Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 01.08.2006 o 11:52, morthi napisał:

ale tam nie ma czego poprawiac:) ta jednostka po prostu nie ma zadnych specjalnych zdolnosci
:) wiec nie ma co przy niej napisac- chyba ze zauwazyles jakas specjalna zdolnosc


Aha chyba że tak, ale przy innych jednostkach jażeli nie mają zdolności to pisze tak "Zdolności: brak" a tu nie ma wogóle zdolności to myślałem ze to błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie tyle co blad co niechlupstwoekipy tlumaczacej - juz poprawione :) w patchu 1.2e updated 3 znajdziesz wszystkie zgloszoone poprawki :) pojawi sie on jak tylko Matiz skonczy robic opisy specjalizacji miast

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2006 o 12:30, morthi napisał:

to super :)jesli sie nie wyrobisz do 15 :) to wsadze tego patcha dopiero wieczorem jak sprawdze
:)

Dokończę wieczorem. Jeszcze trochę mam do zrobienia, a teraz mi się nie chce (to jest naprawdę nudne). :P Ale dzisiaj wieczorem na pewno będzie. :) Bądźcie cierpliwi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2006 o 22:25, morthi napisał:

powaznie ?:D he he :) niezle :P kiedy przekrocze 10% wszystkich postow w tym watku uznam go
za swoj :P

czy ktos ma jewscze jakies pytania odnosnie do herosow 5 ? chetnie odpowiem :P

prosze o pomoc. Przegrywam w misji drugiej- atak. Nie moge wyslac Merkala ,bo zaraz mi go zabijaja inne statki. Błagam........... dziekuję , bo nie moge grać dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2006 o 13:40, morthi napisał:

odpowiedz na swoje pytanie na pewno znajdziesz w poradniku ktory jest dolaczony do oryginalnej
gry....

http://www.celestialheavens.com/viewpage.php?id=547 tutaj natomiast znajdziesz rozwiazanie
stworzone przez graczy z celestialheavens

Poradnik to ja posiadam, ale jest napisane, wybuduj stateki wyrusz w nim przez morze. Ja to robie ,ale jestem za slaba i zaraz mnie atakuja- przegrywam juz 3-tygodnie ,angielskiego nie znam, Ja jestem graczem początkujacymnie takim jak wy młodzi,mnie moje dzieci nauczyly grac i jest to moja pasja ,ale przegrywam nieraz tygodniami. Prosze o pomoc taka zrozumiała dla emeryta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.celestialheavens.com/viewpage.php?id=547
szybkie tlumaczenie:

Kampania Nekromanty - misja druga (2) - Atak

Cel:

* Znajdz i Odbij Lorekeep
* Markal i Godric musza przezyc

Ograniczenia:

* Markal moze osiagnac poziomu 20

Solucja:

na początku scenariusza, musisz wybrać premię od jednego z tych trzech:

* Lisz: 2
* Upior: 1
* Worek Niekonczacego się Zlota

Ja wzialem Upoira chociaz czy wezmiesz Upiora czy Lisza, zalezne jest od preferencji gracza i umiejętnosci gry. Ponieważ nie dostajesz dostepu do Miasta umarlych przez pewien czas na tej mapie worek niekonczacego się zlota moze sie przydac by budowac armie przystani.

Na poczatku tego scenariusza dostajesz dwoch bohaterow i 1 bardzo malo rozbudowane miasto Przystani. Dobrym pomyslem jest rozbudowac to miasto, poniewaz Pomaranczowy przez pewien czas w ogole nie atakuje. Kiedy w koncu to zrobi w miescie powinienes miec mozliwosc rekrutorania kawalerzystow. Jezeli zamiast tego masz armie nieumarlych (skladajaca sie z jednostek ktore znajdziesz na dole mapy) oraz duzo strzelcow wyborowych oraz Upiorow i Liczy to ona tez powinna wystarczyc. Takie polaczenie jest prawdopodobnie najlepszym rozwiazaniem. Pozatym Markal ma zdolnosc dowodzenie.

Najbezpieczniej jest w pelni zbadac dol wyspy gdzie zaczynasz zanim wyruszysz lodzia podbijac oddalone wyspy i glowna wyspe na ktorej znajdziesz Lorekeep i Pomaranczowego. Pomaranczowy wysle jedna wielka armie i prawdopodobnie jedna mala armia rozpoznawcza (jest za slaba by cokolwiek mogla znaczyc) po glownym ataku mozesz bezpiecznie dostac sie na lodz - nie bedzie innych atakow Pomaranczowego.

Sa dwie lodzie patrolowe Pomaranczowego ktore podazaja wyznaczona sciezka i nie odchodza od niej. mozesz ich uniknac obserwujac ich trase badz zniszczyc.

Sa dwie maae wyspy wokol ktorych kreci sie Pomaranczowy - znajduja sie na nich rozne ciekawe rzeczy i warto je odwiedzic. Na wyspie po lewej mieszka kartograf. Na morzu nie ma zadnych ciekawych miejsc chyba ze Markal jeszcze osiagnal 20 poziomu lub chcesz uzyc Syren w tym celu.

Kiedy odwiedzilas kartografa to widzisz gdzie jest Lorekeep i widzisz gdzie mozna zebrac nieumarlych jesli chcesz zwiekszyc sile swojej armii. Najlepsze podejscie jest przez Duchy na dole z prawej strony poniewaz niewiele musisz walczyc i daje dostep do wielu oddzialow.

Gdy tylko zdobedziesz Lorekeep, dostaniesz nowy cel - zbudowanie Cytadeli. Kiedy to wykonasz tytani chroniacy monolit uciekna ze strachu - powinnas teraz miec armie wystarczajaco duza przejsc przez niego - pokonac Czarodzieja i zdobyc miasto Hikm. Jeżeli zebralas wszystkie nieumarle oddzialy glownej wyspie(na tej gdzie znajduja sie Hikm i Lorekeep) nie powinnas miec zadnych problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja średnio pamiętam tę misję, ale pamiętam, że w morze ruszyłem dopiero po dokładnym "wyczyszczeniu" wyspy i w sumie to trochę się ganiałem po tym morzu.
Z istotnych informacji to - są wiry którymi można się przenosić z lewego dolnego rogu do prawego dolnego rogu.
Na północ od wyspy startowej jest wysepka z kartografem. Ganiających pomarańczowych jest dwóch (albo trzech, ale raczej dwóch).

Pamiętam, że Markalem podpłynąłem do tej dużej wyspy od zachodu i w ogóle nikt mnie tam nie ganiał, spokojnie sobie czyściłem wyspe ze skarbów i stworów. Finałowa walka tylko była dla mnie dosyć trudna - bo jakoś dużo czasu mi zeszło na tej mapce i przeciwnik zdążył się dobrze dozbroić. I nie warto ruszać garnizonu przy zamku wroga. Można się tam dostać teleportem, który jest przy Nekropolis - broni go 100 tytanów (jeśli dobrze pamiętam) - ale znikną z mapy jeśli odbudujesz miasto.

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2006 o 13:38, kondolencja napisał:

prosze o pomoc. Przegrywam w misji drugiej- atak. Nie moge wyslac Merkala ,bo zaraz mi go
zabijaja inne statki. Błagam........... dziekuję , bo nie moge grać dalej.


Ja tą misję przeszedłem tak że Markalem pozbierałem wszystkie jednostki nieumarłe z wyspy a wtym samym czasie rozbudowywałem miasto przystani. pozostałe jednostki atakowałem Godrykiem, no chyba że miałem pewność że nie poniosę strat gdy walczyłem Markalem. Gdy tylko wybudowałem okręt to na wyspę zaczęli przypływać pomarańczowi, którzy nie stanowili już wyzwania dla Godryka lub Markala. A potem szybko ruszyłem Markalem na wyspę na półbocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za przetłumaczenie. Morthi pomogłeś mi bardzo. Ja mam prawie 60 lat i jestem fanem Heroes od 2 wersji ,ale nie jestem taka bystra jak wy młodzi. Moi synowie wciągneli mnie do gry. Tak , że każde pokolenie może grać ,mimo że nie zostałowychowane na komputerach. Jeszce raz dziękuję jak znowu nie dam rady to poproszę o pomoc. pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2006 o 15:04, szakalec napisał:

ej niech ktoś mi powie jak mam sciagać te mody z RapidShare bo zbytnio sie tam nieorientuje
:(

Wklejasz lin do nowego okna przeglądarki i enterek. pojawi ci się okno Rapidshara z opcją wyboru <Premium> i <Free> (trzeba zjachać troche w dół strony) - wybierasz <Free> - okno się odnowi i będziesz miał napis " ( wait ... minutes) ilość czasu do pobierania. Po ty czasie masz trzy linki do wyboru - w kółeczku zaznaczasz który , wpisujesz kod i enterek - to wszystko - jeśli chcesz ciągnąć po raz drugi to pamiętaj, że jeśli poprzedni plik mał ponad 10 MB to musisz czekać coś koło 70 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kampanii miasta Dungeon (chyba 4 kampania) jest misja polegajaca na znalezieniu i wykopaniu artefaktu. Jest to chyba 3 misja, ale nie jestem pewien. W kazdym razie chodzi w niej o to by podbic wszystkie klany. Gdzie jest ten artefakt? Od razu uprzedzam pytanie - odslonilem wszystkie puzle. Po prostu trudno mi to miejsce zlokalizowac. Bede wdzieczny za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2006 o 15:23, czerwony16 napisał:

Witam! Czy mógłby mi ktoś przesłać sava z pierwszej kampanii, misja nr 6. Bardzo bym prosił
i bede bardzo wdzięczny mój mail arkadiusz.czerwiski@neostrada.pl


W każdej kampanii jest po 5 misji, wątpię czy ktoś spełni twoją prośbę ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować