Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Sry za kolejny post - ale czy jak zainstaluje polską łatkę to bedzie kompatybilna z tym patchem ? Rozumiem ze latka nie ma nic wspolnego z tym ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 15:30, flymar napisał:

**idiolektem** - a co to?
Dla mnie jasne jest że trudno zrobić tłumaczenie, które będzie podobało sie wszystkim. Ale
1) pozostawianie gdzieś losowo nieprzetłumaczonych tekstów,
3) tworzenie pokracznych zdań, przy których czytaniu męczą się podkładający głos i również
gracze,
1 i 3 spokojnie można odnieść (IMHO) do "największej polonizacji roku"


Idiolekt to coś w rodzaju ''własnego'' języka każdego człowieka. Oznacza to język (i wszystkie inne nam znane) ale również odniesienia kulturowe przeniesione na płaszczyznę języka. W idiolekcie zawarte są nasze przyzwyczajenia językowe, preferencje, wiedza (np. wyrażenia idiomatyczne, żargon itp.) - np. to że ktoś mówi "poszłem", a nie "poszedłem", czy to że rodowici pyrolacy w miejscu głoski "trz" mówią "cz". Wszysto to stanowi idiolekt i ma wpływ na tłumaczenie, bo wpływa na sposób w jaki posługujemy się językiem.

Idiolekt (gr. ἴδιος idios "własny, swoisty" + λέξις leksis "mowa") - ogół cech wyróżniających mowę danej osoby, kształtujący się pod wpływem jej przynależności do grupy społecznej, tradycji rodzinnych, wykształcenia, gustu stylistycznego. [wikipedia]

Natomiast co do 1) i 2) to masz całkowitą rację i tu wina spada na koordynatora i odpowiedzialnych za korektę tekstu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie sobie zainstalowałem to spolszczenie ściągnięte ze strony Cenegi i jak dotąd nie zauważyłem żadnych błędów, różnicy też mi nie zrobiła zmiana języka i w polską wersję Obliviona gra się tak samo dobrze jak w angielską :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2006 o 14:40, Selv napisał:

/.../> Dla maniakó różnica jest ogromna, chociaż nie dla zwykłego `usera` :P

Dobra, dobra, nie czas żałować róż, gdy płoną lasy. Do mnie dzisiaj Oblivion nie przyszedł a to oznacza, że może przyjdzie w poniedziałek. To jest prawdziwe zmartwienie, a nie jakieś tam "błędy", czy "niedoróbki"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2006 o 16:03, KrzysztofMarek napisał:

> /.../> Dla maniakó różnica jest ogromna, chociaż nie dla zwykłego `usera` :P
Dobra, dobra, nie czas żałować róż, gdy płoną lasy. Do mnie dzisiaj Oblivion nie przyszedł
a to oznacza, że może przyjdzie w poniedziałek. To jest prawdziwe zmartwienie, a nie
jakieś tam "błędy", czy "niedoróbki"...


Znam ten ból - w dniu premiery ang. pobiegłem do Empiku i nic. Okazało się że cichcem chyłkiem przesunięto ją z 2 tygodnie. W kolejnej dacie premiery też pobiegłem i też nic.. nie - okazało się że nie zauważyłem na półce:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2006 o 16:03, KrzysztofMarek napisał:

> /.../> Dla maniakó różnica jest ogromna, chociaż nie dla zwykłego `usera` :P
Dobra, dobra, nie czas żałować róż, gdy płoną lasy. Do mnie dzisiaj Oblivion nie przyszedł
a to oznacza, że może przyjdzie w poniedziałek. To jest prawdziwe zmartwienie, a nie
jakieś tam "błędy", czy "niedoróbki"...

A ja żałowałem , że nie zamówiłem gry taniej w Cenedze i nie pogram przed 7 lipca , a dziś okazało się , że w EMPiKu też jest cena 109,90 i już mam , ale też nie gram.Jestem zawalony pracą i tylko otworzyłem opakowanie , obejrzałem wszystko i wykazując wielką siłę charakteru odłożyłem Oblivion na półkę.Może jutro zacznę ratować Cesarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ludzie pomozcie ! Dlaczego moja postac wolno biega w pewnym momencie ? Rozumiecie o co mi chodzi strasznie wolno sie porusza, biegam 3x wolniej niz chodze, po wylaczeniu gry i ponownym wlaczeniu problem znika!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2006 o 17:21, KrzysztofMarek napisał:

Ale my wszyscy tutaj mamy poczucie bohaterskiego obowiązku... ;)

obowiazek obowiazkiem, ale przyznasz chyba, ze jest teraz za cieplo by ratowac krolestwo ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2006 o 17:21, Widek napisał:

Dlaczego moja postac wolno biega w pewnym momencie ?

wylacz joystick, kierownice, pada czy co masz tam w ogole podlaczone, albo zmien w pliku oblivion.ini
bUse Joystick=1 na 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marcuz , pewnie nie ma Ciebie już w pracy , ale mam pilną sprawę dotyczącą chamstwa firmy kurierskiej - General Logistic (czyli tej z której usług korzystacie) Jak bys miał chwilę odezwij się do mnie na maila - drow1@o2.pl bo mam tylko do Ciebie do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2006 o 17:25, trollf napisał:

> /.../ ale przyznasz chyba, ze jest teraz za cieplo by ratowac krolestwo ^_^

Właściwie... Niechętnie, bo niechętnie, ale przyznam Ci rację. W taki upał, to już nic gorszego stać się nie może...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde to jest dopiero to :D Gierka wygląda przecudnie na geforcie 6800GS i ten HDR :) naprawde wielkui plus dla grafy, ustawienia prawie na HIGH, znaczy tekstury full itp ale cienie nisko itd Szkoda ze mam tylko 512MB ramu:( bo naprawde daje sie zauwazyc tą niedogodnosc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2006 o 18:07, Widek napisał:

Gierka wygląda przecudnie na geforcie 6800GS i ten HDR :)

ten standardowy HDR imho jest za jasny, ale na szczescie mozna to zmienic... sa rowniez sposoby by gierka wygladala ''oszalamiajaco'', ale wtedy nawet 7900 moze sie zmulic ;-]
jak robie screeny (cala gre juz dawno skonczylem i nie zalezy mi na wydajnosci) to moja karta blaga mnie o litosc :> mam 7600gt z 256 ramu, a tekstury i obiekty wykorzystywane przez gre ''zjadaja'' u mnie blisko 900 MB O_O ale za to pozniej jest na czym oko zawiesic ;-]
http://s82.photobucket.com/albums/j265/trollf/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować