Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Spokojnie.. żaden trud. Większość to jaskinia tylku "ułatwiona" wyszukiwaniem, "pobuszuj" tam, popatrz...wiele ciekawych i przydatnych rzeczy jest.
I nie dziękuj tylko korzystaj, graj.:) A jesli już to raczej Ururam Tururam, on swój czas "pświęca" ale sądzę że nie żałuje i z ochotą to czyni. ;-)
Miłego grania.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie denerwuje to . że te drzewce są takie mocne(więcej życia od koscianych smoków itd] i poruszają się z zawrotną szybkością :/ Przecież to drzewa , powinny byc wolne i zamiast przebiegac przez pole bitwy jak pająki to powinny powoli wbijac te "odnuża" w ziemie i wyciągac je tak aby bylo widac że te drzewce troche ważą , bo jak sie tak poruszają to po szybkości z jaką zasuwają można stwierdzic że są lekkie jak by były z zapałek :/

ps. podobały mi się enty z Władcy Pierścieni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dla was kilka [elektryzujących] wieści o grze Heroes V :)
Przeczesując Internet zauważyłem, że prawdopodobnie doszło do wycieku Heroes''ów V z tłoczarni płyt. Domniemany wyciek miał się zdarzyć między 5 a 8 maja. Na jednym torrencie pojawiła się już pełna wersja tej gry i wszystko wskazuje na to, iż nie jest to fake. W pierwszej chwili pomyślałem - czyżby doszło do szybszej premiery gry Heroes V ??. Ale wchodzę na oficjalna stornę gry a tam nic nie ma ;)

Plik ma rozmiar 2.338 GB. Z czego jak możemy się domyśleć, gra w wersji na CD będzie na 4 dyskach.
Do premiery wersji angielskiej zostało nam jeszcze 9 dni ehh :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem,jest juz sporo ściągnięć i nie ma negatywnych komentarzy.Jakby ktoś miał jakieś bardziej oficjalne info to piszcie.Ja czekam na mojego polskiego oryginała i tak sesja sie zbliża więc moge zapomnieć o graniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 08:42, rafalluc napisał:

Też to zauważyłem,jest juz sporo ściągnięć i nie ma negatywnych komentarzy.Jakby ktoś miał
jakieś bardziej oficjalne info to piszcie.Ja czekam na mojego polskiego oryginała i tak sesja
sie zbliża więc moge zapomnieć o graniu.


jak narazie to mamy juvenalia i nie ma co myśleć a nauce:)))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2006 o 21:23, eL Fron napisał:

Mi na przykład taki wygląd drzewca nie przeszkadza.
Gorsze jest to że przechodzi całe pole bitwy w dwie tury, to mnie już trochę denerwuje i to
mogliby poprawić. Jeśli jeszcze się da oczywiście. Ale chyba już za późno, niestety.


dokladnie. speed jest poustawiany beznadziejnie
heh. szkoda ze nie czerpali garsciami z h3 - hexy + speed - inicjatywa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2006 o 08:55, moonman napisał:

heh. szkoda ze nie czerpali garsciami z h3 - hexy + speed - inicjatywa :P


A ja bym napisał "szkoda że za bardzo czerpali z H3 i za mało wprowadzili nowości takich jak inicjatywa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 09:18, jamesbeckerson napisał:

Jak widac po opiniach na tym forum, bycie HoMM III jeszcze nie zaszkodzilo zadnej grze :)


Bo bycie H3 można przypisać... tylko H3 :P
Ale wtórność nigdy nie jest zaletą. Ci, co lubią H3, pozostaną przy H3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 09:24, Ururam Tururam napisał:

> Jak widac po opiniach na tym forum, bycie HoMM III jeszcze nie zaszkodzilo zadnej grze
:)

Bo bycie H3 można przypisać... tylko H3 :P
Ale wtórność nigdy nie jest zaletą. Ci, co lubią H3, pozostaną przy H3.

Zaraz wtórność :-P Nie ma co na sile zmieniać i dodawac tylko dlatego zeby bylo to zrobione i żeby ekipa mogla napisac " wprowadzilismy 30 nowych guzików, ktorych wprawdzie nie bedziecie uzywac i 15 nowych stworzen, ktorych nie bedzie mozna rekrutować, ale spotkac na 2 mapach, ale za to sa one nowe" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 09:13, Ururam Tururam napisał:


> heh. szkoda ze nie czerpali garsciami z h3 - hexy + speed - inicjatywa :P

A ja bym napisał "szkoda że za bardzo czerpali z H3 i za mało wprowadzili nowości takich jak
inicjatywa".


ja jakos tej inicjatywy nie moge rozgryzc - powiedz mi - od czego zalezy kolejnosc ruchu herosów na polu walki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że ta wersja co się ukazała w sieci nie jest fakiem. Już teraz pojawiają się w sieci głosy ludzi, którzy w nią grali. To może być wielka strata dla UbiSoftu. Pełna wersja gry krążąca w sieci na tydzień przed premierą. Na ich szczęście nie ma jeszcze porządnego cracka, więc spora część ludzi nie poradzi sobie z emulowaniem płytki. Ja sobie tymczasem spokojnie czekam na pudełko z EK. Mogliby jeszcze trochę przesunąć premierę to akurat się sesja skończy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szczesciarze :D a skoro wersja piracka pojawila sie juz teraz w sieci to ciekawe ile osob zrezygnuje z zamowienia ibedzie gralo na piratach.

ja tam swojego kuferka na pewno nie oddam nikomu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 10:58, isildur-ps napisał:

Okazało się, że ta wersja co się ukazała w sieci nie jest fakiem. Już teraz pojawiają się w
sieci głosy ludzi, którzy w nią grali.


A gdzie te glosy sa konkretnie, warto rzucic okiem co pisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 10:58, isildur-ps napisał:

Okazało się, że ta wersja co się ukazała w sieci nie jest fakiem. Już teraz pojawiają się w
sieci głosy ludzi, którzy w nią grali. To może być wielka strata dla UbiSoftu. Pełna wersja
gry krążąca w sieci na tydzień przed premierą. Na ich szczęście nie ma jeszcze porządnego cracka,
więc spora część ludzi nie poradzi sobie z emulowaniem płytki. Ja sobie tymczasem spokojnie
czekam na pudełko z EK. Mogliby jeszcze trochę przesunąć premierę to akurat się sesja skończy
:)


pisza nawet o tym na CH.
w sumie lepiej byloby gdyby ta wiadomosc sie zbyt szybko sie nie rozchodzila
takze nie rozumiem postepowania CH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 10:05, moonman napisał:

ja jakos tej inicjatywy nie moge rozgryzc - powiedz mi - od czego zalezy kolejnosc ruchu herosów
na polu walki?


W sumie proste. gra jest rozgrywana w miniturach. W każdej miniturze sprawdzane jest, czy jakaś jednostka ma się właśnie poruszyć. Jeśli nie, gra przechodzi automatycznie do następnej. Jeśli tak, jednostka robi ruch, a inicjatywa określa, ile minitur później przypadnie następny ruch danej jednostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 11:56, Ururam Tururam napisał:

> ja jakos tej inicjatywy nie moge rozgryzc - powiedz mi - od czego zalezy kolejnosc ruchu
herosów
> na polu walki?

W sumie proste. gra jest rozgrywana w miniturach. W każdej miniturze sprawdzane jest, czy jakaś
jednostka ma się właśnie poruszyć. Jeśli nie, gra przechodzi automatycznie do następnej. Jeśli
tak, jednostka robi ruch, a inicjatywa określa, ile minitur później przypadnie następny ruch
danej jednostki.


pytalem o bohaterow. dlaczego np. w danej walce jeden rusza wczesniej niz drugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 12:20, moonman napisał:

pytalem o bohaterow. dlaczego np. w danej walce jeden rusza wczesniej niz drugi


Jest to jakaś mocno uwikłana funkcja zdolności bohatera, jednostek jakie ma i liczby losowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 12:32, Ururam Tururam napisał:

> pytalem o bohaterow. dlaczego np. w danej walce jeden rusza wczesniej niz drugi

Jest to jakaś mocno uwikłana funkcja zdolności bohatera, jednostek jakie ma i liczby losowej.


dzieki za re, mam nadzieje ze w instrukcji bedzie to dobrze opisane..

bo kolejne bitwy obalaly skutecznie moje wszystkie teorie
pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować