Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

World of Warcraft przeciwko komunizmowi?

65 postów w tym temacie

Jakby ta gra byla ciekawa to czemu nie ? W koncu to nie jest jakas obserwacja-inwigilacja tylko zwyczajne dobrowolne wziecie udzialu w eksperymencie naukowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2005 o 18:39, Gofer31 napisał:

A ja jestem przeciwko samemu WoW''owi :P


A ja przeciw komentarzom mie na teamat :P. A pomysl ciekawy i w sumie nieglupi, tylko trzeba pamietac ze ludzie grajacy w gry mmorpg sa dos spesyficzna grupa, a nie taimi zwyklymi ludzikami branymi do jakis badan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwny pomysł. Sam nie wiem co o tym jeszcze myśleć. Z jednej strony może to dobre, bo jest ciekawym wirtualnym eksperymentem dotyczacym zycia w społeczeństwi, a z drugiej strony wygląda to troche w stylu BigBrother,a co jesli to zostanie źle wykorzystane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, ze mamy panstwo w tym calym naukowym MMO, ktos sprawuje wladze absolutna i ludzie go poprostu niekochaja. Co robia gracze? Oczywiscie bron w lape i ktos w koncu zabija zlego ciemiezce. Wedlog mnie taki eksperyment sie niesprawdzi, musieli by cala rzeczywistosc sprowadzic do kapa a niewiem czy komos sie by podobalo swoim bohaterem biegac codziennie o 5 rano do kopalni zeby na hleb zarobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to o tym eksperymencie, to nie są próżne obietnice. Taki MMO byłby zapewne tani, może nawet darmowy, a bycie takim "królikiem doświadczalnym" jest samą przyjemności (no, dobra to zależałoby od gry), to z resztą podobne do bycia betatesterem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm, nie wiem czy to by się sprawdziło - w systemie totalitarnym większość ludzi to szara mas - kto chciałby grać robotnikiem zasuwającym 12h w kopalni, fabryce czy gdziekolwiek? trzeba by też stworzyć sieć kapusi i tak dalej (to akurat mogłoby być ciekawe - lecz obawiałbym się o moralność w real''u osób, które zbytnio by się wczuły, otworzyło by to pole do popisu pewnemu Prawnikowi-Którego-Imienia-Nie-Powinno-Się-Wymieniać); co więcej gracze to raczej nie jest remprezentatywna grupa ludzi - ilu z nas chciałoby spokojnego życia, wielu dzieci, pięknej żony i żyznych pół, a ilu wolałoby zapuszczać się w lochy i walczyć ze smokami? no właśnie:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2005 o 21:02, wincent87 napisał:

co więcej gracze to raczej nie jest
remprezentatywna grupa ludzi - ilu z nas chciałoby spokojnego życia, wielu dzieci, pięknej
żony i żyznych pół, a ilu wolałoby zapuszczać się w lochy i walczyć ze smokami? no właśnie:]


Dokladnie o to mi chodzilo. A jezeli chodzi o system totalitarny to mysle, ze wiekszosc graczy nalezalo by do OMO :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że jeśli by "testowano" w grze jakiś naprawdę okrutny ustrój to mogłoby się okazać, że ludziom się w wirtualnej wersji takie coś podoba. Tylko czy by chcieli naprawdę potem żyć w takim systemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech... nigdy nie sadzilem, ze cos takiego moze istniec, ale czemu nie ?:) Ja i tak nie bylbym zainteresowany, bo bym sie uzaleznil ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2005 o 22:26, Gofer31 napisał:

kowalov: jak to nie na temat? :| Gadamy o WoW''ie to gadamy o WoW''ie tak? No i ja wlasnie
o tym gadam... ale mniejsza z tym...


Teamt brzmi : Komentarze do materiału: "WORLD OF WARCRAFT PRZECIWKO KOMUNIZMOWI?"
zobacz ze jest napisany na gorze. Czyli o konkrecie zwiazanym z WoW''em a nie o nim samym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować