Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Nie, to nie ten.

Szukać próbowałem, niestety obawiam się, ze to jest część setu, więc nie znajdę wpisując nazwę. Będę musiał szukać chyba plik po pliku.

Dzięki za ten link, te pancerze też mi się podobają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem z Oblivionem: gra nie chce tworzyć nowych save''ów, poza tym przy próbie nadpisania już istniejących - po prostu znikają. Bez zarzutu działa natomiast funkcja quicksave, quickload. Miał ktoś może podobny problem, albo wie jak temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo :)

~~

Kupiłem sobie ostatnio TES IV: Oblivion na X360 i jestem dumnym posiadaczem wszystkich możliwych gier na wszystkie konsole z serii TES IV :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już robie czwarte podejście do tej gry i póki co nie zaprzestałem : ) Zawsze zaczynałem, by po jakimś czasie wrócić do WoWa, albo wychodziła inna gra. Póki co gram i jestem zadowolony, choć niepotrzebnie spieszyłem się z głównym wątkiem, bo dopiero teraz odkryłem jak poboczne zadania mogą być ciekawe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plot twisty w Dark Brotherhood
Szalony Sheogorath
Polowanie na wampiry
Problemy z piratami...
Trochę tego tam jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie poziomu trudności. Przechodził ktoś z was na najtrudniejszym? Póki co gram praktycznie na połowie paska trudności i musze powiedzieć, że jest idealnie ( chociaż czasami jest za łatwo, żadko kiedy używam jakiś trucizn na broń ). Jednak chciałem żeby gra była troszeczke bardziej wymagająca i przesunąłem pasek o +/- 1/5 w prawo. Gra zmieniła się diametralnie, a do końca paska jeszcze troche brakowało. Robiłem zadanie dla Gildii Wojowników i walczyłem w jaskinii z dwoma ogrami. Zużyłem wszystkie mikstury many, próbowałem wszystkiego i tak zginąłem. Nie wiem czy jest to skutkiem tego, że do tego momentu szybciej potwory ginęły, przez co nie mam jeszcze (?) mistrza w ostrzach i blokowaniu, albo to że źle rozwijam postać, ale musiałem wrócić do wcześniejszego poziomu trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak: najwyższy poziom trudności jest bardzo trudny. Mnie potrafi zabić pojedynczy szczur w kanałach pod IC.

Z tego co zauważyłem poziom trudności nie zwiększa prawdopodobieństwa na fajne przedmioty, ani nie zwiększa przyrostu umiejętności. Jeśli chcesz grać na najwyższym poziomie trudności ważne jest rozwijanie alchemii i wykupywanie składników na regenerację życia. Inaczej będzie trudno przeżyć nawet łatwe starcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poziom trudności zmienia jedynie zadawane i otrzymywane obrażenia.
Na najtrudniejszym zadajesz 6x mniej damege''u, a otrzymujesz 6x więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się między kupnem edycji GOTY a 5th anniversary na xboxa. Nie wiem, czy opłacalne będzie dokładanie hajsu, żeby otrzymać te 8 małych DLC, które są w 5th..., poza tym wersje te chyba niczym się nie różnią (obie mają mapki, GOTY nie ma materiałów bonusowych, które mnie nie interesują).
Co mam robić, ludzie z internetu? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Psychofan TES napisze tobie, że kupuj 5th, ale co do DLC, to ja ich nie spotkałem. A przynajmniej nikt mnie nie poinformował, że mam dodatkową zawartość (vide brak jaskini piratów, tomów z zaklęciami etc.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapoznałem się z UESP i mówi ono, że do GOTY Xbox''a dołączono tylko SI i KotN. Kasę tak czy inaczej trzeba dołożyć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2012 o 22:03, Sigu napisał:

Zapoznałem się z UESP i mówi ono, że do GOTY Xbox''a dołączono tylko SI i KotN. Kasę
tak czy inaczej trzeba dołożyć :/


No właśnie, jedyną rzeczą nad jaką się zastanawiam jest to, czy dołożyć do tych 8 dlc (ta sama UESP twierdzi, że 5th je ma), ale powoli stwierdzam, że raczej mi się to nie opłaca, zdecyduje się chyba na zwykłą GOTY (mapka, SI, KotN raczej mi wystarczy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jest jakaś istotna różnica cenowa?
Swoją drogą, to nawet te DLC nie są aż tak potrzebne, a rozgrywkę jedynie sztucznie przedłużają. Więc jakoś mi nie szkoda (i tak ich nie ruszałem na PC :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2012 o 22:17, Sigu napisał:

A jest jakaś istotna różnica cenowa?

Stare GOTY jest trochę tańsze, a nie mam ochoty marnować pieniądza :P

(co do dysku, to chyba masz rację)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2012 o 22:17, Sigu napisał:

Swoją drogą, to nawet te DLC nie są aż tak potrzebne, a rozgrywkę jedynie sztucznie przedłużają.
Więc jakoś mi nie szkoda (i tak ich nie ruszałem na PC :))


A dlaczego nie? Skoro dają to warto się z nimi zapoznać. Wszystkie co prawda nie są aż tak ciekawe, ale to z piratami i brzytwą Mehrunesa warto było przejść. W celu zdobycia owej brzytwy musieliśmy przebić się przez chyba największe podziemia na jakie można było trafić w Oblivionie. Fakt, nie było to już tak ciekawe po godzinie przebijania się przez nie, ale przejść na pewno warto. Choćby na raty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się jeszcze przydała wieża dla magów i przywołane żywiołaki :)
Dla wielu też może być przydatne Vile Lair. Wampiryzm czasami dał w kość, a tam darmowe jedzonko leżało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2012 o 19:33, Sigu napisał:

Mnie się jeszcze przydała wieża dla magów i przywołane żywiołaki :)


A we wcześniejszym poście pisałeś, że tych DLC nawet nie ruszałeś...;)

Dnia 03.06.2012 o 19:33, Sigu napisał:

Dla wielu też może być przydatne Vile Lair. Wampiryzm czasami dał w kość, a tam darmowe
jedzonko leżało :P


Ja uważam, że najistotniejszą rzeczą tego dodatku była ta trumna, za pomocą której można było bez problemu zamieniać w wampira i odwrotnie. W normalnych okolicznościach był to z tego co pamiętam dość skomplikowany proces. To DLC znacznie ułatwiło sprawę. Choć akurat ja grając w Olbiviona nigdy nie dostąpiłem "zaszczytu" bycia wampirem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, w Obliviona grałem wiele. Wszystkie zadania ukończyłem bardzo dawno temu. Od tamtej pory (przez ~4-5 lat) nie ruszałem tematu. Nie chciało mi się.

Mi pomagał jeszcze śpioch, będące pożywieniem. Jeśli nie chce się być złym wampirem, to jest fajniutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować