Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

>Dzisiaj wysłali mi moja wersje kolekcjonerską, także może

Dnia 13.10.2010 o 21:04, Javier66 napisał:

już jutro będzie gra.


O,moja ma jeszcze: " Status Twojego zamówienia: pakowanie i przygotowanie do wysyłki " - ale też liczę na jutrzejszy odbiór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale ze Zmierchem Bogów też mialem taki status w jeden dzien, a na drugi juz do odbioru byla gra przed 15. Także wszystko możliwe. Fixa już sciągnałem, takze wszystko gotowe na odebranie Arcani :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwis PC Games Hardware w ekspresowym tempie przeprowadził test hotfixa zwiększającego optymalizację Arcania: Gothic 4. Jego wyniki przekraczając najśmielsze oczekiwania:

Różnica jest ogromna: Wydajność dwurdzeniowego procesora na Feshyr wzrasta o 50%, a na Argaanii aż o 145% w porównaniu do "czystej" wersji Arcania: Gothic 4. Procesory cztero - i sześciordzeniowe przyspieszają o 60% na Feshyr i o 170% na Argaanii!

Jak widać, hotfix nieziemsko poprawia optymalizację gry, dlatego już teraz warto zaopatrzyć się w niego - na 2 dni przed premierą Arcania: Gothic 4 w Polsce.

http://gothic.org.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2010 o 22:54, Javier66 napisał:

Coś mi się wydaje, że producent będzie ostro walczył o to żeby jego produkt był zadawalającą
grą. Sam fix z poprawa plynności wnosi wiele.


Na to wszystko można spojrzeć również w inny sposób: dlaczego producent dopuścił do premiery produktu, który wymagał tak wielkiej poprawy wydajnosci? 140-170% spowodował jeden patch ? Cuda jakieś, tylko czy to oznacza, iż teraz jest tak rewelacyjnie, czy też to, że było tak bardzo źle? W każdym razie jest dobrze, że starają się coś z tym zrobić, bo seria Gothic raczej nie słynie z szybkiego naprawiania błędów za pomocą kolejnych patchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2010 o 22:03, NeMo-PL napisał:

Konsolowcy mający xboxa poczekają sobie troszku na Gothica


Grałem u kumpla na PC i powiem tak: ŻAŁOŚĆ, ŻaŁoŚć i jeszcze raz Żałość. Nie ma na co czekać...

1. Wymagania. Demko śmigało na średnich spoko. Teraz ledwo ciągnę na minimalnych (komp ogarnia wszystkie nowe giery na maxa).

2. Walka. Wydaję się gorsza niż w demie. Poziom Gothic (nasza "ostatnia nadzieja") to zwykłe "przeciwnik mocniejszy, my słabsi". Nowe ciosy z drzewka skilli są tak żenujące że hej. Cios tarczą, nie dość, że ma animację jakby ktoś rzucał papierem toaletowym to do tego aby trafić w kogoś trzeba pierw obrócić postać, co w tego rodzaju walkach jest wręcz idiotyzmem. Albo walka dynamiczna albo realistyczna. Do tego taki wilk mimo iż mnie nie trafia to nadal zadaje mi obrażenia. Oczywiście jeżeli trafię/zostanę trafiony nie ma (lub jest ale jej nie widziałem) animacji otrzymywania obrażenia.

3. Sterowanie. Na padzie ujdzie, bo do miecza, magii i łuku są oddzielne przyciski. Ale na klawce, wszystko jest na skrótach cyfrowych. Na padzie pod krzyżaka można wrzucić wszystkie czary i jest wygodnie, a tu żeby przeskoczyć z miecza na błyskawicę muszę kliknąć czwórkę i wtedy nawalać. Psuje to dynamikę walki.

4. Animacje. Mimika twarzy nie pasuje do głosu. Poza tym animacje słoniu z odbytu wyjęte.

Teraz Plusy:

1. Grafika, a dokładniej efekty deszczu. Nawet na minimalnych robią ogromne wrażenie, więc im wyżej tym lepiej.

2. Muzyka. Początek w jaskini, jako Bezimienny pięknie udekorowany muzyką z nutą starych gothiców.

Moja ocena? Hmm. 2.8/10. Dobra, niech będzie 3/10 bo to "Gothic".

Tylko czekać, aż JoWood pod naciskiem graczy w płaczu wróci do Piranii.


EDIT: Pierwszą wyspę przeszedłem na poziomie Gothic w 1.5h umierając 6 razy, z powodu strasznie małego paska życia, który jest po prostu za mały i w walce trudno się na nim skupić. Poza tym raz wlepiłem się w kryształ w jaskini i zwyczajnie mnie zabito.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nic, muszę sam sobie zagrać i zobaczyć jak sprawa wygląda. Poki co mamy jeszcze Two Worlds 2. A PB robią Risen więc za bardzo poki co nie bedzie sie im chciało wrócic do J :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sipso2008 - a ja i tak czekam na moją kolekcjonerkę i zamierzam się bardzo dobrze bawić przy Arkanii - i tro pomimo narzekań fanów/fanatyków serii Gothic
a o płynności gry porozmawiamy gdy zainstaluję grę wraz ze ściągniętym już fixem.
Ze sterowaniem na klawiaturze i myszce w demie nie miałem zadnych problemów,więc nie wiem,o co biega? ... w większości gier kolejne rodzaje broni lub umiejętności są pod cyferkami,ewentualnie przewija je rolka myszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 03:57, lis_23 napisał:

Sipso2008 - a ja i tak czekam na moją kolekcjonerkę i zamierzam się bardzo
dobrze
bawić przy Arkanii - i tro pomimo narzekań fanów/fanatyków serii Gothic
a o płynności gry porozmawiamy gdy zainstaluję grę wraz ze ściągniętym już fixem.
Ze sterowaniem na klawiaturze i myszce w demie nie miałem zadnych problemów,więc nie
wiem,o co biega? ... w większości gier kolejne rodzaje broni lub umiejętności są pod
cyferkami,ewentualnie przewija je rolka myszy.


Nie musisz pisać nicka jeśli chcesz coś komuś przekazać, istnieje funkcja odpowiedz :D. Widzę, że ty bardzo pozytywnie nastawiony jesteś. Moim zdaniem kamera jest okropna, powinno być coś jak w Assassin''s Creed, albo poprzednich częściach Gothica. Czasami jak ta kamera przy walce się oddala i po walce zbliża to niektórzy oczoplonsu mogą dostać. Skoki też jakieś takie nienaturalne. Co do broni to akurat nie mam zastrzeżeń tu akurat wygodnie i szybko wybiera się daną broń. Interface też nie jest zły, ale szkoda że są takie małe ikonki posiadanej zbroi czy oręża. Do grafiki też nie mam zastrzeń, szkoda że spierniczyli tą optymalizację. Mam nadzieję, że sam niedługo zagram to wszystko się wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 03:57, lis_23 napisał:

Sipso2008 - a ja i tak czekam na moją kolekcjonerkę i zamierzam się bardzo
dobrze
bawić przy Arkanii - i tro pomimo narzekań fanów/fanatyków serii Gothic
a o płynności gry porozmawiamy gdy zainstaluję grę wraz ze ściągniętym już fixem.
Ze sterowaniem na klawiaturze i myszce w demie nie miałem zadnych problemów,więc nie
wiem,o co biega? ... w większości gier kolejne rodzaje broni lub umiejętności są pod
cyferkami,ewentualnie przewija je rolka myszy.

Widzę, że musisz sobie wmawiać, że będziesz się dobrze bawił :) Zwątpiłeś?

Spoiler

Żartuję oczywiście :)


@Simpso2008
Mimika twarzy nie pasuje w polskiej wersji? Czy w oryginalnej? Bo jak w tej drugiej, to rzeczywiście tragedia.
Cóż, przynajmniej w jednym aspekcie Arcania przypomina stare Gothici - w wymaganiach i spieprzonej optymalizacji :o)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie: ten hotfix działa też na wersje demo czy nie? I może ktoś powiedzieć czy rzeczywiście pomaga? Bo gram własnie w wersje demo i muszę przyznać że płynność gry nie zachwyca.

PS: Twórcy Gothiców chyba nigdy nie nauczą się robić dobrych animacji skoków. Nigdy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 10:13, hagen321 napisał:

MI pisze żę paczka została wysłąna i przewidywany czas doreczeniea to 14 czyli dzisiaj
powinienem ja dostac heh ;D


Wiesz chyba, co masz zrobić później? Troszkę pograć i zabrać się za pisanie porządnej recenzji. Jednozdaniowe wypowiedzi w stylu: "Ta gra wymiata", nie wchodzą w rachubę. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 10:13, hagen321 napisał:

MI pisze żę paczka została wysłąna i przewidywany czas doreczeniea to 14 czyli dzisiaj
powinienem ja dostac heh ;D


Heh,a u mnie cały czas " pakowane i przygotowywane do wysyłki '',a liczyłem że dziś odbiorę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, z racji tego, iż z niewiadomych dla mnie przyczyn na moim normalnym koncie możliwość dodawania postów została zablokowana, to założyłem nowe, aby o coś się was zapytać. Mianowicie dzisiaj rano dostałem EK Arcani (nie wyobrażacie sobie jakie było moje zaskoczenie, gdy kurier przyjechał o 9 rano, a bylem pewny, że na paczkę poczekam sobie do piątku), no i rozpakowałem, wszystko ładnie, świetnie, trochę się zawiodłem, że Artbook i opowiadania nie są w twardej okładce tak jak w EK niemieckiej, no ale dobra, my mamy kufel :) Jednakże chodzi mi o to, że gra się cholernie długo instaluje, na pasku instalacji nic się nie zmienia, ciągle jest biały, więc nie wiem, w jakim etapie instalacja już jest, w dodatku, gdy coś kliknę w okienku instalacji to przeważnie się zacina i wyskakuje mi komunikat, że program instalacyjny przestał działać, pierwszy raz coś takiego mi się zdarzyło przy instalacji jakiejkolwiek gry, tak więc pytam się, czy też mieliście problem z instalacją, a jeśli nie to ile u was trwała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem jest prosty do rozwiązania, po pirwsze nie rób nic na komputerze, po prostu uruchom instalację gry i zostaw ją, nie przejmuj się tym, że wyskakuje ci taka informacja, nie panikuj tylko pozwól się tej grze instalować, stawiam na to, że tak się będzie dziać, ponieważ program rozpakowuje większe piliki, czasami go przydusi ale nie reaguj, napewno ci zainstaluje bez problemu, niech się zatem kolega nie łamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 11:20, 0wner napisał:

Witam, z racji tego, iż z niewiadomych dla mnie przyczyn na moim normalnym koncie możliwość
dodawania postów została zablokowana, to założyłem nowe, aby o coś się was zapytać. Mianowicie
dzisiaj rano dostałem EK Arcani (nie wyobrażacie sobie jakie było moje zaskoczenie, gdy
kurier przyjechał o 9 rano, a bylem pewny, że na paczkę poczekam sobie do piątku), no
i rozpakowałem, wszystko ładnie, świetnie, trochę się zawiodłem, że Artbook i opowiadania
nie są w twardej okładce tak jak w EK niemieckiej, no ale dobra, my mamy kufel :) Jednakże
chodzi mi o to, że gra się cholernie długo instaluje, na pasku instalacji nic się nie
zmienia, ciągle jest biały, więc nie wiem, w jakim etapie instalacja już jest, w dodatku,
gdy coś kliknę w okienku instalacji to przeważnie się zacina i wyskakuje mi komunikat,
że program instalacyjny przestał działać, pierwszy raz coś takiego mi się zdarzyło przy
instalacji jakiejkolwiek gry, tak więc pytam się, czy też mieliście problem z instalacją,
a jeśli nie to ile u was trwała?


Ten instalator tak ma. trzeba cierpliwie czekać bo poska postepu instalcji zwyczajnie nie widac. dopiero pod koniec cos tam miga, potem leci c++. w tym czasie możesz sobie w necie pobuszować, a instalatora absolutnie nie dotykaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2010 o 11:13, lis_23 napisał:


Heh,a u mnie cały czas " pakowane i przygotowywane do wysyłki '',a liczyłem że dziś odbiorę
...


to u mnie tak samo pisze ale jak wchodze w monitoring przezylki firmy kurierskiej to psize ze juz jedzie i dzisiaj powinna byc dostarczona moze ekipa gram nie zaktualizowala statusu przesylki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować