Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

Dnia 12.02.2007 o 09:08, danzelmario napisał:

ok biore. płące kartą kredytową :)

Ma si rozumieć że MasterCard??:)

Dnia 12.02.2007 o 09:08, danzelmario napisał:

wlasnie. o takie gry mi chodzi- nie gram w heroes ale wiem ze to ogolnie seria jest wielkim
hitem. i jak widac ubisoft ciagle poprawia cos stara sie! a tutaj nic..po prostu troche mi
zal :( ok nagram ci filmik-ale ostrzegam podczas nagrywania płynnosc pozpostawia wele do zyczenia.
w Far cry w ogole płynnosci nie mam:/ tako mam 50-70 fps a jak włącze nagrywanie to mam 15..

Ale co do 5 mam pewne zastrzeżenia,brak mi w niej tego klimatu.A co do filmiku do ok,ale jak byś jeszcze mógł pokazać w nim ustawienia na jakich grasz lub zrobić screena.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 08:53, boduczek napisał:

> Szczerze chcem wierzyć że wyjdzie ten patch poprawiający płynność gry! Jednak zdrowy rozsądek

> podpowiada mi że tak się nie stanie! Czego sobie i innym nie życze.
To daj trochę czasu PB.Z kąd wiesz że za nie długo czegoś nie wymyslą(tylko się nie pytaj z
kąd ja wiem,bo nie wiem:P )A co kryje się na tzw. ,,zdrowym rozsądkiem''''.Oczywiście możesz
mieć przeczucie że PB już nic z tym nie zrobi,ale rówież możęsz się mylić:)


Powiedzmy że ja wydaje jakąś gre. Ma ona mnóstwo blędów, między innymi skopaną optymalizacje. Co robie na początku? Poprawiam rażące blędy, tak żeby jak najmniej osób mnie krytykowało! Piranie poprawiają bzdury takie jak słońce w jaskini. Wnioski są dwa, albo są tempakami którzy nic nie wiedzą o wydawaniu gier (wersja mało prawdopodobna), albo niepotrafią poprawić optymalizacji ponieważ tego nie da się zrobić bez głębokich ingerencji w silnik (wersja bardzo prawdopodobna).
Ja też chcem trochę optymizmu, w zamian oddam ci trochę realizmu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 09:12, boduczek napisał:

A co do filmiku do ok,ale jak byś jeszcze mógł pokazać w nim ustawienia na jakich grasz lub zrobić screena.:)


zanim obejrzysz filmik nalezy sie wyjasnienie co do testu. wczytałem gre obok bramy w Ardei przeszedłem sie do bariery vengradu i spowrotem wracałem i przed brama jak widac włączyłem juz filmik,dlaczedgo tak zrobiłem?otóz gra stopuje i doczytuje teren(dlaczego?wyjasnienie na koncu) ale po 2 ,3 minutach jest jak widac.drobne przyciecia choc i takei normalne stop sie zdarza. co do ilosci fps. na tych detalach podczas nagrywania filmiku było w terenie 25-30 fps (podczas normalnej gry 35-50 ale srednio ok 40 fps). w ardei gry sie biłem miałem 15-20 fps(potem sprawdziłem normalnie i było 25-30 fps). nie sa to dobre wyniki wg mnie. a i nie czepiaj sie mojej karty graficznej tylko- na kazdych detalach tak mam(sprawdzone w Faring gdzie na mimimum detalach miałem niemalze pokaz slajdów gdy zaatakowałem orków!!!-a nie sadze ze moj sprzet nie powinien sobie poradzic z minimum detalami(w 800 na 600 w dodatku!!!) gdzie na minimum detalach w terenie mam w porywach 100 fps!-wniosek?albo za słąby procesor(watpliwe..bo w koncu mam dobry procek nie?)albo gra nie zoptymalizowana pod 2 rdzenie(bardzoej prawdopodobne-zreszta sprawdziłem))
a zeby tego było mało to sprawdziłem jeszcz cos! podczas gry w gothica mój dysk twardy był wolny jedynie 88% czasu!!! dla porównania w Far Cry było to niemalze 100 %(wykluczając autosave oczywiscie:P) gdzie dysk był wolny(tj nic nie robił)-sprawdziłem to systemowymi narzedziami. dla mnie to karygodne ze gra tak czesto odwołuje sie do dysku twardego majac do dyspozycji az 2 GB ramu nie sadzisz? :/ -oto cały sekret dlaczgo tak chodzi a nie inaczej.
a oto filmik(wrzucony przed chwila wiec trzeba poczekac )
http://www.youtube.com/watch?v=vCPGJm4KlAQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
W jakiej jakosci bede mogl zagrac w G3 na takim kompie:

Core 2 Duo e4300 1.8GHz
Asus P5N-E SLI nVidia nForce 650 SLI
2GB ram 667
g4ce 7900gs 256mb

czy da rade na ultrahigh :) ?
głównie martwie sie o karte graficzna, czy aby 256mb to nie za malo?
pewnie gdzies sie juz przewinela taka konfiguracja ale niechce mi sie grzebac wsrod tych wszystkich stron :P

pzdr

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 12:05, Shaddix napisał:

Witam
W jakiej jakosci bede mogl zagrac w G3 na takim kompie:

Core 2 Duo e4300 1.8GHz
Asus P5N-E SLI nVidia nForce 650 SLI
2GB ram 667
g4ce 7900gs 256mb

czy da rade na ultrahigh :) ?
głównie martwie sie o karte graficzna, czy aby 256mb to nie za malo?
pewnie gdzies sie juz przewinela taka konfiguracja ale niechce mi sie grzebac wsrod tych wszystkich
stron :P

pzdr

pzdr

obejrzyj moj filmik. tak działa na srednio wysokich(u ciebie tak na high bedzie w zwiazku z lepsza karta)o ultra high zapomnij człowieku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 12:09, danzelmario napisał:

obejrzyj moj filmik. tak działa na srednio wysokich(u ciebie tak na high bedzie w zwiazku z
lepsza karta)o ultra high zapomnij człowieku!


heh, pomarzyc dobra rzecz :P

dzieki za opd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 12:44, Shaddix napisał:

> obejrzyj moj filmik. tak działa na srednio wysokich(u ciebie tak na high bedzie w zwiazku
z
> lepsza karta)o ultra high zapomnij człowieku!

heh, pomarzyc dobra rzecz :P

dzieki za opd

prosze:) .gothic to dziwna gra ci powiem :) . i nie sposób ocenic jak bedzie ci działac. wszystko za sprawa silnika gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2007 o 10:34, TigerXP napisał:

Powiedzmy że ja wydaje jakąś gre. Ma ona mnóstwo blędów, między innymi skopaną optymalizacje.
Co robie na początku? Poprawiam rażące blędy, tak żeby jak najmniej osób mnie krytykowało!
Piranie poprawiają bzdury takie jak słońce w jaskini. Wnioski są dwa, albo są tempakami którzy
nic nie wiedzą o wydawaniu gier (wersja mało prawdopodobna), albo niepotrafią poprawić optymalizacji
ponieważ tego nie da się zrobić bez głębokich ingerencji w silnik (wersja bardzo prawdopodobna).

No to po co gdybać,poczekajmy-zobaczmy.Jak PB nie wymyśli nic przez jakiś czas,co by coś poprawiło to wtedy możemy mieć pretensje i to duże.

Dnia 12.02.2007 o 10:34, TigerXP napisał:

Ja też chcem trochę optymizmu, w zamian oddam ci trochę realizmu:)

Jak płacisz??gotówka czy karta?:) A realizmu mi nie trzeba-mam go aż nad to:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak,że według mnie G3 chodzi Ci bardzo dobrze,a tych stopów prawie nie wiać!Owszem czasem się zdarzą ale aż tak często ich nie masz,więc jezcze bardziej Cię nie rozumię...Na tym filmie G3 chodzi bdb a stopy to nie powód do depresji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2007 o 13:39, boduczek napisał:

No to po co gdybać,poczekajmy-zobaczmy.Jak PB nie wymyśli nic przez jakiś czas,co by coś poprawiło
to wtedy możemy mieć pretensje i to duże.


No to juz najwyższy czas na pretensje. Czasu od premiery mineło dosyć sporo. A oni zamiast poprawić jakieś ważne rzeczy poprawiają nic nie ważne bzdury. Najciekawsze jest to że same patche p*******ą gre. Likwiduje kilka poprawek i wnosi kilka poprawek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2007 o 13:59, TigerXP napisał:


> No to po co gdybać,poczekajmy-zobaczmy.Jak PB nie wymyśli nic przez jakiś czas,co by coś
poprawiło
> to wtedy możemy mieć pretensje i to duże.

No to juz najwyższy czas na pretensje. Czasu od premiery mineło dosyć sporo.

no wlasnie. ile to? 4 miechy gdzes od swiatowej premiery a oni poprawili błędy których w ogóle byc nie powinno(czyli problem yz wykonywaniem misji uniemozliwiajacych gre..u siebei wydali wersje beta:/ ciekawe jak niemcy sie czuli..przeciez wersja 1.0 gry była tragiczna.. spojrzcie jak piranie podeszli do fanów...brak słow:/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2007 o 13:59, TigerXP napisał:

No to juz najwyższy czas na pretensje. Czasu od premiery mineło dosyć sporo. A oni zamiast
poprawić jakieś ważne rzeczy poprawiają nic nie ważne bzdury. Najciekawsze jest to że same
patche p*******ą gre. Likwiduje kilka poprawek i wnosi kilka poprawek!

Czy ja wiem,dajmy im jeszcze trochę czasu:) Nie bądz taki niemiły dla PB:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2007 o 14:06, danzelmario napisał:

> No to juz najwyższy czas na pretensje. Czasu od premiery mineło dosyć sporo.
no wlasnie. ile to? 4 miechy gdzes od swiatowej premiery a oni poprawili błędy których w ogóle
byc nie powinno(czyli problem yz wykonywaniem misji uniemozliwiajacych gre..u siebei wydali
wersje beta:/ ciekawe jak niemcy sie czuli..przeciez wersja 1.0 gry była tragiczna.. spojrzcie
jak piranie podeszli do fanów...brak słow:/.

PB,była pod wielką presją,gdyż pierwszy raz udało im się stworzyć tak wielką grę.Tysiące fanów nalegało aby G3 wyszedł jak najszybciej,a oni ich posłuchali i źle na tym wyszli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2007 o 14:10, boduczek napisał:

Czy ja wiem,dajmy im jeszcze trochę czasu:) Nie bądz taki niemiły dla PB:)

tz ile? .mamy czekac do premiery dodatku? myslisz ze oni zajmuja sie 3? oni dodatek robią i w d***e maja podstawowa czesc. kupiles to graj i nie narzekaj taka ich filozofia!. aj watpie ze te 6 osób siedzi teraz i poprawia kod gry gothica 3.. bo po co? za free?? to nie Ubisoft ze musi dbac o pozycje.. zarobili kasy wystarczajaco na 3 czesciach zeby z tym skonczyc i zyc spokojnie. po prostu im sie nei chce(albo nei umieja).Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2007 o 14:11, boduczek napisał:

PB,była pod wielką presją,gdyż pierwszy raz udało im się stworzyć tak wielką grę.Tysiące fanów
nalegało aby G3 wyszedł jak najszybciej,a oni ich posłuchali i źle na tym wyszli...

co to za tłumaczenie?:) . jak by fani poczekali to stało by sie cos? wyszedł by jakis konkurent gothica 3?watpie. to jedyna taka gra!. jak by gra wyszła teraz nic by sie nei stało wrecz przeciwnie. moze wiecej błedów by poprawili i sprzet teraz tanszy jest(bo przyznasz ze wiele ludzi kupowało kompy specjalnie do gothica..). zadna firma tak nie robi..wydaje gre wtedy jak jest gotowa a nie wersje BETA!bo wersje z pazdziernika mozna nazwac beta..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2007 o 14:12, danzelmario napisał:

tz ile? .mamy czekac do premiery dodatku? myslisz ze oni zajmuja sie 3? oni dodatek robią i
w d***e maja podstawowa czesc. kupiles to graj i nie narzekaj taka ich filozofia!. aj watpie
ze te 6 osób siedzi teraz i poprawia kod gry gothica 3.. bo po co? za free?? to nie Ubisoft
ze musi dbac o pozycje.. zarobili kasy wystarczajaco na 3 czesciach zeby z tym skonczyc i zyc
spokojnie. po prostu im sie nei chce(albo nei umieja).Proste.

A z kąd wiesz czy się teraz zajmują?Co podglądasz ich:P Ale możesz podać przykład jakiegoś błędu który bardzo Ci przeszkadza w rozgrywce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2007 o 14:15, danzelmario napisał:

co to za tłumaczenie?:) . jak by fani poczekali to stało by sie cos? wyszedł by jakis konkurent
gothica 3?watpie. to jedyna taka gra!. jak by gra wyszła teraz nic by sie nei stało wrecz przeciwnie.
moze wiecej błedów by poprawili i sprzet teraz tanszy jest(bo przyznasz ze wiele ludzi kupowało
kompy specjalnie do gothica..). zadna firma tak nie robi..wydaje gre wtedy jak jest gotowa
a nie wersje BETA!bo wersje z pazdziernika mozna nazwac beta..

No mogli by zniszczyć siedzibę PB :P.Przyznam że wiele osób kupowało kompa właśnie dla tej gry(ja też mam zamiar tak zrobić:P .Nie cofniemy już czasu nalezy cierpliwie czekać aż w końcu coś z tym zrobią:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2007 o 14:25, boduczek napisał:

A z kąd wiesz czy się teraz zajmują?Co podglądasz ich:P Ale możesz podać przykład jakiegoś
błędu który bardzo Ci przeszkadza w rozgrywce?

jasne. sporo misji jest nie wykonalnych- teraz nie pameitam jakich bo dawno grałem. wyzwalanie miast jest bardzo trudnym zadaniem! bo jak grac majac miejscami 15 fps..?dla mnei to nei gra na takiej maszynie co mam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie.
zainstalowalem tweaki które podal yahooPL(bardzo dobre. gra chodzi o niebo lepiej) i gra chodzi w miare dobrze.
lecz gdy jestem na pustyni to migaja biale paski. wiem ze trzeba dac pros cośtam na srodek ale przeciez jak mam tweaki to nie moge wchodzic do opcji gry! co mam zrobic zeby nie bylo tych pasków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przdeczytaj sobei artykuł na egielda.com.pl o far cry a zobaczysz ze ta gra wymaga bardzo silnej jednostki centralnej do płynnej gry przez 100 % czasu! i ja te płynnosc mam co swiadczy o dobrym procku wiec dlaczego gothic na minimum detalach w rozdzielczosci 800 na 600 mi przycina do cholery??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować