Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 27.10.2005 o 00:58, Backside napisał:

Pfff - chyba sobie z nas kpią :]. GF 5200 może służyć za podkładkę podczas gry w Obliviona.
Ta karta to już niestety melodia przeszłości, była cudem techniki bodaj 4 lata temu.

spokojnie, to nie sa jeszcze oficjalne informacje, ale przypuszczenia ;-] akurat 5200 zostala zaliczona do kart ''minimum'' z tego wzgledu, ze teoretycznie oblsuguje shadery 2.0 jednak w praktyce nic na ten temat nie wiadomo ;-] wiec co do wydajnosci masz racje, lepiej na ta karte za bardzo nie liczyc ;-]

Dnia 27.10.2005 o 00:58, Backside napisał:

A ciekawe minimum dla ATI - 9550

rozchodzi sie tutaj o shadery... wszelkie wynalazki serii 9xxx ponizej wlasnie 9550 oraz radek 8500 maja shadery w wersji 1.x, a oblivion bedzie wymagal shaderow w wersji przynajmniej 2.0 (najlepiej 3.0)

Dnia 27.10.2005 o 00:58, Backside napisał:

Kolejny model w najlepszej wersji czyli 9600 PRO 256mb to jest karta, na której pójdzie teraz każda gra i sądzę, że jeszcze przez jakiś czas będzie użyteczna

na dzien dzisiejszy w zestawieniu kart dla obliviona 9600pro znajduje sie w klasie low-end ;-] ale blisko szczytu tej listy... owszem oblivion prawie w 100% powinien sie na niej odpalic i znosnie bedzie mozna pograc, ale na wlaczone full wypas efekty, duza rozdzielczosc i plynne granie to raczej nie ma co liczyc ;-]
zreszta wiele tych rzeczy wyjasni sie dopiero po tym jak ukaze sie gra, tylko, ze wtedy to wszystko bedzie na graczach testowane ;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2005 o 09:09, trollf napisał:

> Kolejny model
w najlepszej wersji czyli 9600 PRO 256mb to jest karta, na której pójdzie teraz każda gra i sądzę, że jeszcze przez jakiś
czas będzie użyteczna
na dzien dzisiejszy w zestawieniu kart dla obliviona 9600pro znajduje sie w klasie low-end ;-] ale
blisko szczytu tej listy... owszem oblivion prawie w 100% powinien sie na niej odpalic i znosnie bedzie mozna pograc, ale
na wlaczone full wypas efekty, duza rozdzielczosc i plynne granie to raczej nie ma co liczyc ;-]
zreszta wiele tych rzeczy
wyjasni sie dopiero po tym jak ukaze sie gra, tylko, ze wtedy to wszystko bedzie na graczach testowane ;-]



Akurat ja mam niewiele lepszą (o ile nie gorszą :p) - Radoena 9800SE 128MB
Chyba dziś 265 nie jest potrzebne, bo żadna gra jeszcze nie obsługuje takiej pamięci (silnik Unreal 3 będzie chyba pierwszym). ale .... chyba czas na wymianę :].

Jeśli można tu poprosić i podę, bo widzę, że o niebo lepiej znasz się ode mnie na tej tematyce.

Przeglądając ofertę firm w sumie sensowną cenowo widziałem kartę nVIDIA GF 6600 (na agpx8). Czy taka karta, mając 256 MB, to ekonomiczny zakup? A czym się różni od tak drożej wersji GT?

Czego się nie robi dla Obliviona - a pomyśleć, że kiedyś królował Adom zbudowany na bazie Dos''a, a jeszcze wcześniej grło się kapsle i cymbergaja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest juź zapowiedz obliviona na stronie cenegi jednak nie są zbyt dobre jednak wersji pl nie będzie a cena nawet do przyjęcia 129 zł
A jeszcze miałem nadzieje że się dogadają i będzie w wersji pl trudno poczekam na łatke polonizujacą albo na wersję pl oby nie za długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2005 o 10:36, Backside napisał:

Akurat ja mam niewiele lepszą (o ile nie gorszą :p) - Radoena 9800SE 128MB

Twoja karta i Radek 9600pro to prawie jeden i ten sam pies ;-] wydajnosc maja bardzo podobna, moze z lekka przewaga (kilka klatek na sek.) 9600pro... ale Twoja karte (jesli masz szczescie i jest to dobry model ;-]) mozna programowo przerobic na 9800 poprzez odblokowanie wylaczonych 4 potokow, a po dodatkowym przetaktowaniu mozesz nawet miec 9800pro - brzmi calkiem przyjemnie, nieprawdaz? :>

Dnia 27.10.2005 o 10:36, Backside napisał:

Chyba dziś 265 nie jest potrzebne, bo żadna gra jeszcze nie obsługuje takiej pamięci (silnik Unreal 3 będzie chyba pierwszym). ale .... chyba czas na wymianę :].

nie jestem pewien, ale moze F.E.A.R. ma dosc duze wymagania jesli chodzi o pamiec na karcie... zreszta na forum oficjalnym obliviona, w watku ''technicznym'' sa bardziej polecane karty z 256MB na pokladzie - jednak nie wiadomo jeszcze czy to tylko taka pisanina ''na zapas'' ;-]

Dnia 27.10.2005 o 10:36, Backside napisał:

Jeśli można tu poprosić i podę, bo widzę, że o niebo lepiej znasz się ode mnie na tej
tematyce.
Przeglądając ofertę firm w sumie sensowną cenowo widziałem kartę nVIDIA GF 6600 (na agpx8). Czy taka karta, mając 256 MB, to ekonomiczny zakup? A czym się różni od tak drożej wersji GT?


po pierwsze i najwazniejsze, gdybym mial taka karte jak Ty (a mam ''slablutkiego'' GF3, wiec na pewno musze go wymienic ;-p) to wstrzymal bym sie z wyborem jakiejkolwiek nowej karty dopoki nie zakupie gry i nie przekonam sie jak ona dziala na tej karcie... nie masz karty najgorszej, mimo tego, ze miesci sie ona mniej wiecej na pograniczu grup kart slabych i srednich dla obliviona, to raczej gra powinna spokojnie na niej dzialac w nienajwyzszych detalach... a przez te 2 miesiace ceny nowych kart jeszcze spadna i jesli sie pozniej bedziesz decydowal to mozesz na tym jedynie zyskac ;-]

natomiast w przypadku wyboru miedzy 6600 a 6600GT nie ma co sie zastanawiac i brac GT, dlatego, ze roznica w wydajnosci jest spora, a cenowo to ''tylko'' 100-200 zeta drozej...
gdybym mial sie w tej chwili decydowac, to bez watpienia wybral bym 6600GT, ale sa jeszcze przynajmniej 2 miechy czasu, wiec wtedy moze ceny gf6800 spadna i bedzie lepszy wybor... natomiast czy 128 czy 256MB na karcie, dla mnie sprawa jest oczywista, ja nigdy nie gram w gry na najwyzszych detalach, w najlepszej (czyt. eksteremalnej) jakosci tekstur i z jakimis antialiasingami, filtrowaniami itp. wynalazkami, wiec do moich ''skromnych'' ;-] potrzeb 128MB jest w zupelnosci wystarczajace...
niestety malo wiem o kartach ATI, byc moze sa wsrod nich rownie interesujace propozycje... wiem za to jedno, na upgrade sprzetu jeszcze jest troche czasu i nie nalezy na razie wykonywac zadnych pochopnych krokow... ;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2005 o 12:51, upiordliwy napisał:

Ja z zakupem karty wstrzymłbym się do stycznia - najniższe ceny w całym roku:)


Ciekawą rzeczą jest, że prze cały rok ceny podzespołów prawie niespadły! Cena np. 512 Ram''u jest taka sama od pierwszego kwartału, wszytskie Athlony +64 również kosztują +/- 100zł

Mam nadzieję, że rzeczywiście wyprzedaż obejmie i bardziej porządane elementy.
Ale nie jestem przekonany co do możliwosci zakupu - chciałem w grudniu zeszłegu roku kupić GF 5900 i w sporej warszawskiej sieci sklepów towaru tego nie mieli od końca grudnia do końca stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki - w sumie, aż sam się sobie dziwię, że się nabrałem na ten pęd do kart, zamiast normalnie poczekać i sprawdzić jak będzie Oblivion chodził :].

A co do rekomendacje kart 256mb. Wydaje mi się, że czasami jest to podyktowane sponsoringiem czy czymś w ten deseń.
Zauważ ile razy widać w pismach reklamy kart graf. sygnowane tytułami najnowszych hitów - wydaje mi się, że 256 nie było ptrzebne do gry w Far Cry''e (ktróy wyszedł już ładny kawałek czasu temu), a jednak reklamowano przy tym takie modele.

W takim razie umowa? Być może. "Najlepsza grafika w Oblivionie wraz z kartą GeaForce ABC 1024MB za jedyne 999999$" :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ha - a jednal :].

Cenega dodała Obliviona do planu wydawniczego:
http://www.cenega.pl/gra_opis.php?ID=2787

A mówili, ze nie chcą zapeszać ;p. Może chodzi im tylko o datę premiery?

W każdym razie wejdżcie do Planu Wydawniczego, który podkreśla "profesjonalizm" tej firmy. Jak wiadomo strona internetowa jest dziś jednym z ważniejszych elementów wizerunku. A u nich ?

21 gier zapowiedzianych na wydanie w samym listopadzie !!! Przecież oni nigdy nie wydali więc niż 5 gier :] (jeśli wydali 6, nie wliczając reedycji, to możecie mnie zlinczować ;D).

http://www.cenega.pl/katalog_gier.php?Typ=zapowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2005 o 20:41, Backside napisał:

ha - a jednal :].

Cenega dodała Obliviona do planu wydawniczego:
http://www.cenega.pl/gra_opis.php?ID=2787

A mówili, ze
nie chcą zapeszać ;p. Może chodzi im tylko o datę premiery?

W każdym razie wejdżcie do Planu Wydawniczego, który podkreśla
"profesjonalizm" tej firmy. Jak wiadomo strona internetowa jest dziś jednym z ważniejszych elementów wizerunku. A u nich
?

21 gier zapowiedzianych na wydanie w samym listopadzie !!! Przecież oni nigdy nie wydali więc niż 5 gier :] (jeśli
wydali 6, nie wliczając reedycji, to możecie mnie zlinczować ;D).

http://www.cenega.pl/katalog_gier.php?Typ=zapowiedzi


A wejdz sobie do planu wydawniczego CDP i popatrz... tylko 3 gry premierowe (nie licząc gier dla dzieci i konsol), a reszta to reedycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będą tak mili i chociaż przetłumaczą tą gierkę jakoś ładnie? :/ Angielski znam dobrze, ale w takich grach występują często rzadko używane (bądź już wcale nie używane) zwroty/słowa... A granie ze słownikiem przy boku mi się nie uśmiecha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe - zawsze znajdzie się głos przeciw :].

Problem w tym, że CDP prawie zawsze dotrzymuje terminów.
Nie chcę powtarzać, że przeciwnie zdarzało sięto Cenedze - chodzi tylko o prowadzenie strony internetowej (jak jest ważna każdy wie). Przecież oni sami dobrze wiedzą, że nie wydadzą takiej ilości tytułów w jednym miesiącu - tak trudno zrobić tam porządek, po prostu nieokreślając daty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 22:37, Backside napisał:

Patrz słowo "prawie"

O: jeszcze Guild Wars - iirc parotygodniowe spoznienie w celu "dobrego przygotowania polskiego wydania gry", co bylo smiechu warte gdyz cala gra oraz instrukcja i tak sa po angielsku.
W zeszlym roku z oferty CDP (jesli chodzi o premiery) interesowaly mnie chyba tylko wymienione wyzej tytuly i z wszystkimi wyszlo srednio. (Choc w koncu Pirates! kosztuje mniej, niz mial kosztowac; kto go wydal jest tu niewazne).
Przypomne tez niesamowity poslizg z wydaniem Morrowinda (wiem, ze tlumaczenie etc, ale malo mnie to obchodzi gdyz i tak wolalbym wersje angielska). Niemal kazdy patch do NWN rowniez byl opozniony, co sprawialo problemy tym, ktorzy chcieli grac po sieci.
Jak dla mnie to wszystko nie swiadczy o tym, ze CDP "prawie zawsze dotrzymuje terminow" - raczej odwrotnie. Trudno mi jest przypomniec sobie interesujacy mnie tytul, ktory wyszedl na czas - ostatni byl pewnie Lionheart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 17:53, Backside napisał:

hehe - zawsze znajdzie się głos przeciw :].

Problem w tym, że CDP prawie zawsze dotrzymuje terminów.
Nie chcę powtarzać,
że przeciwnie zdarzało sięto Cenedze - chodzi tylko o prowadzenie strony internetowej (jak jest ważna każdy wie). Przecież
oni sami dobrze wiedzą, że nie wydadzą takiej ilości tytułów w jednym miesiącu - tak trudno zrobić tam porządek, po prostu
nieokreślając daty?


Wszystkie gry Paradoxu, patche zawsze były opóźnione, a Victoria ukazała się u nas z takim poślizgiem, że hej!

Ty się o Cenegę nie martw, napewno wydadzą równo z terminem, dlatego, że 60% pozycji tam to gry za 29 zł z rewolucji cenowej, więc w ich interesie jest by dotrzymać terminu. Ostatnio z terminem wydali Blitzkrieg 2 i BiA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 02:42, Dowodca_Pawel napisał:

> hehe - zawsze znajdzie się głos przeciw :].
> > > Problem w tym, że CDP prawie zawsze dotrzymuje terminów.
> > Nie chcę powtarzać,
> że przeciwnie zdarzało sięto Cenedze - chodzi tylko o prowadzenie strony internetowej (jak jest
ważna każdy wie). Przecież
> oni sami dobrze wiedzą, że nie wydadzą takiej ilości tytułów w jednym miesiącu - tak trudno
zrobić tam porządek, po prostu
> nieokreślając daty?

Wszystkie gry Paradoxu, patche zawsze były opóźnione, a Victoria
ukazała się u nas z takim poślizgiem, że hej!

Ty się o Cenegę nie martw, napewno wydadzą równo z terminem,
Ostatnio z terminem
wydali Blitzkrieg 2 i BiA.


Kurcze, ale tu już nie chodzi o to jak pracuje Cenega - oni sobie wymyślili, że wydadzą w jednym miesiącu 17 premierowych gier :] - nawet jeśli jest ona coraz lepszą firmą to i tak dobrze wiesz, że na 100% nie wydadzą wszystkich tych gier

>dlatego, że 60% pozycji tam to gry za 29 zł z rewolucji cenowej, więc w ich interesie jest by dotrzymać
terminu.

W ich interesie było też wydać pożądane GTA SA przed wakacjami czy w ogóle, ale się nie udało, bo nie mogli się dogadać z T2 - wiesz, że w tej branży nic nie jest pewne.

Możemy zrobić forumowały zakład o wPLN czy wydadzą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 08:02, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../
> Ty się o Cenegę nie martw, napewno wydadzą równo z terminem, dlatego, że /.../
Już są nieoficjalne
informacje o premierze Obliviona w styczniu.


A mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy skąd wiesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować