Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

SPOILER

Dnia 11.08.2007 o 17:45, Lfdracon napisał:

Sęk w tym, że Biarę pokonujemy dwa razy(w misjach Archipelag i Nadzieja Zehira), raz ''ginie''
od Serca Gryfa...

A drugi raz uchodzi z życiem dzięki teleportowaniu bohaterów do Władcy Demonów.

Dnia 11.08.2007 o 17:45, Lfdracon napisał:

żeby w kampanii dodatku(praktycznie na samym końcu) dowiedzieć się, że rzez
cały jej(kampanii HoF) czas podszywała się pod Izabelę...

A co w związku z tym? ;>

Dnia 11.08.2007 o 17:45, Lfdracon napisał:

swoją drogą interesuje mnie i wciąż nie rozumiem, co i jak się stało,
że Biara jako Izabela królowała w Talonguard, a prawdziwa przebywała z Raelagiem... już outro
podstawki pokazuje, że z Izabelą coś nie tak.

A na przykład tak (już to kiedyś pisałem :) ):
Po uwolnieniu Izabela postanawia jechać z Raelagiem i z nim żyć w podziemiach. Biara obserwuj to wszystko z ukrycia. Godryk wraca do Talonguard. Niedługo potem przyjeżdża tam Biara-Izabela i mówi, że odbudowa Imperium jest ważniejsza od osobistych pragnień. I tyle :)

Dnia 11.08.2007 o 17:45, Lfdracon napisał:

W fabule gry(zarówno podstawki jak i dodatku)
są luki ;| pierwszy lepszy przykład: przemiana Agraela w Raelaga. Niby wszystkie wątpliwości
się później rozwiały, już podczas kampanii Lochu można było się domyśleć demonicznych korzeni
Raelaga, jednak przemiany jako takiej nie mamy.

Jest podczas filmiku z "zabicia" Biary. Przerywa ona rytuał. Jednak po jej przegnaniu wszystko odbywa się dalej. Po co powtarzać drugi raz to samo na filmiku :P

Dnia 11.08.2007 o 17:45, Lfdracon napisał:

Kolejna rzecz, o której pisałem wyżej: rozejście
się bohaterów. Co stało się z Biarą? Po pokonaniu Kha-Beletha nagle Izabela się rozdwoiła i
jedna poszła z Raelagiem, a druga wróciła do Imperium? ;|

Pisałem o tym wyżej :)

Dnia 11.08.2007 o 17:45, Lfdracon napisał:

Przypomnijcie sobie: już przedtem na tym forum rozgorzała dyskusja na ten temat, ale nikt nic
sensownego nie wymyślił(chyba że ja coś przeoczyłem ;)).

Przeoczyłeś, przeoczyłeś :P
/SPOILER

Dnia 11.08.2007 o 17:45, Lfdracon napisał:

Hmm... Trochę mi się ten spoiler przedłużył...

I tam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 14:11, Qba777 napisał:

wybór , którym najpierw? Och daj spokój... Wyborów , którym zamkiem były aż dwa... Dla takiej
rozbudowanej fabuł to ja...


Chodziło mi o wybór jednej z trzech dostępnych kampanii (a tym samym, którą frakcją zagramy) - w HV masz ułożone po kolei - ludzie, demony, nekromanci, elfy, kolejne elfy i na końcu znów ludzie (tak z grubsza, w szczegóły nie wnikam, bo za dużo by tu opisywać)

Dnia 11.08.2007 o 14:11, Qba777 napisał:

to już subiektywne uczucie... Dla mnie ci z dwóch są gorsi od ty z piatki.. No i fabuła dwójki
taka sobie. Znów dla mnie.


Bardziej chodziło mi o fabułę z dodatków (historia pewnego państwa barbarzyńców, wycieczka morska), no i same zakończenia, choćby to
:
"Well, Roland, it seems I''ve won our little contest. But don''t worry. Not only have I decided to spare your life, but I am appointing you monarch of the Western Tower. You will be the ruler of a mighty empire, one who''s every crack and crevice you will know in ten minutes. Perhaps I will come and visit your splendid court, when you are not entertaining important rats and spiders. (laughs, trailing away)"

Dnia 11.08.2007 o 14:11, Qba777 napisał:

Ale podsumowując - tęsknisz do dwójki... Chyba nawet za bardzo.

Bardziej do rozwiązań z kampanii - swobodny wybór stron i możliwość ich zmieniania podczas kampanii (a także wyboru pomiędzy misjami: czy pomóc ogrom zmasakrować kurdupli czy jednak ocalić gildię nekromantów). Podobnie jak żałuję, że brakuje w innych grach (innych gatunków) wyboru strony jak z DF2: Jedi Knight, gdzie ta decyzja zależała od tego jak grałeś, a nie że w którymś momencie kliknąłeś "wybieram dobro" lub "wybieram zło".


@nazgul47
Chodziło mi bardziej o filmy z rodzaju "zabili go i uciekł", a nie faktyczną śmierć.


I pytanko do Gargamela ;Pna tym forum - czyżby to była nowa ścieżka rozwoju zdolności ostatecznej oraz nowy interfejs, czy to tylko mody?

20070811185814

20070811185854

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 18:59, Sheltem napisał:

I pytanko do Gargamela ;Pna tym forum - czyżby to była nowa ścieżka rozwoju zdolności ostatecznej
oraz nowy interfejs, czy to tylko mody?

Ja nie Gargamel, ale odpowiem :P
Wraz ze zmianami w Nekromancji, zmieniła się ścieżka do Skowytu Grozy.
Natomiast ten interfejs to wynika moda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki
Choć mam nadzieję, że ten przycisk "czekaj" w końcu pojawi się w zwyczajnej grze wraz z premierą drugiego dodatku, a nie dopiero X patchy później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER

Dnia 11.08.2007 o 18:04, windows00 napisał:

A drugi raz uchodzi z życiem dzięki teleportowaniu bohaterów do Władcy Demonów.

To akurat wiem ;p żeby udowodnić, że znam fabułę, powiem, że przedtem pokonujemy ją Findanem, ale wykupia się swoim życiem w zamian za zwój Tieru ;D

Dnia 11.08.2007 o 18:04, windows00 napisał:

Po uwolnieniu Izabela postanawia jechać z Raelagiem i z nim żyć w podziemiach. Biara obserwuj
to wszystko z ukrycia. Godryk wraca do Talonguard. Niedługo potem przyjeżdża tam Biara-Izabela
i mówi, że odbudowa Imperium jest ważniejsza od osobistych pragnień. I tyle :)

Możliwe, szkoda tylko, że gracze muszą sami to wymyślać. Nie musieli tego pokazywać na początku kampanii HoF - zepsułoby to niespodziankę z Biarą. Jednak pod koniec mogliby to nieco przybliżyć, jako np. jej wspomnienia...

Dnia 11.08.2007 o 18:04, windows00 napisał:

Jest podczas filmiku z "zabicia" Biary. Przerywa ona rytuał. Jednak po jej przegnaniu wszystko
odbywa się dalej. Po co powtarzać drugi raz to samo na filmiku :P

Aż z ciekawości włączyłem powtórkę(chwała patchowi 1.5 ;)) i po odesłaniu Biary do Sheogh Tieru wyjaśnia Agraelowi działanie Serca Gryfa... i koniec. Nie ma żadnej przemiany w mrocznego elfa. A kampania Lochu zaczyna się zgłoszeniem Raelaga do turnieju. Sorry Winnetou, ale tutaj się poślizgnąłeś ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 19:07, Sheltem napisał:

Dzięki

Nop.

Dnia 11.08.2007 o 19:07, Sheltem napisał:

Choć mam nadzieję, że ten przycisk "czekaj" w końcu pojawi się w zwyczajnej grze wraz z premierą
drugiego dodatku, a nie dopiero X patchy później.

To ma być dodane, ale nie wiadomo - w patchu czy od razu w dodatku :/

Lfdracon

Dnia 11.08.2007 o 19:07, Sheltem napisał:

To akurat wiem ;p żeby udowodnić, że znam fabułę, powiem, że przedtem pokonujemy ją Findanem, ale wykupia > się swoim życiem w zamian za zwój Tieru ;D

Szpaner
xP

Dnia 11.08.2007 o 19:07, Sheltem napisał:

Możliwe, szkoda tylko, że gracze muszą sami to wymyślać.

I tam, przesadzasz. Takie domysły są gut :P

Dnia 11.08.2007 o 19:07, Sheltem napisał:

Aż z ciekawości włączyłem powtórkę(chwała patchowi 1.5 ;)) i po odesłaniu Biary do Sheogh Tieru wyjaśnia
Agraelowi działanie Serca Gryfa... i koniec.

AFAIR to jest tak:
Początek filmiku to początek rytuału. W jego trakcie zjawia się Biara i leci dalej tak jak mówiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 19:07, Sheltem napisał:

Choć mam nadzieję, że ten przycisk "czekaj" w końcu pojawi się w zwyczajnej grze wraz z premierą
drugiego dodatku, a nie dopiero X patchy później.


Ja tam nie wiem, po co wam ten przycisk "Czekaj" ;P ja na przykład(i pewnie nie tylko) podczas walki intuicyjnie korzystam z klawiatury. D - obrona, W - czekanie, C - czar/zdolność... korzystanie z klawiatury jest dużo wygodniejsze, niż klikanie na wszystkie ikony myszką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 20:24, Lfdracon napisał:

Ja tam nie wiem, po co wam ten przycisk "Czekaj" ;P ja na przykład(i pewnie nie tylko) podczas
walki intuicyjnie korzystam z klawiatury. D - obrona, W - czekanie, C - czar/zdolność... korzystanie
z klawiatury jest dużo wygodniejsze, niż klikanie na wszystkie ikony myszką...

Ja tam jednak mam taki odchylenie psychiczne, że wolę podczas gry w "hirołsa" wyciągnąć się wygodnie w swoim siedzeniu, bez zbędnego nachylania się grając jedynie za pomocą myszki i grając w piątkę muszę co chwilę schylać garba by wcisnąć na klawiaturze przycisk "Czekaj". ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 19:11, Lfdracon napisał:

Aż z ciekawości włączyłem powtórkę(chwała patchowi 1.5 ;)) i po odesłaniu Biary do Sheogh Tieru
wyjaśnia Agraelowi działanie Serca Gryfa... i koniec. Nie ma żadnej przemiany w mrocznego elfa.
A kampania Lochu zaczyna się zgłoszeniem Raelaga do turnieju. Sorry Winnetou, ale tutaj się
poślizgnąłeś ;p


Moim zdaniem jest to wszystko powiedziane, Tieru przecież mówi, że trzeba Agraela wyzwolić spod mocy Władcy Demonów i w tym celu należy odprawić rytuał. A potem w trakcie kampanii Lochu powoli poznajemy kim stał się Agrael. Czyli przemiana jest, ale podana w taki sposób, że przez jakiś czas gracz zastanawia się co stało się Agraelem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stronie heroes.ag.ru można znaleźć informację o filmiku Ubisoftu w języku niemieckim.
Choć główne informacje dotyczą gier Settlers (dziwnie znajomy ten kursor ;) i Assassin''s Creed, to znalazł się tam kilkusekundowy fragment z dema Tribes of the East (widzianego na filmikach z Chinajoy), przedstawiający awans bohatera orków (w tym nową zdolność Detain Light) jak również działanie okrzyków wojennych orków w akcji.
Stosowny fragment filmiku znajduje się po prezentacjach Settlersów i AC (oraz jakiegoś gitarzysty z DS-em ;) lub można go ściągnąć ze strony heroes.ag.ru (1,7 MB, 15 sekund - niestety jest gorszej jakości niż filmik Ubisoftu).

News z Kwasowej Groty

Ciekawe co to za umiejętność Detain Light, i jak ona będzie działać, i okrzyki bojowe też mogą być.

A oto ten fragment http://heroes.ag.ru/heroes5/add-on-2/jpg/UbiTv_ToE_500x275.rar zauważyłem że ta Lista Okrzyków jest obracana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 22:49, DArkon1990 napisał:

Ciekawe co to za umiejętność Detain Light, i jak ona będzie działać, i okrzyki bojowe też


"Zatrzymanie Światła". Zastanawiające. Może to umiejętność działająca przeciw magii światła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 23:14, nazgul47 napisał:

"Zatrzymanie Światła". Zastanawiające. Może to umiejętność działająca przeciw magii światła?


W którymś newsie podawali, że Orkowie zamiast magii danej dziedziny, mogą uczyć się ją osłabiać. Zatrzymanie Światła, Przywołania, Zniszczenia, Mroku... to pewnie umiejętności bohatera Orka. Swoją drogą jestem ciekaw, co zaoferują zamiast Talentu Magicznego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pozdowienia z konca swiata czyli z Taipei (Tajwan ;) ) dawno mnie tu nie bylo i widze ze Didivor zaszalalz nowym programem - jak dla mnie bomba :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to przyjemnego pobytu tam, gdzie JEST cywilizacja. W Polsce raczej nie uświadczysz. ;) Może ci się uda pograć w Heroesa V po japońsku? Byłoby fajnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje możliwość odinstalowania patchy? Mam zainstalowany patch 1.05, który wprowadza zmiany w treningu i nekromancji. Nie chodzi mi nawet o cofnięcie tych ograniczeń, co o możliwość zmiany padłych jednostek w kościanych łuczników. Teraz zamieniam jednostki w różne w zależności od tego jakie pokonałem. Niezbyt mi się to podoba, gdyż z reguły trafiam na jednostki nieupgrade''owane. Z tego co wiem, to jeśli mam wszystkie miejsca w armii zajęte, to jednostki nie zmienią mi się w jednostki wyższego poziomu, w przeciwieństwie do H3, gdzie otrzymywało się upgrade''owane szkielety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 19:54, alistair napisał:

Czy istnieje możliwość odinstalowania patchy? Mam zainstalowany patch 1.05, który wprowadza
zmiany w treningu i nekromancji. Nie chodzi mi nawet o cofnięcie tych ograniczeń, co o możliwość
zmiany padłych jednostek w kościanych łuczników. Teraz zamieniam jednostki w różne w zależności
od tego jakie pokonałem. Niezbyt mi się to podoba, gdyż z reguły trafiam na jednostki nieupgrade''owane.
Z tego co wiem, to jeśli mam wszystkie miejsca w armii zajęte, to jednostki nie zmienią mi
się w jednostki wyższego poziomu, w przeciwieństwie do H3, gdzie otrzymywało się upgrade''owane
szkielety.


Domyślam się że przechodzisz kampanię nekromanty i potrzebujesz dużo kościanych łuczników do zaliczenia jednego z celów. Więc najszybciej to będzie Ci przeinstalować grę i potem zainstalować patche tylko do wersji 1.41. Tylko że po zainstalowaniu patchy trzeba daną misję uruchomić od nowa (czytaj nie korzystać z sejva). Wszystkie zapisane stany gry powinny pozostać nietknięte, ale na wszelki wypadek dobrze jest je gdzieś skopiować. Znajdziesz je w folderze Moje Dokumenty\My Games\Heroes....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 19:54, alistair napisał:

Czy istnieje możliwość odinstalowania patchy? Mam zainstalowany patch 1.05, który wprowadza
zmiany w treningu i nekromancji. Nie chodzi mi nawet o cofnięcie tych ograniczeń

Dokładnie o to Ci chodzi :>
Nie ma się co oszukiwać.

Dnia 12.08.2007 o 19:54, alistair napisał:

co o możliwość
zmiany padłych jednostek w kościanych łuczników.

Na tym właśnie polegają te zmiany - zamiast kościanych łuczników, odpowiednie jednostki nieumarłych.

Dnia 12.08.2007 o 19:54, alistair napisał:

Teraz zamieniam jednostki w różne w zależności
od tego jakie pokonałem. Niezbyt mi się to podoba, gdyż z reguły trafiam na jednostki nieupgrade''owane.

Tutaj masz post Napka z tabelką. Zobaczysz jakie potwory pozwalają na pozyskanie ulepszonych nieumarłych - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2431&pid=27760

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 11:04, windows00 napisał:

/dyskusja o Ostatnim Bastionie/
działanie ostatniego bastionu zmieniło się w jednym z patchów

Twoja z Nufiko rozmowa na temat tego talentu sprawiła, że zajrzałem do poradnika. Rzeczywiście, w polskiej wersji Ostatni Bastion pozostawia przy życiu 2 jednostki z unicestwionego oddziału.
Nasuwa się jednak pytanie "Dlaczego w poradniku 2.1en nie ma o tym ani słowa?". Ten w dalszym ciągu mówi o pojedynczej jednostce z 1 punktem życia.

I tu pojawia się prośba do kogoś dysponującego wolnym czasem i skłonnego wykorzystać jego cząstkę w konkretnym celu - byłbym wdzięczny za sprawdzenie Ostatniego Bastionu w praktyce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 23:19, Napek napisał:

I tu pojawia się prośba do kogoś dysponującego wolnym czasem i skłonnego wykorzystać jego cząstkę
w konkretnym celu - byłbym wdzięczny za sprawdzenie Ostatniego Bastionu w praktyce :)

Nawet nie potrzeba dużo tego wolnego czasu :)
Szybko rzuciłem okiem na angielskojęzyczny manual...
"Last Stand
All troops under hero''s control are blessed with amazing vitality. If enemy creatures attack the hero''s troops and kill
them all, the last of the troops will survive the attack with 1 hit point.
» Knight: requires Stand Your Ground (Defense), Aura of Swiftness (Leadership)
» Ranger: requires Vitality (Defense)
Last Stand triggers for each stack in the hero''s army, provided it contained at least 2 creatures before the last blow."

Pierwszy fragment nie jest jednoznaczny - " the last of the troops will survive the attack with 1 hit point.". Ostatnie jednostki (dosłownie: oddziały) przetrwają z 1 HP. Na końcu jednak mamy już jednoznacznie - "Last Stand triggers for each stack in the hero''s army, provided it contained at least 2 creatures before the last blow."
Wszystko jest więc chyba jasne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 23:28, windows00 napisał:

Na końcu jednak mamy już jednoznacznie - "Last Stand triggers for each stack in the hero''s army, provided it
contained at least 2 creatures before the last blow." Wszystko jest więc chyba jasne :)

Z pierwszą częścią się zgadzam, że opis jest niejednoznaczny.
Jednak tutaj, nie bardzo wiem, czy się ze mną zgadzasz, czy nie i tym samym nie jest zbyt jasne dla mnie, czy błąd jest w wersji polskiej poradnika czy w angielskiej :)
Fragment ten mówi jedynie, jaki warunek musi zostać spełniony by Ostatni Bastion zadziałał. Nie ma słowa o tym, ile jednostek pozostanie przy życiu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować