Zaloguj się, aby obserwować  
Minsc_i_Boo

Nie tylko na PC. Gry planszowe, logiczne, systemy bitewne, karcianki. W co graliście i co polecacie?

772 postów w tym temacie

Kiedys grałem w taką planszówkę "Pancerniki". Ogólnie biegało o bitwy morskie, lotniskowce, pancerniki, krążowniki, łodzie podwodne, niszczyciele ... eh ... teraz mi sie przypomina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym przede wszystkim:
a) gry RPG: Dungeons & Dragons, Warhammer Fantasy Roleplay i Neuroshimę;
b) gry karcaine: Magic: The Gathering i Legend of the Five Rings;
c) gry planszowe: Osadnicy z Catanu, Runebound i Drakona, ale przede wszystkim Scrable. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 15:30, HumanGhost napisał:

Miałem kiedyś cennik w takim jednym piśmie. Już od dawna nie wychodzi a i tak wyszło chyba
pare numerów tylko. Nawet nie pamietam nazwy. Takie pismo małoformatopwe o karciankach. Na


To było Inferno - wydawnictwa Mag. Najpierw było wkładką do Magii i Miecza i faktycznie szybciutko upadło. Ech złote czasy Doomtroopera... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 18:04, Chaszu napisał:

To było Inferno - wydawnictwa Mag. Najpierw było wkładką do Magii i Miecza i faktycznie szybciutko upadło. Ech złote czasy Doomtroopera... ;)


Hehe dokładnie. Miałem wszystkie te numery i gdzieś mi się przez te wszystkie lata zapodziały. Chyba juz nie ma szans abym je znalazł. Pismo było bardzo fajne, choc w tamtych czasach dość niszowe i trudno byłoby mu się utrzymać na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 18:27, Sareavok1 napisał:

Magia i Miecz - rulezzz !!.
Po za tym szachy, szachy i jeszcze raz szachy.


Heh. Zgadzam się co do obu pozycji. Magia i Miecz rządziła. Szkoda, że nie ma już żadnych nowych edycji. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 20:02, Azuredragon napisał:

Heh. Zgadzam się co do obu pozycji. Magia i Miecz rządziła. Szkoda, że nie ma już żadnych nowych
edycji. :-(


Za to jest Munchkin w kilku różnych wersjach. Szczerze polecam, gra towarzyska w pewnym sensie wyśmiewająca D&D, więc dla ludzi znających system tym śmieszniejsza. Ale i bez znajomości D&D bardzo dobra i wciągająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 20:30, pkapis napisał:

Za to jest Munchkin w kilku różnych wersjach. Szczerze polecam, gra towarzyska w pewnym sensie
wyśmiewająca D&D, więc dla ludzi znających system tym śmieszniejsza. Ale i bez znajomości D&D
bardzo dobra i wciągająca.


Właściwie to nabija się głównie z mechaniki d20 i power gamingu, na co wskazuje tytuł. ;-) Swoją drogą gra naprawdę wciągająca i zabawna, a zwłaszcza Munchkin Fu, po prostu genialna gra. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 20:02, Azuredragon napisał:

Heh. Zgadzam się co do obu pozycji. Magia i Miecz rządziła. Szkoda, że nie ma już żadnych nowych
edycji. :-(

Szkoda że nie mogę nigdzie tego kupić. Ta standardowa jest dla mnie w zupełności wystarczająca ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sie zagrywam ostatnimi dniami w gre Pirate''s Cove :)
gra jest bardzo sympatyczna - plywamy sobie statkiem pirackim po archipelagu gdzies na karaibach i zajmujemy sie zdobywaniem chwaly, zlota, skrzyn ze skarbami oraz walka z innymi graczami ktorzy maja podobny cel do naszego :)

gra zajmuje od 60 do 90 min (informacja na instrukcji) i zazwyczaj w takim czasie udaje sie ja zakonczyc (przy 5 osobach grajacych)

zasady sa bardzo proste i czytelne a jedynym mankamentem moze byc dla niektorych zaporowa cena (od 130 zl do 160 zl)

jesli jednak ktos ma wolne fundusze zachecam do kupna :) czas spedzony na piraceniu nie bedzie czasem straconym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam często gram w planszówki :P Posiadam Magię i miecz - mapę podstawową + Jaskinia, taką grę o nazwie Wiedeń - jeden z graczy wciela się w wojska tureckie oblegające miasto, drugi w odsiecz (z naszym królem Janem III Sobieskim :) ) Samego rozstawiania oddziałów (prezentowanych na tekturowych kartonikach 1cm x 1cm chyba) było na 2-3 godziny :P A grać można było bardzo długo... I jeszcze kilka innych starych gier planszowych. Z tych trochę nowszych - Munchkin Fu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2007 o 21:09, HumanGhost napisał:

Słuchaj, znasz się na Doom Trooperze? Bo jeśli tak to miałbym być może parę pytań. W razie
czego się odezwę. :-)


Parę lat już gram, więc trochę wiem i w razie możliwości pomogę. Wal śmiało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 08:33, Chaszu napisał:

Parę lat już gram, więc trochę wiem i w razie możliwości pomogę. Wal śmiało :)


To może mógłbyś mi pomóc w wycenie kart, bo ostatnio dostałem propozycje sprzedaży 20 kart z mojej kolekcji. Masz GG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2007 o 08:35, HumanGhost napisał:

To może mógłbyś mi pomóc w wycenie kart, bo ostatnio dostałem propozycje sprzedaży 20 kart
z mojej kolekcji. Masz GG?


5243729

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować