Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 27.03.2008 o 19:00, Falconer napisał:

Nie rozumiem...? :P


To proste, karta 8500 ma slaba wydajnosc, jest gdzies tak o prawie 40% wolniejsza niz 7600GT
tak wolna karta jesli ma tak duzo pamieci to mozna tylko sie usmiechnac, gdyz nigdy w pelni tej pamieci nie wykorzysta, a jesli nawet ta pamiec jakims cudem zapelnisz, to wydajnosc tak slabej karty sprawi, ze nie bedzie sobie radzila z taka iloscia danych w pamieci i bedzie jeszcze wolniejsza... innymi slowy mowiac, nie powinienes sie dziwic, ze nawet na medium w Oblivionie ta karta sie tnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha :/ Cóż, nie wiedziałem, że GeForce 8500GT jest taki słaby... Cóż, myślę, że jak kupię GF 9600GT to i Oblivion pociągnie płynnie na full.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2008 o 19:17, Falconer napisał:

aha :/ Cóż, nie wiedziałem, że GeForce 8500GT jest taki słaby... Cóż, myślę, że jak kupię
GF 9600GT to i Oblivion pociągnie płynnie na full.


niestety, numerek karty brzmi zachecajaco, ale w rzeczywistosci to jest najslabsza karta serii 8 i do tego jeszcze slabsza od wielu kart z wczesniejszych serii..

pewnie slaba wydajnosc tej karty + vista zrobily swoje i sam widzisz jak jest...
jedyne co moge teraz zaproponowac, to gdzies widzialem informacje, ze podobno juz jest service pack 1 do visty i poprawia troche wydajnosc w grach - mozesz sie rozejrzec, sciagnac i zobaczyc czy choc minimalnie jest lepiej - nic do stracenia nie masz, a gorzej to raczej byc nie moze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do trochę bardziej zaawansowanych. Zajmuję się kolekcjonowaniem alyedzkich posążków dla tego Umbancano w Cesarskim Mieście. Mam listę miejsc, w których można je spotkać i niestety zatrzymałem się na ruinach Sardavar Leed na południe od Cesarskiego Miasta. Przeryłem całe wnętrze i nic nie znalazłem. Czy w tych ruinach jest ten posążek a jak tak to w jakim miejscu dokładnie ? Jeśli nie to może ma ktoś dobry spis wszystkich ruin gdzie można spotkać takie posążki ? Z góry dzięki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> gdzie można spotkać posążki ? Znaleźć:P:P

Proszę,o to spis:(Polecam na początek Vilverin,to tam przy kanałach.)


Moranda, Wendir, Wenyandawik, Ninendava, Fanacas, Culotte, Mackamentain, Vilverin, Welke, Wendelbek

EDIT:Nie zaliczyło odpowiedz:[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Albo mi się wydaje albo powinno być ich wszystkich jedenaście. Jedną na początek by rozpocząć misje a później mówi na "jest jeszcze dziesięć takich statuetek". Czyli jednak jest w tym Sardavar Leed ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 16:27, YahooPL napisał:

/.../

Albo mi się wydaje albo powinno być ich wszystkich jedenaście. Jedną na początek by rozpocząć
misje a później mówi na "jest jeszcze dziesięć takich statuetek". Czyli jednak jest w
tym Sardavar Leed ???


Statuetek jest na pewno dziesięć, gracz dostaje za każdą z nich po 500 sztuk złota, a później "podwojenie stawki" jeżeli przyniesie wszystkie do Umbacano - 5000, czyli 10 x 500 = 5000 czyli jest ich dziesięć. xD Sardavar Leed nie znajdziesz statuetki ponieważ ten wysoki miękkoskóry (Umbacano) mówi ci, że to są miejsca,w których możesz znaleźć statuetki i jest to dobre miejsce na rozpoczęcie poszukiwań, ale nie mówi, że to, że są tam statuetki jest na 100% pewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dzięki juz sobie właśnie wykalkulowałem ile mam i ile zostało mi do zebrania i zgadza się klarownie dziesięć ;]
Aha i takie małe pytanko czy w Oblivionie nie ma niczego na wzór "ciosu krytycznego" czy nie zauważyłem po prostu ? Bo tak łoje i łoje przeciwników i zawsze tyle samo życia im zabiera ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma krytycznego ciosu. Chyba, żeby za krytyczny cios uznać wykorzystanie biegłości posługiwania się daną bronią, czyli wywoływanie co jakiś czas efektów typu - wytrącenie broni, paraliż, przewrócenie przeciwnika. Jak chcesz mieć krytyki to polecam pewnego moda, w którym niektóre bronie zadają krytyki - ja mam z niego taki fajny mieczyk za jedyne 64 000 ;p
http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=OblivionMods.Detail&id=1375
Rewelacyjny mod swoją drogą;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 18:02, YahooPL napisał:

/.../

Dzięki juz sobie właśnie wykalkulowałem ile mam i ile zostało mi do zebrania i zgadza
się klarownie dziesięć ;]
Aha i takie małe pytanko czy w Oblivionie nie ma niczego na wzór "ciosu krytycznego"
czy nie zauważyłem po prostu ? Bo tak łoje i łoje przeciwników i zawsze tyle samo życia
im zabiera ...


Za krytyczne obrażenia można też w pewnym sensie uznać uderzenie, po którym przez kilka sekund przeciwnik jest zdezorientowany. Pozwala to na wyprowadzenie kilku "darmowych" czytaj: (bez konieczności przejmowania się tym, że wróg zada cios albo zablokuje uderzenie gracza) ciosów w zamroczonego wroga, czyli jest to coś w rodzaju dodatkowych obrażeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam takie pytanie.Otóż niedawno kupiłem sobie ową gierkę czyli obliviona.Postanowiłem też sciagnac kilka modow(przynajmniej na poczatku teraz mam ich kilkadziesiat:D)dobra.Insatluje gierce aktualizuje do wersji 1.2 i...gierka sie uruchamia a potem wywalal mnie do windowsa.Gdy instaluje jeszcze raz juz bez aktualizacji problem znika tyle tylko ze wiekszosc patchy wymaga wersji 1.2 a gierka sie spatchowac nie chce czyli mody nie beda dzialac...Czy ktos moze mial podobny problem oraz czy mozna go jakos naprawic(tj.zeby gra dzialala z patchem i mody tez)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 19:08, Matt Buckner napisał:

/ciach/

Możliwe, że niektóre mody po prostu sie pokrywają. Wyłącz modyfikacje i sprawdź czy spatchowana gra będzie działać. Jeśli tak, to stopniowo zwiększaj ilość włączonych modyfikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 19:08, Matt Buckner napisał:

Witam.
Mam takie pytanie.Otóż niedawno kupiłem sobie ową gierkę czyli obliviona.Postanowiłem
też sciagnac kilka modow(przynajmniej na poczatku teraz mam ich kilkadziesiat:D)dobra.Insatluje
gierce aktualizuje do wersji 1.2 i...gierka sie uruchamia a potem wywalal mnie do windowsa.Gdy
instaluje jeszcze raz juz bez aktualizacji problem znika tyle tylko ze wiekszosc patchy
wymaga wersji 1.2 a gierka sie spatchowac nie chce czyli mody nie beda dzialac...Czy
ktos moze mial podobny problem oraz czy mozna go jakos naprawic(tj.zeby gra dzialala
z patchem i mody tez)?


Próbowałeś uruchamiać grę z patchem, ale bez jakichkolwiek modów? Najpierw spróbuj tego, następnie instaluj (albo uruchamiaj) wszystkie mody po kolei i sprawdzaj, przy uruchomieniu którego gra się będzie wieszać/wychodzić na Pulpit. Czasem może być tak, że jedne mody mają problemy ze współpracą z innymi. W ogóle, to z początku warto grać bez modów, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę to, że niektóre z nich... dosyć mocno ingerują w zawartość niektórych rzeczy w grze.

Gdybyś jednak mimo wszystko zainstalował pewnego bardzo... chorego moda, to:
nie mam żadnych kolców na plecach, nie jestem ssakiem, mięśnie nie wystają mi spomiędzy łusek, a genitalia nie zwisają sobie radośnie z przodu ciała. Poza tym nie mam gęby jak skrzyżowanie Argonianina z jaszczurką. xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 18:02, YahooPL napisał:

Aha i takie małe pytanko czy w Oblivionie nie ma niczego na wzór "ciosu krytycznego"
czy nie zauważyłem po prostu ? Bo tak łoje i łoje przeciwników i zawsze tyle samo życia
im zabiera ...


jak loisz i loisz to nie bedzie ;]

ale sa ciosy krytyczne, ktore mozna zadawac z zaskoczenia i tylko bronia jednoreczna badz lukiem - po prostu musisz podejsc do przeciwnika tak by cie nie zauwazyl i skradajac sie zadac cios - mnoznik zalezy od bieglosci w umiejetnosci skradania, podstawowy zwieksza obrazenia x4, a kolejny poziom x6 dla broni jednorecznej, a dla luku odpowiednio x2 i x3 - jednak te obrazenia krytyczne to zwykle tylko pierwszy cios, no chyba, ze ktos klepie NPC majac na sobie 100% kameleona ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


ok.no coz bez zadnych modow jest ok no tyle tylko ze ja to bym sobie w nie jednak pogral niektore sa naprawde fajne pobrubuje troche i zobacze chociaz bedzie ciezko bo mam ich bardzo duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Sorry za kolejne durne pytanie, ale ktoś tu kiedyś dawał mapkę z zaznaczonymi korzeniami nirnu. Gdzieś mi to zginęło. Mógłby ktoś mi podać do niej link ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2008 o 21:15, YahooPL napisał:


Sorry za kolejne durne pytanie, ale ktoś tu kiedyś dawał mapkę z zaznaczonymi korzeniami
nirnu. Gdzieś mi to zginęło. Mógłby ktoś mi podać do niej link ?


http://www.uesp.net/w/images/OB-Map-Nirnroot.jpg (dodałem jako załącznik do posta)

Poprzednia, mniej dokładna wersja znajduje się tutaj:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=250&pid=11467

Edit: muszę skrócić czas pisania poszczególnych postów. xD Tym niemniej, wersja w załączniku wydaje się być nieco bardziej szczegółowa i zawierająca mniejszą liczbę błędów.

20080328212417

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować