Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 26.01.2012 o 17:37, Daelor napisał:

Aha, Tobie chodziło o ograniczenie levelu, a nie level scalling.

Właśnie ;]

Dnia 26.01.2012 o 17:37, Daelor napisał:

Zanim dobijesz do maksymalnego poziomu (40? 50?) i tak minie sporo czasu, więc nie bój
nic, olałbym sprawę.

40-50 ? mówisz. Pamiętasz może który miałeś jak kończyłeś grę ?
Ale w poprzednim pości dałem faila. Wyraz ''tego'' napisałem oddzielnie. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 19:00, Braveheart napisał:

40-50 ? mówisz. Pamiętasz może który miałeś jak kończyłeś grę ?


Trudno powiedzieć, że można skończyć Obliviona. Po zaliczeniu wszystkich gildii, wątku głównego i wszystkich questów pobocznych miałem może koło 30 levela, pewnie trochę mniej, nie pamiętam. Zajęło mi to jakieś 60-70 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 19:03, Daelor napisał:

Trudno powiedzieć, że można skończyć Obliviona. Po zaliczeniu wszystkich gildii, wątku
głównego i wszystkich questów pobocznych miałem może koło 30 levela, pewnie trochę mniej,
nie pamiętam. Zajęło mi to jakieś 60-70 godzin.

Samą grę może ze dwa razy "ukończyłem". [Wtedy się o ten lewel ogranicznik nie martwiłem. Postanowiłem sobie doń powrócić zanim dorwę się do Skyrima :) [Gdyż tego drugiego jeszcze nawet nie posiadam]
Teraz przyjąłem opcję: ''Total Time Light''. Chodzę sobie, śmigam, robię questy zwiedzam jaskinie ruiny itp itd i tłukę, grabię wszystko co można :). Jakby miał określić ukończenie gry w procentach to może ze 63% by było a już mam ze 60h +.
Ogólnie rzecz biorąc chciałbym się jeszcze pobawić jako wampir ale to kiedyś tam bo coś czuję, że to by była przednia zabawa :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, zaczynam po raz kolejny zabawę z Oblivionem :) Jednak by urozmaić sobie rozgrywkę zacząłem się bawić modami, jak to bywa, nie wszytsko idzie jak po maśle. Mam problem z modem "More Effective Enchantments", do instalacji używam "Oblivion Mod Manger", w readme jest linia poświęcona instalacji tego moda:

1. Start Oblivion Mod Manager
2. Click on "Create" to create a new OMOD
3. Click on "Add archive" and point to the downloaded (.7z) file
4. Click on "Create omod"
5. Double-click the name of the mod in the right-hand side of the OBMM screen
6. Answer the question(s) asked to customize it to your preferences

Robię wszystko zgodnie z instrukcją, jednak wyskakuje mi błąd: "Nie można znaleźć pliku 7za.exe" i nie wiem co z tym zrobić, proszę o pomoc : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 21:43, Desann235 napisał:

Stare jak świat i pewnie było już z pięćset razy ale nie mogłem się oprzeć jak to zobaczyłem...
:}

Ja tego akurat nie widziałem :] dzięki Tobie zobaczyłem.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 14:50, Revar napisał:

Robię wszystko zgodnie z instrukcją, jednak wyskakuje mi błąd: "Nie można znaleźć
pliku 7za.exe"
i nie wiem co z tym zrobić, proszę o pomoc : )


Robisz to pierwszy raz? A masz zainstalowany program 7-Zip? Jak nie to go zainstaluj. Ewentualnie w opcjach można chyba było wybrać inny tryb pakowania na zwykly zip ?(gdzieś okolicach 3 punktu).
Sam OBMM jest przydatny, chociaż wymaga trochę zapasów wolnego miejsca na dysku jak ma się dużo modów.
No chyba, że z tym archiwum z modem More Effective Enchantments coś jest nie tak, sprobuj go ręcznie rozpakować(OBMM może też foldery przerabiać na omod).

http://webcache.googleusercontent.com/search?client=opera&rls=pl&oe=utf-8&hl=pl&q=cache:86K2I4NDASAJ:http://www.skyrim.pl/forum/lofiversion/index.php/t8276.html+Nie+mo%C5%BCna+znale%C5%BA%C4%87+pliku+7za.exe&ct=clnk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mod More Effective Enchantments da się przerobić na OMOD, archiwum z TESNexus jest wolne od błędów, 7zipa nie mam i działa.

OBMM instalowałeś z archiwum czy instalatorem? Może właśnie brakuje tego pliku? W wersji z archiwum na pewno tam jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i znowu leże. Wcześniej myślałem, że to jakiś bug czy coś więc dałem sobie spokój.
Mam problem ze Strzałą Uwolnienia. Gdzie odnaleźć chociażby klucz do tych zamkniętych drzwi w grocie ?.
Przeszukałem cały pokój tego maga i nic. Kombinowałem tam na potęgę nawet znalazłem tam jakieś dziwne przejście pod wodą co po wejściu w drzwi wywala mnie na dno morza gdzieś tam o hoiho ho ho... daleko stąd. Przeszukiwałem tam wszystko co może być chyba do przeszukania. Nawet czekałem do późna w nocy z nadzieją, że wróci do komnaty i będzie spał w łóżku eh...
Jakieś wskazówki towarzysze ? :>

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 14:08, Braveheart napisał:

Kombinowałem tam na potęgę nawet znalazłem tam
jakieś dziwne przejście pod wodą co po wejściu w drzwi wywala mnie na dno morza gdzieś
tam o hoiho ho ho... daleko stąd.


Uciążliwa miejscówka, też miałem z tym problem. używałem nawet kodu tcl by zobaczyć co jest grane.
W tym tunelu wodnym, o którym piszesz, w jaskini maga poniżej powierzchni wody (lub w połowie tunelu?) jest przejście do dalszej części lochów. Włącz mapę i kieruj postać w kierunku niezbadanego terenu, by zobaczyć ten tunel(chyba lepiej widać z oczu niż za pleców).
z neta
"Przejdź przez labirynt. Będziesz musiał tu trochę popływać, aby znaleźć odpowiednie wejścia. Pod wodą jest dziura, a w niej możesz zmierzyć się jeżeli chcesz z zębaczem olbrzymim. Pod wodą jest również korytarz, którym przepłyń i przejdź do Lochu Czarodzieja. Tutaj idź po prostu przed siebie i wejdź do Wieży Fathisa Arena."

Jeżeli jesteś w gildi magów przez tego kolesia Arena możesz mieć problem, jeśli nie masz jego klucza ukradzionego( jeśli w ogóle się da :( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 14:42, Sarinew napisał:

Uciążliwa miejscówka, też miałem z tym problem. używałem nawet kodu tcl by zobaczyć co
jest grane.

Wić nie byłem sam :D

Dnia 04.02.2012 o 14:42, Sarinew napisał:

W tym tunelu wodnym, o którym piszesz, w jaskini maga poniżej powierzchni wody (lub w
połowie tunelu?) jest przejście do dalszej części lochów. Włącz mapę i kieruj postać
w kierunku niezbadanego terenu, by zobaczyć ten tunel(chyba lepiej widać z oczu niż za
pleców).

Hmmmm w takich przypadkach tylko i wyłącznie odpalam widok "z oczu" jak to nazwałeś :-).. hmmm Czyli będę musiał dalej ponurkować.

Dnia 04.02.2012 o 14:42, Sarinew napisał:

z neta
"Przejdź przez labirynt. Będziesz musiał tu trochę popływać, aby znaleźć odpowiednie
wejścia. Pod wodą jest dziura, a w niej możesz zmierzyć się jeżeli chcesz z zębaczem
olbrzymim. Pod wodą jest również korytarz, którym przepłyń i przejdź do Lochu
Czarodzieja. Tutaj idź po prostu przed siebie i wejdź do Wieży Fathisa Arena."

Jeżeli jesteś w gildi magów przez tego kolesia Arena możesz mieć problem, jeśli nie masz
jego klucza ukradzionego( jeśli w ogóle się da :( )

Chyba raczej nie ma się z tym problemów. Nie sądzę aby zadanie gdzie mamy okraść/zabić innego członka gildii magów dla innej gildii miało jakiś wpływ hmmmm ok dzięki za wskazówkę. Idę szukać. Jak coś to dam znać :P

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ANEKS DO POPRZEDNIEGO POSTA
Jednak się udało :D Znaleźć ten tunel....

Dnia 04.02.2012 o 14:42, Sarinew napisał:

Jeżeli jesteś w gildi magów przez tego kolesia Arena możesz mieć problem, jeśli nie masz
jego klucza ukradzionego( jeśli w ogóle się da :( )

Miałeś rację. Nie ma sensu go okradać ani zabijać. Ten cały grot jest w skrzyni która nie pod chodzi pod kradzież :) Wystarczy po prostu wziąć grot i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, a ja miałem problem z nim, bo go zabiłem i byłem zawieszony w gildii magów i miałem 20 serc deadr oraz 20 wampirzych pyłków przynieść by wrocić do magow, a zapomniałem o wczytaniu sejwa, bo myślałem ze kara bedzie mniejsza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 17:17, Sarinew napisał:

Gratulacje, a ja miałem problem z nim, bo go zabiłem i byłem zawieszony w gildii magów
i miałem 20 serc deadr oraz 20 wampirzych pyłków przynieść by wrocić do magow, a zapomniałem
o wczytaniu sejwa, bo myślałem ze kara bedzie mniejsza :P

Z sercami Daedr jeszcze by nie było tak trudno :D/ Wrota otchłani i jedziesz z koksem. Wampirze pyły hmmm. No to zależy ! :D. Ja aktualnie mam ich ze 12 bo ten śmieszny typek co płaci za każdy wampirzy pył w tym zakonie szlachetnej krwi złapał jakiegoś buga albo nie ma kasy ! :D bo nie przyjmuje juz ich. Klikam "wampir" a on do mnie, żebym szedł ubić jakiegoś wampira... Ogólnie tito mi z kasą bo 170k jakoś się nazbierało. A od czasu do czasu muszę pozabijać jakiś strażników w mieście bo nie jestem sobą!.Trochę w Brumie trochę w Bravil.. a potem checa do S''krrivy by spłaciła długi. Najwięcej ubiłem z zadaniem Dla Sanguine. Co mnie ganiali i ganiali. Nabierało się chyba z 20k za moją głowę.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, nęka mnie jedno pytanie... czy jest jakiś patch do Obliviona z Pomarańczowej Kolekcji pozwalający grać bez płytki? :) Może to się wyda jako radykalne lenistwo, ale nie powiem, że wolałbym odpalać Obka kiedy chcę bez konieczności wyjmowania z szafki opakowania z płytką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takiego patcha nie ma. Przynajmniej jeśli chodzi o patche oficjalne ;) Ale ja gram w Obliviona bez płyty, zrobiłem sobie obraz płyty alcoholem 120% i wszystko ładnie działa. Czasami co prawda mi wyskakuje komunikat o braku nośnika w napędzie, ale wystarczy go anulować i gra się normalnie uruchamia. Także jeśli dodatkowe 4.5GB na dysku Ci nie straszne to najlepszy sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2012 o 23:11, dave03 napisał:

Takiego patcha nie ma. Przynajmniej jeśli chodzi o patche oficjalne ;) Ale ja gram w
Obliviona bez płyty, zrobiłem sobie obraz płyty alcoholem 120% i wszystko ładnie działa.
Czasami co prawda mi wyskakuje komunikat o braku nośnika w napędzie, ale wystarczy go
anulować i gra się normalnie uruchamia. Także jeśli dodatkowe 4.5GB na dysku Ci nie straszne
to najlepszy sposób.

Hmm a trudne jest zrobienie takiego obrazu? Przydałoby mi się coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2012 o 00:03, Adamantium napisał:

Hmm a trudne jest zrobienie takiego obrazu? Przydałoby mi się coś takiego.

Z tego co wiem to są jeszcze pewnie jakieś w sieci cracki NoCD ^^. Wiem dziwnie to brzmi. Crackować oryginał ale jak nie chcesz mieć napędu w środku to czemu by nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2012 o 00:21, Braveheart napisał:

> Hmm a trudne jest zrobienie takiego obrazu? Przydałoby mi się coś takiego.
Z tego co wiem to są jeszcze pewnie jakieś w sieci cracki NoCD ^^. Wiem dziwnie to brzmi.
Crackować oryginał ale jak nie chcesz mieć napędu w środku to czemu by nie ?

Cóż, crackowanie gry to piractwo. :P Umowa licencyjna tego nie przewiduje, chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2012 o 00:26, Adamantium napisał:

Cóż, crackowanie gry to piractwo. :P Umowa licencyjna tego nie przewiduje, chyba.

Kto Ci powiedział, że crackowanie gry to z miejsca jest piractwem?? Lol. Teraz to się do wszystkiego i wszystkim etykiety z napisami przykleja. ^^. Przecież to crack No CD.
Zakupiłeś oryginał więc o co chodzi. Ludzi co robią cracki też nazwiesz piratami ? ^^ oni jest tylko tworzą. Raczej nie zarabiają na tym.

PS: Żeby nie było nie propaguje tutaj nic ani ne namawiam. :S w dzisiejszych czasach trzeba ważyć raczej każde słowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować