Zaloguj się, aby obserwować  
xbitPOL

O podziałach na forum...

377 postów w tym temacie

Jest to temat dyskusyjny, w którym wypowiadamy się nt. tego, czy na forum istnieje jakiś podział. Mówię tu o podziale między np. gorszych rangą, "elitę" itd.
Czy istnieje tu dyskryminacja?
Czemu do "forumowej elity" zaliczają się tylko ludzie z wysoką rangą, albo ludzie obsługujący Kolektywy?
Powtarzam - to dyskusja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 18:25, xbit71 napisał:

Jest to temat dyskusyjny, w którym wypowiadamy się nt. tego, czy na forum istnieje jakiś podział.

Można zauważyć pewien podział tematyczny, do którego należą stali bywalcy tego tematu - są forumowi metalowcy, jak i grupka zapaleńców namiętnie wymiatających w Dark Crusade przez sieć (którzy ciągle dyskutują w temacie o DoW). Jest też grono forumowych politologów, na czele którego niewątpliwie stoi KrzysztofMarek :)

Dnia 19.06.2007 o 18:25, xbit71 napisał:

Mówię tu o podziale między np. gorszych rangą, "elitę" itd.
Czy istnieje tu dyskryminacja?

Pewnie niechęć wobec wszechobecnych Dzieci Neostrady można nazwać dyskryminacją

Dnia 19.06.2007 o 18:25, xbit71 napisał:

Czemu do "forumowej elity" zaliczają się tylko ludzie z wysoką rangą, albo ludzie obsługujący
Kolektywy?

Czy ja wiem? Ludzie z większym stażem na forum są bardziej szanowani nie tyle z uwagi na status, co inteligencję i doświadczenie. A stronkę w kolektywie może poprowadzić tylko osoba mająca poukładane w głowie. Czyli wychodzi właściwie na to samo

Dnia 19.06.2007 o 18:25, xbit71 napisał:

Powtarzam - to dyskusja.

Serio? Myślałem, że chirurgiczna transplantacja mózgu przy użyciu łyżeczki. Sorry, wyrwało mi się. Ale chyba nie spodziewasz się kłótni w tym temacie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 18:25, xbit71 napisał:

/ciach/


Elity? Dyskryminacja? Podziały? Ja niczego takiego nie widzę. Ludzie dobierają sobie tutaj znajomych wg ich zainteresowań, gier w jakie grają, etc. Nie sądzę, by było tutaj miejsce na jakieś kasty...

Czemu do "forumowej elity" zaliczają się tylko ludzie z wysoką rangą, albo ludzie obsługujący Kolektywy?
Udział w kolektywie daje pewną świadomość, że user zna się akurat bardzo dobrze na tej grze i może to po części daje pewien szacunek reszty. Co do wyższych rang - IMO to logiczne - z biegiem czasu ludzie poznają się lepiej, zacieśniają się ich więzi, a w międzyczasie płynie im też staż na forum, podnosząc status. Oczywiście nie mówię że Obywatel nie może pisać wyczerpujących i ciekawych postów, ale najczęściej ogłada forumowa przychodzi z czasem. Im dłużej jesteś, tym lepiej wiesz, jakie zasady tu obowiązują. Cóż, chyba tyle ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 18:53, xbit71 napisał:

Wiecie co, powiedziałbym coś tutaj o podniecaniu się niektórymi osobami (nie mówię o was),
lecz boję się, że oberwę... :/


Czego się boisz niby? Że zwolennicy czyiś zwalą się tutaj, żeby przeprowadzić zamach na twoją skromną osobe? Wal jak coś wiesz, albo nie mów o tym wogóle bo to bardziej przypomina zachowanie dziecka co "wie, ale nie powie" niż człowieka chcącego prowadzić poważną dyskusje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 18:53, xbit71 napisał:

Wiecie co, powiedziałbym coś tutaj o podniecaniu się niektórymi osobami (nie mówię o was),
lecz boję się, że oberwę... :/


Jeśli myślisz o podlizywaniu się moderatorom, bądź członkom ekipy CDP to wiedz, że jest to tutaj dość normalne, zawsze jest to jakiś prestiż, jak zacytuje Twoją wypowiedź "niebieskoliterkowiec" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 18:58, Mistic napisał:

Czego się boisz niby? Że zwolennicy czyiś zwalą się tutaj, żeby przeprowadzić zamach na twoją
skromną osobe? Wal jak coś wiesz, albo nie mów o tym wogóle bo to bardziej przypomina zachowanie
dziecka co "wie, ale nie powie" niż człowieka chcącego prowadzić poważną dyskusje.

Moderatorów na przykład się boję. xD
Ale dobra. Nie widzisz, że niektórzy w koło gadają o ludziach z CDP, tylko się im podlizują...
Mówię tu o WT, czy Przewodniczących bądź Delegatach (niektórych, oczywiście).
Podniecają się wszystkim, co związane z CDP. A to "Sol" (ludzie, jej nick to Soleila!... - oczywiście nie obrażam tu nikogo) coś zrobiła, a to tamto itd. Nie widzisz tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 19:03, xbit71 napisał:

Ale dobra. Nie widzisz, że niektórzy w koło gadają o ludziach z CDP, tylko się im podlizują...
Mówię tu o WT, czy Przewodniczących bądź Delegatach (niektórych, oczywiście).
Podniecają się wszystkim, co związane z CDP. A to "Sol" (ludzie, jej nick to Soleila!... -
oczywiście nie obrażam tu nikogo) coś zrobiła, a to tamto itd. Nie widzisz tego?



Chyba ktoś jest zazdrosny xD

Ale powiem ci, że mnie też trochę wkurzają tacy podlizywacze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 19:03, xbit71 napisał:

Ale dobra. Nie widzisz, że niektórzy w koło gadają o ludziach z CDP, tylko się im podlizują...

Tutaj ranga nie jest tak ważna, ale to fakt że niektórzy włażą modkom i CDP-owcom w cztery litery, aż się rzygać chce od tego. Nie rozumiem co ma niby dawać takie podlizywanie się im. Jak jakiś modek albo z CDP coś powie, to jakie to mądre, zabawne i interesujące bez względu na to czy faktycznie to takie jest. A jak już się pojawiła TYHE w jakimś temacie i wypowiadała się prywatnie to ogólnie kisiel w majtach i totalna euforia... Zupełnie jak w gay clubach kiedy występuję George Michael :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze gada! Polejcie mu!

Najlepszy przykład >>> wątek "Zdjęcia forumowiczów". Tam wszyscy wszystkim schlebiają, aż mnie mdli....

IMO powinni stworzyć oddzielną część forum dla forumowiczów 18+. Może to by coś zmieniło, a przynajmniej byłoby gdzie się odchamić ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 19:03, xbit71 napisał:

Mówię tu o WT, czy Przewodniczących bądź Delegatach (niektórych, oczywiście).
Podniecają się wszystkim, co związane z CDP. A to "Sol" (ludzie, jej nick to Soleila!... -
oczywiście nie obrażam tu nikogo) coś zrobiła, a to tamto itd. Nie widzisz tego?


Żaden WT nie wysyła laurek, kwiatków, wierszyków, czekoladek i czego to jeszcze głowy niektórych forumowiczów wymyślą. Do tego głupią czasem gadają i podniecają się na widok niebieskiego koloru, strach pomyśleć jak to będzie kobieta jeszcze. Mnie to śmieszy ale zachowuje to dla siebie, nie chcę nikogo obrazić i nawet nic mi do tego, niech marzą o pracy w CDP odwiedzają, przeprowadzają "wywiady" chociaż trudno to nazwać w ten sposób, nie mam zamiaru nikomu odbierać przyjemności. Trzeba pewne sprawy zaakceptować.
Powiem więcej "elita" nawet jest pobłażliwiej traktowana przez moderatorów, ale nie ta elita co się podlizuję itp. (bo nawiasem mówiąc żadna to elita ) tylko ta prawdziwa, siebie nie wymieniłem więc proszę nie pisać że czuję się jak nie wiem kto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 19:08, paweusz napisał:

Tutaj ranga nie jest tak ważna, ale to fakt że niektórzy włażą modkom i CDP-owcom w cztery
litery, aż się rzygać chce od tego. Nie rozumiem co ma niby dawać takie podlizywanie się im.
Jak jakiś modek albo z CDP coś powie, to jakie to mądre, zabawne i interesujące bez względu
na to czy faktycznie to takie jest. A jak już się pojawiła TYHE w jakimś temacie i wypowiadała
się prywatnie to ogólnie kisiel w majtach i totalna euforia... Zupełnie jak w gay clubach kiedy
występuję George Michael :/


Masz racje i to wielką rację ... Bo gdzie nie spojrze to widze takie lizanie ... heh Aż mi się czasami śmiać trochę przez to chce, bo troche to dla mnie dziwne ... Ludzie szukają tutaj chyba "przyjaciół" w moderatorach i ludzi z CDP, bo wtedy wydaje imi się, że sa kimś ... heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 19:10, Dark Templar napisał:

IMO powinni stworzyć oddzielną część forum dla forumowiczów 18+. Może to by coś zmieniło, a
przynajmniej byłoby gdzie się odchamić ;]


Troszeczkę uogólniasz, nie mam tych magicznych 18 lat, a moich wypowiedzi, chyba, nie można nazwać chamskimi, ani też w żaden sposób schlebiającymi komuś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 19:11, xbit71 napisał:

Zgadzam się. I właśnie dlatego jest to dla mnie tak denerwujące. Ale przecież oni są tacy fajni,
gdy się podlizują...

Sprostuję jeszcze, że nie ma co na przykład mieć o to pretensji do gości z CDP czy nawet do modków, że taka reakcja się czasem pojawia. Wszak za zwyczaj robią tylko swoje, a nagle wpadają jacyś ludzie i robią wszystko by się jakoś pokazać, zagadują np. do ludzi z CDP, a ci pewnie nie mają pojęcia co to za gostek... Zjawisko jednak pozostanie, bo nikt pewnie nie będzie karał za ''nadmiar sympatii''. Mnie osobiście takie akcje uprzyjemniania życia ''kolorowym'' nie są potrzebne, a wręcz się nie podobają.
To, że jest elita to wiem - czyli ci co mogą więcej sobie pozwolić niż przeciętny forumowicz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 19:11, Modest-Vermin napisał:

Żaden WT nie wysyła laurek, kwiatków, wierszyków, czekoladek i czego to jeszcze głowy niektórych
forumowiczów wymyślą.


Może ty nie wysyłasz.....
Kto wie co taki napalony fan myśli xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już przecież raz zostały wysłane czekoladki do Coni-z!
Nie pamiętam przez kogo, ale uważam, że to było zwykłe podlizanie się (oczywiście pod przykrywką, że to w ramach przeprosin za coś... :/).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 18:25, xbit71 napisał:

Jest to temat dyskusyjny, w którym wypowiadamy się nt. tego, czy na forum istnieje jakiś podział.
Mówię tu o podziale między np. gorszych rangą, "elitę" itd.


Wiadomo, że każdy nowy gramowicz awansuje i zdobywa szacunek i popularność na forum. W żadnym razie nie nazwałbym tego "elitą".

Dnia 19.06.2007 o 18:25, xbit71 napisał:

Czy istnieje tu dyskryminacja?


Nie. Nie istnieje. Pisz tylko od rzeczy, wtedy będziesz doceniany. Proste.

Dnia 19.06.2007 o 18:25, xbit71 napisał:

Czemu do "forumowej elity" zaliczają się tylko ludzie z wysoką rangą, albo ludzie obsługujący
Kolektywy?


Bo ci ludzie robią coś dla tego forum i dla całego gram.pl, by stało się lepsze. Dzięki ludziom z kolektywu powstają fanowskie strony, całość społeczeństwa się rozwija, idzie w dobrą stronę.

Podkreślam - tu nie ma żadnej elity. Tu są tylko gramowicze tworzący jedną wielką grupę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2007 o 19:08, paweusz napisał:

A jak już się pojawiła TYHE w jakimś temacie i wypowiadała się prywatnie to ogólnie [...]

Ejjj! Ale od Tyhe to sie odczep!! ;-). Zreszta, jak sie kogos lubi to jasnym jest, ze mozna to okazac m.in. i w taki sposob ;). A, ze Tyhe uwielbiam ( :* ) ;), to co ja na to poradze. Niestety, oltarzyka sie jeszcze nie dorobilem, ale to tylko przez to, ze nadal mi nie przeslala zdjecia gdzie jest tylko Ona. Ulatwiloby to znacznie identyfikacje rzeczonej osobniczki. Od dawna mam zagwozdke, ktora to ta Tyhe jest (z puli chyba 8 osob :P)...


Modest-Vermin
>> Żaden WT nie wysyła laurek, kwiatków, wierszyków, czekoladek ...
WT nie, ale ze wspomne tylko o ogolnoznanym Gramisiu czy paru innych prezentach o ktorych pewnie wie sporomniej ludzi ;-)...


Czy jest podizal na forum? Jasne ze jest. Ale sami przyznajcie... czy dykriminacja jest fakt, ze czesc userow nie potrafi sie dostosowac do foru i zwyczajnie ich zdanie jest dla mnie mniej wazne od innych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arcyciekawy wątek, poważnie teraz mówię. Dotychczas nie sądziłem, że jest cos takiego jak podział na jakieś takie kasty. A z tego co widzę, to sporo osób uważa, że faktycznie tak jest. Cóż, nie mogę sie nie zgodzić, ale i nie mogę się zgodzić. Cięzko powiedzieć.
Jestem WT, jak widać na załączonym obrazku. Ale dla waszej wiadomości, nie czuję się jakoś specjalnie traktowany. Mam nawet na koncie ostrzeżenie. :-)

Przeszkadzają Wam osoby, które.. hmm.., że się tak wyrażę "podlizują" "niebieskim"? A nie sądzicie, że to zachowanie w pewnej mierze podobne do tego jak fani traktują, np. muzyków? Co to komu przeszkadza, że ktoś odczuwa przyjemnosć móc zamienić kilka postów z pracownikiem firmy, która wydaje (i tworzy) coś co jest dla milionów jedną z nielicznych form rozrywki? Ludzie, dajcie spokój, bo to zaczyna przypominać zawiść i postawę psa ogrodnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować