HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 30.06.2009 o 22:31, Tyler_D napisał:

> W twoim zdaniu jest coś takiego pięknego że aż nie mogłem nie odpowiedzieć.
Można wiedzieć które to zdanie? :-D


Przepraszam nie zdanie a ogólne założenie bo czyż nie byłoby pięknie gdyby ludzie nie oglądali chłamu typu:
Piła , hostel , wiem że to utopia i że niektórzy potrzebują "szklanki krwi dziennie" ale pomarzyć zawsze można

Dnia 30.06.2009 o 22:31, Tyler_D napisał:

> Chciałbym aby ludzie nie oglądali reality show , żeby chodzili do opery , teatru
, nie
> słuchali Dody , Michała
> Wiśniewskiego , nie żywili się w McDonaldach ani KFC , itd.
Welcome to the real world. ;-)


Wiem że to utopia , ale przyznaj sam że chciałbyś takiego świata ?.

Dnia 30.06.2009 o 22:31, Tyler_D napisał:

>wykaż przedstawiając że np. nie warto oglądać
> 8 części prawdy bo jest to remake "Rashomona" Akiro Kurosawy i lepiej obejrzeć oryginał

A może, lepiej by było powiedzieć że, należałoby obejrzeć obydwa te filmy a nie tylko
jeden z nich by mieć porównanie?


Z mojej skromnej praktyki mogę powiedzieć że oryginał jest w 99% przypadków lepszy od kopii ,
Dzień szakala od remake-u Szakal z Brucem Willisem
Zbieg z Alcatraz od Godziny zemsty
Zabójcy z 1946 r od Zabójców z 1991 z S.Stallone
Rashomon od 8 części prawdy
i długo mógłbym wymieniać inne oryginały lepsze od remake-ów
Oczywiście zdarzają się wyjątki od tej reguły:
Siedmiu Samurajów - Siedmiu Wspaniałych (reżyser remake-u dostał za przeróbkę miecz samurajski od Akiro Kurosawy w dowód uznania)

Straż Przyboczna - Za garść dolarów - Ostatni Sprawiedliwy - Ścieżka strachu

W samo południe - Rio Bravo - Ostatni pociąg z Gun Hill - 3:10 do Yumy - - Jeden fałszywy ruch

Jeździec znikąd 1953 r. - Niesamowity jeździec z 1985r. i High Plains Drifter z 1973r.

The Gunfighter , Jim Ringo 1950 r. - Rewolwerowiec 1976 r. (chociaż temat taki sam zupełnie inne podejście do tematu)

Miasto Bezprawia - Strzelanina w O.K. Corralu - Tombstone - Wyatt Earp

Dnia 30.06.2009 o 22:31, Tyler_D napisał:

> > TU masz dowód że determinacja i argumentacja potrafią zdziałać cuda ostatni
post na stronie
> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=39473&tpage=2
> Czwarty post od góry
> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=39473&tpage=4
> Dwunasty post od góry
> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=39473&tpage=6
> Ósmy post od góry
> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=39473&tpage=7
Że ci się chłopie chce ... ;-). Co nie zmienia faktu że, masz sporo racji.
> Wytrwałością i pracą można zjednać sobie ludzi do innych gatunków filmowych w tym
przypadku
> filmu noir (czarny kryminał)
> RZECZOWA ARGUMENTACJA , ARGUMENTACJA I JESZCE RAZ ARGUMENTACJA , NIC NA SIŁĘ
WSZYSTKO
> SPOSOBEM.

Taa ... powiedz to innym. :-D

Ty chyba jesteś jakimś forumowym Syzyfem.


Niekoniecznie patrz post wyżej:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 06:35, kerkas napisał:

Popatrz na to z innej strony ludzie chodzą na takie filmy , filmy zarabiają przez to
krocie a marketingowcy
siedzą i myślą - aha , film się spodobał , zarobił kupę forsy , to huzia na józia robimy
kontynuację , preguel ,
sequel ,

Na tym polega zarabianie pieniędzy, fakt - jest to dość ... hm ... mało ambitne ale cóż poradzić? ;-P
>a później się dziwimy że powstają beznadziejne filmy , a przecież sami popieramy

Dnia 01.07.2009 o 06:35, kerkas napisał:

to zjawisko

Kto popiera ten popiera. ;-) Zresztą ambitne kino zawsze będzie się "trzymać", raz lepiej raz gorzej ale zawsze. Nie ma co się aż tak zamartwiać.

Dnia 01.07.2009 o 06:35, kerkas napisał:

chodząc do kina na kolejne części , i dofinansowując kolejne koszmarki , chyba jednak
jest odrobina sensu w przekonywaniu innych aby nie popierali swoimi pieniędzmi chłamu.

Tak, wszystko się zgadza - problem w tym by umieć dyskutować a nie narzucać komuś swoją jaśnie oświeconą teorie nt "co jest dobre a co nie" nie podając przy tym argumentów. ;-)

Kwestię westernów pominę, ponieważ podobnie jak rob006 jakoś nigdy ich nie oglądałem i są mi one obojętne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 06:53, kerkas napisał:

Wiem że to utopia , ale przyznaj sam że chciałbyś takiego świata ?.

Chciałbym, chciałbym ... ale sam świata nie zmienisz, choćbyś chciał. ;-)

Co do remake''ów - jeśli już jakiś oglądam to staram się obejrzeć obydwa - by mieć porównanie i je na chłodno ocenić. Fakt - pierwotne wersje są zazwyczaj lepsze od przeróbek ale tak już chyba było, jest i będzie.

Dnia 01.07.2009 o 06:53, kerkas napisał:

Niekoniecznie patrz post wyżej:

Że ci się chce. :-D

I na koniec tego krótkiego posta - pytanie - "Listy z Iwo Jimy" - warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 01.07.2009 o 15:19, Tyler_D napisał:

I na koniec tego krótkiego posta - pytanie - "Listy z Iwo Jimy" - warto?

Zdecydowanie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w czym odstający, jeśli można wiedzieć?

@kerkas
Akurat gdyby każdy zechciał robić ambitne filmy, nie sądzę aby drastycznie wzrosła ilość tych naprawdę wartościowych - nie każdy nadaje się do kręcenia tego typu filmów i jak mają tworzyć produkcje udające ambitne kino, to niech lepiej pozostaną przy obecnym stanie rzeczy. ;]
A co do argumentów - dobry reżyser i aktorzy nie znaczy jeszcze że film będzie dobry, bo to tak jakby oceniać obraz tylko na podstawie jego autora - można wtedy zachwycać się czerwonym kółkiem na białym tle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 17:56, Tomicha napisał:

Jedynka cechowała się lepszym humorem, fabułą oraz walkami pomiędzy robotami.

Mi tam nie było do śmiechu, może jakissztywniak jestem czy coś:/
Za to podobała mi się scena...o nie, jak najbardziej nie poleciałem na kolejny, oklepany wyścich samochodów, o nie, chodzi o scenę ze Scorponokiem. Jeliby cał film trzymał jej poziom to nawet by mi nie przeszkadzał zabawkowy kontekst filmu, ot porządne kino akcji, bez zbędnych udziwnienień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 18:34, zadymek napisał:

> Jedynka cechowała się lepszym humorem, fabułą oraz walkami pomiędzy robotami.
>
Mi tam nie było do śmiechu, może jakissztywniak jestem czy coś:/
Za to podobała mi się scena...o nie, jak najbardziej nie poleciałem na kolejny, oklepany
wyścich samochodów, o nie, chodzi o scenę ze Scorponokiem. Jeliby cał film trzymał jej
poziom to nawet by mi nie przeszkadzał zabawkowy kontekst filmu, ot porządne kino akcji,
bez zbędnych udziwnienień.

Dobra byla tez scena z Bonecrusherem na autostradzie i na początku jak zaatakował Blackout, no i oczywiscie wiekszosc scen ze Starscreamem hehe
W dwojce scena w lesie a reszta tak po rowno, 2 godziny efektow specjalnych wiec trudno wybrac. Momentami mi sie mylily transformersy.
Ja tez wole cz 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po raz pierwszy obejrzałem film Demony wojny wg Goi.
Z jednej strony może to być jeden z najlepszych ostatnich filmów. Z drugiej... Linda trochę taki polski Rambo, hehe. Po drugie te wywody żołnierzy "mam strzelać do ludzi?" Coś mi tu nie pasuje, choć nie wiem jak jest na wojnie. Mówił o tym aktor o Wojewódzkiego, że nasze filmy pokazują potworność wojny przez wywody żołnierzy.
Tak czy siak super zrobione jest zakończenie filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 22:51, Vaxinar napisał:

Właśnie po raz pierwszy obejrzałem film Demony wojny wg Goi.

Naprawdę uważasz że to dobry film ?.
Przecież to się kupy nie trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 23:02, kerkas napisał:

Naprawdę uważasz że to dobry film ?.


A mamy jakieś lepsze, to po pierwsze. Po drugie nigdzie nie napisałem, że to dobry film.
Wymieniłem jak widzisz wady filmu, do tego dochodzi język i zachowanie żołnierzy, jestem ciekaw czy na prawdę tak jest "spierd... panie majorze".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 23:30, Vaxinar napisał:

> Naprawdę uważasz że to dobry film ?.

A mamy jakieś lepsze, to po pierwsze. Po drugie nigdzie nie napisałem, że to dobry film.
Wymieniłem jak widzisz wady filmu, do tego dochodzi język i zachowanie żołnierzy, jestem
ciekaw czy na prawdę tak jest "spierd... panie majorze".


Zdecydowanie mamy lepsze filmy , a po drugie kino Pasikowskiego też się widzom przejadło
Operacja Samun liczba widzów 200.000 - 300.000 Reich 150.000 widzów , i w końcu Pasikowski
skończył w Telewizji robiąc wreszcie bardzo dobry serial "Glina" (ktoś się wreszcie przyłożył do
scenariusza).
Zauważ że Pasikowski robił filmy (wyjątek Psy , Kroll) na jedno kopyto amerykańskie filmy na
polską modłę , dlatego też uważam że powinniśmy kręcić komedie , lub dobre seriale kryminalne:

Glina , Pitbull , Defekt .

Natomiast jeśli chodzi o realizm w filmie to po pierwsze taka sytuacja nie mogła by się zdarzyć , po drugie
wierzysz w to że na misjach w obcym kraju żołnierze chleją litrami wódę ? po trzecie
słowa na k używane zamiast przecinaka lub kropki.
To już lepiej obejrzeć Rambo przynajmniej film jest lepiej zrobiony.
Nie mamy pieniędzy żeby kręcić dobre współczesne kino wojenne więc zamiast robić Rambo dla ubogich
dajmy sobie z nim spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 23:57, Ichibanboshi-kun napisał:

> Naprawdę uważasz że to dobry film ?.
> Przecież to się kupy nie trzyma.

Ale patrz jacy oni wykształceni, każdy zna język obcy xD


Major na rewolwer niczym Dzikim Zachodzie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie wolalbym zeby Polacy przestali krecic komedie/komedie romantyczne i seriale kryminalne (to juz sie robi nudne) i probowali sil w innych gatunkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się