz zmienia. Gazety też muszą się przystosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Magazyny tak szybko nie znikną. Myślę, że wiele osób (podobnie jak ja) nie lubi czytać o grach w internecie. Jest to dosyć męczące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ale czasem gazety mają opisy np jakaś nowa gra o której nikt nawet by nie usłyszał a nam by sie podobała. A tak to w necie jesteśmy na bieżąco, ale z tytułami które mają dobrą reklamę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku lat nie kupiłem żadnego czasopisma o grach, jestem dobrze poinformowany dzięki Internetowi. Kiedyś, jak nie miałem stałego łącza, to kupowałem gazety. Poza tym ciągnęły mnie dobre pełne wersje gier. Teraz jednak, gdy patrzę na półki w kiosku, to sądzę, że pełne wersje są po prostu kiepskie. To tylko moja opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 13:16, de99ial napisał:

Moim zdaniem prognozy wyssane z palca.

...


No nie do końca, widzisz sama technologia idzie zdecydowanie na przód niż było to możliwe np. 10 lat temu, zgadzam się, że czasopisma papierowe (np. komputerowe) nie znikną w szybkim tempie ale zostanie ich mała ilość i to tylko "ekskluzywnych marek". tzw e-papier o którym słyszałem kilka lat temu może się do tego przyczynić, zmiana redaktorów ,ramówek itd. też przyczynia się do spadku kupowanych egzemplarzy (np.inna polityka prowadzenia samego czasopisma=Chip) Moim zdaniem ten kto nie ma bezpośredniego dostępu do internetu będzie nadal kupował czasopisma i tylko ta klientela utrzyma ten rynek. Sam ostatniego chip/enter kupiłem hmmm... 2 lata temu o CDA nie mówię bo to było 5lat. Zostaje jeszcze porównanie produktu który chcemy kupić (czyli gry) w internecie mamy tego dużo ,czasopismo oferuje tylko jedno spojrzenie na dany produkt, nie mówię już o sprzęcie komputerowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nade wszystko cenie sobie słowo pisane na "normalnym" papierze. Nie wyobrażam sobie dłuższego czytania z ekranu monitora. To bardzo męczące. Osobiście mam nadzieję, że czasopisma o grch nie wiginą jeszcze długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować