Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 02.02.2007 o 12:59, morthi napisał:

dlatego tez najpierw tutaj wrzucam ;) a dopiero pozniej taka biografia laduje w patchu :)


Czyli jeśli wykażę chęci, to mogę sobie pozwolić zaproponować poprawki? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, tekst ulegnie przeedytowaniu, żeby usunąc błędy i nieścisłości (Imperium Gryfonów, Nicolai). Nie puścimy bubla do patcha. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 12:59, morthi napisał:

dlatego tez najpierw tutaj wrzucam ;) a dopiero pozniej taka biografia laduje w patchu :)


To ja jeszcze dodam, że to Imperium Gryfona trochę mnie zastanawia:D

I czyżby ta biografia wskazywała, że Nikolaj powróci w drugim dodatku?? Ciekawe, ciekawe:) A może to delikatna sugestia, że będzie i trzeci dodatek? Ja bym się nie obraził:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 12:31, Rafal G napisał:

Dobrym rozwiązaniem mogła by być też konieczność odwiedzenia miasta... Może odprawienie jakiegoś rytuału - na > wzór mrocznego rytuału z Lochu... Możliwości jest wiele:)


To z rytuałem jest całkiem ciekawym pomysłem :) Wtedy można by uczynić go zdolnością rasową a Znamię Nekromanty przywrócić do Magii Mroku.
Jedynym problemem przy obecnym stanie rzeczy jest to, że punkty są wspólne dla wszystkich bohaterów. Coś takiego mogłoby mieć miejsce przy punktach oddzielnych dla każdego nekromanty. A tak, jeden bohater spędza dzień (tak tylko rzuciłem w oparciu o Mroczny Rytuał :P) na odnowienie punktów mroku a reszta w tym czasie wędruje po mapie i ożywia wojska :D

PS. Pozwoliłem sobie wysłać Ci zaproszenie na gramsajtka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 13:06, Napek napisał:

/.../


Hmmm, wspólne dla wszystkich? Czyli jeśli przykładowo do wzięcia jest 100 pkt, a mam pięciu bohaterów, to każdy dostanie po 20? Echh, widzę, że muszę w końcu zagrać z tym patchem, bo ostatnio jakoś nie miałem czasu - czas nadrobić zaległości:) Jeśli tak jest, jak dla mnie jest to pierwsza rzecz do poprawienia w kolejnym patchu. Ale bądźmy dobrej myśli:)

P.S. Zaproszenie, rzecz jasna, przyjęte:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 13:24, Rafal G napisał:

Hmmm, wspólne dla wszystkich? Czyli jeśli przykładowo do wzięcia jest 100 pkt, a mam pięciu
bohaterów, to każdy dostanie po 20?


Nie do końca. To znaczy tyle, że jeśli masz 200 pkt (bo tyle dostajesz na samym początku) to możesz je rozdysponować kim chcesz i jak chcesz :) Czyli w przypadku, gdy twój bohater wykorzysta te 200 pkt (lub mniej ale na tyle dużo, że już nawet nie starczy na szkieleta :P) to już inni nic nie ożywią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 22:45, Napek napisał:

> Jakiej mrocznej energii, o czym ty mówisz, myslałem, że zamiana jednostek na jednostki
nekropolis
> jest darmowa, nie słyszałem o żadnej mrocznej energii do wydawania??

A korzystałeś już może z patcha 2.1? Otóż właśnie ten patch wprowadza zmiany. Duże zmiany :)
Jedną z tych zmian jest mroczna energia w Nekropolii. To ona (i kilka innych czynników) ogranicza
ilość ożywianych jednostek po walce. Dodatkową zmianą, jak widać w tabeli, jest to, że możemy
wskrzeszać nie tylko szkielety :) Zachęcam, żebyś zainstalować tę łatkę. Jeśli nie dal zmian
w nekromancji to dla cieszących się po wygranej bitwie jednostek Fortecy :)

Aha to patch wprowadze te rewelacje, może mi ktoś jeszcze napisze, skąd można wziąć więcej tych mrocznych punktów mocy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skad mozna wziac wiecej energii - podobno nekromantorium daje jakies punkty ;) za to wiem skad mozna wziac mapki do hofa ;) ktore sa po polsku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mamy problem i to duzy...
po zmianie opisu kopalni rudy opis calkowicie zniknal... i co teraz? masz jakies rozwiazanie tego problemu?

20070202144033

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 14:12, morthi napisał:

nie wiem skad mozna wziac wiecej energii - podobno nekromantorium daje jakies punkty ;) za
to wiem skad mozna wziac mapki do hofa ;) ktore sa po polsku ;)


Pozwolę sobie zadać niedyskretne pytanie;) Skąd je wziąć (mapki)? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 14:08, Bosper napisał:

Aha to patch wprowadze te rewelacje, może mi ktoś jeszcze napisze, skąd można wziąć więcej
tych mrocznych punktów mocy??


Na starcie dostaje się 200 punktów, które na początku nowego tygodnia odnawiają się. Niewykorzystane punkty z ubiegłego tygodnia przepadają. Każdy Nekromatron daje dodatkowe 150 punktów.
Ilość ożywionych jednostek wzrasta zaś dodatkowo z rozwojem talentu rasowego - Nekromancji, ponieważ oprócz tradycyjnego zwiększenia górnego pułapu liczby odzyskiwanych ożywieńców, zmniejsza się ilość potrzebnych na jedno ożywienie punktów. (patrz: tabela: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2431&pid=27488)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mrocznych punktów mocy??

Dnia 02.02.2007 o 15:17, Napek napisał:


Na starcie dostaje się 200 punktów, które na początku nowego tygodnia odnawiają się. Niewykorzystane
punkty z ubiegłego tygodnia przepadają. Każdy Nekromatron daje dodatkowe 150 punktów.
Ilość ożywionych jednostek wzrasta zaś dodatkowo z rozwojem talentu rasowego - Nekromancji,
ponieważ oprócz tradycyjnego zwiększenia górnego pułapu liczby odzyskiwanych ożywieńców, zmniejsza
się ilość potrzebnych na jedno ożywienie punktów. (patrz: tabela: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2431&pid=27488)


to troche lipnie biorąc pod uwagę słabość tych jednostek :( np 350 pkt mamy 162 liche szkielty tygodniowo przy dobrych wiatrach - chodź rozwiązanie wydaje się dobre tylko brak tej regeneracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 15:17, Napek napisał:

> Aha to patch wprowadze te rewelacje, może mi ktoś jeszcze napisze, skąd można wziąć więcej

> tych mrocznych punktów mocy??

Na starcie dostaje się 200 punktów, które na początku nowego tygodnia odnawiają się. Niewykorzystane
punkty z ubiegłego tygodnia przepadają. Każdy Nekromatron daje dodatkowe 150 punktów.
Ilość ożywionych jednostek wzrasta zaś dodatkowo z rozwojem talentu rasowego - Nekromancji,
ponieważ oprócz tradycyjnego zwiększenia górnego pułapu liczby odzyskiwanych ożywieńców, zmniejsza
się ilość potrzebnych na jedno ożywienie punktów. (patrz: tabela: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2431&pid=27488)

A co z tymi punktami HP?? co to jest punkty zycia, czego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.02.2007 o 15:38, Bosper napisał:

A co z tymi punktami HP?? co to jest punkty zycia, czego??


zbitych przeciwników - chyba ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 15:38, Bosper napisał:

A co z tymi punktami HP?? co to jest punkty zycia, czego??


Nie jestem pewien, ale to są chyba punkty życia wymagane do ożywienia jednej jednostki danego typu przy odpowiednim poziomie znajomości nekromancji.

Rozumiem to tak: żeby przykładowo ożywić jednego wampira mając podstawową nekromancję, oprócz 21 Mrocznych Punktów potrzebujemy zabić co najmniej 150 HP istot, z których wampiry mogą powstać. (czyli np. 3 Posępnych Jeźdźców, ponieważ każdy ma po 60 HP, co daje w sumie 180).
Wraz z rozwojem ten koszt maleje i w oparciu o powyższy przykład na stopniu ostatecznym - Władca Kości - musimy zabić tylko jednego Posępnego Jeźdźca a na zaawansowanym i mistrzowskim dwóch.

Wydaje mi się, że w miarę jasno to opisałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem:Czy mapki strasznie długo ładują się tylko na moim kompie czy jest też tak u innych(dotyczy to opowieść o silentiii i krew)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 10:23, morthi napisał:

ubi/nival zablokowali mody (zapewne dlatego ze przeszkadzaly w rozgrywkach w trybie multi graczom
nieswiadomym ich posiadania)

aby mod zadzialal wystarczy ze zmienisz mu rozszerzenie z .pak na .h5m i przeniesiesz go to
katalogu maps.
Dzieki temu znow bedziesz mogl sie nim cieszyc


rzeczywiscie pomoglo :D
DZIEKI

Mam kolejne pytania:
1) czy nieoficjalny patch do podstawki tez musi byc w folderze map z rozszerzeniem .h5m
2) czy wtedy nie bedzie sie to jakos gryzc z patchem do Kuzni (skoro w tym samym folderze)
3) czy mody zawarte w folderze map dzialaja tez w podstawce /czy tam nie zablokowano ich ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować