Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Dnia 14.08.2010 o 09:49, Karol44 napisał:

Ale ta szkaradna grafika była z xboxa ludzie!!popatrz także na grafikę risena z xboxa
ona jest jeszcze bardziej szkaradna.


Wiem o tym, ale jak na razie, chyba nie było żadnych relacji z bezpośredniego oglądania Arcanii w wersji na PC, a oceniać można tylko to , to się widziało. Oczywiście różne tzw materiały promocyjne już się ukazywały, jednak tylko wspomniany materiał był relacją "na żywo" z gry osoby, ktora stała obok kogoś grającego i przekazała swoje wrażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 11:43, Karol44 napisał:

Tu masz akurat napisane "Grafika jest bardzo realistyczna , cykl dnia i nocy, dopracowane
efekty pogodowe. Jednak minusem są mało płynne animację. Spellbund jednak zapewnia dopracowanie
niektórych elementów.


No cóż, zobaczymy po premierze, jak to wszystko wygląda w rzeczywistości. Nie mam zamiaru Arcanii już teraz oceniac źle, chociaż jak na razie, w materiałach które do tej pory widzialem, sporo mi się nie podoba. A to, iż przytoczyłem filmik z wersją Xboxową bierze się stąd, że materiał ten zrobił wrażenie w miarę obiektywnego i życiowego, co jest dość miłym odpoczynkiem od hurraoptymistycznych zapowiedzi producentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2010 o 13:18, Karol44 napisał:


Materiał w sumie nie wygląda źle, jednak 2 rzeczy , jak dla mnie, są niezbyt fajne. Po pierwsze, skoro można wyłączyć wszelki wykrzykniki, podświetlanie postaci i inne "udogodnienia", po co pokazywać to w każdym kolejnym filmie? Niech ujawnią jakieś materiały, gdzie wszystko jest po gothickowemu. Przecież podobno z tym nie ma problemów. A druga sprawa, to wręcz szalona kamera podczas walki, najwyraźniej z widokiem zza pleców nie mająca nic wspólnego. Poza tym, gra wygląda dość dobrze, chociaż zaprezentowane zbroje nie za bardzo pasują do klimatu poprzednich części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie gra prezentuje się świetnie, tak jak w każdym trailerze. Jako miłośnik zarówno Gothic 3 i Risena, na pewno się nie zawiodę. Mnóstwo rzeczy zostało ulepszonych, wreszcie ta fabuła być może nie będzie opierać się na podboju miast i zbierania krążków. Jestem pełen podziwu! Tylko jeszcze na TES V poczekać i nic już mi do szczęścia potrzebnego nie będzie ;) Aczkolwiek ten system walki rzeczywiście coś szwankuje, wolałbym tradycyjnie kamerę zza pleców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2010 o 15:45, Caelethi napisał:

Według mnie gra prezentuje się świetnie, tak jak w każdym trailerze. Jako miłośnik zarówno
Gothic 3 i Risena, na pewno się nie zawiodę. Mnóstwo rzeczy zostało ulepszonych, wreszcie
ta fabuła być może nie będzie opierać się na podboju miast i zbierania krążków. Jestem
pełen podziwu! Tylko jeszcze na TES V poczekać i nic już mi do szczęścia potrzebnego
nie będzie ;) Aczkolwiek ten system walki rzeczywiście coś szwankuje, wolałbym tradycyjnie
kamerę zza pleców.


"Miłośnik Gothic 3" To wszystko wyjaśnia ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miłośnik w sensie, że ta gra mnie nie odrzucała tak jak ortodoksyjnych fanów poprzednich części. Może to po prostu kwestia priorytetów i wymagań, jakich oczekuję od gry. Przeszedłem go dwa razy i kilka razy grałem po kilkanaście godzin nie kończąc gry. Uwielbiałem w nim duży świat, mnogość zadań, sporo potworów i postaci do wyrżnięcia, a także tysiące przedmiotów do kolekcji. Do tego świetny klimat & oprawa muzyczna. Jak ktoś wychował się na Morrowindzie, to tak ma ;)

Z resztą poprzednie części z serii Gothic również darzę sympatią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiałem w

Dnia 16.08.2010 o 20:09, Caelethi napisał:

nim duży świat, mnogość zadań, sporo potworów i postaci do wyrżnięcia, a także tysiące
przedmiotów do kolekcji. Do tego świetny klimat & oprawa muzyczna. Jak ktoś wychował
się na Morrowindzie, to tak ma ;)


W Morrowindzie spędziłem ładnych kilkaset godzin, więc chyba mogę napisać, że w tej grze czułem się nieźle. Także Gothic 3 całkiem lubię, chociaż system walki mieczem nie bardzo mi odpowiadał. Za ortodoksyjnego fana pierwszych części się nie uważam, pomimo tego, że moim zdaniem są w serii najlepsze. To wszystko jednak nie oznacza, iż wszystkie materiały z Arcanii jakie do tej pory widziałem, uważam za udane, a niektóre elementy gry zupełnie mi się nie podobają. Wielkość i stopień skomplikowania świata, klimat, świetna oprawa muzyczna, to z kolei składniki gry, o których wiemy niewiele, a na pewno za mało, aby uznać je za udane. Trochę optymizmu związane z grą jest we mnie, ale też sporo obaw, bo to, co widziałem do tej pory, na kolana nie powala. O podziwie nie wspominając, bo na ten można zarobić tylko po premierze gry, gdy sami gracze sprawdzą grę w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale trafiłem :D Tzn chodzi mi o to że rozmawiałem na poprzednich stronach z użytkownikiem o dubbingu i myślałem, że właśnie Jacek Kopczyński będzie podkładał głos nowemu Bezimiennemu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@KrzychW
Zacznijmy od tego, że gra nie robiona przez Piranie od razu traci gothicowy klimat. Ja osobiście jestem zniesmaczony systemem walki i intefejsem. Fajnie, że poniektóre rzeczy można powyłączać, ale to nie jest już to. Przykrą rzeczą jest to, że Risen (nowa marka) jest bardziej gothicowa niż jak dotąd G4. Ja nie skreślam tej gry, powiem więcej chciałbym w nią zagrać, ale obawiam się, że to gra, którą nazwano Gothicem, by więcej zarobić kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2010 o 20:09, Jakli napisał:

@KrzychW
Zacznijmy od tego, że gra nie robiona przez Piranie od razu traci gothicowy klimat.


Napisałeś to tak, jakbyśmy mieli do czynienia z oczywistą oczywistością, a przecież deweloper ma wszelkie możliwe materiały dotyczące serii Gothic u siebie i na dodatek sporo lat współpracy z PB. Gdyby tylko ktoś tam chciał zachować stary klimat, nie byłoby z tym problemu. Najwyraźniej JoWood zamarzył się tytuł dla wszystkich, a w takich przypadkach prawie zawsze wychodzi tytuł dla nikogo.

Ja

Dnia 18.08.2010 o 20:09, Jakli napisał:

osobiście jestem zniesmaczony systemem walki i intefejsem. Fajnie, że poniektóre rzeczy
można powyłączać, ale to nie jest już to.


Mnie zastanawia fakt, dlaczego, skoro można wszystko powyłączać i interfejs zrobić bardziej gothickowy, prezentowane materiały z uporem maniaka lansują durnowate nowości z podświetlaniem ludzików i innymi wykrzyknikami? Dlaczego? Takie fajne toto jest zdaniem wydawcy???


ale obawiam się, że to gra, którą nazwano Gothicem, by więcej zarobić kasy.

Także zagram w Arcanię i podobnie jak Ty obawiam się, że tylko tytuł przypomni mi całą serię. Arcanii nie przekreślam, ale Gothica nie przypomina ona za cholerkę. No i ta niesamowicie latająca kamera podczas walki, przypominająca wszystko, tylko nie widok zza pleców postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2010 o 22:20, lis_23 napisał:

Tutaj widać jakie rzeczy w grze będzie można wyłączyć podczas rozgrywki:
http://www.youtube.com/watch?v=GVTgd5bbcg4&playnext=1&videos=QRKcrEHlIf8&feature=sub

Poziom trudności:
- Łatwy
- Normalny
- Trudny
- Gothic
Wskazówki:
- Mini mapa
- Oznaczenia Zadań
- Alternatywne wyświetlanie Ataków Combo
- System Wiadomości
- Podświetlenie Wrogów
- Powiadomienia o Zdarzeniach
- Komunikaty Stanu
- RPG - Inne Nawiązania
- Mieszanie Roślinności
- Podświetlanie Postaci
- Pasek Życia

Do tego 2 wersje graficzne na raz:
- Europejska
- Amerykańska

Jak na razie zapowiada się całkiem nieźle. Zobaczymy jak to będzie wyglądać w ostateczności.

PS. Nie wiem czy dobrze przetłumaczyłem niektóre zwroty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2010 o 21:47, KrzychW napisał:

Napisałeś to tak, jakbyśmy mieli do czynienia z oczywistą oczywistością, a przecież deweloper
ma wszelkie możliwe materiały dotyczące serii Gothic u siebie i na dodatek sporo lat
współpracy z PB. Gdyby tylko ktoś tam chciał zachować stary klimat, nie byłoby z tym
problemu. Najwyraźniej JoWood zamarzył się tytuł dla wszystkich, a w takich przypadkach
prawie zawsze wychodzi tytuł dla nikogo.


No może i racja trochę przesadziłem. Zobaczymy jaka fabuła będzie, bo po niej chyba najłatwiej będzie oceniać klimat. Ciekawy jestem po co były te projekty na amulet Śniącego (na początku projektu) może wielki come back :D?

Dnia 18.08.2010 o 21:47, KrzychW napisał:

Mnie zastanawia fakt, dlaczego, skoro można wszystko powyłączać i interfejs zrobić bardziej
gothickowy, prezentowane materiały z uporem maniaka lansują durnowate nowości z podświetlaniem
ludzików i innymi wykrzyknikami? Dlaczego? Takie fajne toto jest zdaniem wydawcy???

Lansują pomysł tyle.

Dnia 18.08.2010 o 21:47, KrzychW napisał:

Także zagram w Arcanię i podobnie jak Ty obawiam się, że tylko tytuł przypomni mi całą
serię. Arcanii nie przekreślam, ale Gothica nie przypomina ona za cholerkę. No i ta niesamowicie
latająca kamera podczas walki, przypominająca wszystko, tylko nie widok zza pleców postaci.


Pożyjemy zobaczymy, osobiście wole się nastawić pesymistycznie i być zaskoczonym, niż nastawić się pozytywnie i mocno się zawieźć. Aby ta gra nie była Gothiciem tylko z tytułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2010 o 23:51, Jakli napisał:

Pożyjemy zobaczymy, osobiście wole się nastawić pesymistycznie i być zaskoczonym, niż
nastawić się pozytywnie i mocno się zawieźć.


Święte słowa Panie Dobrodzieju. Zamiast płakać ze szczęścia, że dostajemy tak wspaniałą grę, w której wszystko jest co najmniej 2 razy lepsze niż ok, lepiej spokojnie poczekać na premierę i samemu przekonać się, co też JoWood stworzyli, a jeżeli jest dobrze, to zagrać, pochwalić i więcej nie narzekać. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować