Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 23.08.2007 o 18:59, Smoczy Wilq napisał:

O Kourna! coś mi się pomyrdało z Obciem.Staty nagle wskoczyły mi na 100 i Mistrza. :(


A po co masz to usuwać ?? Ta gra jest tak głupia że nie ma znaczenia czy masz staty na 10 czy na 100 i nie ma znaczenia czy jesteś mistrzem czy nie. Różnicy zbyt wielkiej nie od czujesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, skądże. Tylko że na niskiej akrobatyce nie wskoczysz na niektóre obiekty. A przy akrobatyce równej 100 możesz skakać bardzo wysoko, w Brumie na przykład można bez problemu skakać od dachu do dachu. Faktycznie, żadnej różnicy nie widać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 12:21, hehe napisał:

> O Kourna! coś mi się pomyrdało z Obciem.Staty nagle wskoczyły mi na 100 i Mistrza. :(


A po co masz to usuwać ?? Ta gra jest tak głupia że nie ma znaczenia czy masz staty na 10 czy
na 100 i nie ma znaczenia czy jesteś mistrzem czy nie. Różnicy zbyt wielkiej nie od czujesz...

przesadzasz level scaling nie jest cudowny ale aż tak źle nie jest w innych rpg masz sztucznie także dopasowanych przeciwników - idziesz dalej i są twardsi no chyba że sprawia ci radośc zabijanie szczurów na 30 lvl 1 strzełem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 12:25, Arclight napisał:

Nie, skądże. Tylko że na niskiej akrobatyce nie wskoczysz na niektóre obiekty. A przy akrobatyce
równej 100 możesz skakać bardzo wysoko, w Brumie na przykład można bez problemu skakać od dachu
do dachu. Faktycznie, żadnej różnicy nie widać...


To nie wszystko przy akrobatyce 100 można skakać po wodzie ale przecież tej różnicy też nie widać.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 12:21, hehe napisał:

A po co masz to usuwać ?? Ta gra jest tak głupia że nie ma znaczenia czy masz staty na 10 czy
na 100 i nie ma znaczenia czy jesteś mistrzem czy nie. Różnicy zbyt wielkiej nie od czujesz...


A jeśli chodzi o umiejetnosci magiczne typu. zniszczenie gdzie na nowicjuszu możesz sobie rzucic najwyżej zaklecie 10 pkt obrazen od ognia a na mistrzu 100 , a w iluzji np. paraliżowac wrogow na długi czas też pewnie nie ma róznicy...
Jak ci sie Oblivion nie podoba to po co sie udzielasz w tym temacie. Jak mnie jakas gra nie interesuje to nawet nie zagladam na tematy z nia zwiazane!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 12:30, scott napisał:

przesadzasz level scaling nie jest cudowny ale aż tak źle nie jest w innych rpg masz sztucznie
także dopasowanych przeciwników - idziesz dalej i są twardsi no chyba że sprawia ci radośc
zabijanie szczurów na 30 lvl 1 strzełem :P


Level scaling jest beznadziejny i zabija przyjemność z rozwoju postaci. Wolę tak jak jest w innych RPGach, np BG2, gdzie żeby pokonać poteżnego lisza muszę naprawdę dopakować postać. Wtedy wiesz po co rozwijasz swojego bohatera. W Oblivionie i tak wszyscy się dopasują do twojego levelu.
Rzeczywiście sprawia mi wielką frajdę zabijanie szczurów 1 strzałem na 30 lvl :), czuć moc postaci. W Oblivionie będąc mistrzem miecza i mając staty ponad 100 ciężko jest odczuć że pakowało się postać przez kilka dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 13:05, Mixon1988 napisał:

A jeśli chodzi o umiejetnosci magiczne....


Miałem na myśli umiejętności związane z walką bronią białą, a nie magiczne, lub też akrobatykę itd. Moze źle się wyraziłem na początku. A co do Twojej wypowiedzi, to co z tego że zadajesz obrażenia 100 a nie 10 skoro przeciwnik ( dzięki lvl scaling ) ma wtedy więcej hp ?

Dnia 24.08.2007 o 13:05, Mixon1988 napisał:

Jak ci sie Oblivion nie podoba to po co sie udzielasz w tym temacie.


Udzielam się ponieważ grałem w niego dość długo i jak ktoś się o coś pyta to wyrażam swoją opinię. Jeszcz chyba tyle można w tym kraju zrobić ?? Nie wiedziałem że to jest temat tylko do ślepego wychwalania gry i dla fantyków, a jakiekolwiek negatywne uwagi są zakazane....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 13:18, hehe napisał:

Udzielam się ponieważ grałem w niego dość długo i jak ktoś się o coś pyta to wyrażam swoją
opinię. Jeszcz chyba tyle można w tym kraju zrobić ?? Nie wiedziałem że to jest temat tylko
do ślepego wychwalania gry i dla fantyków, a jakiekolwiek negatywne uwagi są zakazane....


No naturalnie możesz wyrazić swoja opinie (chyba :) ale po co znowu powodowć klótnie, już kiedyś tak zrobiłeś i przez kilka stron wszyscy tylko sie sprzeczali a i tak każdy pozostal przy swoim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 13:26, Mixon1988 napisał:

No naturalnie możesz wyrazić swoja opinie (chyba :) ale po co znowu powodowć klótnie, już kiedyś
tak zrobiłeś i przez kilka stron wszyscy tylko sie sprzeczali a i tak każdy pozostal przy swoim.


Nie kłótnie tylko duskusje :) Wychowałem się na porządnych RPGach i krew mnie zalewa jak ktoś krzyczy że Oblivion to najlepszy rpg w histori. Oblivion ma ładną grafikę, a poza tym reszta jest albo niedopracowana albo nie przemyślana. Przykro mi że mam takie zdanie o tej grze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Oblivion ma ładną grafikę, a poza tym reszta

Dnia 24.08.2007 o 13:33, hehe napisał:

jest albo niedopracowana albo nie przemyślana. Przykro mi że mam takie zdanie o tej grze ;)

owszem nie zachwyca ale jest no... ciekawy w dobie badziewi ale gothic 3 czy neverwinter 2 wypada całkiem nieźle - owsze do wspomnianego wcześniej Bg2 się nie umywa ale nie jest aż tak źle
np: w g3 wogóle nie trzeba nic skalować i rozwijać tam zawsze LPM lub PPM :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2007 o 13:41, scott napisał:

owszem nie zachwyca ale jest no... ciekawy w dobie badziewi ale gothic 3 czy neverwinter 2
wypada całkiem nieźle - owsze do wspomnianego wcześniej Bg2 się nie umywa ale nie jest aż tak
źle
np: w g3 wogóle nie trzeba nic skalować i rozwijać tam zawsze LPM lub PPM :P

Oblivion czasem zachwyca a czasem denerwuje ogolnie tak jest niemal z każdą grą.Nie mówie że oblivon jest najlepszym rpg iem jaki powstał, bo nim według mnie nadal pozostaje Baldur''s Gate, ale jest dobry.Na pewno lepszy od marnego gothica 3 a czy od newerwinter nights 2 nie wiem, nie gralem w to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze mam problem z ayleidzkimi ruinami. odwiedzilem juz 2 kompleksy podziemi przeszukujac je bardzo dokladnie i nie znalazlem ani jednej statuetki. na dodatek otwierane guzikiem pomieszczenie w ktorychstam ruinach z podswietlonym podsestem na srodku jest puste, a wyglada jakby cos tam powinno byc. to mozliwe ze jakims cudem te statuetki zniknely?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2007 o 13:33, hehe napisał:

Nie kłótnie tylko duskusje :) Wychowałem się na porządnych RPGach i krew mnie zalewa jak ktoś
krzyczy że Oblivion to najlepszy rpg w histori. Oblivion ma ładną grafikę, a poza tym reszta
jest albo niedopracowana albo nie przemyślana. Przykro mi że mam takie zdanie o tej grze ;)


Co jest takiego nie dopracowanego? Przykłady proszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sie pofatyguję o odpowiedź.
- fabuła
- optymalizacja (już lepsza grafę z Far Crya wycisne, a i ciąc sie nie będzie)
- strzałki, markery
- X$ za moda, który dodaje zbroję dla konia :/
- brak rozbudowanych dialogów
- prawie każde zadanie polega na rąbaniu (chociaz i tak sa całkiem robudowane, jak na czasy spod znaku gier typu G3)
- pare dziwnych rozwiązań w CSie
- mozliwośc bycia wszystkim wszędzie, bycia super-elo-herosem we szystkich umiejetnosciach, statach.

Ale ogólnie Obek nie jest zły (ba, z modami jest nawet całkiem dobry), ale do Fallouta (imo lepszy niż BG) mu daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2007 o 19:42, Xyz Zyz napisał:

- fabuła

Nie zgadzam się może nie była tak zawiła jak w Morku ale fajna

Dnia 24.08.2007 o 19:42, Xyz Zyz napisał:

- optymalizacja (już lepsza grafę z Far Crya wycisne, a i ciąc sie nie będzie)

To prawda

Dnia 24.08.2007 o 19:42, Xyz Zyz napisał:

- strzałki, markery

No kompas wkurza też się zgadzam

Dnia 24.08.2007 o 19:42, Xyz Zyz napisał:

- X$ za moda, który dodaje zbroję dla konia :/

I znowu racja po twojej stronie

Dnia 24.08.2007 o 19:42, Xyz Zyz napisał:

- brak rozbudowanych dialogów

Eee teraz się troche czepiasz chodż ramka w Morku wyglądała lepiej

Dnia 24.08.2007 o 19:42, Xyz Zyz napisał:

- prawie każde zadanie polega na rąbaniu (chociaz i tak sa całkiem robudowane, jak na czasy
spod znaku gier typu G3)

A Mroczne Bractwo??A gildia Złodzieji?

Dnia 24.08.2007 o 19:42, Xyz Zyz napisał:

- pare dziwnych rozwiązań w CSie

Nie znam się na tym

Dnia 24.08.2007 o 19:42, Xyz Zyz napisał:

- mozliwośc bycia wszystkim wszędzie, bycia super-elo-herosem we szystkich umiejetnosciach,
statach.

W Morku też pod koniec byłeś nie do pokonania a nawet jeszcze bardziej niż w Obku bo tam masz lvl-scaling

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2007 o 19:42, Xyz Zyz napisał:

Ja sie pofatyguję o odpowiedź.
- fabuła

fabula nie jest taaka zła.Dziwi mnie fakt że jeśli fabuła nie jest na miarę morrowind to już jest słaba.Fabuła obliviona nie jest słaba jest po prostu gorsza od tej z morrowinda.

Dnia 24.08.2007 o 19:42, Xyz Zyz napisał:

- optymalizacja (już lepsza grafę z Far Crya wycisne, a i ciąc sie nie będzie)

to doprawdy bardzo śmieszny zarzut przeciw oblivonowi, dlatego że wspomnainy far cry ma grafike duzo slabsza od tej z oblivona, i jeje poziom na max dorównuje tej z obliviona na ustawieniech średnich.Poza tym oblivon ma nieźle(w porównaniu do takiego g3)zoptymalizowany silnik przez wcale tak bardzo nie tnie, a na mocnym sprzęcie nie zacina wogole.

Dnia 24.08.2007 o 19:42, Xyz Zyz napisał:

- strzałki, markery

a te to co ci znowu przeszkadzaja?za latwo?to ustaw poziom trudnosci na max i nie patrz sie na rzadne strzalki chodz w kolko ale graj!

Dnia 24.08.2007 o 19:42, Xyz Zyz napisał:

- X$ za moda, który dodaje zbroję dla konia :/

nie podoba sie, nie kupuj proste.

Dnia 24.08.2007 o 19:42, Xyz Zyz napisał:

- brak rozbudowanych dialogów

zależy z kim i o czym rozmawiamy.

Dnia 24.08.2007 o 19:42, Xyz Zyz napisał:

- prawie każde zadanie polega na rąbaniu (chociaz i tak sa całkiem robudowane, jak na czasy
spod znaku gier typu G3)

tak się składa że większosć zadan jest zroznicowania i nie polega glownie na rabaniu, questy są ponadto dużo lepsze(i ciekawsze od tych w g3, które właśnie sprowadzaja sie do samego rąbania(czyt.naciskania lpm).

Dnia 24.08.2007 o 19:42, Xyz Zyz napisał:

- pare dziwnych rozwiązań w CSie

mówimy o csie czy oblivionie?

Dnia 24.08.2007 o 19:42, Xyz Zyz napisał:

- mozliwośc bycia wszystkim wszędzie, bycia super-elo-herosem we szystkich umiejetnosciach,
statach.

TO JEST WADA!!!!?????

Dnia 24.08.2007 o 19:42, Xyz Zyz napisał:

Ale ogólnie Obek nie jest zły (ba, z modami jest nawet całkiem dobry), ale do Fallouta (imo
lepszy niż BG) mu daleko.

jasne.Nie wiem jak można wogole porównywać obliviona do fallouta albo bg.Przeciez to zupelnie inne gry!A z twoich nijakich i wymyslonych wad wniopskuje ze w oblivona po prostu nie grales.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2007 o 20:27, Altair05 napisał:

> - mozliwośc bycia wszystkim wszędzie, bycia super-elo-herosem we szystkich umiejetnosciach,
> statach.
TO JEST WADA!!!!?????


No właśnie dla mnie to ogromny plus a i tak tego nie odczujesz bo masz level-scaling

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2007 o 20:31, Gall historyk napisał:

No właśnie dla mnie to ogromny plus a i tak tego nie odczujesz bo masz level-scaling

no niby tak ale jednak mozesz to odczuc bo na przyklad mozesz sobie upgredowac bron a przeciwncy nie plus jeszcze pare innych rzeczy a wiec jest fajnie.Poza tym jest to plus dlatego ze przeciwnicy zawssze beda wymagajacy a nie beda np. jednakowo slabi albo cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować