Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 10.07.2006 o 08:06, BlackBomb napisał:

(...) kolega wyżej mi napisał że przeciwnicy dopasowują się poziomem trudności do mnie.


Takie dopasowywanie to jest guzik warte. Wystarczy porozbijać się trochę w mieście, podnieść umiejętności nie związane z walką. Po wyjściu do lasów gra robi się naprawdę trudna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 10:07, BlackBomb napisał:

A właściwie to kiedy się awansuje?

Od podnoszenia głównych umiejętności... Jeśli dobrze pamiętam, to kiedy podniesiesz je (w sumie) o 10, zdobywasz poziom.

Od tego, co podniesiesz zależą bonusy do statystyk (x5 x3 x2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 10:07, BlackBomb napisał:

A właściwie to kiedy się awansuje?


no i oczywiście oprócz tego co powiedział Monastor musisz się przespać jeśli pasek poziomu dojdzie Ci do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. A i jeszcze jedno opłaca się wykonywać misje dla tych bóstw? (Azura, Boethia....) Czy lepszy sprzęt znajde gdzie indziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odwiedził mnie dzisiaj koles caly na czarnio ubrany i chce zebym sie przylaczyl do mrocznego bractwa :) Warto ? czy bedą potem jakies problemy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 11:02, Widek napisał:

Odwiedził mnie dzisiaj koles caly na czarnio ubrany i chce zebym sie przylaczyl do mrocznego
bractwa :) Warto ? czy bedą potem jakies problemy ?


warto i to bardzo, jak dla mnie to bractwo daje najlepsze misje misje w całej grze, jest to moja ulubiona gildia, polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2006 o 10:21, Monastor napisał:

Od tego, co podniesiesz zależą bonusy do statystyk (x5 x3 x2)


Tak z ciekawości, jest jakaś możliwość sprawdzenia (np. mod) o ile od ostatniego awansu podniosło się poziom jakiejś umiejętności, bo im dłużej się gra tym ciężej zapamiętać. Ważne to jest przy awansie i mnożnikach. Ja osobiście np. Morrowind (pewnie w Oblivion też tak zrobię) miałem przygotowany wcześniej arkusz i przy każdym podniesieniu umiejętności zapisywałem to. Dzięki temu wiedziałem że gdy byłem blisko awansu, warto było np. przyrządzić mikstury lub coś przywołać gdyż podnosząc tę umięjętność zyskam na mnożniku do cechy w tym wypadku do Int.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za zainstalowałem obka na weekendzie. Znalazłem świetnego patcha do twekowania który sam załątwia plik ini. gierka śmiga mi na średnich detalach w 800x600. A jaka jest?? Grałłem w Morka i stwierdzam że oblivion ma ten klimat. Wiem że wakacje będą przebiegać pod znakiem obliwiona. Swoją drogą Polonizacja Cenegi jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest?? Grałłem w Morka i stwierdzam

Dnia 10.07.2006 o 11:34, natanadler napisał:

że oblivion ma ten klimat. Wiem że wakacje będą przebiegać pod znakiem obliwiona. Swoją drogą
Polonizacja Cenegi jest ok.

Zgadzam się.Pierwsze wrażenie to jednak spore podobieństwo klimatu do Morrowinda i bardzo dobrze.Awans na wyższy poziom , umiejętności postaci itp. też bardzo podobne.Jedynie dostęp do ekwipunku , map i statystyk zmieniony , ale też szybko można się przyzwyczaić.Ogólnie na pierwszy rzut oka wrażenia bardzo pozytywne , ale jeszcze za mało grałem , żeby bawić się w jakieś podsumowania.
Z tą pozytywną opinią pewnie nie zgadza się moja karta graficzna dla której Oblivion na wyższych ustawieniach to jednak ciężki kawałek chlebka. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto ma Radeona 9800 Pro i zechce podzielić się informacjami, jak poszło Mu uruchomienie Obliviona?
Bo mnie albo wiesza się, albo ekran robi się czarny, albo się resetuje.
Za dwa dni powinienem mieć Radeona 800 GTO z odblokowanymi potokami ( więc jakby Radeon 850) ale to dopiero za dwa dni...
A konkretnie:
- na jakich sterownikach;
- w jakiej rozdzielczości;
- co można zrobić, żeby poszło, a o czym "szary człowiek" zwykle nie wie :(
Najdalej pokazało mi się okienko, chyba z lochu i potem reset...
Aha, próbował ktoś uruchomić na Win2000? Bo ja chyba zaraz spróbuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 13:01, KrzysztofMarek napisał:

Kto ma Radeona 9800 Pro i zechce podzielić się informacjami, jak poszło Mu uruchomienie
Obliviona?



Mam Radka 9800Pro, 1024 MB RAMu, P4 2800 (FSB 533), więc podobną konfigurację do Twojej.
Wiem że zabrzmi to śmiesznie, ale uruchamiałem Obliviona w rozdzielczości 1280x1024, jakość grafiki wysoka. Oczywiście edytowałem trochę plik .ini
Cudów nie było, ale i tak byłem zaskoczony. W terenie gdy nie było przeciwników około 18-22 fps i co ciekawe sprawiało wrażenie dość płynnego grania. Gorzej w przypadku walki, wtedy trochę przycinało mocniej. W mieście fps oczywiście mniej. W pomieszczeniach i podziemiach więcej. Radek trochę podkręcony 410x710, stery 6.2

Jak wspomniałem w innym temacie do czasu, bo padł mi dźwięk na płycie głównej i jeszcze nie zlokalizowałem przyczyny, albo płyta, albo co mam nadzieję bateria Biosu jest słaba i świruje w ustawieniach i może wyłączyła mi k.dź.
Wracając do meritum, tymczasowo dało się grać i gra wyglądała naprawdę ślicznie. Za dwa miesiące mam nadzieję na nowego kompa (Core 2 Duo lub AMD x2 3800) + Radek 1900GT lub GF 7900GT i zostawię sobie przyjemność grania w tą grę na jesienne wieczory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 13:15, mdag napisał:

> Kto ma Radeona 9800 Pro i zechce podzielić się informacjami, jak poszło Mu uruchomienie

> Obliviona?
Mam Radka 9800Pro, 1024 MB RAMu, P4 2800 (FSB 533),

To nie podobna, tylko identyczna konfiguracja. Sterowniki Też!

Dnia 10.07.2006 o 13:15, mdag napisał:

Oczywiście edytowałem trochę plik .ini

Co i jak edytowałeś? Napisz dokładnie, bo przez dwa dni czekania udaru dostanę...

Dnia 10.07.2006 o 13:15, mdag napisał:

Jak wspomniałem w innym temacie do czasu, bo padł mi dźwięk na płycie głównej i /.../

Ciekawe, nie słyszałem żadnego dźwięku podczas uruchamiania się gry. A w intro też chyba jakaś muzyka leci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 13:15, mdag napisał:

Mam Radka 9800Pro, 1024 MB RAMu, P4 2800 (FSB 533), więc podobną konfigurację do Twojej.
Wiem że zabrzmi to śmiesznie, ale uruchamiałem Obliviona w rozdzielczości 1280x1024, jakość
grafiki wysoka. Oczywiście edytowałem trochę plik .ini
Cudów nie było, ale i tak byłem zaskoczony. W terenie gdy nie było przeciwników około 18-22
fps i co ciekawe sprawiało wrażenie dość płynnego grania. Gorzej w przypadku walki, wtedy trochę
przycinało mocniej. W mieście fps oczywiście mniej. W pomieszczeniach i podziemiach więcej.
Radek trochę podkręcony 410x710, stery 6.2

Ja z podobną konfigurają , ale z GF6600GT też zacząłem na takich ustawieniach i zdziwiony byłem , że wszystko fajnie chodzi , niestety tylko do momentu pierwszej walki.Potem już było "skokami naprzód" i wyskok do windowsa , tak więc trzeba było zrezygnować z miodziowej grafiki na rzecz trochę gorszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 13:24, KrzysztofMarek napisał:

> Jak wspomniałem w innym temacie do czasu, bo padł mi dźwięk na płycie głównej i /.../
Ciekawe, nie słyszałem żadnego dźwięku podczas uruchamiania się gry. A w intro też chyba jakaś
muzyka leci?


Źle mnie zrozumiałeś, wogóle padł mi dźwięk, zintegrowana karta dźwiękowa wyparowała

Co do edytowania pliku ini kartkę z zapiskami zostawiłem w domu, to tutaj masz obszerny poradnik:
http://www.nvision.pl/forum/index.php?showtopic=25102&st=0
Nas dotyczy oczywiście:" Część druga – zwiększanie płynności gry" :)
i tak z pamięci zmieniłem następujące opcje:
cytuję wybrane z w/w adresu:

"bUse Joystick=1
Ustawienie na 0 wyłącza Joystick. Po pierwsze dodaje to 1-2 fps a po drugie przez tą opcje mogą być problemy z klawiaturą.

bDSoundHWAcceleration=1
Ustawienie na 0 spowoduje wyłączenie Acceleracji dźwiękowej. Trochę gorsza jakość dźwięku ale u niektórych nawet 10 fps więcej!!!:)
A jak to jest w praktyce?? (to już dodane po testach) . Niestety wszędzie dodaje 1-2 fps nie więcej.
bDSoundHWAcceleration=0

iMaxGrassTypesPerTexure=2
Zmniejszenie tego do 1 spowoduje, że trawa będzie wszędzie wyglądać tak samo. Ale tego się za bardzo podczas grania nie zauważa a kolejne 2-3 fps na powierzchni w górę!!!:)
I dobrze oceniłem. Low End: 3 fps więcej.
iMaxGrassTypesPerTexure=1

iMinGrassSize=25
Przy włączonej iMaxGrassTypesPerTexure=1 można to właczyć na 100-150 i nie ma straty w wydajnosci a wyraźnie podłoże robi się żywsze."
................................................................ja zrobiłem chyba 130
cytuję c.d.
bUseThreadedBlood=0
należy zmienić na
bUseThreadedBlood=1

bUseThreadedMorpher=0
należy zmienić na
bUseThreadedMorpher=1

bUseThreadedTempEffects=0
należy zmienić na
bUseThreadedTempEffects=1

bUseThreadedParticleSystem=0
należy zmienić na
bUseThreadedParticleSystem=1

iThreads=3
należy zmienić na iThreads=20, czytałem też, że można włączyć na 30 i też może pomóc, ja mam na 20 i widzę różnicę w FPS
iThreads=20 lub iThreads=30

iOpenMPLevel=10
należy zminić na iOpenMPLevel=10, czytałem też, że można włączyć na 30 i też może pomóc, ja mam na 20 i widzę różnicę w FPS
iOpenMPLevel=20 lub iOpenMPLevel=30

iPreloadSizeLimit=26214400
Jest to jakby ograniczenie dla Ramu, ile gra moze maks. do niego władować. Ustawinia dla 1GB to 536870912. Ale trzeba samemu to dobrać. Ważne jest, iż jest to mocno zaniżone i potrafi dodać sporo FPS. Dla posiadaczy 2GB zalecam 2x więcej wpisać, dla tych co mają 512 2xmnie j:) Sporo jeszcze zależy od tego, ile wam system zżera pamięci:) (jest to dana w b. jeśli się nie myle)
iPreloadSizeLimit=536870912

uInterior Cell Buffer=3
uExterior Cell Buffer=36
Jest to odpowiedzialne za ładowanie Cell-ów do ramu. Bardzo zależne od wielu rzeczy. Ale można to ręcznie wymusić. Jeśli zmienicie też iPreloadSizeLimit to też to warto zmienić bo doda pare fps. Dla posiadaczy 1 GB ramu polecam 6 i 72. Dla 2gb 12 i 148. Jak ktoś ma 512 mb albo mniej lepiej nie zmieniać.
High End: Ustawienia 12 i 148. Dodaje to 1-3 fps na zewnątrz, a wewnątrz nic.
Middle End: Ustawienia 6 i 72. Dodaje to 1-2 fps na zewnątrz, a wewnątrz nic.
uInterior Cell Buffer=6
uExterior Cell Buffer=72

Teraz pewna sztuczka. Jest to też zarazem opisanie poniższych 5 opcji. Są to popcje odpowiedzialne za Blooming i świecenie w grze. Ustawienie opjci tak jak są poniżej spowoduje że bloom będzie wylądał znacznie lepiej i znacznie lepiej będzie udawać HDR. A komp będzie działał nadal tak samo jak z ustawieniami standardowymi. POLECAM dla wszelkich posiadaczy Middle End (High i Low też). Dla High End lepiej używać pełnego HDR bo mimo wszystko leprzy efekt.
fSkyBrightness=0.7000
fAlphaAddInterior=0.8500
fBlurRadius=0.0600
iNumBlurpasses=3
iBlendType=2"

koniec cytatu. tak mniej więcej wyglądają te ustawienia, ale z pamięci. Pamiętaj żeby edytować plik ini który znajduje się w Moje dokumenty/My Games/Oblivion a nie ten w katalogu z grą.
Sorry za długi post.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować