Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 19.10.2005 o 17:05, Dyziobojca napisał:

> mało, zawsze liczysz względem "czegoś". Ile kosztuje bilet do kina? powiedzmy 10 zł. Masz za to 2 godziny rozrywki
o
horender, gdzie tak tanio? w najblizyszm kinie moim 32 złote

Nie wiem. Ale nie chciałem podać droższych kin, bo zaraz ktoś by napisał: a gra xxx kosztuje aż 129 zł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 17:05, Dyziobojca napisał:

o
horender, gdzie tak tanio? w najblizyszm kinie moim 32 złote


32zł? to myslalem ze u mnie drogo 18 :P

Wiadomo coś na temat polskiej premiery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 16:02, Backside napisał:

> > albo wydaje plik, który
> > zastąpi ten w którym są np. dialogi?
> > > > W tej materii jestem
nieobeznany, więc
> z góry proszę o nie rzucanie piorunów :]
>
> I sam sobie odpowiedziałeś na pytanie :), patche
spolszczające niczym nie ustępują
> grze premierowej po PL, bo one zastępują pliki z tekstem ang, na pliki z tekstem
polskim. Za przykład mogę dac DS2 gdzie
> usuniemy 2 pliczki i odrazu mamy wersje angielską.


W takim razie dlaczego
nawłeś wyzej bzdurą to co powiedziałem???

Wg ciebie plusem dla Cenegi są dwujęzyczne wydania.

A wydania mogą byc dwujęzyczne,
m.in. dlatego, że nieudało się wynegocjować pełnej polskiej werji językowej i dodaje się patch spolszczający.

Więc jest
to plus jedynie wtedy, gdy życzysz sobie tylko angielską wersję - czyż nie tak ?


Pierwsza sprawa: CDP wydaje już od dłuższego czasu gry TYLKO w boxie DVD, więc od nich też byś nie uświadczył żadnych gadżetów.

Teraz druga sprawa... Brothers in Arms: Pełne spolszczenie razem z głosami, tylko graczom daje się wybór (znasz to określenie?) jaką chcą mieć wersje, czy ang, czy z napisami, czy pełną PL.
Wydawca jeśli uzyskuje zgodę na spolszczenie (a musi mieć taką zgodę od wydawcy zachodniego, nawet jeśli robi łątkę, czyli de facto robi pełnoprawne spolszczenie, bo nie wiem gdzie wy widzicie różniece między spolszczeniem istalowanym już od razu z grą, a patchem, który także spolszcza grę) sam decyduje co robi. Czy wydaje grę w kinowej wersji językowej, czy w pełnej z dialogami, czy też dodaje na płytce łatkę. Tylko wtedy istnieje ryzyko podniesienia ceny produktu. Czemu? Export na zachód, taki np. Anglik, może sobie sprowadzić założmy takie np. Brothers in Arms: Earned in Blood, które w Angli kosztuje ok. 200 zł, a u nas w podwójnej wersji językowe tylko 79 zł. Dlatego też, często za wersje ang. lub gry z możliwością wyboru między PL, a ANG wersją, płacimy WIĘCEJ niż za spolszczone gry.

Tak więc argument: Cenega to partacze, więc wydają patch spolszczający, można z dużym powodzeniem wysłać do śmiechu warte... zapewne bym zdobył pierwszą nagrodę ;).

Oblivion dostaje pacza spolszczającego po premierze, by jej nie opóźniać i wogóle by grę wydać, bo nie wiadomo jak potoczą się rozmowy z Take2, nie jest to Blizzard, ani inny przychylny polskiemu rynkowi wydawca.

I jeszcze jedno... Jak już to przeczytałeś i zrozumiałeś, to napisz czemu patch spolszczający ma być gorszy od spolszczenia, które instaluje się z grą? Bo musisz więcej poklikać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za drugi post, nie ma opcji edit :/...
Backside:
>czy podwójne wersje językowe nie wynikają np z tego, że Cenega nie mogła się domówić co do całkowitego spolszczenia i dostępu do kody, więc wydała łatkę (jaką mam nadzieję, dołączy również do Obliviona ;p)

To zdanie nazwałem bzdurą, choćby z powodów czysto prawnych. Wydawca PL nie może spolszczać gry bez kodu źródłowego lub narzędzi lub chociarzby zgody od producenta gry (jeśli same spolszczanie gry nie wymaga jakiś specjalistycznych narzędzi). Jeśli wydawca PL wyda grę po angielsku i doda do owej gry łatke spolszczającą to jest to traktowane jako spolszczenie i by te spolszczenie zrobić musi mieć dostęp do kodu gry i musi się dogadać z wydawcą zachodnim, bo inaczej byłby ciągany po sądach. A czemu wydają podwójne wersje językowe? By gracz mógł wybrać jaką woli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oka - pojąłem całą sprawę. Nie każda musi być dla wszytskich od razu jasna.

Dlatego mógłbyś juz sobie darować taką tanią ironię jak:
>"tylko graczom daje się wybór (znasz to określenie?)"
bo to brzmi czasami naprawdę żałosne (moja być gupia i chcieć cenega uga-buga :])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 17:02, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../
> Co
> prawda 60zł za Gothica 2 to cholernie dużo (sam go za tyle kupiłem 3 miesiące po polskiej
premierze :]), ale cała sprawna
> machina marketingowa CDP swoje robi i miesza ludziom w głowach :].
Czy dużo, czy
mało, zawsze liczysz względem "czegoś". Ile kosztuje bilet do kina? powiedzmy 10 zł. Masz za to 2 godziny rozrywki. Kupujesz
grę Gothic - masz 40 godzin rozrywki. ( ja grę przechodziłem srednio w 50 godzin, w sumie 8 razy, ale to teraz pomijam).
Policz sam, ile taniej wychodzi ci zabawa z grą...



Porównujesz dwie zupełnie inne materie. A tylko 1 godzina zabawy z prostytutką to aż 100zł - czy ma sens "kupowanie" tego rodzaju usług?

Można na tej zasadzie powiedzieć, że HoM&M 2 ze wszytskimi aspektami to 100 godzina rozrywki - dlaczego kosztował tylko 20zł, a nie więcej od oferujacego tylko 40-50h zabawy Gothica 2 ?

Zobacz, że Gothic ma już prawie 3 lata, a kosztuje nadal 60zł (przypominam, że ledwo kwartał po premierze PL kupiłem za taką samą sumę). Ja tylko krytykuję lekko CDP za tak wysokie ceny reedycji niemłodych już gier.

Nie wiem dlaczego akurat tutaj się przyczepiłeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 20:58, Backside napisał:

> > > /.../

Dnia 19.10.2005 o 20:58, Backside napisał:

Porównujesz dwie zupełnie
inne materie. A tylko 1 godzina zabawy z prostytutką to aż 100zł - czy ma sens "kupowanie" tego rodzaju usług?

Nie porównuję dwóch zupełnie innych materii ale nieco zbliżone. Tu i tu jest rozrywka, tu i tu płatna, tu i tu polegająca w duzej mierze na oglądaniu, na czerpaniu z oglądania i fabuły przyjemności. Podobieństwo jest tym większe, że film można, tak jak grę oglądać na monitorze. Oczywiście, możesz teraz wyliczać różnice - ale trzeba znaleźć jakieś kryterium, pozwalaące porównać dwie "materie" - ja wybrałem dla porównania cenę i długotrwałość przyjemności za cenę wyrażoną w złotych polskich.

Dnia 19.10.2005 o 20:58, Backside napisał:

Można na
tej zasadzie powiedzieć, że HoM&M 2 ze wszytskimi aspektami to 100 godzina rozrywki - dlaczego kosztował tylko 20zł, a nie
więcej od oferujacego tylko 40-50h zabawy Gothica 2 ?

Zobacz, że Gothic ma już prawie 3 lata, a kosztuje nadal 60zł (przypominam,
że ledwo kwartał po premierze PL kupiłem za taką samą sumę). Ja tylko krytykuję lekko CDP za tak wysokie ceny reedycji niemłodych
już gier.

To prawo rynku. Cena jest regulowana przez podaż i popyt. Diablo jest znaaacznie starsze, a popatrz ile kosztuje.

Dnia 19.10.2005 o 20:58, Backside napisał:

Nie wiem dlaczego akurat tutaj się przyczepiłeś...

Toż ja się nie czepiam! Ja przedstawiam swój punkt widzenia na tę sprawę.
A co do korzystania z usług prostytutki, wiesz, że był to jeden z argumentów za zniesieniem niewolnictwa? Porównano koszty utrzymania niewolnika i wynagrodzenie pracownika najemnego i koszty utrzymania żony (niewolnictwo, dla obu stron) z kosztem prostytutki...(i brakiem kłopotów. Płacisz tylko za pracę - usługę). Dziwny jest ten świat prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem trailer ...i...się przeraziłem - nawet trailer mi klatkuje... Ta gra jest boska już na trailerze a co dopiero w rzeczywistości. Nie mogę się doczekać i zaczynam chyba grać w lotka i zbierać na kompa jużteraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 21:33, upiordliwy napisał:

Ściągnąłem trailer ...i...się przeraziłem - nawet trailer mi klatkuje... Ta gra jest boska już na trailerze a co dopiero
w rzeczywistości. Nie mogę się doczekać i zaczynam chyba grać w lotka i zbierać na kompa jużteraz.


Ja cały czas polecam nie trailer, ale 20min DemoMobie z gry.
Prawie 20 minut czystej gry w Obliviona - nie tam żadne ściemniane filmiki. Naprawdę zaparło mi dech z wrażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 22:02, Backside napisał:

> Ściągnąłem trailer ...i...się przeraziłem - nawet trailer mi klatkuje... Ta gra jest boska już na trailerze a co dopiero

> w rzeczywistości. Nie mogę się doczekać i zaczynam chyba grać w lotka i zbierać na kompa jużteraz.

Ja cały czas
polecam nie trailer, ale 20min DemoMobie z gry.
Prawie 20 minut czystej gry w Obliviona - nie tam żadne ściemniane filmiki.
Naprawdę zaparło mi dech z wrażenia.



Chodzi Ci o ten promocyjny z narracją - też oglądałem - niezłe jest jak tego psa spala;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 21:17, KrzysztofMarek napisał:

To prawo rynku. Cena jest regulowana przez podaż i popyt. Diablo jest znaaacznie starsze, a popatrz ile kosztuje.


Mówisz, pewnie o Diablo 2? Tylko, że popatrz, że główny atut tej gry to tryb multi. A w trybie multi isnieje niezmniejszająca społeczność się graczy, mimo tego, że gra znaaaacznie starsze. Nic więc dziwnego w cenie, choć dotychczasowe 100zł za grę i dodatek raczej odstraszało graczy ;p/

Dnia 19.10.2005 o 21:17, KrzysztofMarek napisał:

> > Nie wiem dlaczego akurat tutaj się przyczepiłeś...
Toż ja się nie czepiam! Ja przedstawiam swój punkt widzenia na tę sprawę.


Akurat w tej sprawie zdziwiło mi to stawianie różnych punktów widzenia :]. Raczej zdaje sobie sprawę z różnych aspektów jakosci gry, ale prawo popytu i podaży nakazuje raczej zmniejszać cenę dla produktów starych, mających jednak daleko do bycia antykiem :].
A 60zł to w dziedzienie gier (bo o nich rozmawiamy) to mało nie jest...

Dnia 19.10.2005 o 21:17, KrzysztofMarek napisał:

A
co do korzystania z usług prostytutki, wiesz, że był to jeden z argumentów za zniesieniem niewolnictwa? Porównano koszty
utrzymania niewolnika i wynagrodzenie pracownika najemnego i koszty utrzymania żony (niewolnictwo, dla obu stron) z kosztem
prostytutki...(i brakiem kłopotów. Płacisz tylko za pracę - usługę). Dziwny jest ten świat prawda?


A to ciekawostka :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 22:05, upiordliwy napisał:

Chodzi Ci o ten promocyjny z narracją
- też oglądałem - niezłe jest jak tego psa spala;p


Hmm, promocyjny?

Na oficjalnej stronie nie ma żadnej wzmianki o nim, a po kilku dniach wycofali z obiegu z Gamershell.com i ign.com.

To chyba miał być promocyjny, ale albo wyciekł do sieci albo nastąpiło jakieś inne "spierdzenie" :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 22:10, Backside napisał:

> /.../
A 60zł to w dziedzienie gier (bo o nich rozmawiamy)
to mało nie jest...

>/.../

To zależy, jak na to patrzeć. Bodaj pierwszą grą, którą kupiłem, była Tomb Raider za 150 zł. To dzisiaj odpowiednik ~ 250 zł. To jednak sporo więcej, tym bardziej, że zawiodłem się na grze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 22:19, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../
> A 60zł to w dziedzienie gier (bo o nich rozmawiamy)
> to mało nie jest...
>/.../

To zależy,
jak na to patrzeć. Bodaj pierwszą grą, którą kupiłem, była Tomb Raider za 150 zł. To dzisiaj odpowiednik ~ 250 zł. To
jednak sporo więcej, tym bardziej, że zawiodłem się na grze...



Patrzmy na to z perspektywy dzisiejszej, bo "dziś" (w każdym razie bardzo niedawno) CDP taką edycja Gothica wydał. A dziś 60zł to 3 porządne tytuły z eXtra Klasyki, Rome Total War, Call of Duty i pewnie sporo innych znanych tytułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam mimo wszystko gotów byłbym wydać dużo kasy za dobry proukt - jak np. WoW. Ogólnie nie mam maniery wydawania kasy ale jeśli jakaśdobra pozycja wychodzi na rynek to mogę zakasać pasa iwydać ciut więcej. A 129 zł to nie jest tak strasznie dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 22:21, Backside napisał:

> > > /.../
Patrzmy na to z perspektywy
dzisiejszej, bo "dziś" (w każdym razie bardzo niedawno) CDP taką edycja Gothica wydał. A dziś 60zł to 3 porządne tytuły
z eXtra Klasyki, Rome Total War, Call of Duty i pewnie sporo innych znanych tytułów.

Z dzisiejszej perspektywy to skoro wielu ludzi kupuje grę za 60 zł, to tego, co przedwcześnie obniży cenę trzeba wylać z roboty...Ewentualnie zrobić ministrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 22:29, KrzysztofMarek napisał:

Z dzisiejszej perspektywy to skoro wielu ludzi kupuje grę za 60 zł, to tego, co przedwcześnie
obniży cenę trzeba wylać z roboty...Ewentualnie zrobić ministrem.


Ekhm?

Akurat obniżanie cen wychodzi w wielu przypadkach na dobre firmie z oczywistych przyczyn.

A sądzę, że wielu ludzi z chęcią wyda te 60 dych, ale na nową grę - starsze z reguły będą się cieszyły mniejszą popularnością niż nowe, zwłaszcza, jeśli będą drogie.
Poza tym bardziej marketingową cen było to 49,90 zł - psycholgicznie patrząc to tylko pół bańki. 60zł to już o 10zł większy krok w stronę setki :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej moze mi ktos wyjasnic jakim sposobem Cenaga zrobi Super spolszczenie do Obliviona , nie dobre bo dobre to moga fani amatorsko zrobic!!
W tym roku wystarczy juz tragedi najpierw odszedl Jan Pawel a teraz slysze ze Cenega wyda gre :|
Gra jest boska ma pelno dialogow itp az sie prosi o genialne spolszczenie cos na styl Doom3 ostatnio byl tak odwalony jak swego czasu SHOGO moim zdaniem idealnie.
Ciagle pamietam far cry pl :| i te sciemy o nowej wersji far cry ze niby ulepszona :( a taka sama tylko z patchem :|
Ja chyba wybiore pirata z netu jak bym mial placic za ANG wersje OBLIVIONA cenedze co go zalatwila na cacy :(
CDPROJECT wydal by ta gre w grudniu na gwiazdke i to PL w dodatku z kwestiami na poziomie a nie ludzie z innej bajki (facet w far cry bez patcha mial glos jakby ledwo co dostal kopa w jaja ) a cenega zrobi to samo co z Thiefem 3 ktorego wydala ang a teraz po takim czasie sa plany na wersje pl tyle ze o jej jakosci moge byc pewny bo "Bkary" osobiscie dba zeby lokaizacja byla doskonala :).

Pozdrawiam bobik
Ps.zaniepokojony to zbyt delikatne slowo zeby opisac ta wiadomosc :(
Pozatym patch spolszczajacy bedzie zajmowal znowu 600 mega :| chyba ze cenega odwali fuszerke i spolszczy tylko txt i zistawi reszte normalnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować