Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 21.09.2008 o 00:35, Sheloi napisał:

Aż za bezpieczne :) Wg. mnie lepiej jest wybrać znak (złodzieja) dający np +10 do szybkości, zwinności i szczęścia (choć nie wiem co daje te ostatnie) - bowiem te 50 pkt. many to niewielki wzrost w porównaniu do tego ile czasu zajmie nabicie 30 powyżej podanych pkt. (załóżmy, że zajmie to 4 lev. po 5 pkt, co i tak jest rzadkością chyba, że wie się jak balansować skille) - oczywiście nie narzucam Ci mojej woli - ot taka rada ;)


Tak, złodziej to chyba najlepszy (proporcjonalnie) znak. Mimo to uważam, że nie jest aż tak potrzebny w wypadku maga - paradoksalnie najbardziej żałuję straconego szczęścia. ;- ) Szybkość jest tylko czynnikiem lekko uprzyjemniającym rozgrywkę, zaś zręczność to niemal zupełnie nieprzydatny dodatek.

Dnia 21.09.2008 o 00:35, Sheloi napisał:

Wg. mnie lepiej jest wybrać znak (złodzieja) dający np +10 do szybkości, zwinności i szczęścia (choć nie wiem co daje te ostatnie)


Jakkolwiek lakonicznie by to nie brzmiało, wpływa na wszystko, czego nie jesteś pewien. Z całą pewnością ma znaczenie podczas alchemii (jakość, cena) oraz podczas wymiany towarów. Jestem pewien, że nie tylko w tych dziedzinach szczęście ma sporo do powiedzenia.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>zaś zręczność to niemal zupełnie nieprzydatny dodatek.
Zręczność jest ważna dla "skradaczy"(wiadomo) i dla wojowników (utrzymanie równowagi)

dodam jeszcze kilka rad:
- skoro nie bierzesz pancerzy to na początku będzie trochę trudniej, ale po paru(nastu) levelach miałem takie rzeczy, że odbijałem obrażenia na ponad 60%, a magię ponad 30%. A więc inwestowanie w "tarczę" jest imo niepotrzebne
- dla mnie najlepsza kombinacja to Wysoki Elf + znak Maga
- polecam od razu kupić ładne szaty w dzielnicy handlowej ;)
- kostura używaj tylko jeśli Ci zabraknie many np. podczas walki
- niewidzialność jest właściwie konieczna (jeśli spotkasz silniejszego to po prostu uciekasz)
- i pamiętaj o przywołaniu. Wiesz jak rozwaliłem ostatniego bossa z Shivering Isles? Za pomocą Atronacha Błyskawic.
- jeszcze raz zastanów się nad wampiryzmem. Imo konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 11:42, krl.krl napisał:

- jeszcze raz zastanów się nad wampiryzmem. Imo konieczne.


Bez przesady nie przeczę wampir daje sporo korzyści ale jest też dość uciążliwy jak dla mnie szczególnie bez tego moda od Bethsedy z kryjówką dla złych. No bo czy nie irytujące jest picie krwi co pewien czas bo inaczej nie bede mógł normalnie kupić/sprzedać itemów u kupców? Ja przeszedłem grę normalnie(też z dodatkiem) jako zwykły śmiertelnik i nie miałem większych trudności z pokonywaniem przeciwników. Wniosek- i bez wampiryzmu da się żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No fakt. Dla maga jest jest tylko przydatny. Pomyliło mi się ze "skradaczem", dla którego jest niezbędny.
Btw. Pierwszy post napisany na iPhone;)

Dotson
Nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 11:42, krl.krl napisał:

Zręczność jest ważna dla "skradaczy"(wiadomo) i dla wojowników (utrzymanie równowagi)


Jasne oczywiste.

Dnia 21.09.2008 o 11:42, krl.krl napisał:

- skoro nie bierzesz pancerzy to na początku będzie trochę trudniej, ale po paru(nastu) levelach miałem takie rzeczy, że odbijałem obrażenia na ponad 60%, a magię ponad 30%.


Z tego co wiem (bez pancerzy jako główne umiejętności) bycie odzianym w zbroje różnorakie powoduje zmniejszenie efektywności magii. Tak czy siak bez pancerzy i już. ;- )

Dnia 21.09.2008 o 11:42, krl.krl napisał:

- dla mnie najlepsza kombinacja to Wysoki Elf + znak Maga


Breton + mag.

Dnia 21.09.2008 o 11:42, krl.krl napisał:

- polecam od razu kupić ładne szaty w dzielnicy handlowej ;)


Poszukuję, ale w Boskiej elegancji (czy jak to tam po polsku będzie) nie ma niczego ciekawego. Ale się znajdzie, znajdzie. ;- )

Dnia 21.09.2008 o 11:42, krl.krl napisał:

- niewidzialność jest właściwie konieczna (jeśli spotkasz silniejszego to po prostu uciekasz)


Tylko nie wiem zbytnio, gdzie tą niewidzialność zdobyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 20:50, DJ Szlafrok napisał:

Z tego co wiem (bez pancerzy jako główne umiejętności) bycie >odzianym w zbroje różnorakie
powoduje zmniejszenie efektywności magii. Tak czy siak bez >pancerzy i już. ;- )

Im lepiej posługujesz się pancerzami, tym mniej wpływa na magię

Dnia 21.09.2008 o 20:50, DJ Szlafrok napisał:

Breton + mag.

Nie znasz się;)

Dnia 21.09.2008 o 20:50, DJ Szlafrok napisał:

Poszukuję, ale w Boskiej elegancji (czy jak to tam po polsku będzie) nie ma niczego ciekawego.
Ale się znajdzie, znajdzie. ;- )

Ja zawsze na początek brałem czerwoną szatę + czerwony kaptur

Dnia 21.09.2008 o 20:50, DJ Szlafrok napisał:

Tylko nie wiem zbytnio, gdzie tą niewidzialność zdobyć.

Po prostu poszukaj. Wielu magów ją sprzedaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno w morskich głębinach niedaleko Anvil, można znaleźć jakiegoś trupa, który ma przy sobie szklany hełm z jakimiś efektami magicznymi i możemy go zdobyć już na 1 levelu.
Więc czy zna ktoś jakoś dokładniejszą lokalizację owego szkieletu (?), bo to jak szukanie igły w stogu siana, dodatkowo w wodzie jest słaba widoczność ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę zlecić zrobienie bursztynowej strzały? Matrycę, rudę obłędu i bursztyn mam, ale nie pokazuje się w opcjach rozmowy ''Bursztynowa Strzała''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 14:44, Dotson napisał:

Jak mogę zlecić zrobienie bursztynowej strzały? Matrycę, rudę obłędu i bursztyn mam,
ale nie pokazuje się w opcjach rozmowy ''Bursztynowa Strzała''.


No to musisz iść do odpowiedniego kowala (tego Orka ze "Sklepu" Zagubiony Naramiennik, w dzielnicy Błogość), jeśli masz bursztyn, to wybierasz opcję dialogową wykuj broń, a następnie strzały (wyrobienie 25 sztuk strzał kosztuje 1 sztukę bursztynu). Na tej samej zasadzie Kowalka ze sklepu Bronie Brzytwy wykonuje strzały z rudy obłędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2008 o 21:33, Mixon1988 napisał:

Podobno w morskich głębinach niedaleko Anvil, można znaleźć jakiegoś trupa, który ma
przy sobie szklany hełm z jakimiś efektami magicznymi i możemy go zdobyć już na 1 levelu.
Więc czy zna ktoś jakoś dokładniejszą lokalizację owego szkieletu (?), bo to jak szukanie
igły w stogu siana, dodatkowo w wodzie jest słaba widoczność ;/


Pierwsze słyszę o czymś takim, ale znając obliviona to wątpię w prawdopodobieństwo istnienia czegoś takiego.

Ale nie zawadzi poszukać.
www.google.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 15:04, wrobel253 napisał:

Pierwsze słyszę o czymś takim, ale znając obliviona to wątpię w prawdopodobieństwo istnienia
czegoś takiego.

Ale nie zawadzi poszukać.
www.google.pl


No to poczytaj tu:
http://elderscrolls.phx.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=721&Itemid =619

Chodzi mi o ciekawostkę 10 od góry lub 3 patrząc od dołu "Jak znaleźć szklany hełm już na 1 poziomie".
Skoro jest to pisane na Adamantytowej Wieży to nie wydaję mi się że ktoś by se jaja robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 16:51, Splocky napisał:

Oblivion Wiki też to potwierdza. Oto lokalizacja:

http://www.uesp.net/maps/obmap/obmap.shtml?centeron=Fin+Gleam&


Dzięki, dobra rzecz ta Mapa Obliviona xD

Dotson

Z tą matrycą to nie wiem o co chodzi, nigdy ich nie szukałem, a bursztyn znajdziesz w ciałach niektórych Sękaczy (te drzewo podobne stwory których wszędzie pełno), jak również w niektórych "wydrążonych bursztynowych kikutach" bo tak to się zwie w podziemiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 17:23, Mixon1988 napisał:

Dzięki, dobra rzecz ta Mapa Obliviona xD

Rzeczywiście mapka dobra i przydatna, ale niestety u mnie pojawiają sie jakieś błędy i spory obszar terenu jest zupełnie nieczytelny. Nie wiem czy to tylko chwilowe problemy techniczne czy może wina mojej przeglądarki (aktualnie używam FireFoxa). U Ciebie wszystko jest w porządku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2008 o 18:18, dave03 napisał:

> Dzięki, dobra rzecz ta Mapa Obliviona xD
>
Rzeczywiście mapka dobra i przydatna, ale niestety u mnie pojawiają sie jakieś błędy
i spory obszar terenu jest zupełnie nieczytelny. Nie wiem czy to tylko chwilowe problemy
techniczne czy może wina mojej przeglądarki (aktualnie używam FireFoxa). U Ciebie wszystko
jest w porządku?


Ja też używam Firefoxa a żadnych problemów z mapa raczej nie mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mapa rzeczywiście bardzo przydatna. Oczywiście polecam cały serwis Unofficial Elder Scrolls Pages. Adamantytowa Wieża przy tym to kiepskie wiatry. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować