Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

Dnia 08.01.2008 o 15:10, Zuma orginal napisał:

Mam GeForca8500 GT, Procesor Intel Core 2 2.00Ghz i RAM 1Gh i mam Viste.
Wejdzie mi pod ten komp?

na viście nie pograsz - gothic III na viście się sypie i raczej to wina gry niż sytemu - tak co 15-20 min wywala do windy i where is guru ? - to raczej norma - podobnie było z wiedźminem ale nowy pactch 1.2 to poprawił w przypadku g3 już 1,5 roku mineło od premiery i cisza z paczami oficjalnymi od czasu 1.12 i nie sądze że się to zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 09:23, scott napisał:

cisza z paczami oficjalnymi od czasu 1.12 i nie sądze że się to zmieni


Przespałeś chyba ostani okres bo wieść o patchu 1.6 chyba Cię ominęła. Otóż Spellbound, czyli twórcy Gothic 4 i Piranha Bytes twórcy Gothic 3 wzięli sie razem za tworzenie patcha. Spellbound zajął się zmianami w silniku, które mają na celu przyspieszyc działanie gry. PB zajęła się naprawieniem nieudanych questów i ogólnie merytoryczną strona gry. Patch ma sie ukazać na dniach.

PS. Jedynym minusem jest fakt, że nie wiadomo czy CDP spolonizuje patcha ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 16:03, YahooPL napisał:

> cisza z paczami oficjalnymi od czasu 1.12 i nie sądze że się to zmieni

Przespałeś chyba ostani okres bo wieść o patchu 1.6 chyba Cię ominęła. Otóż Spellbound, czyli
twórcy Gothic 4 i Piranha Bytes twórcy Gothic 3 wzięli sie razem za tworzenie patcha. Spellbound
zajął się zmianami w silniku, które mają na celu przyspieszyc działanie gry. PB zajęła się
naprawieniem nieudanych questów i ogólnie merytoryczną strona gry. Patch ma sie ukazać na dniach.

PS. Jedynym minusem jest fakt, że nie wiadomo czy CDP spolonizuje patcha ...


To nie Piranha zajmuję się merytoryczną stroną gry , tylko fani, osoby które tworzyły nieoficjalne patche ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 09:23, scott napisał:

> Mam GeForca8500 GT, Procesor Intel Core 2 2.00Ghz i RAM 1Gh i mam Viste.
> Wejdzie mi pod ten komp?
na viście nie pograsz - gothic III na viście się sypie i raczej to wina gry niż sytemu - tak
co 15-20 min wywala do windy i where is guru ? - to raczej norma - podobnie było z wiedźminem
ale nowy pactch 1.2 to poprawił w przypadku g3 już 1,5 roku mineło od premiery i cisza z paczami
oficjalnymi od czasu 1.12 i nie sądze że się to zmieni

pomaga ustawieni pamici wirtualnej na 3 gb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 09:23, scott napisał:

> Mam GeForca8500 GT, Procesor Intel Core 2 2.00Ghz i RAM 1Gh i mam Viste.
> Wejdzie mi pod ten komp?
na viście nie pograsz - gothic III na viście się sypie i raczej to wina gry niż sytemu - tak
co 15-20 min wywala do windy i where is guru ? - to raczej norma - podobnie było z wiedźminem
ale nowy pactch 1.2 to poprawił w przypadku g3 już 1,5 roku mineło od premiery i cisza z paczami
oficjalnymi od czasu 1.12 i nie sądze że się to zmieni


Vista wykorzystuje około 500 mb , więc zostaje tylko 500 ramu na Gothica co jest bardzo małą ilością.
Na dodatek tak jak mówi kolega, co kilkanaście minut pojawia się błąd " Where is Guru " lub informacja o braku pamięci.

ps. Ustawienie wirtualnej pamięci na 3 lub więcej giga, nic nie pomaga. No chyba , że opóźnia pojawienie sie tych błędów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 16:13, lolxdlol napisał:

> > Mam GeForca8500 GT, Procesor Intel Core 2 2.00Ghz i RAM 1Gh i mam Viste.
> > Wejdzie mi pod ten komp?
> na viście nie pograsz - gothic III na viście się sypie i raczej to wina gry niż sytemu
- tak
> co 15-20 min wywala do windy i where is guru ? - to raczej norma - podobnie było z wiedźminem

> ale nowy pactch 1.2 to poprawił w przypadku g3 już 1,5 roku mineło od premiery i cisza
z paczami
> oficjalnymi od czasu 1.12 i nie sądze że się to zmieni
pomaga ustawieni pamici wirtualnej na 3 gb


mam 4 gb ramu i dla gothica nie ma to znaczenia ( wher is guru !) na xp działa normalnie - to znaczy nie dokońca - przez pierwsze 5min doczytywanie później znośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 16:03, YahooPL napisał:

> cisza z paczami oficjalnymi od czasu 1.12 i nie sądze że się to zmieni

Przespałeś chyba ostani okres bo wieść o patchu 1.6 chyba Cię ominęła. Otóż Spellbound, czyli
twórcy Gothic 4 i Piranha Bytes twórcy Gothic 3 wzięli sie razem za tworzenie patcha. Spellbound
zajął się zmianami w silniku, które mają na celu przyspieszyc działanie gry. PB zajęła się
naprawieniem nieudanych questów i ogólnie merytoryczną strona gry. Patch ma sie ukazać na dniach.

PS. Jedynym minusem jest fakt, że nie wiadomo czy CDP spolonizuje patcha ...

nie przespałem ale nie wierze że patch zmieni skopany silnik gry - a co do patcha to 1,5 roku po premierze dają info że zrobią jest śmieszne - Duka N Forewer też robią :P
ale obym się mylił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety sam w sobie GIII jest świetną grą, ale silnik jest jeśli chodzi o optymalizację tak doszczętnie skopany, że chyba już się nie da go naprawić. U mnie tak naprawdę bez względu na ustawienia grafiki gra nigdy nie działa w pełni dobrze, mimo iż powinna. Patche co najwyżej mogą poprawić jakieś drobne niedogodności utrudniające grę, ale optymalizacji engine''u moim zdaniem do porządku nie doprowadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 15:13, Geek with AS napisał:

Pójdzie na gf 6600 athlon 2000+ i 1,5 GB ramu czy tylko marzenia ?...


pójdzie, tylko procek troche słaby, ale dużo ramu, Może na średnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 15:02, MKRaven napisał:

No niestety sam w sobie GIII jest świetną grą, ale silnik jest jeśli chodzi o optymalizację
tak doszczętnie skopany, że chyba już się nie da go naprawić. U mnie tak naprawdę bez względu
na ustawienia grafiki gra nigdy nie działa w pełni dobrze, mimo iż powinna. Patche co najwyżej
mogą poprawić jakieś drobne niedogodności utrudniające grę, ale optymalizacji engine''u moim
zdaniem do porządku nie doprowadzą.


Nie da się ukryć, że masz dużo racji. Naprawdę gra czasami była tak dobra, że pomimo tragicznej płynności przymykałem na nia oko i po prostu zanurzałem się w tym fantastycznym świecie. Czasami jednak tak dawało się we wnaki to że engine jest skopany, że już nie wytrzymywałem. Dla porównania Oblivion na najwyżeszych chodził mi lepiej niż Gothic na minimalnych wyglądając przy tym 30 razy lepiej. Nie mówiąc już o polskim TwoWorlds, które również ma grafikę zbliżoną do Gothica a poziomy ladują się w mniej niż dziesięć sekund.
Silnik jest niestety największą bolączką tej gry i dopiero za kilka lat kiedy komputery będą na tyle dobre by udźwignąć to wszystko na maks detalach, to docenimy tą grę.
Nie zmienia to jednak faktu, że wierzę w patcha i osobiście na niego liczę ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 16:20, YahooPL napisał:

Silnik jest niestety największą bolączką tej gry i dopiero za kilka lat kiedy komputery będą
na tyle dobre by udźwignąć to wszystko na maks detalach, to docenimy tą grę.
Nie zmienia to jednak faktu, że wierzę w patcha i osobiście na niego liczę ....


Ja uważam, że gra niezależnie od kompa nigdy nie będzie działać w pełni płynnie...

Co do bugów przeszkadzających w grze do akurat podczas gry w G3 zmieniałem kompa i na starym wkurzało mnie bardzo to, że czasem przy teleportacji gra się wieszała (zbyt mało ramu?), a na nowym po dłuższej grze też wyskakiwał jakiś "Critical Error", że zbyt mało wolnej pamięci, czyli że gra jej po sobie po prostu nie czyściła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 16:20, YahooPL napisał:

Nie zmienia to jednak faktu, że wierzę w patcha i osobiście na niego liczę ....


Tak jak i ja.
Prace nad tym patchem trwają już naprawde długo i moim zdaniem skok wydajnościowy będzie dostatecznie duży żeby zagrac w spokoju w tą gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 18:35, MKRaven napisał:

> Silnik jest niestety największą bolączką tej gry i dopiero za kilka lat kiedy komputery
będą
> na tyle dobre by udźwignąć to wszystko na maks detalach, to docenimy tą grę.
> Nie zmienia to jednak faktu, że wierzę w patcha i osobiście na niego liczę ....

Ja uważam, że gra niezależnie od kompa nigdy nie będzie działać w pełni płynnie...

Co do bugów przeszkadzających w grze do akurat podczas gry w G3 zmieniałem kompa i na starym
wkurzało mnie bardzo to, że czasem przy teleportacji gra się wieszała (zbyt mało ramu?), a
na nowym po dłuższej grze też wyskakiwał jakiś "Critical Error", że zbyt mało wolnej pamięci,
czyli że gra jej po sobie po prostu nie czyściła?

dokladnie, podczas teleportacji do ramu dostaje sie dodatkowe jakeis 100 mega za kazdym razem, kilka teleportow i problem murowany.. juz duzo razy to sparwdzalem, przeczytaj liste planowanych poprawek w patchu 1.6- nie znajac w ogole angielskiego widac ze w co 2 linijce jest slowo "memory" czy cos, co sugeruje jasno i wyraznie ze gra ma powazne problemu z obsluga pamieci i osoby co sugeruja dla gry 4 gb ram i duzo wirtualnej jako by to mialo cos pomoc moga sie obecnie schowac pod lozko:P.bo gra tego nie wykotrzysta bo ma problemy juz z 2 gb ram. 4 nigdy nei wykorzysta ale to juz inna sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2008 o 16:20, YahooPL napisał:

Silnik jest niestety największą bolączką tej gry i dopiero za kilka lat kiedy komputery będą
na tyle dobre by udźwignąć to wszystko na maks detalach, to docenimy tą grę.
Nie zmienia to jednak faktu, że wierzę w patcha i osobiście na niego liczę ....

a co teraz nie da się na maxa pograć ?
sam gram w 1440 x 900 i wszystke suwaki max w prawo - i jeżeli nie licząc problemów z doczytywaniem wszystko działa płynnie - czy to miasto czy las
jedyny problem jaki teraz mam to doczytywanie na początku oraz w późniejszych etapach -ale tego nic nie naprawi - chyba żeby wszytko od nowa napisali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 10:15, scott napisał:

a co teraz nie da się na maxa pograć ?


Chodziło mi o to że za kilka lat takie konfiguracje jak ty bedą muieli wszyscy a teraz mają nieliczni ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to ze g3 ma wieksze wymogi jak crysis :P bo ten 2 dziala u mnie elegancko i to wcale nie na mimimum:):). niech tworcy gry przy tworzeniu nowego projektu poajda na szkolenie do cryteka :):)i naucza sie czegos o optymalziacji:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2008 o 20:55, danzelmario napisał:

wychodzi na to ze g3 ma wieksze wymogi jak crysis :P bo ten 2 dziala u mnie elegancko i to
wcale nie na mimimum:):). niech tworcy gry przy tworzeniu nowego projektu poajda na szkolenie
do cryteka :):)i naucza sie czegos o optymalziacji:P


Nieprawda. ;-)
Może inaczej - to nie tak, że Crysis jest świetnie zoptymalizowany. Po prostu Gothic 3 jest grą nie ukończoną, więc jego optymalizacja kuleje. Porównanie pod tym względem G3 i Krysi to mniej-więcej porównanie takie, jak Fiatów 126p i Panda - i jednym i drugim da się przemieszczać, ale to wrażenia zupełnie innego kalibru. A istnieją przecież szybsze, wygodniejsze modele.
Piranie, biorąc pod uwagę optymalizację, powinni się udać do Rapture. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 09:03, lolxdlol napisał:

a mam pytanka może ktosma pod reka dobre ini do gothica :PP


nie bądz leniwy wpisz w wyszkiwarce tematu ini. było tysiąc razy podawane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować