Zaloguj się, aby obserwować  
GaJdAtOr

Gothic 1 i 2 : czyli śmieszne bugi w grze :-}}

456 postów w tym temacie

Dnia 18.01.2008 o 14:40, seles napisał:

taki problem- bug? nie wiem , czy śmieszny :S
gram w Gothic II ,( dopiero zaczynam) jestem w pierwszym mieście, rozmawiam z ? Vartasem i
w trakcie rozmowy daje mu list, a potem gdy kontynuuje (ma mi dać jakieś błogosłaiweństwo chyba)zapętlam
się.Cokolwiek ja nie powiem on prędzej czy później mOwi "podsumujmy..." "coś tu się nie zgadza"
i wraca do początku rozmowy... i tak w kółko...Najgorsze, że nie mogę wtedy wyjść z tej rozmowy,
ani tym samym wczytać/zamknąć gry.


to nie jest bug poprostu on zadaje ci pytania a jak skłamiesz to on tam podsumowuje i mówie że coś kręcisz i nie da ci błogosłwieństa poprostu mów mu cała prawde i wtedy da ci błogosławeństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2008 o 13:05, Steel Dogg napisał:

to nie jest bug poprostu on zadaje ci pytania a jak skłamiesz to on tam podsumowuje i mówie
że coś kręcisz i nie da ci błogosłwieństa poprostu mów mu cała prawde i wtedy da ci błogosławeństwo

jak mówię prawdę to też mówi, że kręce, bo on myśli, że tamten pierwszy mag nie żyje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie zdziwiło to, że gdy zbiłem tego kupca co okradł Jorę (stał już pod drzewem - po przyłapaniu, ale jeszcze do niego nie zagadałem) to nie chciał ze mną gadać tylko powtarzał "Jesteś jakimś bandziorem! L. Andre dowie sie o twoim zachowaniu"... Kto to mówi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja raz w G3 stanęłam na takim średnim kamieniu (uciekałam przed trolem) a on ma łapy nisko i gdy nimi chciał mnie uderzyc to nie sięgał!! ;P a ja go spokojnie z łuku wykończyłam xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest temat o G1 i G2.
Ja miałem taki bug:
Gdy wyszedłem z Khorinis (By pomóc na farmie) wszyscy farmerzy rzucili się na pełzacze i żaden nie przeżył...(Pełzacz, nie rolnik) mieli na fulla pż. Może używali kodów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 16:37, zajacisko napisał:

To jest temat o G1 i G2.


A może byś zauważył kiedy temat został założony?

Jeszcze przed premierą G3 więc mi się zdaje że teraz już można się chwalić bugami na które się natrafiło w każdej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 16:39, Meykan napisał:

> To jest temat o G1 i G2.

A może byś zauważył kiedy temat został założony?

Jeszcze przed premierą G3 więc mi się zdaje że teraz już można się chwalić bugami na które
się natrafiło w każdej części.


Właśnie po co mam zakładac nowy temat? żeby zmienic liczbe na 3? Zreszta nawet w gothicu 1 i 2 moze sie to zdarzyc ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CIACH
> potem grałem ponownie w G2 z NK specjalnie poszedłem do jaskini żeby sprawdzić, ale tym razem

Dnia 15.01.2008 o 12:32, p53 napisał:

zobaczyłem... Nie, to juz temat na osobne opowiadanie.
Ach te bugi w Gothicach, aż się łza w oku kręci. Takich uroczych i niepowtarzalnych bugów nie
ma chyba żadna gra. Niektóre z nich są tak trafne, że trudno się pokapować co jest zamierzone,
a co bugiem. A to już chyba cecha tylko Gier Wielkich ;))


niech zgadne.. xardasa ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja w g1 miałem śmieszna sytuacje
gdy nie chcieli mnie wpuścić(np.) do zamku to wyjmowałem bron i przebiegalem
a oni tylko "schowaj bron'''' no i schowałem(te bron) i bylem w zamku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w NK mam sposob na kase na poczatku gry: uczymy sie u Harada wykuwania mieczy kujemy 2, jeden mamy u pasa. Sprzedajemy mu wykuta bron, inkasujemy kase i dalej mamy 2 miecze. i tak w kolko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 16:11, TICOCHONDRIUSS napisał:

Ja w NK mam sposob na kase na poczatku gry: uczymy sie u Harada wykuwania mieczy kujemy 2,
jeden mamy u pasa. Sprzedajemy mu wykuta bron, inkasujemy kase i dalej mamy 2 miecze. i tak
w kolko

Podobnie jest w G3 ;). W Mora Sul jest quest, coby takiemu jednemu nadzianemu kolesiowi dać Księżycowe Ostrze. Można je wygrać na arenie. Zakłada się je. Idzie się do jego ochroniarza i mu je daje. On dziękuje, a ja ciągle mam ten miecz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja, w drugiej części, idąc na farme najemników zabiłem ścierwojadaprzy drzewie, on zamiast paść to się telepał i wygladał jakby się z drzewkiem dymał. MIałem wtedy fajny ubaw .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja miałem taką sytułacje że gdy stałem na framieonara ten koles pry wejsciu do chatki tak gdzie siedzi onar powiedział mi o łowcach smoków ja wbiłem z listem od Tego kola co stoji przy domu do Sivasa czy jak mu tam a niegdzie neibyło łowców smoków tylko sami nie wolnicy z mieczmi i toporami XD w takich łachach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GII,wejście do "starego obozu" ,w którym stacjonują paladyni, chyba wszyscy znają.
Chodzi tu o przechyloną maszynę oblężniczą.
Jeżeli biegnie za nami np:ork, a nasz Bezimienny nie jest w stanie go pokonać, to wystarczy dobiec (mniej więcej) do podstawy maszyny, a ork (bądź orkowie bo mało kiedy biegnie za nami jeden) przestanie nas atakować. W ten sposób można zdobyć wiele doświadczenia, lub po prostu oczyścić okolicę z wrogów.
Z kolei w GI, ruiny (nie pamiętam jakie)
Trzeba iść za Gornem, żeby znaleźć kamień ogniskujący. Będąc świadomym że towarzysz jest nieśmiertelny, postanowiłem zwiedzić okolicę. Po pewnym momencie dostałem 1000 lub pkt.dośw. Wróciłem a Gorn powiedział mi
że ZAŁATWILIŚMY potwora.
ot takie dwa bugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 12:32, p53 napisał:

Miałem kiedyś taki numer w G2: Po odprawieniu rytuału z amuletem w słonecznym kręgu (czy tam
jakoś to się nazywało - ostanio grałem 2 lata temu ;), zchodzę po pobliskich schodkach w dół,
a tu jaskinia. No to nura do jaskini, a tam... Żadnego pełzacza, leży za to jakiś trup. Podchodzę,
a to Silvio leży (chyba tak się nazywał). Ten sam co rządził frakcją gburowatych najmeników
na farmie i oczywiście był nie do pokonania na tym etapie gry. A tak, spokojnie zabrałem mu
ekwipiarz i pomyślałem - doigrałeś się kolego.
Potem oczywiście okazało się że to bug, bo Silvio pojawił się podczas polowania na smoki. Wygląda,
że jego model z farmy nie doleciał na standardowe cmentarzysko NPC, tylko do tej jaskini. Gdy
potem grałem ponownie w G2 z NK specjalnie poszedłem do jaskini żeby sprawdzić, ale tym razem
zobaczyłem... Nie, to juz temat na osobne opowiadanie.
Ach te bugi w Gothicach, aż się łza w oku kręci. Takich uroczych i niepowtarzalnych bugów nie
ma chyba żadna gra. Niektóre z nich są tak trafne, że trudno się pokapować co jest zamierzone,
a co bugiem. A to już chyba cecha tylko Gier Wielkich ;))



BTW: Takie coś jest też w Górniczej Dolinie, za Orkową Palisadą(Można Wejść bez Kodów!). Zapewne w tej jaskini co mówisz spotkałeś potem m.in Gorna. Otóż jest to trochę zawiłe. Gra nie może przenieść NPC z jednego świata do drugiego. Więc np. kiedy w Khorinis spotkamy Diego, jest to całkowicie inny NPC, a z tym w Górniczej Dolinie musieli coś zrobić, więc po prostu został zabity, i przeniesiony tam gdzie (niby!) gracz się nie dostanie.


A żeby być w temacie, miałem bug, ale przykry :( . Otóż po zabraniu czynszu od Sekoba, kiedy byłem najemnikiem, jak wszedłem na farmę, to w ekwipunku miałem 0 złota! Pomogło wczytanie save. Niestety był sprzed godziny :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W G2 też tak jest.
Znam przyczynę;)
Wilk na początku miał jeden łuk założony ze swej kolekcji do sprzedaży,jak wiemy co kolejny akt są nowe przedmioty,no to z tych nowych przedmiotów ustawił(automatycznie)ten drugi łuk i tak zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować