Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

Dnia 12.10.2010 o 23:02, Exelius napisał:

Na razie gra chodzi jak jeden wielki crap jest niezoptymalizowana - demo ponoć było dopracowane
w porównaniu do tego co jest w pełnej wersji gry.


Demo dopieścili by zachęcić do kupna bo przecież gdyby demo było źle zoptymalizowane to mieli by mniejszą sprzedaż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2010 o 23:02, Exelius napisał:

Na razie gra chodzi jak jeden wielki crap jest niezoptymalizowana - demo ponoć było dopracowane
w porównaniu do tego co jest w pełnej wersji gry. JoWood pracuje już nad łatką, która
poprawi rozgrywkę (o ile już nie została wydana w niemieckiej wersji).

Celowo napisałem posta dla domyślnych nieco wyżej-zobacz na godzinę.Byłem ciekawy czy znajdę jakąś opinię po angielsku tych co już grają.I znalazłem w pół minuty, mnóstwo wersji pirackich, w tym PL. Żadnej recki graczy niestety.Po kiego diabła tą premierę przedłużają? Oczywiście jako kolekcjoner, zdecydowanie piętnuję ten proceder,jakakolwiek gra by nie była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 23:19, Isildur napisał:

> Na razie gra chodzi jak jeden wielki crap jest niezoptymalizowana - demo ponoć było
dopracowane
> w porównaniu do tego co jest w pełnej wersji gry.

Demo dopieścili by zachęcić do kupna bo przecież gdyby demo było źle zoptymalizowane
to mieli by mniejszą sprzedaż...

Tyle, że na demo ludzie też trzaskali ostro, ale z jednej strony głupia sprawa. Akurat teraz zabrali się ''hop siup'' za robotę łatki (jakby o problemie nie wiedzieli wcześniej...) i w ciągu dnia marudzenia niemieckiego community łatka już jest (chyba - przynajmniej miała być).

@Maximo o panów z Moskwy już nie wspominając - oni chyba wersję 'z drugiej ręki' posiadają od tygodnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 23:21, Exelius napisał:

Tyle, że na demo ludzie też trzaskali ostro, ale z jednej strony głupia sprawa. Akurat
teraz zabrali się ''hop siup'' za robotę łatki (jakby o problemie nie wiedzieli wcześniej...)
i w ciągu dnia marudzenia niemieckiego community łatka już jest (chyba - przynajmniej
miała być).


Dlatego ja sobie cierpliwie poczekam, aż gra spadnie do tańszej serii, na dzień dzisiejszy seria Gothic zakończyła się jak dla mnie na części trzeciej.
Co do optymalizacji to było to do przewidzenia, pewnie znów developer był popędzany przez JoWooD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2010 o 10:20, Isildur napisał:

Co do optymalizacji to było to do przewidzenia, pewnie znów developer był popędzany przez
JoWooD...


Właściwie można to stwierdzić z całą pewnością, że tylko wydawca, czyli JoWood odpowiada za dość fatalną kondycję serii Gothic. Przy okazji premiery Gothic 3, trudno jeszcze było zdecydować, kto zawinił niedopracowaniu gry, bo studio i wydawca odpychali od siebie odpowiedzialność. Jednak później Piranie stworzyły bardzo poprawnego technicznie Risena, a JoWood wydał zabugowane coś pod tytułem Zmierzch Bogów. Obecnie, zapewne niecierpliwość wydawcy znowu dała o sobie znać, bo jak inaczej wytłumaczyć wieści o błędach i ogromne zubożenie świata gry. Na durne przyśpieszanie premiery wskazują także animacje wykonywania rozmaitych czynności, które nic innego nie wnoszą. Coś mi się wydaje, że wnosić miały, ale zabrakło czasu na wykonanie potrzebnych elementów. Nikt mnie nie przekonana, iż studio trudziło się nad wykonaniem animacji spania, tłuczenia młotkiem czy też mieszania w kotle tylko po to, aby gracz czasami mógł na to popatrzeć. Najpawdopodobniej miało być coś więcej, ale terminy gonią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Dnia 13.10.2010 o 10:36, KrzychW napisał:

zubożenie świata gry. Na durne przyśpieszanie premiery wskazują także animacje wykonywania
rozmaitych czynności, które nic innego nie wnoszą. Coś mi się wydaje, że wnosić miały,
ale zabrakło czasu na wykonanie potrzebnych elementów. Nikt mnie nie przekonana, iż studio
trudziło się nad wykonaniem animacji spania, tłuczenia młotkiem czy też mieszania w kotle
tylko po to, aby gracz czasami mógł na to popatrzeć. Najpawdopodobniej miało być coś
więcej, ale terminy gonią.

To się potwierdza,wczoraj odwiedziłem sporo niemieckojęzycznych portali poświęconych grze.Osoby już grające wypowiadały się bardzo żle o Arcanii.Najwięcej było uwag na konsole 360- niegrywalny,fatalny framerate,mnóstwo bugów, na PC było podobnie.Dużo ludzi strasznie jechało też animacje,sporo postów tyczyło "czegoś co wycięto z gry",i tu chodziło chyba o wykuwanie kowadła,czy robienie żarówy przy stole alchemicznym.Naprawdę sporo przytłaczającej lektury.Translator googlowski nieżle sobie radził,polecam poczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Translator googlowski nieżle sobie radził,polecam poczytać.

Czasami, bardzo rzadko ale jednak, zdarza się że googlowski translator przetłumaczy tekst w sposób zrozumiały dla osoby bez rozdwojenia jaźni. Skoro tak jest tym razem, to chyba także troszkę poszperam po sieci.
A może jakieś ciekawe linki do trwających dyskusji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2010 o 16:29, KrzychW napisał:

A może jakieś ciekawe linki do trwających dyskusji?

A po co dawać linki? Wpisz Arcania w GOOGLE i wyświetli się kilka tysięcy wyników ;-)
Naprawdę warto poczytać, a zwłaszcza strony niemieckie poświęcone serii.

PS. Nie ma to jak super premiera! 12 października była premiera, a 13 października wyszedł patch 260MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2010 o 10:36, KrzychW napisał:

/.../> Właściwie można to stwierdzić z całą pewnością, że tylko wydawca, czyli JoWood odpowiada
za dość fatalną kondycję serii Gothic. Przy okazji premiery Gothic 3, trudno jeszcze
było zdecydować, kto zawinił niedopracowaniu gry, bo studio i wydawca odpychali od siebie
odpowiedzialność. /.../

Nie, od początku sprawa była jasna, że wine za niedopracowanie gry ponosi wydawca. Chcieli wydać jak najszybciej, bez względu, na optymalizację. Ja sobie teraz gram w trójkę i gra mi się baaardzo podoba. Długa, rozbudowana, mnóstwo zadań do wykonania, fabuła też niezła, czego więcej chcieć? Trzy takie gry na rok i człowiek ma w co grać. Szkoda tylko, ze to dopiero fanowskie patche zrobiły grę taką (chociaż, co ciągle powtarzam, u mnie oryginalna trójka dobrze chodziła, bez zacięć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2010 o 17:29, Fun_g_1_2_3 napisał:

> PS. Nie ma to jak super premiera! 12 października była premiera, a 13 października wyszedł
patch 260MB.

To premiera już była?
Dobrze, najpierw ściągnę patcha, a jutro zamówię grę. Może zamówię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2010 o 17:29, Fun_g_1_2_3 napisał:

A po co dawać linki? Wpisz Arcania w GOOGLE i wyświetli się kilka tysięcy wyników ;-)
Naprawdę warto poczytać, a zwłaszcza strony niemieckie poświęcone serii.


W sumie nic prostszego, ale nieraz w natłoku informacji można przegapić te najciekawsze. Gdyby wyskoczyło kilka wyników, sprawdziłbym wszystkie. :-)

Dnia 13.10.2010 o 17:29, Fun_g_1_2_3 napisał:

PS. Nie ma to jak super premiera! 12 października była premiera, a 13 października wyszedł
patch 260MB.


To akurat nie przekreśla gry, chociaż oczywiście o twórcach nie świadczy najlepiej. Z Two Worlds było podobnie i dopiero patch ważący około GB poprawił wielką ilość błędów. Ważne, że ktoś nad tym pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem serwery z tych które udostępniają te patche, a raczej hot-fixy gdyż tak to nazwali, dla wszystkich innych wersji te hot-fixy ważą 15-30 mega tylko dla polski ma 230 mb - ciekawe dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2010 o 19:09, Malcollm napisał:

Przeglądałem serwery z tych które udostępniają te patche, a raczej hot-fixy gdyż tak
to nazwali, dla wszystkich innych wersji te hot-fixy ważą 15-30 mega tylko dla polski
ma 230 mb - ciekawe dlaczego.

Hotfix! Brzmi poważnie: zwykle oznacza to naprawienie poważnej -najczęściej uniemożliwiającej grę- usterki. Piękny początek:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hotfix poprawia m.in. stabilność gry oraz bug związany z deszczem.

Czyli wynika na to, że niby nie ma duzych błedów. Jedynie problem byl ze stabilnościa, która ma byc już w porządku. Dzisiaj wysłali mi moja wersje kolekcjonerską, także może już jutro będzie gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować