Zaloguj się, aby obserwować  
Minsc_i_Boo

Nie tylko na PC. Gry planszowe, logiczne, systemy bitewne, karcianki. W co graliście i co polecacie?

772 postów w tym temacie

A czy ktoś grał kiedyś w strategiczne gry planszowe? Mam je jeszcze, z firmy Dragon: Grunwald, Kircholm, Wiedeń, Mława, Bzura, Kreta i Szczury pustyni. Ostatni raz na dobre grałem w to z moim kuzynem 8 lat temu:( Teraz nie mam z kim (jednego kumpla nie liczę, bo on zawsze dostawał bęcki:P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grał ktoś może w" memoir 44" ? Zamierzam zakupić jakaś II wojenną strategie planszową tak do 170 PLN, nie mam żadnego doświadczenia w takich grach w szczerze mówiąc nie wiem co wybrać a na forach o grach planszowych opinie skrajnie różne... Z góry dzięki z apomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 12:21, Bimber Fresh napisał:

Memoir ''44 rządzi! Tylko po angielsku, więc to może stanowic pewną barierę.

Ja z ingliszem problemów nie mam, napisz lepiej jak oceniasz system gry i emocje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegoś roku gram w Pirates (świetna gra), wcześniej grywałem w Mage Knighta. Problem w tym, że mój kolega (fan figurkówek) przeprowadził się do innego miasta. Nie mam więc z kim grać. Jak ktoś jest z Radomia i się tym interesuje to niech powie, dam swoje GG. Pozdro!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 21:40, zoltriks napisał:

Ja od jakiegoś roku gram w Pirates (świetna gra), wcześniej grywałem w Mage Knighta. Problem
w tym, że mój kolega (fan figurkówek) przeprowadził się do innego miasta. Nie mam więc z kim
grać. Jak ktoś jest z Radomia i się tym interesuje to niech powie, dam swoje GG. Pozdro!!

Miałem kilka lat temu ten sam problem, ludzie grający w WarZona się wykruszyli i nie było z kim grać:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo milo spedzalem kiedys czas ze znajomymi rozgrywajac przygody w Warhammer Fantasy roleplay oraz zew cthulhu, a takze toczac karciane bitwy w doomtrooperze... jeszcze sie sporo tych kart kurzy na polce... ale fajnie bylo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram głównie w karcianki Mtg i Lotr. Kiedyś próbowałem grać w bitewniaki ale jakoś mi się nieudało :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2006 o 16:16, fataem napisał:

A ja gram w LoTRa i myślę. o Młotku tylko zasady odstraszają


bitewny LotR ma to do siebie, że jego zasady w porównaniu do Warhammera są takie dość... żałosne. kiedyś usłyszałem opinię, ze to gra bitewna dla małych dzieci, które dopiero uczą się grania w podobne gry (wiem, to zdanie to koszmar stylistyczny, ale... ;)).
ale trzeba Lordowi przyznać, że niektóre figurki są naprawdę piękne i szczegółowe - zwłaszcza, jeśli ktoś umie je porządnie pomalować - co wielkim problemem nie jest. kilka miesięcy praktyki, pewna ręka i wszystkiego można się nauczyć. większe problemy sprawia zgromadzenie pieniędzy na potrzebne farby, pędzle i inne niezbędne akcesoria...

Dobry Wujek Azra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.12.2006 o 17:08, Azrathel napisał:

ale trzeba Lordowi przyznać, że niektóre figurki są naprawdę piękne i szczegółowe - zwłaszcza,
jeśli ktoś umie je porządnie pomalować


Fakt - Barlog jest jedną z najlepszych figurek, jakie zdarzyło mi się widzieć. Tylko że niestety jakość ogólnie jest strasznie nierówna - wszechobecny plastik, ble.

Ja wciąż dużo działam w Magica, od strony teoretycznej też (brak mi luda, żeby i na praktykę mieć czas ;P) też erpegie - tzn nie tyle gram, co staram się być na czasie. A podręczniki się fajnie po prostu czyta. Poza tym staram się znaleźć chętnych do planszówek, ale nie mogę znaleźć nikogo nawet żeby wyłożył te 25 pln składki na Osadników z Catanu. Aha, no i różne karcianki w stanie mniej lub bardziej martwym - LotR, Warcry, Pokemony ;), Anachronism czy Kult.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy na necie jest gdzies jakiś cennik kart do Doom Trooper''a? Kurcze nie mogę czegoś takiego znaleźć. Chce wystawić swoją kolekcję na sprzedać i wolałbym nie przesadzić z ceną. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio grałem w magnetyczne Monopoly. Muszę przyznać, że gra jest bardzo fajna, ale po około 50 min. grania powoli wieje nudą. Jeżeli ktoś jest dobrym strategiem to na pewno polubi tą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2006 o 14:46, Chaszu napisał:

Choć gram w DT to takiego cennika nie znalazłem. Musisz chyba porównać ceny z Allegro lub spytać na tym forum:


Miałem kiedyś cennik w takim jednym piśmie. Już od dawna nie wychodzi a i tak wyszło chyba pare numerów tylko. Nawet nie pamietam nazwy. Takie pismo małoformatopwe o karciankach. Na końcu były spisy kart z cennikami. :-)
Pogrupowałem juz karty i niedługo wystawiam. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować