Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Z tego co pisali świat ma być nieco mniejszy niż w Morrowind, bo podobno część graczy miała problem z tak rozbudowaną grą. Ja przeszedłem ten świat 3 razy zaglądając w każdy zakamarek i było mi mało. Nie obraziłbym się, gdyby Oblivion był większy ale wezmę co dadzą :-) Mam nadzieję, że jak już ma być mniejszy to nie będzie to zbyt drastyczne zmniejszenie obszaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 10:24, ksenus napisał:

Z tego co pisali świat ma być nieco mniejszy niż w Morrowind, bo podobno część graczy miała problem z tak rozbudowaną grą.

skad masz takie informacje? co to za herezje? jaki mniejszy?! ;p
powierzchnia Cyrodiil (prowincji, w ktorej bedzie sie w wiekszosci odbywala akcja Oblivionu) ma byc o ok. 40% wieksza niz obszar wyspy Vvardenfell znanej nam z Morrowinda, oprocz tego dochodzi jeszcze ok. 200 roznych podziemnych lokacji oraz sam swiat Oblivionu (czyt. Otchlani)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2005 o 11:55, trollf napisał:

skad masz takie informacje? co to za herezje? jaki mniejszy?! ;p


We wczesnym etapie tworzenia gry twórcy faktycznie zastanawiali się nad zmniejszeniem świata, ale na szczęście poszli po rozum do głowy :). Informacja stara i już nieaktualna, kolega ksenus widać nie bardzo jest na czasie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 12:09, Andreal napisał:

We wczesnym etapie tworzenia gry twórcy faktycznie
zastanawiali się nad zmniejszeniem świata, ale na szczęście poszli po rozum do głowy :).

wiesz, wcale im bym sie nie dziwil ;-] w koncu swiat obliviona ma byc troszke bardziej szczegolowy niz ten znany z morro... a w morro bylo tak, ze wszystko trzeba bylo projektowac recznie, nawet najmniejsza roslinke czy chwast trzeba bylo samodzielnie zasadzic ;-] natomiast w przypadku obliviona dodano do edytora mozliowsc losowej generacji calego otoczenia, wiec wystarczy tylko kilka opcji ustawic, nacisnac przycisk i mamy kilka hektarow bujnego lasu :> teraz wystarczy tylko porozgladac sie troszke po nim i recznie jakies drobiazgi popoprawiac - oszczednosc czasu w porownaniu do ''robotek reczny'' znanych z morro bardzo duza, to i swiat wiekszy... ;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może aktualne a może nie. Większość serwisów dalej propaguje informacje o mniejszym świecie. Widać i one nie są na czasie. A ja nie poświęcam grom całego swojego życia więc mogę czegoś nie wiedzieć. To nie powód do oburzania się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 13:16, ksenus napisał:

Może aktualne a może nie. Większość serwisów dalej propaguje informacje o mniejszym świecie. Widać i one nie są na czasie.
A ja nie poświęcam grom całego swojego życia więc mogę czegoś nie wiedzieć. To nie powód do oburzania się.



Wiesz, wstapiłeś na szlaki wojenne zagorzałych fanów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 13:16, ksenus napisał:

Może aktualne a może nie. Większość serwisów dalej propaguje informacje o mniejszym świecie. Widać i one nie są na czasie.
A ja nie poświęcam grom całego swojego życia więc mogę czegoś nie wiedzieć. To nie powód do oburzania się.

jesli Ty sie nie oburzasz to znaczy, ze nikt tutaj sie nie oburza, bo inni sie nie oburzaja ;-]
troche dziwi mnie ta ''wiekszosc serwisow'', bo to by oznaczalo, ze zupelnie inne serwisy przegladamy, gdyz o tym, ze swiat ma byc mniejszy dowiedzialem sie dopiero z Twojego posta ;-] zreszta nie ma sie czemu dziwic, bo na sieci jest masa roznych nieoficjalnych i sprzecznych informacji na temat tej gry, widzialem nawet taka, ze w pewnym sklepie internetowym jako wymagania obliviona podano: PII 366MHz, 64MB ramu i 8 MB karte graficzna... ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać że premiera Oblivion zbliża się :) Cenega się przyznała że wydaje Obka na swojej stronie i gra jest już do kupienia ( opcja przed premierą) w sklepie cenegi - w nienajgorszej cenie bo za 109,90 zł wersja angielska.Przyjdzie poczekać na wersje PL ale wole tak przynajmniej Obka dostaniemy równo z zagranicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2005 o 21:09, Seishirou napisał:

Widać że premiera Oblivion zbliża się :) Cenega się przyznała że wydaje Obka na swojej stronie i gra jest już do kupienia
( opcja przed premierą) w sklepie cenegi - w nienajgorszej cenie bo za 109,90 zł wersja angielska.Przyjdzie poczekać na
wersje PL ale wole tak przynajmniej Obka dostaniemy równo z zagranicą.


Damn - przecież od dłuzszego czasu mowa, że nie będzie wersji PL tylko ewentualnie patch-nakładka spalszczająca :]

Sama Cenega przyznała, ze jeśli miało by być po polsku to najszybciej za 8 miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech przecież pisze że będzie wersja ANG ,prawda? A wersja PL będzie za 6-7 miesięcy albo jeszcze raz wydana gra albo jak się Take 2 zgodzi to jako nakładka spolszczająca.Czy się zgodziTake2 nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2005 o 18:13, xxMichałxx napisał:

Poszukjuje spolszczenia do Strongholda 2 jesli ktoś moze mi pomuc moj kontakt to mb315@interia.pl


To raczej offtopic... Poszukaj w necie, albo załóż stosowny temat, a nie wrzucaj tematu o spolszczeniu RTSa do tematu o RPGu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....chyba na razie nie bardzo jest sens kupować TES IV przed premierą,bo Cenega nie ma jakiejś super edycji dla tych co się najwcześniej zdecydują. Znając życie to ci z przedpremiery dostaną grę później od tych co pójdą normalnie do sklepu. :|

Przecież jak klient już jest zapisany, to nie ucieknie więc może trochę poczekać , nie ?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale np. klient zapisany ma PEWNOSC , ze dostanie zamowiony produkt, a w sklepie zawsze moze byc loteria ;). Zreszta niektorzy ludzie zaczeli sie robic leniwi i zwyczajnie nie chce im sie isc do sklepu skoro za drobno (lub wieksza w zaleznosci od grubosci portfela ) moga dostac gre do chaty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klient idący do sklepu też może mieć pewność,że dostanie TES IV:
1) To bardzo oczekiwany tytuł i podejrzewam, że sklepy się odpowiednio zaopatrzą
2) Ta gra ma tak kosmiczne wymagania, że jakieś strasznego zapotrzebowania na początku raczej nie będzie
3) W Polsce zasadniczo gier nie sprzedaje się jakoś wyjątkowo dużo gier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2005 o 20:19, Piotrek K. napisał:

No tak, ale np. klient zapisany ma PEWNOSC , ze dostanie zamowiony produkt

No nie wiem. W Polsce moga sie dziac rozne rzeczy, by przypomniec chocby kwestie wydania najnowszych Pirates!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2005 o 00:02, Patryk R napisał:

Czy ktoś wie jakie są minimalne wymagania dla Oblivionu?

producent jeszcze tego nie podal, ale z tych informacji, ktore sa na oficjalnym forum wynika, ze dla kart nvidii jest to teoretycznie GF FX 5200, a w praktyce GF FX 5500, natomiast dla kart ati minimum to radeon 9550...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2005 o 00:23, trollf napisał:

> Czy ktoś wie jakie są minimalne wymagania dla Oblivionu?

>z tych informacji,

Dnia 27.10.2005 o 00:23, trollf napisał:

ktore sa na oficjalnym forum wynika, ze dla kart nvidii jest to teoretycznie GF FX 5200, a w praktyce GF FX 5500, natomiast
dla kart ati minimum to radeon 9550...



Pfff - chyba sobie z nas kpią :]. GF 5200 może służyć za podkładkę podczas gry w Obliviona.

Ta karta to już niestety melodia przeszłości, była cudem techniki bodaj 4 lata temu.

A ciekawe minimum dla ATI - 9550
Kolejny model w najlepszej wersji czyli 9600 PRO 256mb to jest karta, na której pójdzie teraz każda gra i sądzę, że jeszcze przez jakiś czas będzie użyteczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Obvilion wydaje oficjalnie Cenega 1 grudnia. Niestety sprawdza się najczarniejszy scenariusz potwierdzający ,,wielkość'' Cenegi - angielska wersja językowa. Jestem załamay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować