Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

o kurcze nawet nie wiedziałem że na rękojeściach mieczy takie ładne zdobienia są... ;)
ehhh... trzeba trochę z wypłaty zacząć odkładać na sprzęt lepszy bo jestem daleeeeko w tyle... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 12:53, Monastor napisał:

Tekstury na maksa to i ja mogę odpalić :)
Szkoda, że z widokiem ciut gorzej ^^

Mam bardzo podobny sprzęt do cinus`a i muszę przyznać, że bardziej postawiłem na odległość wyświetlania obiektów, niż na tekstury. Gram także na dość wysokiej rodzielczości (1280x1024). I nie narzekam. Czasem coś mnie weźmie na lepsze tekstury, ale wtedy muszę pogodzić się z haczeniem obrazu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co zmieniałes w tych .ini? to zmienia gre, czy tylko screeny? jak zmienia gre to wez napisz co i jak sie zmienia, a bede wdzieczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 18:47, rake napisał:

zrob sobie obraz plytki, np Virtual CD, potem wlaczasz z daemona i działa

problem w tym, ze gre pozyczylem koledze. gra chyba nie doczytuje danych z plytki, wiec jakis ewentualny "patch" no-dvd nie powinien chbya zbyt wiele wazyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2006 o 22:37, Monastor napisał:

:/

Dopiero po dłuższej grze w Gothic 3 widzę, jak plastikowo wyglądają niektóre elementy obka
:/
BTW
Podrasowywałeś screeny? Bo ten drugi wydaje się przejaskrawiony.


Ze screenami nic nie robiłem - mam włączone hdr, i to może przez to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 00:33, kara55 napisał:

Pogram sobie w Obliviona na takim sprzęcie?:
Pentium 4 2,6Ghz
Gigabyte Radeon 9550 128Mb
512 Ramu



tak, ale polecam sciagnac Oldblivon (posyukaj po googlu) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do drugiego razu ... Mam nadzieję że dodatek zmieni to, zdecydowanie na lepsze :D
Gra ma potencjał, jak się okazuje np przy G3, jej wymagania nie sa skandliczne, dysponuje dobrą grafiką, nechanika nie jest zła (nawet do levlelingu sie można przyzwyczaić ...). Nie ma tylko tego, co graczowi nie pozwala odchodzić od kompa. Może zmieni to jakiś "mega mod" ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 03:34, buras napisał:

Co do drugiego razu ... Mam nadzieję że dodatek zmieni to, zdecydowanie na lepsze :D
Gra ma potencjał, jak się okazuje np przy G3, jej wymagania nie sa skandliczne, dysponuje dobrą
grafiką, nechanika nie jest zła (nawet do levlelingu sie można przyzwyczaić ...). Nie ma tylko
tego, co graczowi nie pozwala odchodzić od kompa. Może zmieni to jakiś "mega mod" ...


akurat mnie obek wciągnął
gram w to od prawie miesiąca , pierwszą postacią przeszedłem przedewszystkim główny wątek
obecnie gram od nowa ale głównego wątku wgóle nie ruszyłem (jeszcze nawet nie zaniosłem amuletu do klasztoru) gram swobodnie rąbiąc dodatkowe questy oraz mosje dla gildi - tą postacią mam 28 lvl
co do nudy ?- gra mi się lepiej niż za pierwszym razem - może odkryłem to coś , albo ..... kwestia gustu ...
gra mnie wciągła prawie tak samo jak baldurs gate II ...gra mam pewne wady ale więcej zalet.
Dla mnie inną klasą postaci gra się inaczej .... no i ta swoboda świata!!!
no i płynna ładna grafika w 1280x1024 :) w gothicu nowym nie ma szans by na takich ustawieniach gra działała płynnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jak wiesz, jest kwestią gustów. G3 u mnie wylądował na półce. A oblivek ciągle poniewiera się w okolicach napędu optycznego :) Jednak czasem mnie nuży. Na szczęście 2-3 dni i znowu ciekawi mnie co tym razem bedzie można zmajstrować ...
Chociaż osobiście tęsknię za morrowindowym klimatem. Oblivion jest zbyt "swojski", ale cóż można by się spodziewać po centrum impreium ludzi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 03:34, buras napisał:

Co do drugiego razu ... Mam nadzieję że dodatek zmieni to, zdecydowanie na lepsze :D /.../

Wąpię. Jeśli gra nie ma tego "czegoś", to dodatek nic w tej kwestii nie zmieni. Po prostu Bethesda postawiła na efektownosć, pomijając przy tym warstwę fabularną, która została bardzo spłycona. Porównując Obliviona do Morrwinda, to oczywiście pod względem grafiki zwycieża ten pierwszy, jednak jeśli chodzi o grywalność, to Morrowind góruje. Dodatek może wnieść do gry mały powiew świeżości - nowy wątek fabularny i kilka nowych przedmiotów. A poza tym nie spodziewam się fajerwerków... Jak już napisałem - to jest gra na jeden raz. I swojego zdania nie zmienię. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)Jak już napisałem - to jest gra na jeden raz. I swojego zdania nie zmienię.

Dnia 13.11.2006 o 12:23, Bumber napisał:

:)


I tu się z tabą zgadzam w 99%. Ten 1% niezgody daję dlatego. iż mimo pewnego znudzenia chciałem i tak w Oblivionie wypełnic wszystkie zadania poboczne, zostać liderem wszystkich mozliwych gildii itp.
Faktycznie, gra jest ładna, przyjemna i niestety zbyt uproszczona. W Morrowinda (podstawka) grałem, nie kłamiąc, dobre pół roku (z przerwami) i nie zostałem liderem wszystkich możliwych ugrupowań i nie zrobiłem wszystkich zadań pobocznych, ale przynajmniej zwiedzałem każdą napotkaną jaskinię, każdy napotkany grobowiec, okradałem każdy napotkany skarbiec i odkryłem każdy, nawet najmniejszy kawałem świata - czego w przeciwieństwie do Obliviona nie robiłem...
W Morrowindzie wszystko musiałeś znaleźć sam, dojście do każdego celu było pięknie wytłumaczone (idź wzdłuż rzeki, tu skręć na wschód, a tam na zachód), Oblivion nie daje takiej satysfakcji.
Morrowind miał to coś, dodatki do niego już nie były takie ciekawe (Przepowiednia mnie zawiodła), a reszta (Oblivion) zależy od gustu gracza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle że Bethesda wysłucha prośby fanów i zmniejszy,albo całkowicie wyłącz LVL scalling.Doda sporo ciekawych Questów,pewnie jakieś nowe glidie,podrasuje system walki.mam nadzieje że panowie z Bethesdaty umieją uczyć się na błędach i mam nadzieje że dodatek przyniesie falę Trzeźwości i nowych rozwiązań do Obka.....oby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 13:11, owczar4 napisał:

A ja mysle że Bethesda wysłucha prośby fanów i zmniejszy,albo całkowicie wyłącz LVL scalling.

Co do tego, to nie byłbym taki pewien...

Dnia 13.11.2006 o 13:11, owczar4 napisał:

Doda sporo ciekawych Questów,

To na pewno. Na to liczę najbardziej. :)

Dnia 13.11.2006 o 13:11, owczar4 napisał:

pewnie jakieś nowe glidie,podrasuje system walki.

Gildie... Możliwe. Fajnie by było. A co do systemu, to wątpię. Za dużo modyfikacji, a to ma być TYLKO dodatek. Może w drugim coś wprowadzą... ;)

Dnia 13.11.2006 o 13:11, owczar4 napisał:

mam nadzieje że panowie
z Bethesdaty umieją uczyć się na błędach i mam nadzieje że dodatek przyniesie falę Trzeźwości
i nowych rozwiązań do Obka.....oby :)

Też mama taką nadzieję, choć trochę powątpiewam w panów z Bethesdy. Jak będzie, to się okaże... Nie ma co spekulować na zapas. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Mam nadzieję, że znajdę na odpowiedź, która mnie nurtuje ---> W Oblivionie mam misję o takiej, mniej więcej, treści: Aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat pracy w zamku Skingrad musisz porozmawiać z lokajem o imieniu Shum gro-Yarug. Tylko gdzie jest ten lokaj ???? Gdy idę w stronę zamku na mapie jest zielona strzałka. Następnie gdy już jestem przy wrotach prowadzących na zamek strzałka zmienia kolor na czerwony i przeskakuje za teren miasta Skingrad. I co mam w tej sytuacji zrobić ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wieczorami i z rana bywa w zamku, natomiast w o godzinie 12.00. mozesz go spotkać w sklepie wielobranżowym(zapomniałem jak sie nazywa ale taki w Skingardzie jeden jest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować