Zaloguj się, aby obserwować  
Tuddrussel

Heroes of Might and Magic V - wszystko co chcesz wiedziec o polskim wydaniu gry

36234 postów w tym temacie

Dnia 18.12.2005 o 13:16, lampak napisał:

> A prockiem bym się tak nieprzejmował, bo pewnie coś w okolicy 2GHz

Obstawiam mniej, coś koło 1,2 GHz. To przecież gra turowa, nie musi tyle robić na raz, bo kiedy
się ruszasz odpada SI, a kiedy komputer się rusza, to może trochę dłużej myśleć, bo ci się
tak nie spieszy. Poza tym do tego co było w czwórce dochodzi tylko obsługiwanie bardziej zaawansowanej
grafiki 3D, tak więc, o ile będzie dobrze zoptymalizowane może to być nawet coś koło 1 GHz-a


Nie byłbym takim optymistą. Popatrz chociarzby na wymagania Halo Zero (jest news na gram.pl). Zresztą tutaj nie chodzi tak bardzo o GHz, ale o technikę i obsługiwane instrukcje. Stareńke Pentium 3, które technologicznie jest bardzo do tyłu, nie osiągnie 2 GHz, a takie taktowanie mają już procki z nowszymi technologiami.

Co karty graficznej. Nie wierzcie tym 128 mb itp. Liczy się jakość karty. Na GF4 MX 128 MB (a były takie) i tak nie ruszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się co do karty. Ja mam MSI GF5900XT i jak na razie nie miałem wielkszych problemów z nowymi grami. No nie mówiąc o F.E.A.R. czy DOOM na pełnych obrotach. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 15:46, Dowodca_Pawel napisał:

Nie byłbym takim optymistą. Popatrz chociarzby na wymagania Halo Zero

Jak się nie mylę, Halo jest strzelaniną, a one wymagają szybszego procesora, w ogóle są strzelaniny grami najbardziej procesorożernymi. Startegia turowa naprawdę nie wymaga zbyt nowoczesnego procesora.

Dnia 18.12.2005 o 15:46, Dowodca_Pawel napisał:

Zresztą tutaj nie chodzi tak bardzo o GHz, ale o technikę i obsługiwane instrukcje.

Ale zwykło się podawać wymagania sprzętowe w GHz-ach, więc i tu zostanie w nich wyrażone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek (jutro) startuje pre-order, czyż nie :)

Powinni podać wymagania razem z jego rozpoczęciem... Albo dorzucą do zestawu zszywacz do papieru i wiaderko z HoMM5, to wtedy większość kupi nie znając wymagań xD
W edycji kolekcjonerskiej będą jeszcze gwoździe w kształcie archanielskich mieczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 17:58, lampak napisał:

> Nie byłbym takim optymistą. Popatrz chociarzby na wymagania Halo Zero
Jak się nie mylę, Halo jest strzelaniną, a one wymagają szybszego procesora, w ogóle są strzelaniny
grami najbardziej procesorożernymi. Startegia turowa naprawdę nie wymaga zbyt nowoczesnego
procesora.

> Zresztą tutaj nie chodzi tak bardzo o GHz, ale o technikę i obsługiwane instrukcje.
Ale zwykło się podawać wymagania sprzętowe w GHz-ach, więc i tu zostanie w nich wyrażone.


Tylko, że ja nie mówie o Halo strzelance, tylko Halo grze 2D, link tutaj:
http://www.gram.pl/news.asp?id=935

Co go GHz, to też się przyjeło, że co do kart graficznych to wymagania się podaje w MB na karcie, a szczerze mówiąc, to jest g... niewiele warte ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2005 o 15:46, Dowodca_Pawel napisał:

Co karty graficznej. Nie wierzcie tym 128 mb itp. Liczy się jakość karty. Na GF4 MX 128 MB
(a były takie) i tak nie ruszy...


A ja dalej mam taką :) Na szczęście po świętach zmieniam na GeForce''a 6600GT. He już się doczekać nie mogę bo heroesy pójdą na takiej i to wcale nie na najniższych ustawieniach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przestancie z tymi wymaganiami... Ja mam AMD Turion 1,6GHz, 512RAM i GF 6200Go i mi alpha Homm5 smigała normalnie. A wydaje mi się ze wersja finalna bedzie miec zoptymalizowany kod wiec powinno byc jeszcze lepiej... Mam nadzieje ze sie nie myle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 01:22, stingah napisał:

alpha Homm5 smigała normalnie

A alfę skąd miałeś? Wydawca Ci podesłał, czy w piractwo postanowiłeś się pobawić? -1 do statusu za bezczelność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 02:09, kNOT napisał:

> alpha Homm5 smigała normalnie
A alfę skąd miałeś? Wydawca Ci podesłał, czy w piractwo postanowiłeś się pobawić? -1 do statusu
za bezczelność...


Przecież każdy mial możliwośc przetestoiwać alfe ... a jeżeli chodzi o bete to powinny sie o wymaganiach wypowiedzieć tylko te osoby co dostały szanse ją testować :D oczywiście nie jestem z tych osób ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 02:09, kNOT napisał:

> alpha Homm5 smigała normalnie
A alfę skąd miałeś? Wydawca Ci podesłał, czy w piractwo postanowiłeś się pobawić? -1 do statusu
za bezczelność...


*zalamka* - forum toczy choroba

jak mozna piratowac cos, co nigdy nie bedzie dostepne w sprzedazy. Alfa to byla jedna mapka - poza tym, niewiele majaca wspolnego z obecnym ksztaltem gry - to byl wyciek (prawdopodobnie kontrolowany) a nie piractwo. To tak samo jakby ktos skorzystal z ksiazki telefonicznej, ktora ostanio wyciekla do sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 07:53, moonman napisał:

*zalamka* - forum toczy choroba


Zgadzam się. Twój post jest tego dowodem. Próbujesz usprawiedliwiać piractwo? Ta alfa nie była przeciekiem kontrolowanym. Nival przeprowadza testy zamkniete, więc nie potrzebuje dodatkowych "testerów". Twoje tłumaczenie jest równe usprawiedliwianiu ściągania filmów z sieci - jest to ściągam. A, że nie ma od razu polskich napisów to nie jest wersja finalna, więc można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 02:11, kNOT napisał:

Takie samo -1...

COOO !!!
Bez weryfikacji !!!
Skąd możesz wiedzieć czy nie napisałem tego od tak sobie ?!?!
Rządam przywrócenia statusu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 02:09, kNOT napisał:

A alfę skąd miałeś? Wydawca Ci podesłał, czy w piractwo postanowiłeś się pobawić? -1 do statusu
za bezczelność...

Tobie za bazczelność powinni odebrać dożywotnio dostęp do internetu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 02:09, kNOT napisał:

> alpha Homm5 smigała normalnie
A alfę skąd miałeś? Wydawca Ci podesłał, czy w piractwo postanowiłeś się pobawić? -1 do statusu
za bezczelność...

A spytałeś go czy jest betatesterem ???
-1 do statusu za bezczelność...
eh ci moderadorzy, przerost formy nad treścią i jednocześnie jasnowidztwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2005 o 09:28, SwenG napisał:

A spytałeś go czy jest betatesterem ???


Napisał, że grał w alfę. Alfa i Beta to dwie różne literki, mimo że stoją blisko siebie.
A alfa nie powinna być w sieci, ktoś ukradł, a w kradzione sięnie gra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować