Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sagi Baldur's Gate i Icewind Dale w serii eXtra Klasyka Gold!

745 postów w tym temacie

>Najważniejsze, że będzie można kupić sagę baldur''s gate ;))
To jest oczywiste :D Tyle wyczekiwany przezemnie i myśle, że przez innych Baldur`s Gate wkońcu się ukaże Huurrrrrrraaaaaaa :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż muszę przyznać, że to świetna wiadomość, że CDP ponownie wydaje Sagi BG i IWD, mimo iż w przypadku BG będzie to chyba 7 czy 8 edycja ;) To jedynie pokazuje jak dużą popularnością cieszą się te gry w Polsce, mimo iz od premiery ich minęło parę ładnych lat.
Osobiście to obu nowych Sag nie kupię, gdyż posiadam Sagę BG na 2 płytkach DVD, kupiłem 4 lata temu i jak na razie płytki śiwtnie chodzą, wiec nie mam zamiaru wymienieć je na nowe. Mimo to, chciałbym się dowiedzieć od CDP czy te nowe wydanie Sagi BG będzie się jakoś różnić od tego starego?? Chodzi mi w zasadzie o materiały dodatkowe. Czy będzie soundtrack z Tronu Bhaala? Czy będą inne mody? Czy gry będą jakoś zoptymalizowane, z jakimiś ulepszeniami?
Natomiast co do Sagi IWD to chyba również się nie skuszę, gdyż posiadam Srebrną Edycję IWD kupioną pare lat temu za 69 zł. Jednakże nie posiadam IWD 2 a chętnie bym sobie pograł w dwójkę. Dlatego mam pytanie do wydawców - czy IWD 2 w tej nowej Sadze różni się czymś od IWD 2 wydawanego w Extra Klasyce Next?? Czy są może jakieś mody to dwójki? Jkaieś specjalne materiały dodatkowe? Soundtrack? Teraz w zasadzie nie wiem czy znaleźć w sklepie IWD 2 czy poczekać i kupić nową Sagę IWD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


zawsze chciałem mieć wszystkie gry studia Black Isle, udało mi sie powoli je zbierac w serii eXtra klasyki. Tak wiec mam Fallout''a, Fallout''a 2 (jeszcze z tych pierwszych wydań EK), Tacticsa, Lionheart''a i Icewind''y. Niestety brakło mi czasu żeby kupić moje ukochane Baldury bo po prostu ich brakło. Tamte wydania były ładne, dobrze dobrane kolorystycznie do reszty i sprzedawane podwójnie (Bg1 + Opowieści oraz Bg1 + Tron). Teraz mam dylemat... wziąłbym sobie ta Sage, ale wygląda to okropnie. Brzydszego pudełka nie widziałem... Sarevok na tle nie wiadomo czego + ten napis "Saga Baldur''s Gate".

To jest okropne.

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za double-post''a, nie widze niestety opcji edytowania swojej wypowiedzi.

tło jest ładne, Wrota Baldura... w takim razie tylko Sarevok jest brzydki ;)

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2007 o 10:00, Winch2005 napisał:

tło jest ładne, Wrota Baldura... w takim razie tylko Sarevok jest brzydki ;)


Nikt nigdy nie twierdził, że jego zbroja to ostatni krzyk mody ;) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pomimo że mam już pełne wydania z poprzednich (kupowane osobno różne części) to chyba się skuszę na takie wydanie dvd :) W końcu zawsze te starsze mogę komuś sprezentować :D albo zatrzymać :)

Dobra rzecz mieć raz na jakiś czas jakieś odnowienie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że gra jest wypaśna, to jeszcze wydanie jest bardzo dobre. Dobrze, że nie kupiłem BG II z dodatkiem w NEK ( a mocno się nad tym zastanawiałem). Co do EKG to mogliby dać sagę gothic, diablo lub zbiór collinów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2007 o 23:25, akne napisał:

<ciach>
Kolekcjoner nie trzyma gier w piwnicy :-P


Do do kolekcjonowania.

Wiesz może, a jeśli nie wiesz, to czy mogłabyś się zapytać w pracy, czy światło dzienne ujrzała w końcu Edycja Kolekcjonerska Baldur''s Gate 2 + Tron Bhaala. Bo nigdy jej na oczy nie widziałem (poza reklamą), a wiem, że mogliście jej nie wydać, jak np. Sagi IwD na DVD (tej starszej wersji oczywiście :P).

20070712104252

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dobre dwa tygodnie i znów usłyszymy Zborowskiego Sarevoka, Fronczewskiego Narratora... Pamiętam jak słuchałem tego po raz pierwszy... Na Clangedina, jaki ja jestem stary :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2007 o 11:31, Apekiller101 napisał:

Ale ten CDP jest! Gra rocznik ''98 , a jeszcze z niej soki wyciskają :P


Chodzi Ci o Baldur''s Gate? Nie jest ważny rok produkcji, ważne jest to, że gra jest bardzo wciągająca i chętnie się do niej wraca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baldur''s Gate to świetna gra ale ... powinni zrobić kontynuacje (III) bo grafika jest okropna. Jeżeli komuś grafika nie przeszkadza to niech kupuje !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2007 o 12:08, ja33no napisał:

Baldur''s Gate to świetna gra ale ... powinni zrobić kontynuacje (III) bo grafika jest okropna.
Jeżeli komuś grafika nie przeszkadza to niech kupuje !


Grafika jest przecudowna!!!! :P
A tak na poważnie to w ogóle nie przeszkadza. Dzięki temu, że nie kipi od nie wiadomo jakich efektów pozwala na to by wyobraźnia zaczęła działać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2007 o 12:08, ja33no napisał:

Baldur''s Gate to świetna gra ale ... powinni zrobić kontynuacje (III) bo grafika jest okropna.
Jeżeli komuś grafika nie przeszkadza to niech kupuje !


Mi grafika Baldura w ogóle nie przeszkadza :D Powiem więcej, to właśnie dzięki niej Baldur ma tak specyficzny, genialny klimat xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować