Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Dnia 27.08.2008 o 23:50, Kalejdoskop86 napisał:

Bardzo dobra firma to jest. :)

Nieznam, zreszta az taki obeznany nie jestem wiec nie ma co sie dziwic :)

Dnia 27.08.2008 o 23:50, Kalejdoskop86 napisał:

Łoszz! Wybacz, z podniecenia, że grałem w GoW późno spać poszedłem, wcześniej wstałem
i prawie cały dzień w GoW''a grałem, więc zapomniałem (ale rym... ^^)
Karta graficzna to GTX 260.

hehe a ile mb ?

Dnia 27.08.2008 o 23:50, Kalejdoskop86 napisał:

No ja nie wiem, ale jednak możesz się skusić na kupno Visty, bo na prawdę, solidny i
piękny. :]

I rowniez drogi ;D
Z jednej strony kuszaca Vista jest ale z drugiej strony po co cos zmieniac skoro jest dobre ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 00:00, MichalixPL napisał:

Nieznam, zreszta az taki obeznany nie jestem wiec nie ma co sie dziwic :)

;)

Dnia 28.08.2008 o 00:00, MichalixPL napisał:

hehe a ile mb ?

Ponad 800mb, nie pamiętam dokładnie.

Dnia 28.08.2008 o 00:00, MichalixPL napisał:

I rowniez drogi ;D

Tak, jak każdy system, ale Vista ma tyle bajerów, że jakby tak na to patrzeć to nie jest droga. :)

Dnia 28.08.2008 o 00:00, MichalixPL napisał:

Z jednej strony kuszaca Vista jest ale z drugiej strony po co cos zmieniac skoro jest
dobre ?

Zależy czy chcesz mieć XP czy Vistę. Bardziej przyszłościowa jest Vista.
Też miałem wybierać, ale sprzedawca i ja sam przekonałem siebie, że jednak Vista. :]
Piękna jest bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2008 o 00:03, Kalejdoskop86 napisał:

> hehe a ile mb ?
Ponad 800mb, nie pamiętam dokładnie.

No to tez niezle ;> moja ma 640mb a sprawdza sie swietnie.

Dnia 28.08.2008 o 00:03, Kalejdoskop86 napisał:

Tak, jak każdy system, ale Vista ma tyle bajerów, że jakby tak na to patrzeć to nie jest
droga. :)

No coz... zalezy z jakiego kata sie spojrzy na to ;P

Dnia 28.08.2008 o 00:03, Kalejdoskop86 napisał:

Zależy czy chcesz mieć XP czy Vistę. Bardziej przyszłościowa jest Vista.
Też miałem wybierać, ale sprzedawca i ja sam przekonałem siebie, że jednak Vista. :]
Piękna jest bardzo.

Wiesz Vista dlugo juz nie pozyje ;P Do 2010 bodajze jak wyjdzie ten nowy windows ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 00:06, MichalixPL napisał:

No to tez niezle ;> moja ma 640mb a sprawdza sie swietnie.

:]

Dnia 28.08.2008 o 00:06, MichalixPL napisał:

No coz... zalezy z jakiego kata sie spojrzy na to ;P

Proponuje, byś popytał jeszcze, poczytał.
XP jest fajny, a byłe uprzedzany do Visty. Zdecydowałem się jednak na nią i ładnie wszystko śmiga. Miło było włączyć PC z Vistą, albo przed lustrem mówić do siebie - "mam świetny PC i świetny system..." aby samego siebie dowartościować i całować opakowanie z piękną płytką z Vistą. :P

Dnia 28.08.2008 o 00:06, MichalixPL napisał:

Wiesz Vista dlugo juz nie pozyje ;P Do 2010 bodajze jak wyjdzie ten nowy windows ;>

Windows Seven wyjdzie, prawda, ale IMO Vista mnie się podoba i szybko nie zmienię. Może jak znowu kupię kompa, czyli tak za 4 lata. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 00:12, Kalejdoskop86 napisał:

Proponuje, byś popytał jeszcze, poczytał.
XP jest fajny, a byłe uprzedzany do Visty. Zdecydowałem się jednak na nią i ładnie wszystko
śmiga. Miło było włączyć PC z Vistą, albo przed lustrem mówić do siebie - "mam świetny
PC i świetny system..." aby samego siebie dowartościować i całować opakowanie z piękną
płytką z Vistą. :P

Hehe kazdy ma inne sposoby dowartościowywania ;D

Dnia 28.08.2008 o 00:12, Kalejdoskop86 napisał:

Windows Seven wyjdzie, prawda, ale IMO Vista mnie się podoba i szybko nie zmienię. Może
jak znowu kupię kompa, czyli tak za 4 lata. ^^

Ja tam od razu kupie ten Seven ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 12:42, MichalixPL napisał:

http://de.youtube.com/watch?v=rngYv142bD0
jak jeszcze ktos nie widzial ;)

Hmm ... To było za krótkie, aby to i owo uświadomić. Na prawdę nie wiem po co twórcy zrobili, że w Gothic 4 nie będzie kontynuacji bezim, ja bym to nazwał "Zhańbieniem Serii Gothic". Poprzednie części przyniosły większości graczom niezapomnianą rozrywkę, ale raczej w tej części tak nie będzie, choć pożyjemy i zobaczymy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 13:48, Varo napisał:

> http://de.youtube.com/watch?v=rngYv142bD0
> jak jeszcze ktos nie widzial ;)
Hmm ... To było za krótkie, aby to i owo uświadomić. Na prawdę nie wiem po co twórcy
zrobili, że w Gothic 4 nie będzie kontynuacji bezim, ja bym to nazwał "Zhańbieniem Serii
Gothic". Poprzednie części przyniosły większości graczom niezapomnianą rozrywkę, ale
raczej w tej części tak nie będzie, choć pożyjemy i zobaczymy ...

Po głębszym zastanowieniu mogę dojść do wniosku, że jednak wierzchowce czy te wszystkie bajery będą niepotrzebne... o ile nowy bohater będzie być może fajny (no ile może ten Bezi świat ratować? ^^) to sam main quest, który by polegał na zabiciu Bezimiennego bądź coś w tym stylu jest głupi... jak może władza Bezimiennego zniszczyć, skoro nawet słowo Czarnego Maga z Dworu Irdorath nie wprowadziła go w szaleństwo? Zresztą, sam Bezimienny gardzi ludźmi pokroju Gomeza z Górniczej Doliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 10:20, Bosper napisał:

/ciach/

Zrobią co zrobią i czy sie nam będzie to podobać, czy nie to my nie mamy nic do powiedzenia.

Tyle tylko ,ze to fani powinni mieć najwięcej do powiedzenia. Spellbound powinien zrobić jakąś strone czy forum gdzie wszyscy fani by się wypowiadali. Powinny powstawać jakieś sondy na temat różnych pomysłów.... Ale tego nigdy nie bedzie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 10:36, mlynar911 napisał:

Tyle tylko ,ze to fani powinni mieć najwięcej do powiedzenia. Spellbound powinien zrobić
jakąś strone czy forum gdzie wszyscy fani by się wypowiadali. Powinny powstawać jakieś
sondy na temat różnych pomysłów.... Ale tego nigdy nie bedzie ;/

Tak, przydałoby się coś z zapowiedziami, różnymi artykułami i takie tam. Nie ma an co liczyć, Gothic bez bezimiennego to nie gothic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 10:42, Varo napisał:

Gothic bez bezimiennego to nie gothic.


Na ogół się zgadzam w 100%. Ale gdyby bez Bezimiennego, ale dział się znowu w Gróniczej Dolinie Khorinis to z pewnością byłby Gothic jak sie patrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 11:01, Fleming08 napisał:

Na ogół się zgadzam w 100%. Ale gdyby bez Bezimiennego, ale dział się znowu w Gróniczej
Dolinie Khorinis to z pewnością byłby Gothic jak sie patrzy.


Ale pewnie oczekiwałbyś bohaterów z poprzednich części , skoro uważasz Górniczą Dolinę za dobre miejsce na akcję kolejnego Gothica? Z G4 problem jest taki , że jak na razie nie bardzo wiadomo , czy oprócz nazwy , w ogóle będzie to Gothic.Bezimienny , czyli najbardziej rozpoznawalny element gry , prawdopodobnie odpada , albo też gra jakąś poślednią rolę.Starych NPCów być może nie spotkamy , a jeżeli nawet , to po fabularnych uproszczeniach z G3 , obawiam się , iż ich obecność nie będzie miała większego znaczeniai.Nowy silnik gry , nowe studio , nowy system walki , to wszystko rodzi całkiem spore obawy o końcowy efekt i przede wszystkim jego podobieństwo do całej serii.
Poza tym , wprowadzenie nowego Bezimiennego i rozpoczynanie całej historii praktycznie od nowa , zalatuje zdecydowanie odgrzewanym kotletem.
Jak na razie , jedyny pewnik związany z Gothic 4 , to zachwalana grafika , a to akurat ma dla mnie chyba najmniejsze znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.09.2008 o 12:23, KrzychW napisał:

Poza tym , wprowadzenie nowego Bezimiennego i rozpoczynanie całej historii praktycznie
od nowa , zalatuje zdecydowanie odgrzewanym kotletem.
Jak na razie , jedyny pewnik związany z Gothic 4 , to zachwalana grafika , a to akurat
ma dla mnie chyba najmniejsze znaczenie.


Szczerze, to ja też się obawiam najbardziej tego. Już po tym, co opublikował GOL wyciagnąłem takie wniski: Gothic 4 będzie grą, która pozamiata inne RPG, będzie grą, która podyktuje warunki innym - tego możemy być pewni. Ale czy nadal będzie to Gothic - tego już nie możemy być pewni.
W każdym razie sam przyznaj, że nawet bez Bezimiennego, gdyby akcja rozgrywała się w Górniczej Dolinie Khorinis to z pewnością byłby to Gothic - tam właśnie tkwi wszystko to, co gothicowe. Wspomnienia, znajomy świat, ktory możnaby odkrywać na nowo... przecież możliwości fabularych tam jest tak wiele. Wiadomo jednak, że nie tam będzie rozgrywać się akcja czwartej części więc pomarzyć tylko można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 12:44, Fleming08 napisał:

W każdym razie sam przyznaj, że nawet bez Bezimiennego, gdyby akcja rozgrywała się w
Górniczej Dolinie Khorinis to z pewnością byłby to Gothic - tam właśnie tkwi wszystko
to, co gothicowe. Wspomnienia, znajomy świat, ktory możnaby odkrywać na nowo...


W celu wykorzystania znanych już terenów , ciekawy byłby taki zabieg fabularny , dzięki któremu można byłoby rozwijać równoległą linię opowieści.Zamiast zaczynać wszystko od nowa , mogłoby się okazać , że w tym samym czasie , co Bezimienny , do Kolonii trafił inny więzień , tak samo ważny dla historii Myrthany.Dzięki temu można byłoby nawet wrócić do czasu , gdy bariera jeszcze istniała i nowe wątki mocno posplatać ze starymi , czasami nawet z daleka obserwując poczynania Bezimiennego , dzięki czemu wiedzielibyśmy , że ciagle uczestniczymy w tych samych przygodach.Oczywiście z tego , co wiadomo , ma być zupełnie inaczej.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 13:07, KrzychW napisał:

/.../


Osobiście myślę, że tworzenie drugiego bohatera równoległego do Bezimiennego i to w tym samym czasie to niewłaściwa droga. Wiadomo, Bezimienny jest tylko jeden. Ja miałem na myśli dwie wersje: cofnięcie się w czasie przed utworzeniem bariery, gdzie akcja kończyłaby się jej utworzeniem i przejęciem władzy w koloni przez skazańsów. Albo druga wersja: dalsze przygody mające miejsce po wypędzeniu orków z Myrtany z tym, że bierzemy udział w odbudowie dawnej świetności Khorinis z Górniczą Doliną.
Ale, co inna głowa to inne pomysły, oby twórcy wzieli pod uwagę propozycje graczy(szczególnie starych fanów), a będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 14:05, Fleming08 napisał:

> /.../
. Albo druga wersja:
dalsze przygody mające miejsce po wypędzeniu orków z Myrtany z tym, że bierzemy udział
w odbudowie dawnej świetności Khorinis z Górniczą Doliną.


Akurat dalsze przygody po wypędzeniu orków pokaże nam dodatek do G3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.09.2008 o 14:09, Ecko09 napisał:

Akurat dalsze przygody po wypędzeniu orków pokaże nam dodatek do G3.


Tak, oczywiście wiadomo, ale chodziło mi(jak pisałem wyżej) o pokazanie tego procesu na wyspie Khorinis, a dodatek obejmie świat z G 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować