Zaloguj się, aby obserwować  
xbitPOL

O podziałach na forum...

377 postów w tym temacie

Dnia 19.06.2007 o 19:27, Piotrek K. napisał:

Niestety, oltarzyka sie jeszcze nie dorobilem, ale to tylko przez to, ze nadal mi nie przeslala zdjecia gdzie jest > tylko Ona.

Nie obraź się, ale właśnie o takim podniecaniu się mówię... :/
KrzysztofMarek

Dnia 19.06.2007 o 19:27, Piotrek K. napisał:

No, ale portret Miłościwie Nam Patronującej z Loży chyba masz?
Jak byś jakimś przypadkiem nie miał, zawsze możemy podesłać ;-D

To samo dot. tego. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 19:50, Woko11 napisał:

Nieraz widać jak to moderatorzy czy niebiescy traktują "po koleżeńsku" wysokich. Nie podam
tu konkretnych przykładów, ale często wysocy nie dostają degrada/ostrzeżenia za coś za co np.
przodownik od razu został ukarany.


Ja mimo wszystko nalegałbym abyś podał przykłady, a nie oskarżał kogoś nie mając żadnych konkretów... Bo zabrzmiało to jak wyssane z palca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 19:45, boduczek napisał:

Wiesz zupełnie bez złośliwości powiem iż znajdą się takie przykłady... Choćby ten z El Comendante,
pamiętasz co pisałeś ;P O tej marynarce wojennej,o uzupatorach ;-) Czy to dla Ciebie są konkrety?

Jak najbardziej pamiętam i jeszcze powiem, że napisałem to z pełną świadomościa. Jeśli ktoś głosi jakieś poglądy, najlepiej odpowiedzieć mu na tej samej płaszczyźnie. Chciał rewolucji, doczekał się, jak wiekszość niedoszłych rewolucjonistów (a to nie pierwsza jego rewolucja) wirtualnego schwytania i rozstrzelania bez sądu. Uważam, że dało mu to więcej do myślenia, niż ostrzeżenie i zamknięcie tematu. I sądzę, że moderator myślał tak samo.

Dnia 19.06.2007 o 19:45, boduczek napisał:

;-D
Pozdrawiam

Ja też ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 19:52, HumanGhost napisał:

Bzdura. Brak przykładów = pupulizm. Dam Ci za to swój przykład, mam na koncie ostrzeżenie a
na poprzednim forum odstałem jeden degrad. Po prostu wyciągam naukę na przyszłość. Juz pisałem
- regulamin jest taki sam dla wszystkich.


Dostałeś degrada na starym forum? A jaki miałeś wtedy status (o ile były, bo mnie nie było :D)? Regulamin jest taki sam dla wszystkich, ale jak z jego przestrzeganiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyluzuj, bo widzę, że nie wiesz o czym piszesz. Loża była jeszcze zanim TYHE została moderatorem (moderatorką?). A takie coś jak napisali KM czy Piotrek to okazywanie sobie sympatii a nie podlizywanie się. To tak jakby dobre słowo wypowiedziane do kolegi traktować jakby miało drugie dno. Bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 19:57, Woko11 napisał:

Dostałeś degrada na starym forum? A jaki miałeś wtedy status (o ile były, bo mnie nie było :D)?


Hmm, chwilka, sprawdzę.
...
Na obecne statusy to będzie chyba z Przodownika albo Brygadzisty na Obywatela albo Robotnika. Nie pamietam dokładnie. W każdym razie nidługo po tym jak się pojawiłem na forum. I jak widać naukę z tego wyciągnąłem. Nikt nie traktował mnie jakoś inaczej potem z racji tego, że miałem na koncie degrad.

Dnia 19.06.2007 o 19:57, Woko11 napisał:

Regulamin jest taki sam dla wszystkich, ale jak z jego przestrzeganiem?


Tzn? To juz zlaęzy od forumowiczów. Jak nie przestrzegasz regulaminu to sorki, ale twój wybór i sam jesteś sobie winien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że wszędzie gdzie jest jakaś społeczność, to ci, którzy są starsi stażem są wyżej w hierarchii niż osoby, które dopiero co wchodzą do tej grupy. Ludzie, którzy są dłużej na forum i mają jakiś wyższy status są bardziej obeznani z tym jak forum funkcjonuje, lepiej znają innych forumowiczów, a co za tym idzie są mimo wszystk olekko inaczej odbierani. Nie wiem jak to naprawdę wygląda, ale zdaje mi się, że jednak i moderatorzy inaczej patrzą na osoby z wyższymi statusami, czemu? bo wiadomo, każdemu może się przydarzyć jakaś drobna wpadka, jeżeli ktoś jest na forum np. rok i zachowywał się wzorowo to jednak zostanie potraktowany lekko ulgowo, nawet w sądzie inaczej sądzeni są recydywiści, a inaczej osoby, które nigdy nie miały konfliktów z prawem.
Tak ładnie brzmi, że każdy jest równy, że przecież patrzymy na wszystkich z pominięciem statusów itd., a po fali zakładania głupich, spamerskich tematów pojawiły się pomysły, aby nowe tematy mogli zakładać tylko ludzie od przodownika w górę...
No, a reakcje na kolor niebieski w tematach są czasami śmieszne, a temat o ludziach z CDP przypomina z tego co widziałem (nie chciałbym wydawac pochopnie osądów, gdyż chyba nic w nim nie napisałem, a odwiedzać raczej tez go nie odwiedzam) przypomina IRC i jest to jak najbardziej tolerowane, choć może to i dobrze, jak ktoś ma ochotę na większy luz na forum to może sobie tam zajrzeć.
To jest tak samo jak z wyglądem człowieka, niby ni eocenia się książki po okładce, ale inaczej reagujemy widząc brudnego żula, a inaczej elegancko ubraną schludną osobę, mimo iż po 5 minutach możemy eleganta uznać za podłego buca, a żula za wielce intrygującą osobowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 19:59, Woko11 napisał:

Poczekaj parę dni to (może :D) jakieś zamieszczę - nie pamiętam w jakich tematach to było.


Ja nie sadze zeby były tu podziały . wszyscy sa sobie równi tylko niektorzy sa bardziej doświadczeni . Jak dla mnie jest tylko jedn podział : na tych co wejda i juz beda tu siedzieć i na tych ktorzy cos anpsiza raz i zapomną .


A no i gratuluję doczekałeś sie :) ( to na gorze do wszystkich )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 19:10, Dark Templar napisał:

IMO powinni stworzyć oddzielną część forum dla forumowiczów 18+. Może to by coś zmieniło, a
przynajmniej byłoby gdzie się odchamić ;]


Hmmmmmmmmmmm a wiesz że to pomysł jest? ;]
Z jednej strony nie chcemy wlasnie podziałów na forum i chcemy raczej równego traktowania wszystkich, ale w tym co napisałeś definitywnie coś jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 19:50, Woko11 napisał:

Brawo, brawo! O to mi chodziło! Cieszę się, że załapałeś! :)

Nieraz widać jak to moderatorzy czy niebiescy traktują "po koleżeńsku" wysokich. Nie podam
tu konkretnych przykładów, ale często wysocy nie dostają degrada/ostrzeżenia za coś za co np.
przodownik od razu został ukarany.

Jesteś pewien tego? Bo ja sądzę, że raczej moderator dopatrzył się w tej odpowiedzi "wysokiego" czegoś takiego, na co Ty nie zwróciłeś uwagi. Ja mam za sobą kilka dość ostrych wymian argumentów z moderatorami, ale... ale była to wymiana argumentów merytorycznych i prowadzona ostro, ale fair. Tak, że nie było podstaw do animozji ani kar porządkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 19:54, xbit71 napisał:

Nie obraź się, ale właśnie o takim podniecaniu się mówię... :/

Nie obraze sie. Wiesz czemu? Bo znam (czy aby na pewno?) Tyhe duzo dluzej i lepiej niz 99% osob na forum. Ba! W archiwum Tlenowym ilosc rozmow z Tyhe plasuje sie na 3cim miejscu (podkresle slowo trzecim). A spokojnie bylaby na miejscu drugim, gdyby nie to, ze na drugim miejscu jest osoba z ktora chodze do grupy na studiach/mielismy ta sama grupe na praktykach, wiec MUSIELISMY miec dosyc staly kontakt. Choc na pierwsze miejsce Tyhe nie trafi ;-). Juz nie wspominam tutaj o prezentach dla Niej na urodziny, kartkach z wakacji itp . Czy, wedlug Ciebie, jesli kogos lubie/jest ktos dla mnie wazny poza forum to mam taka osobe ignorowac na forum, bo pozniej zostane uznany za lizusea? Odpowiedz chyba jest oczywista ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Co do samych podziałów- niekiedy zdarza się, że osoby z ujemną rangą są traktowane niepoważnie, nie jak partnerzy do dyskusji, przykre są takie sytuacje i te osoby maja prawo czuć sie pokrzywdzone, ale chyba nie jest to nagminne... osobiście uważam że podziałów pewnym sensie nie da sie uniknąć, bo zawsze będą degradowani, userzy, moderatorzy, własnotytułowcy i cdp-owcy, ale nie dajmy sie zwariować, czasy gdy wszyscy są teoretycznie ''równi'' mineły i jakieś rozgraniczenia muszą być...

Co do fanbojów cdp- to jeden z ulubionych koników na anderze swego czasu, pewnie niedługo ktoś stamtąd tu zawita i wypowie sie o klakierstwie itd ;]
wg mnie aż tak daleko to nie zaszło żeby robić aferę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę się wypowiedzieć w tym temacie, bo jedna rzecz mnie rozdrażniła (nazwijmy to tak) ostatnio, czyli "Moderator - Pan i Władca". Po prostu, taki modek czuje się ważniejszy od każdego innego ''zwykłego'' usera forum (cyt. z ''Folwarku zwierzęcego'' by się przydał, ale nie mam ;). Do tego tytułowego modka można scharakteryzować kilkoma figurami poetyckimi takim jak hiperbolizacja (licz się z modkiem! on jest najważniejszy!), heroizacja (Jam jest pan tego forum. Poświęcam się i temat zamykam.), egoizm (niby myśli o dobru forum, ale podświadomie degrady, warny i bany sprawiają mu radość). A poza tym w ogóle boi się przyznać do błędu, zawsze ... Co do podlizywania się, jak kto lubi na ''krzywy ryj'' albo 10 ton wazeliny.

Nie mówię o wszystkich. To są moje prywatne poglądy z którymi się dzielę i nie będę dawał żadnych dokładniejszych przykładów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak? A słyszałeś o czymś takim jak KCDNA (czy jak to się tam pisze - mało mnie to obchodzi). Przecież tam same pr0sy są. Gdy, i o ile będę Delegatem, to będę się bał tam ich poprosić o pozwolenie na wejście - przecież ja nie jestem "fajny"... nie jestem "elitą"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować