Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 11.05.2006 o 14:10, moonman napisał:

> sa dema by sprawdzic czy da sie grac, sa recenzje i filmiki.

tak? heh. demo niestety nie jest takie slodkie do sprawdzania... niby dziala.. a pozniej moze
okazac sie tak jak np. w homm3 - chcesz pograc w swiatowych ligach - oczywiscie ze mozesz...
ale tlumacz wspolgraczowi dlaczego np. nie moze wybrac Cytadeli i Inferno :)

dawne czasy kiedy to polskie wersje byly bardzo niekompatybilne z wersjami zachodnimi :D (choc h4 tez bylo :/)

za to w DoW mozna bez problemu grac i Ground Controll 2 tez :)

demo polskie po spatchowaniu tez dziala na ubi.com :) jestem dobrej mysli ze nic sie nie zmieni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 14:09, BlackBomb napisał:

Trochę z tematu zeszliśmy... trochę...

A co do piratów - zawsze będą. Przecież nic im nie zrobisz, policja....

Kiedyś na allegro znalazłem heroes 3 + 2 dodatki za 15zł(starą zgubiłem). W sumie nic taniej
ale zalicytowałem z nudów i wygrałem. Zrobiłem przelew, paczka przychodzi, otwieram i pirat.......(na
aukcji 100% ORYGINAŁ)

Zdaza sie. Pare dni temu kupowalem na aukcji wlasnie III-kę i dodatki, zajrzalem do komentarzy jakie wystawiajacy mial - sporo negatywów, i bylo wlasnie miedzy nimi też napisane ze przyslal komuś wersje piracka mimo ze na aukcji przedstawial zdjecie oryginalnego nośnika. Kupiłem u kogo innego, dzisiaj albo jutro ma przyjść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 14:12, Balrog84 napisał:

http://gry.wp.pl/filtr;0,0;x;nowinki,10,28027;core.html
niech mi ktos wytlumaczy co robia nowe hiroski na tej liscie gier ktore beda wydane wraz z
premiera windowsa visty...zart jakis bo jak tak to kiepski i to fest jeze;i to by byla prawda
to rezygnuje z zakupu

przeczytaj raz jeszcze - te gry beda NA PEWNO dzialaly pod Vista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 13:57, macgwadky napisał:

Następny sprawiedliwy ! A za przeproszeniem Wy "mądrzy" jakiej muzyki słuchacie ? I z jakich
mediów ? Może mi wciśniecie kit , że nie macie mp3 na dyskach .


Off-topicowo: Mp3? Toż to żałosna jakość... CD, albo dobre analogi - to jest to!

Dnia 11.05.2006 o 13:57, macgwadky napisał:

Rzadko kto ma teraz około 30 cd oryginalnych.


A to dopiero... Jakoś trudno mi sobie wyobrazić życie z 30 tylko CD. ;-) No ale jak ktoś mp3 słucha...

A żeby w materii muzyki być uczciwym można:
- kupować oryginalne płyty (drogo...)
- nagrywać z radia
- ściągać mp3 z legalnych serwisów (za drobną opłatą)
- odgrywać od rodziny i przyjaciół (nie od dalszych znajomych i tylko z oryginalnych płyt - to jest legalne!)

możliwości są, dla chcącego nic trudnego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 14:11, macgwadky napisał:

> > bez najmniejszego problemu mozna zarabiac - trzeba tylko chciec i miec dobry pomysl.

>
> To dopiero urocza ideologia. Trzeba Cie chyba do rzadu wyslac, moze nam ulozysz jakis
plan
> gospodarczy.Ilość osób nie uczeszczajacych juz do szkół jest raczej mała na tym forum.
Tacy
> nie zarabiają.

Nie wiem do czego pijesz.

Mialem na mysli problem gospodarczy a nie ideologiczny, te ileśnaście procent spoleczenstwa bezrobotnego. Widać mamy az tylu niechcących albo na tyle glupich ze dobrych pomyslow nie mają w tym kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy przypadkiem wiesz coto za wersja jest tych herosow pirackich ? wykadziona z tloczni czy tez to wersja dla dziennikarzy ?

a moze samo UBI ja wypuscilo by podgrzac atmosfere ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napiszę wszystkim jasno, wobec zarzutów niektórych i reakcji moderatora.
NIE POPIERAM PIRACTWA.
NIE ZAMIESZCZAM PLIKÓW PIRACKICH.
NIE PROSZĘ O INFORMACJE O PIRACKICH PLIKACH.
NIE NAMAWIAM DO PIRACTWA.

Stwierdzenie faktu , że crack jest do pirackiej wersji nie jest łamaniem regulaminu .

REGULAMIN mówi:
Piractwo
propagowanie piractwa, a szczególnie oferowanie, udostępnianie bądź linkowanie do pirackich plików (gry, filmy, muzyka, programy, książki ... itp.) lub stron umożliwiających pobranie takich plików oraz inne działania które wprost lub nie-wprost mogą być uznane za propagowanie piractwa
wysyłanie zapytań dotyczących pirackich plików, a szczególnie wysyłanie zapytań odnośnie tego gdzie i jak pobierać pirackie pliki (gry, filmy, muzykę, programy... itp.), skąd pobrać tzw. "cracki" do gier oraz wszelkie inne zapytania związane z działaniem pirackich gier i innych plików



Napisałem swoją opinię na temat tego zjawiska w naszym kraju (i nie tylko). I wypraszam sobie pomówienia na tym forum, regulamin obowiązuje każdego :
Obraźliwe, niekulturalne lub wulgarne zachowanie
stosowanie słów uznawanych za niekulturalne we własnych wypowiedziach, a szczególnie kierowanie takich słów pod adresem innych osób
wyśmiewanie się i/lub szydzenie z użytkowników, pracowników firmy lub innych osób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 14:19, macgwadky napisał:

Stwierdzenie faktu , że crack jest do pirackiej wersji nie jest łamaniem regulaminu .

REGULAMIN mówi:
Piractwo
propagowanie piractwa [...]oraz inne działania które wprost lub nie-wprost mogą być uznane za
propagowanie piractwa


http://www.gram.pl//forum_post.asp?tid=2431&pid=8746

to jest wlasnie dzialanie nie-wprost popierajace piractwo. przyznajesz sie w tym poscie do posiadania nielegalnego pliku do herosow 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż,gdyby Ubi wydało Heroesa 5 w Polsce 17 maja to napewno wiele osób które zamówiły pełną wersję nie ściągałyby pirackiej,bo w końcu ten tydzień mozna wytrzymać.Nawet pomijając uczciwość to i tak nie każdy śledzi news-y dzień po dniu więc nie każdy wie o piracie,pozatym jeśli ktoś ma wolny transfer to te pare dni i tak go nie zbawi.A w takiej sytuacji jak teraz to sami wiecie jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 14:12, Balrog84 napisał:

http://gry.wp.pl/filtr;0,0;x;nowinki,10,28027;core.html
niech mi ktos wytlumaczy co robia nowe hiroski na tej liscie gier ktore beda wydane wraz z
premiera windowsa visty...zart jakis bo jak tak to kiepski i to fest jeze;i to by byla prawda
to rezygnuje z zakupu


Światowa premiera Homm5 jest w przyszłym tygodniu, polska na początku czerwca, a Vista jeszcze daleeeeko ;) Homm5 co najwyżej jest już dostosowana do rozgrywek pod ta platformą, ale na pewno nie będzie przesunięta premiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w cenie gier wliczone jest piractwo. Gdyby było mniej piratów to i cena byłaby niższa. Gdyby cena była niższa to byłoby mniej piratów. Koło się zamyka. Producenci sprzedają swoje produkty grupie najbardziej fanatycznie nastawionej do danej gry (ja na przykład mam wszystkie "klasyki" oryginały) - każda gra ma swoich fanów, którzy niewyobrażają sobie nie mieć pudełka dla swojego "skarbu". Druga grupa to osoby zamożniejsze (myślę że przy minimum 3-3,5tys zarobkach na rodzinę netto) której nie chce się bawić w piraty ponieważ nie odczują boleśnie utraty gotówki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

idac za Twoim rozumowaniem w cenie kazdego produktu jaki kupuje jest wliczona kradziez - to dlatego samochody sa drogie a bulka kosztuje cale 0,20 groszy bo jakby jej nikt nie kradl to kosztowalaby 0,15 ?

piractwo = zlodziejstwo.

Mam nadzieje ze do Herosow 5 bedzie trzeba miec CD-Keya by piraci nie mogli grac w multi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2006 o 14:16, Ururam Tururam napisał:


Off-topicowo: Mp3? Toż to żałosna jakość... CD, albo dobre analogi - to jest to!

> Rzadko kto ma teraz około 30 cd oryginalnych.

A to dopiero... Jakoś trudno mi sobie wyobrazić życie z 30 tylko CD. ;-) No ale jak ktoś mp3
słucha...

A żeby w materii muzyki być uczciwym można:
- kupować oryginalne płyty (drogo...)
- nagrywać z radia
- ściągać mp3 z legalnych serwisów (za drobną opłatą)
- odgrywać od rodziny i przyjaciół (nie od dalszych znajomych i tylko z oryginalnych płyt -
to jest legalne!)

możliwości są, dla chcącego nic trudnego!


Ururam. Ciebie bardzo szanuję. Ale co do muzy. Ilość CD podałem na chybił trafił. Bo jakby policzyć tak wszystkie LEGALNE które mam, łącznie z tymi Bachami itd. z hipermarketów, to mogę mieć i koło 100cd. Po drugie nagrywanie z radia w świetle prawa nie wiem czy jest legalne - to radio płaci za prawa do publicznego odtwarzania. Ściąganie mp3 z legalnych serwisów , dobry przykład zwłaszcza dla mnie ! Wiesz dlaczego ? Bo ja akurat jestem muzykiem ( www.cogwheelband.com) , ale ze względu że żyję na europejskiej prowincji - udostępniam mp3 mojego zespołu za darmo. Nie raz dokładałem do tego, żeby ktoś nas mógł posłuchać (pomijam gusta). Natomiast w świetle prawa jestem przekonany , że przegrywanie od rodziny i od kogokolwiek jest nielegalne. Tak jasno mówi prawo i licencje międzynarodowe, tym bardziej krajowe.
Zaznaczam, że nie czepiam się , tylko piszę swoją skromną opinię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 14:26, morthi napisał:

idac za Twoim rozumowaniem w cenie kazdego produktu jaki kupuje jest wliczona kradziez - to
dlatego samochody sa drogie a bulka kosztuje cale 0,20 groszy bo jakby jej nikt nie kradl to
kosztowalaby 0,15 ?

piractwo = zlodziejstwo.

Mam nadzieje ze do Herosow 5 bedzie trzeba miec CD-Keya by piraci nie mogli grac w multi


Nie Morthi - może źle się wyraziłem - miałem tu na myśli producentów gier - przepraszam za niejasność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 14:26, morthi napisał:

idac za Twoim rozumowaniem w cenie kazdego produktu jaki kupuje jest wliczona kradziez - to
dlatego samochody sa drogie a bulka kosztuje cale 0,20 groszy bo jakby jej nikt nie kradl to
kosztowalaby 0,15 ?


no to teraz sie zastanow dlaczego mamy taka duza dziure w budzecie...

po prostu nie doliczyli odpwiedniej kwoty na przekrety politykow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do ciebie Vazon. To napisałem w następnym poście - jak ten crack jest taki chamski. To czemu

Dnia 11.05.2006 o 14:01, macgwadky napisał:

łosiu siedzisz na nielegalnym Windowsie, który teraz niewiele kosztuje ? Tak samo wiele innych
osób. Czemu sobie Linuxa darmowego nie zainstalujecie ? Odpowiedźcie na to w takim razie.


Wiesz co ja cie nie obrazam i akurat siedze na legalnym Windowsie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 14:26, morthi napisał:

idac za Twoim rozumowaniem w cenie kazdego produktu jaki kupuje jest wliczona kradziez - to
dlatego samochody sa drogie a bulka kosztuje cale 0,20 groszy bo jakby jej nikt nie kradl to
kosztowalaby 0,15 ?

piractwo = zlodziejstwo.

Mam nadzieje ze do Herosow 5 bedzie trzeba miec CD-Keya by piraci nie mogli grac w multi


Tu akurat przyznam ci rację. Napewno będzie jakieś zabezpieczenie na serwerach Ubi przed nielegalami. Ta gra ma za duży potencjał na multiplayerze. I dlatego ją tak uwielbiam.
A co do twoich wyrazistych opinii o piractwie, to przeczytaj to :
http://wiadomosci.onet.pl/1334464,2677,kioskart.html
W tym artukule wyraźnie napisali , jak to my sami Polacy jesteśmy wspaniałomyślni w stosunku do innych Polaków. Sami siebie oskarżamy, mieszamy z błotem, itd.
Sugerowałbym morthi zmianę nastawienia. Ja też jestem człowiekiem z zasadami, ale nie jestem fanatykiem !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 14:35, macgwadky napisał:

jestem człowiekiem z zasadami, ale nie jestem
fanatykiem !


dlatego tez nie pisz na oficjalnym forum o swoich powiazaniach z piracka wersja herosow 5. To jest jedyny zarzut jaki Ci stawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować