Zaloguj się, aby obserwować  
SDRaid

Race Driver: GRID - temat ogólny

1348 postów w tym temacie

ja tam na klawce jeżdzę bez wszystkich wspomagaczy, ostatnio pobróbowuję na manualu. jakoś idzie xD
a na padzie tak średnio mi się jeździ. kierownicy u mnie brak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na kierownicy mam wszystko wyłączone - start bez kontroli trakcji, to ustawienie znaczka "gazu" (w prawym dolnym rogu) na 5 na 6 kresek ot co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie widziałem i grałem w demko i muszę powiedzieć, że całkiem fajna ścigałka będzie. Ale ile tu bajerów nawpychali jednak najlepsza jest to cofniecie czasu szkoda tylko ze na moim kompie nie pójdzie, ale taka cena postępu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 19:09, Hacket napisał:

Jak na razie widziałem i grałem w demko i muszę powiedzieć, że całkiem fajna ścigałka
będzie. Ale ile tu bajerów nawpychali jednak najlepsza jest to cofniecie czasu szkoda
tylko ze na moim kompie nie pójdzie, ale taka cena postępu


noo, niby takie male cos a daje tyle frajdy :) zawsze po wypaku sobie yslelem " co by bylo jakbym troszke zwolnil " itp a teraz ! wystarczy F12 i juz! Az dziw bierze ze nikt jeszcze na to wczesniej nie wpadl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 19:05, gogiell napisał:

Na kierownicy mam wszystko wyłączone - start bez kontroli trakcji, to ustawienie znaczka
"gazu" (w prawym dolnym rogu) na 5 na 6 kresek ot co :)


Wiesz dla mnie jednak chyba bardziej jest seria NFS (arcade) niż takie symulatory ^^
Ale na pewno kupię pełną wersję, bo wystarczy powiedzieć że częściej gram w Demo GRID''a niż w pełną wersję TOCA3 - Po co lepsza rekomendacja? :)


@Zauri
Co do tych Replay w trakcie jazdy - Są fajnie, i owszem. Ale brakuje mi tu jednego - Spowolnienia (slowmo) coś jak ma np GTA4 czy miał Driver 3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2008 o 19:44, Zauri napisał:

noo, niby takie male cos a daje tyle frajdy :) zawsze po wypaku sobie yslelem " co by
bylo jakbym troszke zwolnil " itp a teraz ! wystarczy F12 i juz! Az dziw bierze ze nikt
jeszcze na to wczesniej nie wpadl...


A wpadł, bodajże gra S.C.A.R, tylko tam się to nazywało efekt tygrysa i było bardziej efektowne :)

A sama gra bardzo fajna, mimo że arcade to kierownica sie przydaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 13:41, Zyzio Ziom napisał:

A sama gra bardzo fajna, mimo że arcade to kierownica sie przydaje :)


Arcade to NFS''y są raczej, to mi właśnie bardziej pod symulator podchodzi... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 15:36, MTSMAFIOSO napisał:

Arcade to NFS''y są raczej, to mi właśnie bardziej pod symulator podchodzi... :)

Wszystkie wyścigi które wydaje codemasters to arcade. Rzeczywiście nie jest to taki arcade jak Flatout, Juiced, NfS, czy Burnout, ale mimo wszystko arcade. Kiedyś myślałem tak jak Ty, aż zagrałem w GT Legends i okazało się, że ToCA Race Driver 3, ma niewiele wspólnego z realizmem. Tak samo było z Colin''em, dopóki nie zagrałem w Richard Burns Rally, byłem przekonany, że mam do czynienia z symulatorem. Niestety nie grałem w Grid, ale po wypowiedziach w tym forum, recenzjach i wypowiedziach osób które jasno stwierdzają, że bardziej realistyczna była TRD3, to chyba mogę powiedzieć, że Grid to nie jest symulator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WITAM
1'' - Na stronie gram.pl jest napisane, że ta gra będzie w całości po angielsku. Czy to prawda?
2'' - Co do realizmu... myśle, że stoi na podobnym poziomie co toca3. Gram osobiście na kierownicy. Ludzie którzy grają na klawie czy padzie, co do realizmu raczej nie mogą się wypowiadać. Nie mówie tego po złości. Jeździłem w życiu różnymi samochodami, z napędami ff, fr 4wd, więc mam jakieś odniesienie co do róznic prowadzenia. W trd3 oraz grid, grając na klawie się tego w ogóle nie czuje. Na padzie to samo. Jednak jak podłączyłem kierownice, to stwierdziłem, że różnica jest DIAMETRALNA. Jak większośc twierdzi Burns na przykłąd jest typowym symulatorem, ale osobiście stwierdzam, że na klawie dało się w niego grać. W Grida na klawie po prostu nie potrafie. Bardzo dużo jeżdzę samochodem na codzień, robię średnio 30 tyś km rocznie. Jak siadam do grida, czy do trd3 to tak jak bym wsiadał to klasę wyższego samochodu, ale ich zachowania w momencie manewrowania gazem, zachowania przy redukcji na zakręcie przy napędzie ff są na prawde z życia wzięte :)
Do niedawna jeździłem sportowo wyczynowym autem, podobny z reszta jest w trd3. Większość zachowań samochodów w różnych sytuacjach się pokrywała :)
Pozdrawiam wszystkich fanów tej serii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spowolnienia czasu? Ja o czymś nie wiem? Można cofnąć się w czasie? Jak? Tzn. który klawisz za to odpowiada, żebym mógł sobie to na X360 uruchomić...
Co do realizmu GRIDA.
Mówiłem przecie, to jest najczystszy Arcade. Zaraz zaczną się kłócić o realizmie Trackmanii... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej no, nikt sie nie kłóci :) Myślałem tylko że to symulator jest, bo strasznie MI ciężko auto opanować, z czym w TOCA 3 nie miałem problemów x]

Co do posta Zauri''ego - Nie napisał że spowolnienie czasu, tylko że są Aktywne Replay''e :)
Tzn podczas dowolnego wyścigu, po naciśnięciu F12 możesz zobaczyć Replay ostatnich chyba 10 sekund czy 12, masz możliwość przewijania czy zmiany kamery. Możesz sobie zobaczyć np. jak daleko brakowało Ci do bandy czy ściany przy Drifcie ^^
Ciekawe, aczkolwiek właśnie SlowMo (spowolnienia) mi w tym Replay''u brakuje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie czy Race Driver GRID będzie po polsku? Bo kiedy wcześniej pytałem (bo w informacjach było napisane, że wersja językowa nieznana) odowiedziano mi że będą polskie napisy, a teraz kiedy chciałem już zamówić okazało się, że w info pisze: Wersja językowa: W całości po angielsku. To w końcu jak będzie:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Niie wiem, w ustawieniach sterowania takiego guzika nie ma, jest za to info podczas gry: F1-Play/Pauza, F2-Przewijanie do tyłu, F3Przewijanie do przodu, F7 i F8 to kamery a F12 to 3 screeny (bądź przynajmniej pozycje na screeny, bo w folderze z grą screenów nie widziałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee...
Jakie screeny ? Chyba możliwość przewinięcia - tzn. miałeś wypadek, włączasz instant replay przewijasz kawałek, wciskasz F12 i jedziesz dalej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie, co oznacza ta lampka z wykrzyknikiem pod radarem w lewym dolnym rogu? Jakieś ostrzeżenie?

Co do realizmu: w GRIDa gra się bardzo przyjemnie, o wiele lepiej niż w DIRTa, ale denerwuje trochę ta zbyt duża przyczepność i to, że w 90% zakrętów można wejść na pełnym gazie i jechać na pałę nawet w środku zakrętu - przy opanowaniu lekkich poślizgów jedzie się tak cały wyścig.

Ale najlepsze są i tak kraksy :) Te karambole w kategorii Muscle, latające błotniki, sypiące się i obracające autka - przyjemny widok z daleka kiedy jest czas na zwolnienie i ominięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie głupi błąd podczas powtórki. Mianowicie jeśli pojazd zbliży się za bardzo do kamery, to obraz robi się czarny. Psuje to cały efekt, tym bardziej że gra śmiga mi na maxa i w wysokiej rozdziałce. Wy też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 21:08, AvP2 napisał:

Mam takie głupi błąd podczas powtórki. Mianowicie jeśli pojazd zbliży się za bardzo do
kamery, to obraz robi się czarny. Psuje to cały efekt, tym bardziej że gra śmiga mi na
maxa i w wysokiej rozdziałce. Wy też tak macie?


poprostu w pewnym momencie kamera tak nachodzi ze nic nie widac i dlatego jest czarny ekran. no pewien blad ustawienia kamery na powtorkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować