Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sagi Baldur's Gate i Icewind Dale w serii eXtra Klasyka Gold!

745 postów w tym temacie

Mnie się bardzo podobają te tytuły =D Na pewno kupie oba zestawy :)) Przeszedłem prawie całą sagę ICW, jakoś nie udało mi się zabrać za Heart Of Winter, ale Baldura nie przeszedłem żadnego :P GRałem dosyć sporo, ale zawsze było "coś" co nie pozwoliło mi dokończyć gry :PP heh Może ta edycja na to pozwoli =D Na pewno - bo nie mam baldura :P Ale to się wkrótce zmieni =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marek Waleszyński - zgadzam się w całej rozciągłości z Twoim postem.

Litości panowie, ile razy można to samo wydawać w innym opakowaniu? Do tego giery (klasyczności im fakt odmówić nie można), które już od 100 lat są na rynku, od dawna po polsku, przewalone przez chyba wszystkie progi cenowe?
Sorry CDP, ale u mnie tracicie szacun z dnia na dzień...Najpierw jakieś Tony Matołki, Juiced, potem inne Stubbs the Zombie, gdzie tu klasyka? A wydawanie BG i ID w nowej XKGolD sprawia, że w mojej opinii ta cała obecna XKnext to zwykła wyprzedaż gier, które po prostu zalegają na magazynie.
Tak se patrzyłem na moje XKNext, przeczytałem o XKGold i doszedłem do tego smutnego faktu. Po to daliście premierowe nadruki, aby łatwiej było przepakować płytki do innych pudełek, nie ponosząc kosztów produkowania gry jeszcze raz.
Sprytny ruch, panowie marketing, ale na krótką metę...Ja wracam do antologii Commandos, Deusów Exów i cieszę się z wypieszczonej edycji. Za XKnext i XKGolD podziękuję, postoję...

Zbulwersowane, bolące po tym co odkryło,
Allseeing Eye

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 22:19, marko79 napisał:

To jakiś żart chyba !

Yyy... a możesz wyjaśnić co jest tym żartem ?? Że taka niska cena za tak ogromniaste i fajowe gry, czy też może że gry które do tej pory zajmowały po parę CDków teraz można spokojnie mieć na jednym DVD, czy też może że nie dołączyli do tego wszystkiego fantastycznego Planescape Torment ?? (Swoja drogą ciężko by tu mówić o sadze, w końcu tylko jedna część wyszła)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parę miesiecy temu, w czasie dyskusji na forum rozmarzyłam się o takim właśnie wydaniu (ach to meczące żąglowanie płytami i strach, że któraś nie wytrzyma i padnie). No i marzenie staje się rzeczywistością :) No i jak ich nie kupić, dla fana po prostu wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No po prosu zajesuperfajnie... Jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności fanem RPG zostałem niedługo po zniknięciu ze sprzedaży BG... Nie uśmiechało mi się kupowanie na allegro za ~100 wiec zapomniałem... Aż tu nagle reklama w CDA jak cios obuchem w twarz wreszcie będę mógł nazwać się fanem RGP ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesujące... Twierdzisz, że jest to wyprzedaż gier zalegających w magazynie, to w takim razie po co są one jeszcze raz tłoczone i upychane tak, by zajmowały jak najmniejszą ilość płyt?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 22:21, allseeingeye napisał:

Litości panowie, ile razy można to samo wydawać w innym opakowaniu?


Ile razy pytasz? A tyle aż przestaną pojawiać się chętni żeby takie "kotlety" kupić. Wyobraź sobie, że młode pokolenie graczy, jak BG i IW były w sprzedaż nie potrafiło trafić łyżką do ust. A teraz mają szanse zobaczyć co to prawdziwy RPG...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko epstra, tylko te sagi mam jeszcze w wydaniach za o wiele więcej złotówek... jakieś dziesięć razy więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 22:27, Satruss napisał:

No po prosu zajesuperfajnie... Jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności fanem RPG zostałem niedługo
po zniknięciu ze sprzedaży BG... Nie uśmiechało mi się kupowanie na allegro za ~100 wiec zapomniałem...
Aż tu nagle reklama w CDA jak cios obuchem w twarz wreszcie będę mógł nazwać się fanem RGP
^^



Ej, poważnie za tyle BG chodzi xD? Kurma Wać! Ja w te gre gram od pcozątku le nei wiedziałe mze tak sie ceni xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 22:21, allseeingeye napisał:

Marek Waleszyński - zgadzam się w całej rozciągłości z Twoim postem.

Litości panowie, ile razy można to samo wydawać w innym opakowaniu? Do tego giery (klasyczności
im fakt odmówić nie można), które już od 100 lat są na rynku, od dawna po polsku, przewalone
przez chyba wszystkie progi cenowe?

Czy wiek gier sprawia Ci jakiś problem?

Dnia 11.07.2007 o 22:21, allseeingeye napisał:

Sorry CDP, ale u mnie tracicie szacun z dnia na dzień...Najpierw jakieś Tony Matołki, Juiced,
potem inne Stubbs the Zombie, gdzie tu klasyka? A wydawanie BG i ID w nowej XKGolD sprawia,
że w mojej opinii ta cała obecna XKnext to zwykła wyprzedaż gier, które po prostu zalegają
na magazynie.

I bardzo dobrze. Widziałeś moze kiedyś sklepy z grami w UK? Spróbuj w Polsce kupi Dark Forcess 2: Jedi Knight plus dodatek. raz na ruski rok na allegro jak masz szczęście. Tam idziesz do sklepu i masz i nikt isę nie martwi, że gra ma 10 lat.

Dnia 11.07.2007 o 22:21, allseeingeye napisał:

Tak se patrzyłem na moje XKNext, przeczytałem o XKGold i doszedłem do tego smutnego faktu.
Po to daliście premierowe nadruki, aby łatwiej było przepakować płytki do innych pudełek, nie
ponosząc kosztów produkowania gry jeszcze raz.

Czy dla Ciebie to jest jakiś problem, że gra w takiej czy innej postaci wraca na rynek? Jeśli mają płytki z poprzedniego rzutu (w co wątpię, bo edycja DVD była mocno limitowana i szybko sie rozeszła) to trzeba to jakoś sprzedać.

Dnia 11.07.2007 o 22:21, allseeingeye napisał:

Sprytny ruch, panowie marketing, ale na krótką metę...Ja wracam do antologii Commandos, Deusów
Exów i cieszę się z wypieszczonej edycji. Za XKnext i XKGolD podziękuję, postoję...

Nie musisz kupować. Edycja jest przeznaczona dla tych co nie mają, a wbrew pozorom jest ich coraz więcej. Jednym płytki się zużyły inni nie mieli kasy żeby wcześniej kupić, a inni są za młodzi by o takiej grze wiedzieć. Domyślam się, ze jesteś zbulwersowany, bo po prostu ta grę masz. Ale czy to powód do bulwersacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto miał to kupić i w to zagrać, zrobił to niecałe 10 lat temu, faktycznie super pomysł, samemu wbijać sobie nóż w plecy,nie wiem jak bardzo się staracie ale dzięki temu cenega tylko zyskuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się b. ciesze że wreszcie ktoś o tym pomyslał...Chociaż i tak najlepsze było 5 płytowe wydanie Baldura z mapkami i róznymi innymi bonusami :] Albo mogliby zrobić Icewind Dale 1+ Baldur''s Gate 1 :d to pewnie w przyszły roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 22:32, Camelowaty napisał:

Ej, poważnie za tyle BG chodzi xD? Kurma Wać! Ja w te gre gram od pcozątku le nei wiedziałe
mze tak sie ceni xD


Nie wiem za ile teraz można wyrwać BG, ale jakieś 2-3 lata temu na allegro chodziły po 100-120 premierówki, a wznowienia, które normalnie był za 20 szły po 70 ^^ (Widziałem nawet wydanie pierwszego Baldura z tego "Czasopisma" Extra Gra: klasyki za 65.. Rozeszło się w 2h ^^)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest popyt, to rozsądny wydawca dostosuje do niego podaż. Gdzie tu widzisz wbijanie sobie noża w plecy... Zupełnie nie rozumiem. A Cenega to może sobie co najwyżej pluć w brodę, że te sagi są w posiadaniu CDP, a nie ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 20:21, GanD napisał:

I jeszcze jedna rzecz: jak uruchomić grę nie
zmieniając sterowników graficznych na te z przed dwóch, trzech lat?:> (chyba, że ja o czymś
nie wiem i to jest możliwe...)


;). Gra będzie chodzic na aktualnych sterownikach tak samo jak na tych sprzed 3 lat.
Kwestia tylko kompatybilności gry z Win XP (ale o to z tego co pisała akne nie musimy sie martwić :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetnie! Właśnie na to czekałem. Oczywiście kupię oba tytuły (chociaż posiadam Baldura dwójkę z dodatkiem, jedynka niestety się zepsuła, oraz Icewid''a Dale II, zaś jedynki nigdzie nie widziałem) Jeśli to możliwe prosiłbym od danie StarCraft''a wraz z Brood War''em, ponieważ osobiście nie widzę sensu w kupowaniu antologii, ponieważ zależy mi na samym StarCrafcie, ale cóż, jeśli nie będzie kupię antologię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 22:35, Sieter napisał:

Kto miał to kupić i w to zagrać, zrobił to niecałe 10 lat temu, faktycznie super pomysł, samemu
wbijać sobie nóż w plecy,nie wiem jak bardzo się staracie ale dzięki temu cenega tylko zyskuje.


Słuchaj, Ty możesz być sceptyczny, ale naprawdę wiele osób wypowiadających się tu jest chętnich zakupić przynamniej jedną z tych Sag. Ja na przykład kupię Sagę Baldurs Gate, bo posiadam tylko pierwszą część, a chce przejść drugą. A za późno się zaorientowałem i zniknęła ze sklepów. Więc nie oceniaj wszystkiego patrząc tylko na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<ciach>
Jesteś pracownikiem firmy Cenega. Am I right? :-) Witamy :-)
Co do premierowych nadruków, to po prostu płytka wygląda ładniej :-) <mówi blondynka>
A nie można pozbyć się zapasów magazynowych czegoś, co już dawno z magazynu zniknęło :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 22:21, allseeingeye napisał:

Sprytny ruch, panowie marketing, ale na krótką metę...Ja wracam do antologii Commandos, Deusów
Exów i cieszę się z wypieszczonej edycji. Za XKnext i XKGolD podziękuję, postoję...


Reszty nie komentuję, bo zrobił to już hans olo.


Ale tego zdania zupełnie nie mogę pojąć - "z wypieszczonej edycji"? Nie rozumiem. Chodzi o dodatki? W obu seriach są porównywalne i praktycznie tej samej jakości.

Cenega też zrobiła z Deus Ex-ów i Commandosów reedycje, ale jak widze - wcale Ci to nie przeszkadza, że też były

Dnia 11.07.2007 o 22:21, allseeingeye napisał:

już od 100 lat są na rynku, od dawna po polsku, przewalone przez chyba wszystkie progi cenowe?


Nawiasem mówiąc, nie wiem jak BG i ID mogą zalegać na magazynie w wersji DVD, albo w tych pudełkach z XKG, ale to już najmniejsza z niekonsekwencji znalezionych w Twoim poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować