Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 01.08.2006 o 15:44, Artur- napisał:

Kurcze, no to dupa z ta Lza. Strasznie niewyrazne te mapki sa i trzeba sie nameczyc lekko.
A mi troszke gra skacze to tym bardziej..


Może to nie całkiem fair, ale najpierw zrób sava, potem odszukaj artefakt, potem wczytaj zapisaną grę i wtedy zanajdziesz go szybko (nie zmieni położenia) ;)

Ale pozbawisz się tym samym przyjemności z samodzielnej gry.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2006 o 15:52, czerwony16 napisał:

a czy mógłby ktoś dać chociaż screana jak wygladaja te łzy ashy? bo nie wiadomo czego szukać!


Łzy Ashy nie zobaczysz, póki jej nie odpkopiesz - jeśli odkryłeś wszystkie puzzle, to miejscem ukrycia artefaktu jest kolorowy znaczek na tle czarno-białej mapy. Ten znaczek (ikonka?) oznacza właśnie Łzę Ashy - tak wygląda, oczywiście po odpkopaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2006 o 16:03, olbin napisał:

> a czy mógłby ktoś dać chociaż screana jak wygladaja te łzy ashy? bo nie wiadomo czego
szukać!
>

Łzy Ashy nie zobaczysz, póki jej nie odpkopiesz - jeśli odkryłeś wszystkie puzzle, to miejscem
ukrycia artefaktu jest kolorowy znaczek na tle czarno-białej mapy. Ten znaczek (ikonka?) oznacza
właśnie Łzę Ashy - tak wygląda, oczywiście po odpkopaniu.


odkryłem wszystkie puzle! przejrzałem mape chya ze 100 razy i lipa! Czarno białej mapy? jest taka opcja czarno białej mapy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


po odkryci wszystkich puzzli wszystko (na odkrytych puzzlach) jest czarno-białe oprócz ikonki przedstawiającej Łzę Ashy. Dopasuj odkrytą mapę (czerno-białą) z puzzli do obrazu (mapy kolorowej) gry, tam gdzie przemieszczasz bohatera - kop w (po odnalezieniu wskazanego na puzzlach) miejscu.
Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka specjalizacja może być tutaj: "Nad bramą wejściową do Bel-zeri wisi transparent, zrobiony z ludzkiej skóry i kości. Napisano na nim: “porzućcie nadzieję”. Jest to zarówno motto tego miasta, jak i świadectwo istnienia potężnego zaklęcia ochronnego, które atakuje każdego, kto ośmieli się zaatakować Bel-zeri"? Według mnie pasuje tam "Obniża atak i/lub obronę atakującego bohatera", ale nie jestem pewien. Czy mógłby to ktoś sprawdzić? Jeśli dobrze się orientuję, to to miasto występuje tylko w kampanii (bo było tylko w katalogu Script, a niektóre są w Random), chociaż mogę się mylić. :) To jest już drugie miasto, którego specjalizacja nie jest nam znana. Jak dam moją poprawkę (czyli najprawdopodobniej w ciągu dwóch godzin) to zabiorę się za sprawdzanie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2006 o 17:25, matiz123 napisał:

Jaka specjalizacja może być tutaj: "Nad bramą wejściową do Bel-zeri wisi transparent, zrobiony
z ludzkiej skóry i kości. Napisano na nim: “porzućcie nadzieję”. Jest to zarówno
motto tego miasta, jak i świadectwo istnienia potężnego zaklęcia ochronnego, które atakuje
każdego, kto ośmieli się zaatakować Bel-zeri"? Według mnie pasuje tam "Obniża atak i/lub obronę
atakującego bohatera", ale nie jestem pewien.


Równie dobrze może obniżać morale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2006 o 17:30, Sheltem napisał:

Równie dobrze może obniżać morale.

Ale morale obniża inne miasto. Tak samo nie wiem, co zrobić z tymi miastami: "O tym miejscu mówi się, że to tutaj rozstał się z życiem Sar-Shazzar, jeden z wielkich Czarodziejów żyjących we wczesnych dniach Ashanu. W centrum miasta stoi pomnik upamiętniający jego imię, a obrońcy, nie chcąc aby wpadł on w ręce wroga, zawsze toczą o niego zaciekłą walkę do ostatniego mieszkańca."(tutaj może być zwiększona obrona bohatera broniącego miasta - oczywiście pewnosc inie mam) i "Miasto wiedzy starożytnej straciło na znaczeniu, kiedy podczas inwazji nieumarłych zostało objęte klątwą. Straciło swoją wiedzę tajemną i stało się twierdzą dla Nekromantów." (nie mam pojęcia, co tu może być). Te miasta "kampanijne" sprawiają dużo kłopotów. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2006 o 17:50, scuba napisał:

Gdzie znajdę Łzę Ashy w piątej misji w kampani Przystanii?Nie wiem gdzie jest miejsce zaznaczone
po odkryciu puzlów.

Jest kilka miejs, w którym może się pojawić, jedno jest wybierane losowo. Jedno jest niedaleko flagi na południe od twojego zamku, drugie koło Posterunku Woojskowego Przystani na wschód od miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2006 o 17:50, scuba napisał:

Gdzie znajdę Łzę Ashy w piątej misji w kampani Przystanii?Nie wiem gdzie jest miejsce zaznaczone
po odkryciu puzlów.

czasem trzeba ostro polazic po mapie ale u mnie byla kolo zamku przy takiej swiatyni jak patrzec na mape to po prawej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2006 o 18:26, scuba napisał:

A ja mam taką mapkę.Nadal nie wiem gdzie jest Łza Ashy :(

Południowy wschód, przy portalu, z którego wychodzą wrogowie i tego czegoś z czarem. Zresztą masz to na mapce.

Pomocne jest klikanie, aby pojawiła się ścieżka twojego herosa - na tej mapce też się pokazuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2006 o 18:26, scuba napisał:

A ja mam taką mapkę.Nadal nie wiem gdzie jest Łza Ashy :(

No wiesz co?
Masz przecież punkt charakterystyczny - wyjście z portalu. A takich na żadnej mapie nie ma zbyt dużo.
Hint: na mapce Łzy Ashy widać nałożoną trasę bohatera. Kliknij w pobliżu takiego wyjścia z portalu i sprawdż czy trasa pokazała się na mapce Łzy Ashy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem!!! :D A teraz kilka słów wyjaśnień:
Sorry za to, że dałem tam całe foldery Necropolis, Haven itd. ale naprawdę nie chciało mi się wybierać pojedyńczych plików i po kolei je zapisywać. :) Oznacza to, że jeśli komuś się będzie chciało sprawdzać te pliki, to nie musi czytać plików name.txt (to są te z nazwami miast), ponieważ tam nie było błędów (tylko dwa razy spotkałem się z niepotrzebną spacją). :)
Foldery, do których nie byłem w stanie wymyślić specjalizacji to: Haven - Pacedon, Newpost, Lenceros, Graceville, Exeter, Chertles, Barrington; Necropolis - Spes, Necorrum, Insarius, Davves, Alemadrum; Loch - wszystkie foldery z "host" w nazwie, ale to są zamki występujące w pierwszej misji i nie mają specjalizacji. Jeśli dobrze pamiętam, to w pozastałych rasach wszystko jest ok. ;)
Nazwy zamków, w których specjalizacja na pewno są zgodne z prawdą to: Sylwan - Vinlad, Erewel, Altyr; Nekropolis - Abi-libur, Adad-usur, Shagrakti, Negral-shum i Apal-shipak. Teraz będę sprawdzał pozostałe miasta (znowu przez kilka dni sobie nie pogram). :P Muszę przyznać, że to jest największa, jak dotąd, rzecz, którą zrobiłem i jestem z tego dumny. :D Całość waży 130 KB! Tutaj macie adres: http://rapidshare.de/files/27808885/specjalizacje_miast.rar.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować